PDA

Zobacz pełną wersję : Zagęszczenie piasku pod kostkę ==> domowe sposoby



jacekot
14-08-2009, 09:54
Będę kładł 7 metrów kostki ( taka opaska z jednej strony domu 7x1m) pod zadaszeniem , aby rower , krzesło , stolik wstawić .
Dobrze by było zageścić piach pod kostke ,ale czy są jakieś domowe sposoby aby to zrobić . Niechciałbm specjalnie wypożyczeż zgęszczarki ( no chyba że będę musiał) , może znacie jakieś domowe sposoby ?
Mogę sypać po 10cm i kazać biegać dzieciom , ale nie wiem czy to zda ezgazmin , uwalcować , zrobić jakiś reczny ubijak ....
Będą stały na tym jakieś przedmioty raczej lekkie , może ktoś czasami po tym przejdzie . Na pewno nie będę po tym jeżdził , ani nie będzie to czesto uczeszczany szlak komunikacyhny.
Czy musze do tego mieć zagęszczarkę czy jednak uda mi się to zrobic jakimś domowym sposobem ?
Jacek

coulignon
14-08-2009, 10:03
zlać obficie wodą.

franzkru
14-08-2009, 10:36
Będę kładł 7 metrów kostki ( taka opaska z jednej strony domu 7x1m) pod zadaszeniem , aby rower , krzesło , stolik wstawić .
Dobrze by było zageścić piach pod kostke ,ale czy są jakieś domowe sposoby aby to zrobić . Niechciałbm specjalnie wypożyczeż zgęszczarki ( no chyba że będę musiał) , może znacie jakieś domowe sposoby ?
Mogę sypać po 10cm i kazać biegać dzieciom , ale nie wiem czy to zda ezgazmin , uwalcować , zrobić jakiś reczny ubijak ....
Będą stały na tym jakieś przedmioty raczej lekkie , może ktoś czasami po tym przejdzie . Na pewno nie będę po tym jeżdził , ani nie będzie to czesto uczeszczany szlak komunikacyhny.
Czy musze do tego mieć zagęszczarkę czy jednak uda mi się to zrobic jakimś domowym sposobem ?
Jacek

Zrób ubijak tzw babę. Syp kilka cm i ubij.

aawol
14-08-2009, 10:46
można zrobić ubijak ręczny jednak zalewanie wodą powinno zrobić swoje.

jacekot
14-08-2009, 11:35
Będę kładł 7 metrów kostki ( taka opaska z jednej strony domu 7x1m) pod zadaszeniem , aby rower , krzesło , stolik wstawić .
Dobrze by było zageścić piach pod kostke ,ale czy są jakieś domowe sposoby aby to zrobić . Niechciałbm specjalnie wypożyczeż zgęszczarki ( no chyba że będę musiał) , może znacie jakieś domowe sposoby ?
Mogę sypać po 10cm i kazać biegać dzieciom , ale nie wiem czy to zda ezgazmin , uwalcować , zrobić jakiś reczny ubijak ....
Będą stały na tym jakieś przedmioty raczej lekkie , może ktoś czasami po tym przejdzie . Na pewno nie będę po tym jeżdził , ani nie będzie to czesto uczeszczany szlak komunikacyhny.
Czy musze do tego mieć zagęszczarkę czy jednak uda mi się to zrobic jakimś domowym sposobem ?
Jacek

Zrób ubijak tzw babę. Syp kilka cm i ubij.

Bardzo chętnie ale nie wiem jak robi się ubijak Babe

aawol
14-08-2009, 11:52
baba to kawałek drewna (decha lub osb kwadrat ok. 25x25) 1 mb grubego stempla, i poprzeczka.
Dechę przybijasz do jednego końca stempla tworząc stopę a poprzeczkę do drugiego końca stempla tworząc uchwyt do podnoszenia. Wagę ustal tak żeby była możliwie ciężka ale tak żebyś mógł ją podnieść kilkadziesiąt razy.
Zmniejszenie stopy powoduje większą siłę ubicia ale zwiększa ilość podniesień i uderzeń ( i odwrotnie).
Uważaj żebyś sobie na palce nie klapnął - oj będzie boleć..... :wink:

A.M.O.K.
14-08-2009, 11:58
Bardzo chętnie ale nie wiem jak robi się ubijak BabePrzejedź się po okolicznych wsiach, odszukaj jakąś babę taką powyżej 80kg, następnie ubij tą kobitę, a jak porządnie zesztywnieje, przewieź na swoją działkę i wal nią o piach.






PS. Przepraszam, że nie pomogłem.

jacekot
14-08-2009, 12:37
Bardzo chętnie ale nie wiem jak robi się ubijak BabePrzejedź się po okolicznych wsiach, odszukaj jakąś babę taką powyżej 80kg, następnie ubij tą kobitę, a jak porządnie zesztywnieje, przewieź na swoją działkę i wal nią o piach.






PS. Przepraszam, że nie pomogłem.
Wolałbym taką co waży z 50-60 kg i nie koniecznie w piach ;-) .

franzkru
14-08-2009, 12:38
Bardzo chętnie ale nie wiem jak robi się ubijak BabePrzejedź się po okolicznych wsiach, odszukaj jakąś babę taką powyżej 80kg, następnie ubij tą kobitę, a jak porządnie zesztywnieje, przewieź na swoją działkę i wal nią o piach.

PS. Przepraszam, że nie pomogłem.

To już lepiej z niej walec zrobić. Tylko rak nie związywać niech przy kazdym obrocie tą ziemie klepnie.

PS. Piątek jest więc...

aawol
14-08-2009, 12:53
e jaja se robicie - wiem że piątek ale nie podpuszczajcie człowieka..... :evil:

Startos
14-08-2009, 14:33
Inny "domowy sposób"

Jeśli masz znajomego ogrodnika to powinien mieć taki walec do zakładania trawników.
Walec ten na miejscu popełniania kostki napełniasz wodą tak by osiągnął odpowiednia "wagę roboczą" (a masa jest naprawdę słuszna) i jeździsz... :)

netbet
14-08-2009, 17:49
... a nie dasz rady tam podjechać samochodem i pojeździć ze 20 minut... może się "zagęści"... zawsze to ciężar większy od największej baby :D

pozdro
NEtbet