PDA

Zobacz pełną wersję : obcieta izolacja pozioma pod murami



strix
13-08-2009, 20:00
Witam,

tynkarze obcieli mi zaklady izolacji /papa termo/ wystajace spod murow, na szczescie tylko w garazu zdazyli ale i tak jestem w....ony jak cholera. tym bardziej, ze garaz jest nizej niz dom, i ogolnie teren podmokly na wiosne.

Jak teraz moge zapewnic ciaglasc izolacji na podlodze i pod murami skoro spod murow wystaja tylko jakies minimalne skrawki papy? Jakos to przeciez musze uszelnic.

Prosze o ew. porady

Pozdrawiam
strix

FlashBack
13-08-2009, 22:32
he a juz myslaalem, ze obcieli i zerwali te czesc co powinna juz dawno byc na "posadzkach".

strix
13-08-2009, 22:43
he a juz myslaalem, ze obcieli i zerwali te czesc co powinna juz dawno byc na "posadzkach".

Czemu juz dawno? Specjalnie nie robilem przed tynkami bo lataja z rusztowaniami i by pocieli pape na chudziaku, a tak zrobie izolacje tuz przed podlogowka - w domu wystaja ladnie zaklady ale w garazu juz nie tak jak pisalem :( chodzi o to jak teraz to rozwiazac

savanna12
14-08-2009, 10:24
Kto ma jakis pomysł u nas zrobili to samo tylko na odcinku 1,5 m ...

pierwek
14-08-2009, 10:27
przychodzi mi do głowy tylko odkucie tej papy na całej długości (albo podcięcie ściany) na głębokość paru cm

strix
14-08-2009, 11:05
przychodzi mi do głowy tylko odkucie tej papy na całej długości (albo podcięcie ściany) na głębokość paru cm

Tak zrobie, dzieki. Tynkarze maja odskrobac kilka cm na dole do papy, a ja pozniej diaksem wetne sie pod katem 45st na jakies 3 cm w porotherm oczywiscie tak zeby nie uszkodzic papy pod nim i reszte wybije juz mlotkiem. Zrobie maly zaklad, zgrzeje a na zaklad jeszcze tasme bitumiczna nagrzeje. Powinno byc OK.

Pozdr
strix

enickman
14-08-2009, 11:38
czy Wy przypadkiem nie przesadzacie?
tylko nie wpadnijcie na pomysł, że trzeba jeszcze raz stawiać ścianę

Magda i Michał
14-08-2009, 12:50
Też mi sie wydaje, że to przesada. Izolacja pozima ma chronic przed kapilarnym podciąganiem wilgoci, a anie być superszczelna. Ja bym poprostu izolację chdziaka wywinął delikatnie na ścianę.

PliP
14-08-2009, 13:30
A czym np. izolujesz wnętrze basenu lub szambo itd.
Skoro ta izolacja pozioma między fundamentem, a ścianą jest obcięta to połóż normalnie w pomieszczeniu izolację i wywiń kilka centymetrów na ścianę.
Tam gdzie masz odcięte nałóż np warstwę czegoś w rodzaju Lepiku, czyli maszy, która nie pozwoli na podciąganie wilgoci.
Tutaj tylko i wyłącznie chodzi o to aby wilgoć nie była podciągana na ściany czy też na posadzkę, gdyż jest w późniejszym efekcie powodem np grzyba.

Podsumowując:
Zastosuj płynną izolację, a nie tam ściany kłuć...