PDA

Zobacz pełną wersję : "WILGOTNOŚCIOMIERZ"



30-12-2003, 08:30
Czy wiecie może gdzie można kupić takie cudo i ile powinno ono kosztować? Chodzi mi o to by móc odczytać w % stan wilgotności w pomieszczeniu. Tylko nie pytajcie do czego mi to... :wink:
Dzięki i pozdrawiam

Pearl

pyrka
30-12-2003, 17:27
Higrometr można kupić w sklepie z upominkami, jak ma ładnie wyglądać. Często są w połączeniu z barometrem lub termometrem. Można szukać też w sklepach ze sprzętem laboratoryjnym. Albo w Merazecie, gdzie sprzedają różne urządzenia pomiarowe.

Jacek i K77
31-12-2003, 07:09
Niedawno kupiłem higrometr z termometrem w OBI, ale domyslam się że można je również kupić w innych marketach czy też sklepach "1001 drobiazgów". Szukaj na regałach z termometrami.

Wojciech Nitka
31-12-2003, 07:33
Duży wybór wilgotnościomierzy znajdziesz na stronach producenta - firmy Tanel z Gliwic - http://www.tanel.com.pl

ma
31-12-2003, 07:46
sa tez w sklepach z instrumentami muzycznymi

Karol N
31-12-2003, 11:04
Czy wiecie może gdzie można kupić takie cudo i ile powinno ono kosztować? Chodzi mi o to by móc odczytać w % stan wilgotności w pomieszczeniu. Tylko nie pytajcie do czego mi to... :wink:
Dzięki i pozdrawiam

Pearl

Szukalem i znalazlem w Tesco 24 zl z duza naklejka "niemiecki produkt".
Ciekawoska, na polce wisalo okolo 10 szt i kazdy pokazywal cos inego + - 30%. Niby mozna je wyskalowac. Mysle, ze raczej sluza do zorientowania sie o ile wzrosla lub spadla wilgotnosc wzgledna.

Pozdr. noworoczne

Karol N.

banzaj 5
01-01-2004, 20:22
termohigrometr wiadomo im droższy powinien być lepszy ale myślę ze za ok. 65 zł można dostać taki który jakoś działa ,są też higrometry włosowe .
Jak sprawdzić czy dobrze działa :


Swój higrometr owiń wilgotnym ręcznikiem na około 5 minut i po rozwinięciu powinien wskazywać ok 100% ,w mechanicznym ( włosowym podkręcamy śrubką aby uzyskać powyższy wynik ) należy wykonać kilka prób jeżeli się wyniki powtórzą to higrometr jest ok. ( nie chodzi o 2-3 działki odczytowe )

pozdrawiam banzaj