PDA

Zobacz pełną wersję : zakładanie c.o. zgłoszenie czy pozwolenie



wojciechowski41
14-08-2009, 21:47
Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc jeśli coś nie tak zrobiłem to nie krzyczcie. Dzięki.

Mój problem polega na tym iż:
Mieszkam w mieszkaniu, w którym chcę założyć centralne ogrzewanie na paliwo stałe.Dotychczas miałem piece kaflowe . złożyłem podanie w adm, zrobiłem projekt(projektant zrobił projektant, opinia kominiarska) Uzyskałem zgode gdzie podpisałem umowę na wykonanie robót. Wziełem się do roboty a że mieszkam w bloku wspólnoty( duża wspólnota) wiekszośc ma adm70%. no to oni zaczeli szumieć(wspólwłaściciele), mianowicie że robię to bez zezwolenia.(Mamy takiego inżyniera w bloku) więc zaczełem czytać umowę i co się okazało że muszę zgłosić to w starostwie powiatowym i pytanie czy ma być to tylko zgłoszenie czy pozwolenie? ijakie paragrafy zmuszają mnie do tego zgłoszenia czy pozwolenia . z góry dzięki. Pozdrawiam

william.bonawentura
22-08-2009, 21:24
i pytanie czy ma być to tylko zgłoszenie czy pozwolenie? ijakie paragrafy zmuszają mnie do tego zgłoszenia czy pozwolenia . z góry dzięki. Pozdrawiam

Jeśli dotąd nie było CO to nie jest to remont (bo wcześniej tej instalacji nie było) tylko przebudowa budynku. A na przebudowę potrzeba niestety pozwolenia na budowę.

morfeusz1
24-08-2009, 15:36
Mi tez się wydaje, ze potrzebne jest pozwolenie na budowę.

Zgłoszenie byłby wystarczające, gdybys np. wymieniał grzejniki C.o. na inne (inny model). A skoro ogrzewanie było zupelnie inne to potzrebne jest pozwolenie.