PDA

Zobacz pełną wersję : Okna do nowego domu!



kowaldo
15-08-2009, 12:26
Dzień dobry, postanowiłem zarejestrować się na forum, gdyż budowa domu, którą rozpocząłem 3 tygodnie temu chyba zaczyna mnie przerastać. Od tygodnia mieszkam w internecie i próbuję zebrać jak najwięcej informacji odnośnie okien.... chyba jednak im więcej wiem tym... mniej wiem. Skłaniam się ku oknom PCV z profili Schuco corona 82 (6 komorowe, klasy A, potrójna uszczelka, szyby dwukomorowe)- wyceniłem je nawet i chyba nie ma tragedii finansowej, gorzej jest z wykonawcą- firma którą wybrałem chyba ma kiepską renomę wśród forumowiczów. Czy znajdzie się ktoś kogo moge prosić o komentarz co do profili i ew rodzaju okien?
Z góry dzięki za pomoc.
pozdrowienia

Jerzysio
15-08-2009, 12:36
Witaj,

Napisz o poradę do Jareko on tu szpeniol od okien :roll:
Pzdr
J

kowaldo
15-08-2009, 12:41
Tak kurczę nie mam śmiałości, od razu do experta uderzać:), nie chcę też bajzlu robić z nowymi wątkami. Przerzuciłem posta do tematu szukam dobrych okien, ale nie wiem czy to dobrze? Czekam na rozwój sytuacji
Dzięki za pierwszą odpowiedź na forum:)

Claudii
15-08-2009, 12:42
Proponuję nie zawracać sobie głowy oknami tylko zakupić je wraz z montażem w firmie specjalizującej się oknami :lol:
Ja wybrałam okna z Aluplast w miejscowej firmie wraz z montażem,na gotowo po uprzednich oględzinach.

kowaldo
15-08-2009, 12:46
Jasne, że chcę zakupić okna z montażem, kłopot w tym, że profili jest taka ilość, że sami sprzedawcy już tego nie ogarniają :lol:

Claudii
15-08-2009, 13:04
popularne profile to rehau,winkhaus,maco mulitimatic mają np.okna z Oknoplast Kraków w wersji Platinum,znajomi je sobie zamówili ,zachwicił ich desing i mają przystępne ceny.Sokółka też jest ok.Ja już przechodziłam temat z oknami ,mam wycenę z 4 firm,ceny zbliżone.Jednak najbardziej przypadła mi oferta z Aluplast wraz z roletami zewn.szprosami,jednym napędemi montażem do mojego domu =16.700
Rynek jest zapchany oknami i trudno się w tym połapać więc odpuściłam sobie z dociekaniem,maja mi się podobać i tyle :)

jareko
15-08-2009, 13:20
popularne profile to rehau,winkhaus,maco mulitimatic ...i wśród wymienionych tylko Rehau jest profilem - reszta to okucia wiec jeśli już doradzać (słusznie zresztą) lepiej nie robić jeszcze większego mętliku w głowach już na samym początku :)

kowaldo
15-08-2009, 13:27
Czy jeśli już ekspert, ku mojemu zadowoleniu ujawnił się w moim dziewiczym wątku to mogę prosić Go o opinię w temacie profili? Chciałem przy okazji zapytać czy:
1. środkowa uszczelka rzeczywiście coś daje- sprzedawca przekonywał mnie, że tylko gdyby dom stał na wzgórzu i był narażony na wiatr? Ale 3 to chyba lepiej niż 2 w każdej sytuacji?
2. czy obawiać się wypaczania okien w sytuacji montażu szyb 2-komorowych?
3. jaka w praktyce będzie różnica pomiędzy montażem systemu 4-5 komorowego a 6 komorowego- poza lżejszym portfelem?
Z góry dzięki za radę

jareko
15-08-2009, 14:06
1. środkowa uszczelka rzeczywiście coś daje- sprzedawca przekonywał mnie, że tylko gdyby dom stał na wzgórzu i był narażony na wiatr? Ale 3 to chyba lepiej niż 2 w każdej sytuacji?
Tam gdzie parcie wiatru jest nasilone trzecia uszczelka gwarantuje większą szczelność okien. Czy w każdej sytuacji jest niezbędna? Wszystko zależy za jaką dodatkową kasę ;)

2. czy obawiać się wypaczania okien w sytuacji montażu szyb 2-komorowych?Jeśłi będziesz współpracował z znającym się na rzeczy i nie dążącym do wyrwania od ciebie kasy za wszelka cenę dealerem i producentem - nie. Nie pozwolą ci po prostu wykonać okna o takich gabarytach, że zastosowanie cięższych szyb będzie groziło wypaczaniem się skrzydeł.

3. jaka w praktyce będzie różnica pomiędzy montażem systemu 4-5 komorowego a 6 komorowego- poza lżejszym portfelem?Mniejsze straty ciepła w trakcie późniejszej eksploatacji domu, większa liczba komór zwiększa izolacyjność termiczna całego okna

kowaldo
15-08-2009, 14:34
Zależy mi na oknach o dobrych parametrach izolacyjnych. WczeŚniej myślałem o oknach drewnianych. Niestety jak do tej pory nikt nie potrafił udzielić żadnej odpowiedzi na pytanie dlaczego drewniane? Wziąłem kilka wycen okien drewnianych i okazało się, że w cenie podstawowych drewnianych (profil 68mm) mam w zasadzie pcv z górnej półki, z dwukomorową szybą, i naprawdę energooszczędne (dom jest duży- 250m2 i zasilany pompą ciepła, warto więc zainwestować w ciepłe okna) dlatego myślałem o tych 6 komorowych schuco Corona. Czy jest coś innego co ekspert :D mógłby polecić, chyba lepiej nie nastawiać się na 1 wariant, a mieć coś w odwodzie?
I drugie pytanko to OKNO W SALONIE- wys.230 szer. 260 chciałem by było 2 skrzydłowe otwierane na zewnątrz- czyli bez słupka, ale to nie jest chyba do zrobienia (jeśli jeszcze ma być szyba 2 komorowa). Pozostaje wiec przesuwny profil HS- czy warto do takiego wymiaru inwestować w takie okno? Z wyceny na trochę inny wymiar (230X290) wynika, że rozsuwane w profilu corona będzie kosztowało jakieś 4k, w profilu HS 9,5k więc różnica w cenie jest znaczna. Z kolei czarno widzę eksploatację (częste otwieranie) okna dwukomorowego w profilu corona z tak delikatnymi zawiasami.
Mam nadzieję, że nie zostanę koszmarem sennym eksperta, ale tak naprawdę trochę o tym poczytałem, a handlowcy jednak (Ci do których trafiłem nie potrafią doradzić. Jeśli więc są jakieś godne polecenia firmy w moim rejonie chętnie skorzytam z wiedzy i w tym zakresie :)
Dziękuję serdecznie za dotychczasowe odpowiedzi

jareko
15-08-2009, 14:51
Nikt nie da ci jednoznacznej odpowiedzi - dlaczego drewno? dlaczego PVC? Dla każdego to indywidualny wybór i każdy widzi w nim zalety i wady.
Wiodących producentów okien w PVC jest w naszym kraju kilku - weź zbierz oferty i myśl :) która wybrać. Pamiętaj jednak, że będzie to Twój wybór, realnie żaden z nas nie podejmie decyzji za Ciebie.
Co do cen. Proporcje powinny być następujące i jeśli coś od nich odbiega realnie powinno zapalić ci się światełko ostrzegawcze
Jeśli dla danego otworu balkon dwuskrzydłowy będzie kosztował "X" to HKS w tym samym wymiarze powinien kosztować 2 razy "X" dając cenę "Y" a HS w tym samym wymiarze powinien oscylować w cenie 2 razy "Y" (lub inaczej 4 razy "X" :) )
Drzwi na taras otwierane na zewnątrz oczywiście są możliwe do wykonania ale... ale miej świadomość, ze trzeba wtedy zastosować profil drzwiowy a nie okienny bądź pośredni, wygląda to szkaradnie, jak wejście do sklepu a nie do domu - ale to Twoje pojecie estetyki jest ważne - nie moje :)

kowaldo
15-08-2009, 16:53
Wiadomo, to ja apotem będę tam mieszkał i to moje okna będą krzywe albo proste. Do montażu jeszcze czas (w planie mamy połowę listopada) więc i czas na podjęcie decyzji jest. Jak będę jeszcze trochę mądrzejszy, za kilka dni, to pozwolę sobie prosić o dalsze rady.
pozdr