PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z71 pracownia STUDIO Z500



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Betina29
15-08-2009, 14:58
Witam wszystkich budujących i zainteresowanych budową projektu Z71!! My zaczynam budowę gdzieś za miesiąc-juz jestem strasznie przejęta. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i posłucham rad innych. Zapraszam do dyskusji!!;))

quisquis
16-08-2009, 17:13
Hej, to też jest nasz typ nr 1 chociaż jeszcze nie kupiłam projektu.
Jakie zmiany zamierzasz wprowadzić?
My chyba postawimy na centralne i piec dlatego dolna łazienka chyba stanie się kotłownią, chociaż tak naprawdę chciałam tam zrobić garderobę.
Może więc kotłownia w miejscu spiżarki ;( ???
Poza tym jestem zakochana w tym projekcie i wszystko mi sie podoba...chociaż.
W kuchni wszystko jest bardzo odsłonięte, chciałabym schować jakos lodówkę, może kawałek ścianki, sama nie wiem. Czekam na inspiracje.
Pozdrawiam

Betina29
16-08-2009, 21:29
Hej!! My przede wszystkim dodaliśmy piwnice-podobno to znacznie podwyższy koszt, ale jesteśmy przekonani,ze to słuszna decyzja i nic jej już nie zmieni!! Na parterze będziemy mieli jeden duży salon połączony z kuchnią!! Też zastanawialiśmy się nad tym czy oddzielić ją czy nie,ale puki co będzie połączona-zobaczymy jak to się sprawdzi. Kuchnie powiekszyliśmy troszeczkę o pomieszczenie gospodarcze-tam wkomponuję lodówkę i niezabudowaną zmywarkę-reszta mebli jest okey-zamierzam je wykorzystać-po lekkiej przeróbce-co uwielbiam ;)).Aha-przesunełam też to węższe okno-z "jadalni" do kuchni-tak mi pasuje!!W salonie będziemy mieli tak jak w projekcie drzwi balkonowe,ale okno będzie jedno wieksze-nie tak jak przewidziano dwa małe!! No i jeszcze taras zmnieniliśmy-będzie tylko na południu,ale na całej długości domu - czyli 7 metrów na 3 metry ;)),więc dosyc spory,a pod nim jest dodatkowa piwnica-tak wymyślił mój mąż. Góra domu pozostaje praktycznie bez zmian-tylko ścianę kolankową podwyższyliśmy o 25 centymetrów. Ja jestem w tym projekcie zakochana;))...!! Tak wygląda nasz plan budynku-zmian dosyć sporo-zobaczymy jak to wszystko wyjedzie. Mam nadzieję,że forum się rozwinie - cieszę się,że się odezwałaś. Pozdrawiam!!;))

markosm
24-08-2009, 21:37
Witam
Proszę o informację w, którym miejscu zaprojektowali Państwo wejście do piwnicy. Czy wejscie jest z wewnątrz domu czy z zewnątrz. Też zamierzamy dodać piwnicę ale jedynie pod salonem, holem, i małym pokojem.

Betina29
25-08-2009, 17:14
Witam!! Wejście do piwnicy zaprojektowaliśmy od wewnątrz-poprostu klatka schodowa będzie przedłużona aż do piwnicy-niestety kosztem salonu-będzie troszkę węższy(mały pokoik zlikwidowaliśmy) na długości około 2 metrów,ale będzie dobrze-już wiem co tam postawimy ;)). Niebawem zaczynamy-juz nie mogę się doczekać ;)). Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne pytania,no i oczywiście na ewentualne wskazówki ;)).

Betina29
25-08-2009, 17:22
Dodam jeszcze,że drugie wejści do piwnicy rzeczywiście zaprojektowaliśmy z zewnątrz-będziemy je mieli pod tarasem-od strony ogrodu. Podwójne,masywne,antywłamaniowe drzwi-mam nadzieję,uchronią nas od "niemiłych niespodziewanych gości"!! Takie wejście z zewnatrz-mimo wszystko jest praktyczne i pomaga w utrzymaniu czystości w domu,tymbardziej,że jedną z piwnic chcemy w przyszłości wykorzystać jako pokój rekreacyjny-to jest takie nasze marzenie ;) - zobaczymy jak będzie!! ;)

molol
02-10-2009, 15:38
Super ze sie odezwałas. Wstaw jakies zdjecia po zmianach. Pozdrawiam

Betina29
08-10-2009, 19:36
Wstawię,jak tylko wróci do mnie projekt po zmianach,bo w tej chwili już sama nie wiem, w którym urzędzie jest...!!! Mamy problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę - urzędy się między sobą szamotają - naszym kosztem!!...plany runęły - zaczniemy prawdopodobnie dopiero na wiosnę!!:((

Betina29
20-10-2009, 18:53
Muszę się pochwalić ;) - jednak dostaliśmy pozwolenie i wczoraj ruszyliśmy z budową. Mamy super ekipę - uspokajają nas,że jak tylko pogoda dopisze,postawią nam ten domek w tym roku!!;) Oby tak było...ale to byłby chyba cud!! Jak tylko będę miała fotki dorzucę je - obiecuję!! ;)

ziutki
20-10-2009, 20:44
"Betina29" zadam może niedyskretne pytanie ale bardzo interesuje mnie przybliżony koszt budowy tego domu według Twojego kosztorysu. Masz chyba najświeższe dane. Za odpowiedź z góry dziękuję.

Betina29
20-10-2009, 21:43
Juz odpowiadam-niestety nie znam jeszcze aż tak dokładnych kosztów tego domu-jedna z firm(droga),która miała go budować,do stanu deweloperskiego wyceniła go na ok.250 tysięcy,my jednak mamy cichą nadzieję,że teraz,gdy mamy tańszą firmę wybudujemy i wykończymy go(trochę własnymi siłami) za kwotę około 220-230 tysięcy-wszystko zależy od materiałów...!! Jak będzie naprawdę,to już zobaczymy-teraz trudno cokolwiek powiedziec. Jeżeli tylko będę znała juz jakieś koszty,podziele się tymi informacjami jeżeli ktoś będzie miał takie życzenie. Pozdrawiam ;)

Betina29
25-10-2009, 19:02
Oto świeżutkie zdjęcie z naszej budowy - wprawdzie jeszcze niezbyt wiele widzać,ale już jest się z czego cieszyć ;)). Od jutra ekipa działa dalej. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/576a4e716e5e592c.html.

DARQ987
26-10-2009, 15:20
Gratuluje, gratuluje! teraz domek będzie rósł w oczach! Czekamy na następne fotki!

Betina29
26-10-2009, 21:11
Nie dziękuję - żeby nie zapeszać,ale mam nadzieję,że będzie rósł ;)...gorzej z naszą kieszenią,która z dnia na dzień maleje :P,ale taki juz los "inwestorów"-hehe ;). Zdjęcia dodam,gdy juz teriva będzie "położona" ;).

Mimorak
28-10-2009, 12:44
Witam wszystkich.Zaczynam w kwietniu 2010,już podpisałem umowę z firmą.Dłuuugo szukałem,aż znalazłem.Wybudują mi go za 190 tysięcy pod klucz.Nie robię żadnych zmian konstrukcyjnych ,ale nie będzie kominka ,a w kotłowni będą dwa piece - gazowy i miałowy.Zobaczymy,co z tego wyjdzie.Właściciel firmy obiecał,że w cztery miesiące się wyrobią.No ciekawe...

Betina29
28-10-2009, 19:56
Witam na forum!! Jeżeli wybudują Ci ten dom za 190 tysięcy pod klucz, to ja już Ci zazdroszcze,bo ja z tego co liczyłam najskromniej potrzebuję na niego 220-230 tysięcy-bez szaleństw,ale kominek będzie z płaszczem wodnym i do tego gaz. Wycena Twojej firmy jest super,może mnie również czeka miła niespodzianka-zostanie jeszcze na nową kuchnie-hehe!!;) Oby!! Trzymam kciuki!! U mnie już praca wre,właśnie zamówiliśmy strop teriva na cały dom ;).

Mimorak
29-10-2009, 06:36
No tak,ale Ty budujesz z piwnicą.Powiem Ci,że długo szukałem firmy.Buduję na podkarpaciu,a firma jest z mazowieckiego.Miałem kilka wycen,oscylowały między 170 - 240 tys.Jak już położysz strop,wrzuć fotkę,strasznie ciekawy jestem,jak to wygląda.

Betina29
30-10-2009, 21:25
No tak,masz racje-piwnice podnoszą koszt budowy,choć i tak-wszyscy straszyli mnie jak straaasznie piwnica zwiekszy koszty budowy,a powiem szczerze,ze nie jest tak zle!! Bardzo chciałabym zmieścić się np.w 200-210 tysiącach,ale zdaję sobie sprawę z tego,że jest to raczej nierealne. Strop-t.z.terive przywożą nam w poniedziałek-i powiem Wam-warto dzwonić i sprawdzać ceny-dzięki temu zaoszczędziliśmy na nim około 1000 złotych. Nowe fotki wrzucę prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Betina29
09-11-2009, 16:46
Oto świeżutkie zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3a31d21578ee187.html
-niestety niewyraźne,bo z telefonu,ale obiecuję,że dodam lepsze-z aparatu. Dzisiaj świętowaliśmy zakończenie pierwszego etapu budowy ;).

DARQ987
19-11-2009, 16:35
witam i jak tam budowa? jak pogoda na śląsku pozwala na coś jeszcze czy już nie-bardzo? jak widzę te zdjęcia to się doczekać nie mogę kiedy zacznę budować swoje Z71. pozdrawiam!

Betina29
19-11-2009, 21:24
Witam!! Jak narazie pogoda kusząca-to też pokusiliśmy się,żeby postawić conajmniej jeszcze jeden poziomik ;),a że ekipa jest sprawna-przystali na to i ruszamy-chyba od wtorku!;) Pustaki zamówione,zapłacone-mam nadzieję,że dojadą-hehe-we wtorek!! ....będą więc kolejne fotki!!;) Pozdrawiam!!

DARQ987
19-11-2009, 21:36
czekamy, czekamy a czym budujecie? ceramika czy beton komórkowy?

Betina29
20-11-2009, 17:33
Ceramika-dokładnie thermopor 25-firmy Leier-bardzo fajna cena i produkt jest juz w miarę sprawdzony. Firma z Krakowa przywozi nam to swoim transportem-maja atrakcyjne ceny,nadproza prawdopodobnie tez od nich kupimy,szkoda tylko,ze przepłacilismy piwniczne,no ale na błędach się człowiek uczy. Na terive też mam fajny namiar,ale na śląsku-w razie potrzeby służę... ;). Ciekawa jestem kiedy Wy zaczniecie - też juz nie mogę sie doczekać na foteczki ;). Pozdrowionka!!

Betina29
24-11-2009, 10:24
Dzisiaj mielismy dostawę pustaków Leier25-firma solidna,dostawa punktualna. Na budowie juz trwa intensywna praca-produkt jak narazie super!! Wczoraj po przeczytaniu opinii na jednym z forum,na temat Leiera tak się przestraszyłam,że nocy nie przespałam,a tu miła niespodzianka-wszystko jest w porzadku-pustaki w całości,nie rozwalaja sie jak,nie pękaja-oby tak dalej!! Juz dzisiaj albo jutro składam kolene zamówienie do tej firmy na nadproża i pustaki na scianki działowe ;). Pozdrawiam!!;)

Betina29
26-11-2009, 14:35
A oto świeżutka foteczka ;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effa24ae430223cd.html
Może i jest mały ten domeczek,ale wiecie jaki będzie przytulny ;) - mmm ;P.

mkmk
26-11-2009, 15:43
Witam, my też zdecydowaliśmy się na ten projekt ;-) Betina 29 zazdroszcze, że u Ciebie budowa już na tym etapie. U nas narazie wytyczone są fundamenty, a zalewamy w sobote. Po wytyczeniu fundamentów jestem trochę przerażona wielkością ;-) ale to podobno normalne. A jak Twoje odczucia?

Betina29
26-11-2009, 18:00
Hej!!;) Wiesz co,ja tak samo ;),ale nie ma się co czarowac-ten dom ma tylko 75 metrów,no powiedzmy,że jak podniesiemy murłatę (bo tak to się chyba nazywa) to moooże będzie miał 80. Jest mały,a z drugiej strony ma przeciez po zewnętrznej prawie 9m na 7m-obecnie mieszkam w takim 10m na 10m i wydaje mi się całkiem całkiem wielkościowo. Będzie dobrze...;) - będziemy mieli domy małe,ale przytulne i pełne ciepła-zobaczysz ;),a nie ogromne,zimne "molochy"...jak niektórzy...;). Oglądam wiele programów o urządzaniu wnętrz na DOMO-jest wiele małych domów cudownie urządzonych. Jak widzisz ja jestem pełna optymizmu i mimo różnych opini-życzliwych i nieżyczliwych znajomych...nie dam go sobie krytykować ;). Nie dam i już!! Rzuć fotą jak będziesz miał. Życzę powodzonka i pozdrawiam!!;)

DARQ987
27-11-2009, 20:38
no pięknie rośnie!

zychu
06-01-2010, 20:09
Temat trochę stanął w miejscu a ja jestem bardzo ciekaw jak idzie wam budowa domu. Czy może ktoś ujawnić wstępny kosztorys domu. Sam zastawiam się nad budowa Z71,ze względu na małą powierzchnie myślę że koszty również nie będą wysokie.Czy 150 tys starczy na budowę i wykończenie parteru??

Betina29
14-01-2010, 19:41
Witam!! Coś mi się wydaje,że nasza budowa - jeżli chodzi o Z71 jest obecnie w najdalszym punkcie,bo mamy juz zakończony parter z piwnicą-oczywiście stan surowy,więc mogę juz dzielić sie jakimś doświadczeniem-wydaje mi się,że 150 tysięcy na wybudowanie i wykończenie parteru jak najbardziej wystarczy. Wiadomo,że wszystko zależy od wyposażenia,ale przy przeciętnym wykończeniu jak najbardziej. Pozdrawiam!!

Alek_sandra
15-01-2010, 18:53
Witam wszystkich,
my również jesteśmy szczęśliwymi (póki co :D ) posiadaczami tego projektu. Zdecydowaliśmy się na wariant z garażem po lewej stronie. Zmiany w projekcie były podyktowane przymusem umieszczenia w domu pieca na paliwo stałe, a więc i kotłowni. Umieściliśmy ją zamiast pokoju na dole. To pomieszczenie jest obniżone o 70 cm, dlatego będzie się do niego schodzić dwoma schodkami. Ścianka tej przyszłej kotłowni od strony schodów jest przesunięta do słupa. W ten sposób zmniejszy się kotłownia, ale wygospodarowaliśmy miejsce na przejście bezpośrednio z domu do garażu. Ponadto strop nad garażem umieszczony będzie niżej, by do pomieszczenia nad garażem można było wejść z półpiętra. Schody na parterze muszą zaczynać się o dwa schodki wcześniej. Z pomieszczenia nad schodami "wycięty" zostanie mały prostokąt na podest. To najważniejsze zmiany w projekcie. Może dla kogoś staną się inspiracją. :D Czekamy teraz na pozwolenie na budowę. Lada dzień powinno przyjść. Jak będzie, to się okaże. Z budową chcemy ruszać, jak tylko pogoda i urzędnicy pozwolą. Bardzo cieszę się, że ten temat powstał. Ponieważ również jestem ze Śląska, to liczę, droga Betino29 na jakieś namiary. Wszelka porada mile widziana :D

Alek_sandra
15-01-2010, 18:55
błąd - z pomieszczenia nad garażem... nie schodami, oczywiście.

Betina29
15-01-2010, 19:29
No nareszcie temat się rozkręca :)....myślałam,że tylko my ten dom budujemy ;). Przecież takie forum,to coś wspaniałego-można podzielić się doświadczeniami,popytać co i gdzie kupic - dobrze i tanio!! Mam nadzieję,że wreszcie coś się ruszy i będę tu pisała częściej niż raz na dwa miesiące!! ;p U Was Aleksandro też wiele zmian w projekcie,my tez trochę nawymyslalismy-piwnice i.t.p.,ale jak narazie wszystko idzie sprawnie i nieczego nie żałujemy. Pozdrawiam i w razie czegoś służe pomocą!!;)

Gregorian1
20-01-2010, 13:31
Witam wszystkich budujących (Betina29, Mimorak,mkmk) oraz zainteresowanych budową domu wg projektu Z71. Gratuluje budującym postepów i życzę jak najszybszego ukończenia budowy. Jako, że niedługo również startuje z budową, chciałbym sie podzielić swoimi uwagami nt tego projektu oraz zmian, jakich dokonałem. Wybraliśmy wersję z garażem po lewej stronie i zmianą, jaką dokonaliśmy to wyrównanie wnęki w miejscu wyjścia na taras oraz wydłużenie domu z prawej strony o 70 cm oraz z lewej o 30 cm. Zlikwidowaliśmy pokój na dole i przenieśliśmy komin do garażu i tam też wygospodarowaliśmy miejsce na pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie umieszczony piec na paliwo stałe i zbiornik 200 l. W miejscu łazienki zrobiliśmy przejście z garażu do sieni a łazienka została umieszczona w miejscu pomieszczenia gospodarczego. W kuchni znalazło się również miejsce na małą spiżarkę, ponieważ zlikwidowaliśmy prysznic na dole a pozostawiliśmy tylko kibelek wraz z umywalką. Przy zmianach operowaliśmy tylko ściankami działowymi, nie uległa zmianie konstrukcja nośna budynku. Jeżeli natomiast chodzi o poddasze to w miejscu pustki nad garażem zrobiliśmy dodatkową sypialnie a łazienkę przenieśliśmy w miejsce pokoju nr 1, gdyż musieliśmy zrobić przejście do sypialni nad garażem. W sumie oba pokoje nr 2 oraz sypialnia zwiększyły swój metraż do 15 m2, zostanie również podniesiona ściana kolankowa o jeden bloczek 24x24. To może na tyle jeżeli chodzi zmiany, z budową chcemy ruszyć w kwietniu i zakończyć ją w przyszłym roku latem. Co do kosztów to truddno mi sie wypowiadać w tym temacie ale czytając wasze wczesniejsze posty sądzę, że powinienem zamknąć sie w kwocie 300 TPLN stan pod klucz.

Betina29
20-01-2010, 20:53
Witam Cię Gregorian!!;)) Widzę,że poczyniliscie wiele zmian i jak narazie BRZMIĄ one bardzo interesująco. To paliwo stałe mnie zainteresowało. My planujemy ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym oraz gazowe,ale do końca nie wiem czy tej drugiej opcji nie zmienic :-?. Co do sumy końcowej,wydaje się ona jak najbardziej realna-my tez planujemy nie wydawać zbyt wiele,choć jak narazie wszyscy nas straszą,ale...jesteśmy optymistami!! Parter już stoi,jak wszystko będzie dobrze,gdy tylko zawita wiosna-zaczynamy!! Pozdrawiam wszystkich!!

Gregorian1
21-01-2010, 11:08
Witam Beti! :wink: Ze względu, iz nieposiadamy mozliwości zastosowania ogrzewania na gaz, postanowiliśmy zastosować piec na paliwo stałe(eko-groszek) jako, że powierzchnia domu nie jest ogromna, piec też nie będzie dużych rozmiarów tylko odpowiednio dobrany do powierzchni domu. Jeżeli chodzi o kominek, to równiez mysleliśmy o ogrzewaniu kominkowym ale odpadło ze względu na duży nakład pracy(codzienne dokładanie drewna i utrzymywanie paleniska + koszt rozprowadzenia instalacji) tak więc kominek jak najbardziej ale będzie on "odpalany" głównie zimą. Zastanawiamy się nad zastosowaniem dwóch paneli słonecznych, gdyż będziemy mieli dach od południowej strony i w dużej mierze rozwiązałoby to problem podgrzewania wodu w okresie wiosna-lato. Oglądałem Wasze zdjęcia z budowy domu i musze powiedzieć, że zacząlem zastanawiać się nad podpiwniczeniem połowy domu. Bardzo dobre rozwiązanie, które spowodowałoby przeniesienie pomieszczenia gospodarczego z piecem do piwnicy :-? , musze o tym jeszcze pomyśleć. Mam pytanie, czy na obecnym etapie prac pojawiły się jakieś problemy z budową, zmiany w konstukcji itp? Czy pozostawiacie słupek żelbetonowy przy schodach? czy zastosowaliście jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam Grzegorz

Betina29
21-01-2010, 17:11
Witam Cię Grzegorzu Drogi!!;) Wiesz,jak do tej pory-odpukać wszystko poszło bardzo sprawnie-nie było żadnych problemów.Ekipa zorganizowana,każdy wie co ma robić!! Co do piwnic,to polecam-jeżeli tylko macie możliwość-chodzi mi o teren,to zróbcie sobie chociaż nad połową domu. Z tym,że Wy jesteście juz i tak w dobrej sytuacji,bo będziecie mieli garaż i w związku z tym poczyniliście bardzo ciekawe zmiany. Co do słupa,to my nie mamy czegoś takigo,ale juz ktoś mnie o niego pytał-hmm-my w miejscu słupa będziemy mieli ścianę klatki schodowej,ze względu na zejście do piwnicy..!! Strop mamy bardzo dobrze zbrojony,więc to powinno wystarczyć!! Ten słup ujęty w projekcie chyba jest niezbędny,ale przy obecnych możliwościach pewnie będzie można tam coś fajnego wykombinować - tak myślę!! U nas już wnętrze widać-parter łanie się suszy ;) ...z pomocą piwnicznego pieca ;). Dom nie jest duży,ale jest w nim wszystko to,co niezbędne...!! ;)

zychu
21-01-2010, 21:15
Witam.
Możecie mi powiedzieć o ile wzrastają koszta podpiwniczenia budynku lub tylko jego części.W sumie jest to najlepszy pomysł żeby wygospodarować w małym Z71 trochę miejsca na kotłownie.

Pietja77
22-01-2010, 18:35
Witam,
"Zychu" zaprosił mnie przez stronę studia Z500 na forum i jestem.

Jestem obecie na etapie szukania wykonawców instalacji a co za tym idzie stan surowy mam już gotowy. Projekt Z71 bardzo nam przypadł do gustu i bez wachania kupiliśmy projekt. Zdecydowaliśmy sie na podwariant z garażem.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ekipy która podjeła się wykonania pierwszego etapu budowy. Oczywiście nie obyło sie bez kłopotów z systematycznością ekipy ale był to wynik wykonywania kilku prac w jednym czasie na różnych budowach. Pierwsza łopata wbita była dnia 4 października. Stan surowy otwarty z dachem odeskowanym i opapowanym zakończono tuż przed wigilią.

pozdrawiam
tomek
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz018.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz026.jpg

zychu
22-01-2010, 20:52
Naprawdę fajnie to wygląda. Ja jestem na etapie przygotowywani terenu. Budować zamierzam na wiosnę przyszłego roku.
Pietja czy podpiwniczałeś budynek?
Możesz powiedzieć jaki rodzaj ogrzewania przewidziałeś?
Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
Ja na razie chciałbym wybudować i wykończyć parter czy uważasz że uda mi się to zrobić za 150 tys( bez przyłączy) wariant bez garażu.
Fajnie by było jak byś wrzucił jeszcze kilka fotek bardzo mnie interesuje jak wyglądają pomieszczenia na parterze.
Fajnie że dołączyłeś :)

Pietja77
22-01-2010, 21:11
Pietja czy podpiwniczałeś budynek?
Nie
Możesz powiedzieć jaki rodzaj ogrzewania przewidziałeś?
NIe mam narazie na działce gazu więc będę ogrzewał na eko-groszek
Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
W projekcie w dolnej części domu był mały pokoik za salonem. Zrezygnowaliśmy z niego w ostatniej chwili. Projekt zakładał schody zabiegowe a to przy dziecku odpadało ze względu na bezpieczeństwo. W miejscu tego pokoju są schody jak widać na zdjęciach.
W projekcie wejście do łazienki było prosto z holu. Zabudowaliśmy tą ścianę i zmieniliśmy wejście na głównym holu od salonu. Umozliwiło nam to przesunięcie schodów które miały być przy garażu.
Wejście do pomieszczenia przy kuchni (spiżarnia) zabudowaliśmy i mamy ścianę na szafki bo kuchnia jest naprawdę niewielka. Wejście do tego pomieszczenia jest od holu przy wejściu do domu.
Kolejna zmiana to kominy. W projekcie jest jeden komin. Ponieważ nie mam gazu muszę palić piecem. Piec nie zmieściłby mi sie w tym pomieszczeniu więc będzie jeden komin do kominka a drugi na eko-groszek w tylnej części garażu.
Na poddaszu nie wiele zmian. Jedyną zmianą jest lekkie zmiany w ustawieniu ścian i zmniejszenie jednego pomieszczenia kosztem schodów.
Ja na razie chciałbym wybudować i wykończyć parter czy uważasz że uda mi się to zrobić za 150 tys( bez przyłączy) wariant bez garażu.
To co widziałeś na moich zdjęciach kosztowało mnie 55tyś i mam już zamontowane szambo 10m3.
Fajnie by było jak byś wrzucił jeszcze kilka fotek bardzo mnie interesuje jak wyglądają pomieszczenia na parterze.
Jutro odpale kilka zdjęć

Betina29
22-01-2010, 21:40
Witam Wszystkich!!;) Strasznie się cieszę,że jest nas coraz więcej. Gregorian,Zychu jeżeli moge coś dorzucić...-dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć o ile droższy będzie dom podpiwniczony,ale mogę podać Wam kwotę za stan surowy naszych piwnic w sumie około 37500 - w tym 10000 to robocizna. W tej kwocie są oczywiście fundamenty. Piwnicę mamy pod całym domem i dodatkowo jeszcze pod dużym tarasem (ok. 3,5 x 7 metrów). Nas dom na obecnym etapie-to znaczy zakończonym (w stanie surowym) parterze wraz z dokumentacja kosztował około 70 tysięcy-narazie bez przyłączy. Pietja wybudował znacznie taniej!! Czekamy na kolejne zdjęcia Tomku. Pozdrawiam Wszystkich!!

Pietja77
23-01-2010, 09:17
:D
Faktycznie taniej ale jak sie dobrze przyjżeć to nie jest ten etap jeszcze zakończony. Nie mam tarasu tylko jego zalążek a od strony frontu nie ma wylanych schodów i słupów podpierających dach nad wejściem. Kosztować to będzie mnie około 10 tyś. wraz z ociepleniem fundamentów czego mi nie zrobiono bo uznano że trzeba spieszyć się przed mrozami i skupiono sie na zadaszeniu.

http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz100.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz149.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz163.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz001.jpg

Jeśli chodzi o zdjęcia z poddasza to musicie poczekać. Zima przyszła i ścianek prócz łazienki to nie mam.

Betina29
23-01-2010, 09:30
Super!!...ja juz też tak chcę!! :cry: My w tej kwocie mamy juz taras,ocieplenie piwnic z zewnętrznym wejsciem do nich(schody są wylane) no i jeszcze troche materiału zostało na piętro,ale i tak masz taniej ;),ale tak to już jest-wystarczy np.tańsza ekipa i już jest różnica. Miłego dzionka!!;)

Pietja77
23-01-2010, 09:45
Kwotę jaka podaje to kwota za materiały. Robocizna kosztować mnie będzie około 25 tyś. W sumie 80 tyś za stan surowy otwarty.

Blachodachówka i robocizna z oknami dachowymi to koszt bliski 11 tyś zaś okna plastikowe dwukolorowe to kolejne 6,5 tyś z robocizną. Brama garażowa to koszt około 2,5 tyś.
To są najbliższe inwestycje do zrobienia a potem instalacje...

Buduje w kredycie więc wszystko staram sie zrobić jak najtaniej. NIestety mam obawy że 250 tyś jakie dostałem moga zabraknąć na wykończenie terenu. Na dom mi wystarczy ale jak będzie z ogrodzeniem to nie wiem...

Betina29
23-01-2010, 10:07
Robociznę masz i tak tańszą!! Wiesz co,jak dobrze rozplanujesz to 250 tysięcy to powinno Ci starczyć na sam dom - spokojnie...gorzej z ogrodzeniem ;/, ale powoli wszystko sobie zrobicie. My juz to mamy z głowy - musimy się ogrodzić już właściwie tylko z jednej strony,a ogródek będziemy sobie powolutku po wszystkim urządzać.

Gregorian1
23-01-2010, 11:53
Witam Tomek, Super, że dołączyłeś do forum i podesłałeś kilka fotek. Wygląda to naprawdę super. Gratuluje postępów. Mam pytanie dotyczące pomieszczenia gospodarczego na tyłach garażu, gdzie będzie stał piec na eko-groszek. Jak duże będzie to pomieszczenie? Patrząc na Twoje zdjęcia zauważyłem również, że wyrównałeś ściankę i przeniosłeś drzwi tarasowe. Domyślam się, że podniosłeś również ściankę kolankową o jeden bloczek do wysokości 110 cm. Mam pytanie dotyczące salonu wraz z kuchnią, która po likwidacji pokoju wynosi około 36 m2, jak wizualnie wygląda to pomieszczenie (może trochę dziwne pytanie) ale tak się zastanawiam, gdyż chciałbym tam wstawić duży stół oraz wypoczynek ze stolikiem i cały czas myślę czy to wszystko sie tam zmieści i będzie dość miejsca aby swobodnie przejsć. Może masz jedno zdjęcie zrobione z garażu z widokiem na salon?
Tomek , czy możesz zdradzić w jakiej częsci Polski budujesz swojego Z71?

Pozdrawiam Grzegorz

Pietja77
23-01-2010, 14:47
Póki co pomieszczenie gospodarcze jest w garażu. Sam garaż jest na 1 samochód i chcąc wstawić cokolwiek po za samochodem będzie sporym kłopotem. Dziś byliśmy u fachowca odnośnie ogrzewania i nieco namieszał nam w głowie ale to temat na dłuższą wypowiedź. Na dzień dzisiejszy piec stałby w garażu a pomieszczenie gospodarcze będzie wykorzystane na pralnie i inne rzeczy.
Faktycznie, wyrównałem ściankę i przesunełem taras na tył bo mam sporo działki z tyłu. Po tej zmianie powiększył mi sie nieco salon a po usunięciu pokoju kosztem schodów doszło mi kolejne 1-1,3m salonu. Jeśli chodzi o stół to spokojnie wejdzie nawet od bilarda...:)
Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało gdy sie juz zrobi tynki. Schody na górę będę miał widoczne z salonu i będzie to coś fajnego z mojego punktu widzenia.
Buduje się w Żabiczynie pod Nasielskiem woj.mazowieckie między nasielskiem a Legionowem czy Dębe.
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz020.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz032.jpg

Mimorak
25-01-2010, 07:02
Witam wszystkich.Miło patrzeć,jak ładnie rośnie.Ja mam taki plan,żeby w kotłowni był piec na paliwo stałe (do ogrzewania) i zwykła terma gazowa (tylko do ogrzewania wody).Nie wiem,czy ten numer przejdzie,ale tak:ogrzewanie gazem jest strasznie drogie,a do lasu mam dwa kroki:).Terma ma ogrzewać wodę w kuchni i obu łazienkach.Aha,nie bedzie kominka.Im bliżej rozpoczęcia budowy tym bardziej się boję.A teraz niech mnie ktoś pocieszy,że nie ma problemów.

Pietja77
25-01-2010, 08:39
Mówi się, że trzcie dom to dom dobrze wybudowany. Jesli to twój debiut to bądź gotowa/y na różne nieprzewidziane decyzje i szybkie zmiany. Przy zakupie gotowego stanu surowego jest inaczej a tak to się trzeba liczyć z nerwami nawet niech będzie to błachostka.
Pozdrawiam i życze powodzenia.

Mimorak
25-01-2010, 10:54
Gregorianie drogi,nie przesadziłeś z kwotą? Za dwa miesiące zaczynam budowę - podpisałem umowę opiewającą na 190 tys.pod klucz.Wykonawca w dalszym ciągu zapewnia,że kwota się nie zmieni.Czytałem opinie o mojej firmie i jak na razie o.k.Ale czy naprawdę jest ok,to Wam powiem w czerwcu.Co prawda garaż sobie odpuściłem.

Betina29
25-01-2010, 19:38
Witam Was!! Wiesz Mimorak,Tobie z ta ekipa i ceną naprawdę się udało-tak mi się wydaje,bo z tego co my pytaliśmy,to będzie nas to kosztowało-dużo drożej.Też marzy nam się kwota 220-230 z piwnicami,ale wątpię,że się zmieścimy!! :( Jak tylko wszyscy ruszymy z wiosną,...powoli dowiemy się za jaką kwotę uda nam się wybudować,bo narazie to przybliżone kalkulacje.

Gregorian1
28-01-2010, 15:35
Witam! Powiem szczerze, że juz powoli zaczyna boleć mnie głowa od tego myślenia nad projektem i zmianami jakie chciałbym wprowadzić. Mimorak, co do ceny jaką założyłem (300 tys. PLN) jest kwotą może na wyrost ale wolę założyć trochę więcej niż miałoby mi zabraknąć. Powiem , że zazdroszcze Tobie wyceny na 190 tys PLN, ja robiąc rózne wyceny (wielkopolska) rozbieżność była dość duża od 220 do 270 tys. stan pod klucz. Jednak mimo wszystko martwi mnie trochę mała kuchnia, oraz garaż, gdyz na jego tyłach chciałem umieścic pomieszcz. gosp.i wstawić tam piec na eko-groszek ale powoli dochodze do wniosku, że będzie tam stanowczo za mało miejsca. Nic narazie myślę dalej, może wpadnie mi do głowy jakiś pomysł. Pozdrawiam :D

Mimorak
29-01-2010, 09:35
Ja nie buduję z garażem,piec wstawiam do kotłowni.To będzie piec miałowy,z podajnikiem.Miałem kiedyś taki,z Pleszewa.Sprawdził się,więc nie będę już kombinował.Co prawda w kotłowni nie ma zbyt dużo miejsca na opał,ale raz na dwa dni można się przejść i przynieść ze trzy wiaderka.Grogorianie drogi,to Ty wybierasz sobie ekipę - nawet jeśli budujesz w Wielkopolsce nie jest powiedziane,że firma ma być z Wielkopolski.Ja buduję na Podkarpaciu,teraz mieszkam w Szczecinie,a firma jest z Mazowsza.
I mam jeszcze mały dylemat - gdzie jest odprowadzenie okapu w kuchni?

gabrysia1987
01-02-2010, 13:25
Witam właśnie zakupiłam ten projekt bez garażu i na jesień chcemy ruszyc z budową. Jestem ze śląska a dokładnie z bielska,i chciałam zapytać czy ktoś może zna końcową cene domu w tym terenie :D , a także czy posiadacie fotke salonu i kuchni bo to dla mnie bardzo wazne, jesli ktos ma to bardzo prosze o przesłanie na moją skrzynkę .
dzieki pozdrawiam

Mimorak
04-02-2010, 08:01
Witaj na Forum.
Jak widzimy,masz dostęp do internetu,a więc włóż trochę wysiłku,a firmy budowlane same do Ciebie przyjdą,a Tobie pozostanie wybór najkorzystniejszej oferty.Co z tego,że ja Ci powiem,że w okolicach Bielska wybudujesz za sto tysięcy,a Betina na to powie,że jednak nie,bo być może wystarczy tylko 95.Szukaj wykonawców - ja poświęciłem na to ponad trzy miesiące,skrzynka mailowa była pełna a telefon czerwony.Ale w końcu znalazłem.
Co do zdjęć - myślę,że musisz poczekać jeszcze kilka miesięcy,jak widzę to chyba Pietja jest najbardziej zaawansowany w budowie.
Pozdrawiam

Borys69
14-02-2010, 11:01
Witajcie wszyscy Zetowcy!
Mam nadzieję , że za parę miesięcy będę mógł pochwalić się postępami w budowie jak Wy, ale teraz jestem na etapie wyboru projektu i kompletnie zgłupiałem! Podoba mi się z71 , ale i 32i34 są super. Podpowiedzcie, który wybrać, a może wybudował już ktoś zeta71 koło Kielc i mógłby się pochwalić "na gruncie"? Serdecznie pozdrawiam i czekam na...kontakt.

edka4
19-02-2010, 09:28
Serdecznie witam wszystkich budujących Zetowców!
Cieszę się, że odnalazłam stworzony przez Was wątek. Tak jak Borys69, też jestem na etapie wyboru domu. Przglądałam mnóstwo projektów z różnych biur projektowych, ale do gustu przypadł mi z32. Wczoraj znalazłam projekt z71 i cytując mojego przedmówcę - "zgłupiałam".Teraz oba projekty mi się podobają i nie wiem, który z nich wybrać :oops: Tak więc, chylę czoła przed doświadczonymi "budowlańcami" i proszę o podpowiedź. Czym kierowaliście się przy wyborze z71, czy tylko układem pomieszczeń, bo tak naprawdę metraż w obu domkach jest zbliżony i chyba koszty budowy porównywalne (poprawcie mnie, jeśli się mylę)?

Betina29
20-02-2010, 08:20
Witamy na forum!! Droga Edko,ja napisze tak-też zastanawiam się czy nie mieliśmy zdecydować sie na Z32,ale wydaje mi sie,że dokonaliśmy trafnego wyboru.Musisz sobie dobrze przemyśleć co chcesz mieć w tym domu. Z32 jest równie atrakcyjny jak Z71 i podobny cenowo,jednak zobacz jak tam wygląda "kuchnia",salon oraz ułożenie schodów i kominka. To jest mały domek,a na dole jest w nim strasznie dużo pomieszczeń-niestety obawiam się (patrząc na swój bardzo podobny Z71-z otwartą przestrzenią),że bedą one straaasznie ciasne.Osobiście,gdybym sie na niego zdecydowała,musiałabym nanieść tam wiele zmian,ale nie wiem czy byłyby one możliwe. Z71 według mnie jest też dużo ładniejszy z zewnątrz(przynajmniej na zdjęciu z projektu-hehe) -"do schrupania" ;)). My z naszego Z71 jak narazie jesteśmy baaardzo zadowoleni i czekamy tylko na wiosnę ;). Pozdrawiam Wszystkich!!

Alek_sandra
23-02-2010, 18:40
Zgadzam się z przedmówcami, że wybór powinien być zależny od potrzeb i oczekiwań. Ważne jest, czy musisz z któregoś pomieszczenia wygospodarować kotłownię, czy nie jest to potrzebne. My nie zdecydowaliśmy się na Z32, ponieważ ma poważny mankament. Nie odpowiada nam wejście na górę wprost z salonu. Wyobrażam sobie, że nie byłoby to wygodne.

mkmk
26-02-2010, 10:37
Widze, że osób zainteresowanych coraz więcej. :) Ja jestem na etapie fundamentów, z wiosną ruszamy dalej. Ale ja wciąż mam wiele niewiadomych. 1) Zastanawiam się czy nie zrezygnować z pokoju na parterze w celu powiększenia salonu. (wydaje mi się, że będzie on malutki jeżeli zrobie ten pokój.
2) ZAmierzam obrócić filar kominowy o 90stopni, aby móc zrobić wejście do pomieszczenia gospodarczego od str. sieni.
3) Ogrzewanie to także WIELKA niewiadoma. Zastanawiam się czy można ogrzać ten dom jedynie z kominka? Hudraulik podpowiada by w pomieszczeniu gospodarczym umiejscowić mały piecyk (gsyż pomieszczenie jest niewielkie) lub wstawić tam kuchnie kaflową lub z klinkieru .

Borys69
26-02-2010, 17:07
Witajcie Zetowcy!
Kiedy zobaczyłem pierwszy raz ten projekt , zachwycił mnie bez żadnego "ale" , ale potem zacząłem czytać posty i...
1/ zlikwidowałbym wcięcie w salonie- zysk ok3m2, a to juz np. miejsce na kanapę,
2/ przeniósłbym okno balkonowe vis a vis wejścia do salonu, a w miejsce drzwi balkonowych zastosowałbym zwykłe okno,
3/na poddaszu na 100% podniósłbym ściankę kolankową o jeden pustak,
4/zastanowiłbym się nad dobudowaniem garażu z boku budynku, z płaskim dachem, który mozna wykorzystać na taras na piętrze,
5/myślę , że na dobry początek można domek ogrzewać samym kominkiem. Moi znajomi mieszkają na 120 metrach i prze z pierwsze cztery lata , przy dużych mrozach ogrzewali dom tylko kominkiem .
Tyle nasunęło mi się spostrzeżeń na teraz, ale może za jakiś czas strzeli do głowy nowy pomysł. Uważnie czytam Wasze posty, a przecież Wasza wiedza i doswiadczenie w tej mierze jest przeogromne! Pozdrawiam i byle do szybkiej i ciepłej wiosny! Andrzej

robertrw
01-03-2010, 22:20
witam wszystkich ja z zoną tez zaczynam budowę domku Z 71 D w systemie szkieletowym jeśli wszystko pójdzie ok to na koniec wakacji będziemy w nim mieszkać na razie jesteśmy na początku kompletowanie dokumentów na pozwolenie na budowę projekt jest i cześć dokumentów umowa z firma także co prawda przed wstępna ale jest oczywiście działka tez elektrykę wodę o co zrobią znajomi fachowcy w środku resztę ja bo pracuje w firmie przy wykończeniach jak to dalej poleci to zobaczymy .jak wszystko ruszy na całego to napisze .Wszystkim życzę niech mury pną do góry !!!!

Pietja77
04-03-2010, 21:07
Witam ponownie po sporej przerwie. Sezon zimowy jeszcze trwa ale już widać oznaki powracającej do nas wiosny. W dni które były sprzyjające do pracy przy moim domku wykorzystałem na uzupełnienie braków w ściankach działowych.Temat ścianek mam już za sobą i nie tylko bo dziś jestem dzień przed odbiorem prac związanych z upiększaniem dachu a dokładnie położeniu blachy na dach.

Czytałem kilka postów od nowych i nie tylko użytkowników tego forum i mogę odpowiedzieć "mkmk", że likwidacja pokoju na dole przy salonie powiększa salon o dużoooooooooo ale zawsze jest coś co przemawia za tym pokoikiem. Wraz z żoną zrezygnowaliśmy z pokoju na dole kosztem schodów betonowych, (patrz zdjęcia z poprzednich postów) dzięki czemu mamy wygodniejsze schody i zarazem więcej miejsca w salonie. Kuchnia jest mała i od razu muszę przyznać, że Panie będą na nią narzekać. Uznaliśmy, że małe jest piękne i kuchnia ta w zupełności nam wystarczy. W kuchni znajdowały sie drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Zamurowaliśmy je i mamy pełną kuchnie z dużym oknem. Do pomieszczenia gosp. będziemy wchodzić z przedpokoju wstawiając tam zamiast drzwi szafę zabudowaną z możliwością wejścia za nią do pomieszczenia gosp. Łazienka na dole jest naprawde mała. Prysznic o wymiarach 80/80 to wszystko plus umywalka i toaletka. Jak w bloku. Ponieważ mamy garaż to wejście do niego będzie z holu od salonu. Na poddaszu mamy 4 pokoje w tym jeden dość spory na wymiar garażu. Pozostałe dwa pokoje sa średnio po 12/14 metrów zaś jeden z pokoi jest na 6/8 metrów. Łazienka też nie jest duża ale większa x3 od tej na dole i spokojnie wejdzie tam wanna i kilka dodatkowych urządzeń.

Dziś jestem już dośc podniecony stanem mojej chatki gdyż niebawem wejdą mi hydraulicy i elektrycy. Jak sie uda to na początku kwietnia będę wylewał wylewki na podłogę a następnie tynki ścienne i kominek. Po tych czynnościach rozpocznę montaż drzwi , malowanie itp. z schodami i podłogami w drenie na końcu. Pozostanie mi tylko teren przed domem i ogrodzenie ale to będzie wszytko zależało od kosztów jakie poniose.

Dla zainteresowanych wspomniane koszty. Zdjęcia jakie widnieja poniżej to stan na dzień dzisiejszy wraz z szambem. Koszt z robocizną to 120000 gdzie w tej cenie są już kupione okna i czekam na ich dostarczenie.

pozdrawiam
Zetowców....
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0036.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0033a.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0039.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0015.jpg[/url]

mkmk
10-03-2010, 18:56
Witaj "Pietja", gratuluje i żałuje, że ja nie jestem na takim etapie jak Ty. Ja narazie stąpam po fundamentach. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonego kolegi:

- ile jest potrzebnych stempli na m2
- drzwi
- w moim projekcie jest jeden komin, a zauważyłam, że u Ciebie są 2. Czy wynikało to u Ciebie z projektu?
- czy trzeba podnosić ściankę kolankową, czy pomieszczenia nie są za niskie?

Pietja77
11-03-2010, 10:17
Witaj,
Ja musiałem do mojego projektu kupić 120 stępli które były ustawiane co 60-80cm ( mam je do sprzedania ). W projekcie jest strop terivy ale ja zrobiłem tradycyjny ze względu na koszty.
Nie rozumiem co mam pisać odnośnie drzwi!
Tak, kominy mam dwa. W projekcie jest jeden komin ale na mojej działce nie mam narazie gazu i będę palił na ekogroszek itp. stąd mam drugi komin który jest przystosowany do kotła który znajduje się w garażu. Komin z projektu docelowo jest dla kominka zaś w przyszłości będzie używany ( jak będzie ) do grzania gazem.
Temat ścianki kolankowej jest prosty. Ścianka jest zbyt niska i dla lepszego funkcjonowania musiała być podniesiona o pustak. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

pozdrawiam

Pietja77
15-03-2010, 20:38
Oto ostatnia wizyta na naszej budowie i kolejna zmiana na +.
Teraz pozostało posprzątać bałagan i szykować się do instalacji które już mam po części zapięte.


http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Obraz014ab.jpg

mkmk
18-03-2010, 07:59
Pietja 77, mam pytanie czy zmieniałeś rozmiary okien czy są takie jak w projekcie, bo jak się orientowałam to nie ma standardowych 80x80. A drzwi też tak jak w projekie 230cm?

Pietja77
18-03-2010, 08:32
Witam,
Okna robione były na zamówienie pod wymiary z projektu. Drzwi również będą robione na zamówienie jeśli nie dostane takich jak są w projekcie.

Koszt okien to 6900 w tym są szprosy i dwa kolory.
pozdrawiam

gorol99
19-03-2010, 18:13
Witam serdecznie wszystkich Zetowców. Również jak Wy mam zamiar budować dom według projektu z71. Mam zamiar w lecie zrobić fundamenty pod domek, więc chciałbym zapytać Ciebie Pietja 77 ile kosztowało Cię , tak orientacyjnie zrobienie fundamentów?
Pozdrawiam.

Pietja77
19-03-2010, 19:17
Witaj,
Może już o tym pisałem we wcześniejszych postach ale powtórzę, że koszt fundamentów wraz z wyalniem betonu tz. chudziak kosztowało mnie w granicach 13,5 tyś. Jest to koszt samych materiałów.

Betina29
21-03-2010, 11:47
Witam Wszystkich Zetowców!!;) Nareszcie wiosna!!...w prawdzie ma być jeszcze mroźno,ale miejmy nadzieję,że prognozy sie mylą. My też juz ruszyliśmy-niestety dopiero od wczoraj. Pietja,jak ja Ci zazdroszcze ;) - ale zdrowo,nie złośliwie ;) - chciałabym byc już na tym etapie,ale gonię Cię-gonię ;). W najbliższym czasie wrzucam fotki naszego maleństwa-budujące się pięterko ;), wnętrza odsłonię,jak "odszałujemy" strop. Pozdrowionka dla Was Wszystkich!!

Betina29
22-03-2010, 21:47
Oto nasze maleństwo! Od soboty przybywa go z dnia na dzień:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/405486891a6cce42.html

Pietja77
23-03-2010, 08:33
Dobrze to ujełaś! Maleństwo ten domek! Jestem ciekaw jak będzie on wyglał po zrobieniu dachu. Moja wersja jest nieco większa stąd mam wyobrażenie co do wielkości i funkcjonalności domku. Wersja Z71 jest bardzo małym domkiem i mam obawy czy w przyszłości nie będzie Wam w nim wygodnie pomieszkiwać. No cóż, trzeba mieć nadzieję, że ten domek będzie piękny i mały wraz z niskimi kosztami utrzymania.

Powiedz mi jakie zmainy będą w domku.
Czy schody będą zabiegowe (drewniane), czy wymiary okien są z projektu, ile pokoi będzie w domku, czym będziesz ogrzewać domek?
Jeśli możesz to podziel się wymiarami działki!

Życzę powodzenia i czekam na kolejne foty.

mkmk
23-03-2010, 11:19
Ja też ruszam w tym tygodniu, po tej zimowej przerwie.
Też jestem ciekawa jakie planujecie schody, i jak rozwiązaliście problem z wentylacją. Betina, wydaje mi się że to Twoje okno od łazienki jest większe niż w projekcie. Jestem właśnie przed zakupem stempli, tylko zastanawiam się jakiej mają być one długości?

Pietja77
23-03-2010, 12:45
Witaj, mkmk!

Jeśli chodzi o stęple to musisz określić się czy masz już wylany beton chudziak w fundamencie! Ja miałem wylany i stąd musiałem kupić 3m stęple. Czy robisz strop tradycyjny czy terive? Nie znam sie aż tak dobrze ale do terivy stępli nie będzie dużo. Ja kupiłem stęple do tradycyjnego stropu w ilości 120 sztuk.
Pozdrawiam

Betina29
23-03-2010, 18:43
Witam Was!! Zdajemy sobie sprawę z tego,że domek jest mały,ale właśnie na taki świadomie zdecydowaliśmy się. Zastanawiam się czasami,czy podjęlismy właściwą decyzję,ale mam nadzieję,że tak i nie będziemy jej żałować-jeszcze rok temu chcieliśmy kupić mieszkanie w bloku - 48m2 za 140 tysięcy,a teraz praaawie raz tyle będziemy mieli we własnym domu-wiecej mi nie trzeba.To maleństwo-nie ma się co oszukiwać,ale mam nadzieję,że będzie przytulne i ciepłe!!Ogrzewanie to - płaszcz wodny+gaz. Zdecydowaliśmy sie na piwnice,bo obecnie je mamy-w rodzinnym domu i życia bez nich sobie nie wyobrażamy ;). Zamierzamy je funkcjonalnie zagospodarować-mamy ich 5-dwie małe(kotłownia,pralnia),dwie duże(w tym jedna pod tarasem prawie 4x7m) i jedna średnia. Okna mają wymiary z projektu-kuchenne ma 1500x1500,a łazienkowe 80x80 - też byłam zdziwiona ich wielkością ;),w salonie zamiast dwóch mniejszych,mamy jedno 2065x1435,a na górze zamiast dwóch sąsiednich 865x1435,zrobilismy dwoje drzwi 865x2095(z balustradami do demontażu),żeby mozna było cos przez nie podać,bo schodami nawet płyty gipsowej nie wniesiemy;).Co do pokoi,to na parterze domu mamy salon(bez małego pokoiku)z aneksem kuchennym(powiekszonym o pomieszczenie gospodarcze) i ubikację(chyba bez prysznica), a na piętrze będą 3 pokoje + łazienka. Schody zabiegowe-prawdopodobnie drewniane. Działka ma wymiary ok.18 x 50-stąd decyzja o Z71 bez garażu,bo po pierwsze nie zmieściłby się na szerokosci działki,a po drugie odśnieżanie dojazdu do niego byłoby koszmarem. Jak tylko będę miała fotki z dachem(a prawdopodobnie nastąpi to już niebawem)-dorzucę napewno. Pozdrowionka!! ;)

Betina29
23-03-2010, 18:53
Okno z kuchni jest przesunięte na środek ściany,dlatego wyglad domku jest inny niz w projekcie,ale po decyzji o rezygnacji z pomieszczenia gospodarczego i tym samym z umieszczonego tam okna,nie wyobrażaliśmy sobie,by okno w kuchni zostało na swoim pierwotnym miejscu.

Betina29
24-03-2010, 17:39
Ups!! To okno z łazienki nie dało mi spokoju...-chyba jednak jest trochę większe ;P - rozpędzili sie nasi budowlańcy - ja chciałam "typówkę" 865 x 835,a im widocznie podobało się większe...albo mężowi sie pomylilo i inaczej im podał...!! ...ale wcale mi to nie przeszkadza-to różnica troszeńkę ponad 10 cm z każdej strony-przeżyję,a w najgorszym wypadku trochę pomniejszymy otwór ;)).

mkmk
25-03-2010, 18:03
Mam pytanie do Betina29, jakie masz wymiary tego słupa przy tarasie? Takie jak w projekcie 24x24? Ja zamierzam zrobić ten słup z klinkieru i zastanawiam się czy nie zrobić szerszy i dać zbrojenie do środka.

mkmk
25-03-2010, 18:07
Mam kolejne pytanie do bardziej doświadczonych kolegów :) Pietja 77 o ile podnosiłeś ścianke kolankową?
Dociekliwa :roll:

Pietja77
25-03-2010, 18:37
Podniosłem o jeden pustak czyli o 24 cm. Musze jednak teraz to zgłosić i nanieśc na adaptacje projektu bo jak mi to sprawdzą to będzie kiszka. Mam wiele zmian które nie były wcześniej wpisane w projekt i teraz muszę sie szybko z tym uporać przed ewentualna wizytą nadzoru budowlanego.

mkmk
31-03-2010, 13:01
Mam problem, tym razem bardziej techniczny. Chciałam wkleić zdjęcia z moim domkiem,ale nie wiem jak to zrobić. Licze na pomoc.[/img]

Pietja77
31-03-2010, 18:18
Musisz chyba zamieścić zdjęcia na serwerze albo na stronach takich jak photobucket. Z takiej strony masz możliwośc skopiowac link i wkleić go do wiadomości.Ja bynajmniej tak robię

mkmk
09-04-2010, 18:01
A oto nasz domek :-)

Betina29
09-04-2010, 19:39
Witajcie!! No pięknie mkmk ;)) - gratuluję,widać postępy. Zmiany macie takie,na jakie nigdy bym nie wpadła ,ale bardzo fajnie. U nas teraz roboty dachowe,ale do okien,ocieplania i hydrauliki też się przymierzamy. Pozdrawiam Wszystkich!!

Pietja77
12-04-2010, 18:38
Witam,
Ruszyłem z kolejnym etapem. Instalacja elektryczna i hydrauliczna. Nie mam jeszcze zdjęć bo dopiero ruszyłem ale mam tak dobrego elektryka, że jego pomysły mnie zaskoczyły. Ponadto zakupiłem już część ogrodzenia które na własną rękę będę obsadzał w tym tygodniu. Efekty prac pokażę już pod koniec następnego tygodnia.
Pozdrawiam zetowców i życzę wytrwałości w pracy nad domkami!

mkmk
13-04-2010, 21:47
Pietja77 pochwal się pomysłami swojego elektryka jak możesz. Znasz może już koszt instalacji?

Mimorak
16-04-2010, 07:54
Witam.W końcu zacząłem.Po 10 dniach mam stan zero.Końca nie widać....I w dodatku leje jak z cebra.

pawelex1987
18-04-2010, 08:29
Pietja77 - czy mógł byś dać znać jakie poniosłeś koszta do stanu surowego zamkniętego ?

datos
19-04-2010, 15:28
Czy ktoś ma pomysł jak zmienić wejście do pomieszczenia gospodarczego żeby było od sieni? Jest tam 40 cm wiec na drzwi za mało, obracanie komina odpada bo dom będzie w górach i może zalegać śnieg, wiec czy pozostaje powiększenie domu? macie pomysły ?

Mimorak
21-04-2010, 18:10
Czy ktoś ma pomysł jak zmienić wejście do pomieszczenia gospodarczego żeby było od sieni? Jest tam 40 cm wiec na drzwi za mało, obracanie komina odpada bo dom będzie w górach i może zalegać śnieg, wiec czy pozostaje powiększenie domu? macie pomysły ?

Sposób pierwszy - powiększasz fundamenty o 40 cm.
Sposób drugi - wpuszczasz komin w ścianę.
Ja wykorzystałem oba sposoby.

Pietja77
27-04-2010, 19:57
Zarobiony jestem tak, że nie mam czasu wpaść na forum. W wolny dzień ganiam na budowę i od świtu do nocy robię co w mojej mocy...

Mój elektryk:
Elektryka mam dzięki mojej koleżance z którą pracuje.
Wiem, że robił instalacje u kilku znanych osobowości a ostatnio robił u Blanki Winiarskiej.

Elektrykę mam położoną z wyprzedzeniem na 10-15 lat. Po za standardową instalacją mam wyprowadzone głośniki do kina domowego w domu (salon) jak i głośnik nad tarasem. W kilku miejscach mam wyprowadzone oświetlenie domu ale to chyba standard. Jeśli chodzi o instalacje TV, to mam tak że w każdym pokoju mam możliwość oglądania tv z jednego dekodera (matki) i odbierać będę mógł w każdym z pokoi inny program. Jeśli chodzi o internet to także mam tak, że będę mógł korzystać z każdego dostępnego internetu na rynku. W 2012 roku ma wejść telewizja satelitarna cyfrowa. O tym także pomyślał mój człowiek. Ponadto mam wypuszczone kabelki do zwykłej naziemnej telewizji. Jeśli chodzi o instalacje to mam trzy klawiatury na system zabezpieczenia domu. W garażu na schodach i w wejściu. Oświetlenie terenu zewnętrznego będzie włączało się w momencie gdy będę wracał do domu. Ponadto oświetlenie mogę sobie wcześniej włączyć na stałe czy wyłączyć. Domofon do bramy mam umieszczony na dole przy kuchni bym specjalnie nie musiał drałować do drzwi by otworzyć komuś bramę jak i na piętrze bym oszczędził sobie kursu na dół. Oświetlenie schodów mam zapalane jak i gaszone w czterech miejscach. Bezpośrednio przy schodach ale także przy kuchni gdy jak i w przy pokojach sypialnych. Jedna z ciekawostek jaka usłyszałem od fachowca jest umiejscowienie włącznika i wyłącznika oświetlenia sypialni przy łóżku by specjalnie nie wstawać by zgasić światło.
Sporo kabelków mi poszło na te udogodnienia. Około 800 metrów kabli samej elektryki plus instalacja alarmowa i TV.
Skrzynka elektryczna jest kosmiczna :) Mam tak skonstruowaną by żyło mi się lepiej. System ochrony sprzętu AGD i TV na wypadek uderzenia pioruna, około 4/5 obwodów które dzielą domową instalacje na partycje które odpowiadają za część instalacji. Jak mam za małą moc to wyłącza mi się tylko część urządzeń czy kontaktów.

Obecnie jestem po zakończeniu instalacji. Kosztów jeszcze nie znam bo to jak wiecie jest robione po małej znajomości. Do końca tygodnia powinienem wiedzieć coś więcej. Nieoficjalnie wiem, że koszty materiału powinny zamknąć się w granicy 4,5 tyś gdzie 1tyś złoty kosztował kabel WLZ do podłączenia budynku do sieci.
Koszty łączne we wstępnej rozmowie miały zamknąć się w 7 tyś z robocizną ale już dziś wiem, że będzie nieco więcej. Dokładnie niebawem się dowiem i przekaże to Wam

Pietja77
27-04-2010, 20:02
Koszt stanu surowego zamkniętego !
Koszt to 105 tyś ale bez drzwi wejściowych i bramy. (z robocizną)
We wcześniejszych postach pisałem że to jest koszt 120 tyś ale wprowadziłem Was nieco w błąd.

Pietja77
27-04-2010, 20:06
Ja buduje Z71 GL i miałem wejście do pomieszczenia od strony kuchni. Zamurowałem to wejście i zostawiłem wolną przestrzeń z drugiej strony od sieni. Tam wstawię sobie szafę z możliwością przejścia do tego pomieszczenia. Nie będę tam palił i wykorzystam to miejsce na pralkę itp. Jest tam komin ale on służyć będzie tylko do kominka i do wyciągu z okapu...

Pietja77
27-04-2010, 20:09
Obecnie jestem już po instalacji elektrycznej i częściowo po hydraulice. Od dwóch dni panowie od tynków robią pierwsze prace związane z ustawianiem kątowników przy oknach i ścianach. Wstępne gruntowanie już mam zakończone...


A jak tam Wasze dzieła sztuki.................??

Betina29
27-04-2010, 21:01
Witam Wszystkich!! Pietja-gratuluję,elektryka masz naprawdę ekstra-fajnie,że tak wszystko ładnie opisałes,bo własnie czyta to mój kochany mąż-elektryk i juz będzie wiedział co, jak i gdzie zrobić-hehe!!;) U nas walczy hydraulik i czekamy na okna,domek już przykryty,oto link,by go zobaczyć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ea4041681a6975c9.html

Pozdrawiam Wszystkich Zetowców-odzywajcie się częściej,bo smutno tu bez Was!!;)

Mimorak
28-04-2010, 06:41
Witajcie ponownie.
Niech mi ktoś odpowie - w jaki sposób macie rozwiązaną wentylację w kuchni i w łazienkach,bo moi budowlańcy nijak tego w projekcie nie mogą znaleźć. Jakieś rury spiro chcą w strop wkładać...A strop zalewam w piątek.

Pietja77
28-04-2010, 17:56
Zapowiada się obiecująco !
Czekam na kolejne foty z dalszej części instalacji...

Pietja77
28-04-2010, 18:03
Ja mam nieco jeszcze w tej sprawie do zrobienia. W łazience na poddaszu komin wentylacyjny mam umieszczony przy ścianie łazienki i wystarczy bym się do niego przebił i założył wentylator do którego mam już położoną instalacje. W kuchni będę miał tylko wentylator nad kuchenką gdzie na 1 metrze będę musiał zainstalować rurę by dostać się do komina numer dwa. Jeśli chodzi o łazienkę na dole gdzie nie mam dostępu do komina muszę ten problem rozwiązać sam i nad tym pomyśleć... Mam również ułożoną już rurę do komina wentylacyjnego by nie czuć wybijającego się zapachu z szamba. Gdybym jej nie miał to śmierdziałoby mi w domu z szamba...

Jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu wentylacji w małej łazience gdzie nie ma komina wentylacyjnego to proszę o wskazówki !

Pietja77
28-04-2010, 18:11
Dziś dostałem kosztorys instalacji elektrycznej.
Koszty materiału zamknęły się w kwocie 5800 zł ( dużo ) robocizna to koszt 4700 ale dla mnie miałem rabat 1000 zł. W sumie mam do zapłaty 9,5 tyś. Zakładając, że do tej instalacji trzeba dokupić oprawy oświetleniowe i kontakty oraz kilka droższych elementów świetlnych łączny koszt przekroczy jakieś 12/13 tyś. Nie jest to mało tym bardziej, że liczyłem na koszty w granicach 10 tyś z kompletnym wyposażeniem domu w elektryczność.

Pietja77
28-04-2010, 18:30
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/instalacjaelektryczna054.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/instalacjaelektryczna047.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/instalacjaelektryczna066.jpg

pawelex1987
30-04-2010, 13:38
Pietja77 - dzięki za info -
tu mała propozycja dla ciebie i innych co do instalacji. Jestem elektrykiem i co do rozplanowania internetu jeżeli chcesz zaoszczędzić na kablach i problemach z ich uszkodzeniami poczytaj o ruterach wi-fi. To już standard w laptopach i powoli w komputerach. Dobry ruter kupisz za 150 zł i masz internet bezprzewodowy w każdym kawałku domu i do 4-5 metrów po za. Podejrzewam że instalację dla kompa masz wycenioną na rejon 400 - 500 zł także jeżeli jej jeszcze nie ma to warto rozważyć.

Jeszcze mam małe pytanko bo strasznie spora ta rozdzielnia wyszła - czy dobrze widzę że tam są 3 różnicówki dane (to po lewo z przyciskiem testu- jak go naciśniesz to wyłącza) ?
Czy mógł byś mi podać ich nastawy z ciekawości ? (powinny być na 0,03 A lub 0,1 A a jestem ciekaw jak tą instalację zaplanowano)
Przyznam szczerze że trochę mnie ta rozdzielnia zaskoczyła bo zwykle daje się 1 wyłącznik na 3 fazy na wejściu

I jeszcze jedno małe pytanko - masz po 10 bezpieczników na jeden obwód z tych 3 ? 1 bezpiecznik na 1 gniazdo czy jakaś inna konfiguracja?

I pytanko czy masz też zamontowaną ochronę przepięciową? Na moje oko to to na samej górze ale nie jestem pewny.

Trochę sporo łącznie tobie wyszło za tą robotę ale pamiętaj że w tym przypadku ważna jest jakość bo instalacje zwykle robi się raz i jest dożywotnio. Co do samej ceny to w miarę uczciwa wycena materiałów choć szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ta liczba bezpieczników :) przeglądam ten projekt i ja dał bym po jednym na pomieszczenie łącznie tak jak na szybko zerkam na projekt 8 sztuk + z 3 na obwody na oświetlenie (dół, góra i zewnętrzne jak wymagane) choć fakt faktem ta instalacja ma tą zaletę że jak wywali ci jeden bezpiecznik to od razu wiesz gdzie jest problem.
Co do mocy to masz pewnie standardowo na przyłączu koło 11 kw to bardzo dużo, powiem tobie tak że mało kto osiąga w domku jednorodzinnym 5 kw no chyba że masz ogrzewanie elektryczne i kuchenkę elektryczną :) wtedy faktycznie może być na styk 11 kw w szczycie zimą.


W razie jak byś miał pytania daj znać - sporo wnosisz do tego tematu więc chętnie za te informacje tobie pomogę.

Pietja77
30-04-2010, 19:31
Pietja77 - dzięki za info -
tu mała propozycja dla ciebie i innych co do instalacji. Jestem elektrykiem i co do rozplanowania internetu jeżeli chcesz zaoszczędzić na kablach i problemach z ich uszkodzeniami poczytaj o ruterach wi-fi. To już standard w laptopach i powoli w komputerach. Dobry ruter kupisz za 150 zł i masz internet bezprzewodowy w każdym kawałku domu i do 4-5 metrów po za. Podejrzewam że instalację dla kompa masz wycenioną na rejon 400 - 500 zł także jeżeli jej jeszcze nie ma to warto rozważyć.

Jeśli chodzi o ruter to właśnie będę miał taka opcje w domu. Ruter będzie umieszczony w jednym z pokoi na górze.


Jeszcze mam małe pytanko bo strasznie spora ta rozdzielnia wyszła - czy dobrze widzę że tam są 3 różnicówki dane (to po lewo z przyciskiem testu- jak go naciśniesz to wyłącza) ?
Czy mógł byś mi podać ich nastawy z ciekawości ? (powinny być na 0,03 A lub 0,1 A a jestem ciekaw jak tą instalację zaplanowano)
Przyznam szczerze że trochę mnie ta rozdzielnia zaskoczyła bo zwykle daje się 1 wyłącznik na 3 fazy na wejściu

Tak są trzy różnicówki


I pytanko czy masz też zamontowaną ochronę przepięciową? Na moje oko to to na samej górze ale nie jestem pewny.

Tak mam zamontowaną ochronę!

Jeśli chodzi o instalację to faktycznie kosztowała mnie sporo. Podczas prac sporo się pozmieniało względem planu początkowego ale elektryk zaproponował mi tyle ciekawych rozwiązań, że przystałem na te propozycje. Jeśli chodzi o czytanie tej rozdzielni to na razie nie mam zielonego pojęcia do czego służą te wszystkie bezpieczniki. Obecnie elektryk szykuje mi opis szafy dla każdego bezpiecznika.
Widziałem wiele instalacji u moich znajomych gdzie było w nich kilka bezpieczników. U mnie także mogłoby tyle być i koszty bym zmniejszył o blisko 1,5 tyś zł ale tak jak sam mówisz instalacje robi się raz i nie należy oszczędzać by później mieć z nią kłopoty. Jeśli chodzi o ceny materiału to zakupione były po zniżkach elektryka a sama robicizna była z niemałym rabatem.

pawelex1987
02-05-2010, 21:01
Przy tym układzie instalacji jaki masz podejrzewam że wszystko będziesz mógł sam zrobić mając opis elementów w skrzynce także raczej już z usług elektryka nie skorzystasz :) Wymiana dowolnego elementu w tej rozdzielni jest banalna.

Jak wywala bezpiecznik to przewód pod napięciem masz zwarty do neutralnego
Jeżeli z bezpiecznikiem wywali różnicówka to masz zwarcie do ziemi
i to cała filozofia obsługi tej instalacji :)

Swoją drogą - piękny domek masz już :)

salix1
03-05-2010, 08:23
witam, wszystkich Zetowców :) Przymierzamy się dopiero do zakupu tego projektu. Domek baaaardzo się nam podoba! Mam pytanie czy jest możliwe obejrzenie tego domku na żywo, wejść do pomieszczeń i zobaczyć jak to wygląda w środku. Mieszkamy w kujawsko-pomorskim a budowe planujemy koło Tucholi. Czy ktoś z Was buduje ten domek niedaleko by móc podjechać i go obejrzeć? Pozdrawiamy :)

malgorzatka_692
03-05-2010, 15:57
Witam wszystkich!
Ja tez buduję od kwietnia domek z71 bez garażu. Może ktoś już bardziej zaawansowany w budowie podpowiedziałby mi jakieś ciekawe pomysły albo podesłał zdjęcia z realizacji. Jestem zielona zupełnie w tej kwestii... Może ktoś z Was buduje domek w okolicach Płocka?

Betina29
03-05-2010, 20:05
Witam Was!! My niestety budujemy daleko od Was-na Śląsku. Obecnie nadal działa u nas hydraulik-kanalizacja jest już gotowa,teraz kończy wodę i za chwilę CO. Murarze robią tynki-na klatce schodowej,żeby można było zamówić wreszcie schody,no i czekamy na okna + rolety.Po tych pracach,mąż z kolegami ruszają z elektryką. Co do wentylacji,to w kuchni będzie okap-z wylotem na zewnętrz-pod dach-podobno to wystarczy,łazienka na górze ma wentylację na zewnątrz-kominkiem dachowym. Ubikacja na dole,bo prysznica tam nie robimy nie ma jak narazie wentylacji-podobno "mikrouchył" w oknie powinien wystarczyć-jeżeli nie,będziemy musieli zrobić wylot na zewnatrz..Kanalizacja ma wentylację również kominkową-jakoś tak jest to razem połączone-ufamy naszemy sprawdzonemu hydraulikowi!! Oprócz tego osobną wentylację mamy w 2 pokojach na górze,w trzecim jest okno z nawiewnikiem. Mamy nadzieję,że to wystarczy i nic złego nie będzie się działo. Jutro załatwiamy wełnę mineralną do ocieplenia dachu-puki mamy rusztowanie. Jak narazie z domku jesteśmy bardzo zadowoleni i nie żałujemy swojej decyzji o budowie - właśnie Z71. Jest mały,ale przytulny i funkcjonalny,szczególnie,gdy dokładnie przemyśli sie postawienie każdej ścianki i zagospodarowanie każdego kącika. Pozdrawiam Was Wszystkich,chwalcie się Waszymi "pociechami"!!;)

QBELEK
03-05-2010, 21:00
Witam was

Z małżonką tez wybraliśmy projekt Z71 w wersji szkieletowej . W adaptacyjnym projekcie zlikwidowaliśmy na parterze pokój i p.g. a ścianka kolankowa będzie o 30 cm wyższa, po za tym nie będzie podcienia ( zamiast tego taras drewniany z tyłu budynku) i okien dachowych. Na parterze okna ze stałym szkleniem w ramie. Ogrzewanie parteru - fundamentem Legalett elektryczny, poddasza - grzejniki akumulacyjne. Aktualnie przygotowujemy wniosek PnB. Firma już wybrana. Budowa pod klucz.

Do malgorzatka_692 - najbliżej masz chyba do Pietja77, lokalizację podał we wcześniejszych postach.

pozdrawiam

gabrysia1987
04-05-2010, 11:09
Witam ja juz tylko czekam na pozwolenie ;) i ruszamy ;)
Już nie moge sie doczekac ;)
Mam pytanie do bardziej doswiadczonych niz ja , czy warto ogrzewac ten domek gazem ? Bo tak zamierzamy z mezem i nie wiem czy to jest opłacalne , moze macie jakies inne pomysły.
pozdrawiam zetowców ;)

Betina29
04-05-2010, 16:53
Witam!! Czy warto,to się dopiero okaże,puki co robimy ogrzewania gazowe i dodatkowo piec,który spala wszystko-drewno,węgiel,miał i.t.p. Chcieliśmy dom opalać kominkiem z płaszczem wodnym,a dodatkowo gazem,ale zrezygnowaliśmy-kominek pewnie też będziemy mieli,ale nie teraz. Spróbujemy opalać dom gazem,ale po ostatniej zimie i rachunkach za gaz naszych znajomych :(, chcemy mieć jednak dodatkowy,tradycyjny piec. Pozdrowionka!!

gabrysia1987
04-05-2010, 17:12
Aha to fajnie, ja tez mysle dodatkowo opalac dom kominkiem, i mam zamiar doprowadzić nawiew do kazdego pokoju na gorze. Zobaczymy ;) troche sie boje tego wszystkiego ;(
pozdrawiam

Pietja77
04-05-2010, 19:56
My także będziemy oprócz ogrzewania groszkiem ogrzewać za pomocą kominka gdzie rozprowadziliśmy już nawiewy w każdym pokoju.
Obecnie jestem przy tynkach wewnętrznych. Ładnie to zaczyna wyglądać...pozdrawaim

gabrysia1987
05-05-2010, 12:51
To super ;) A czy moze mi pan przeslac fotki jak to wyglada ;) to moj e-mail [email protected]
pozdrawiam

QBELEK
07-05-2010, 13:30
Jeśli chodzi o wykorzystanie ciepła kominka to mamy w projekcie fundamentu grzewczego wspomaganie go wymiennikiem kominkowym powietrznym. Producent deklaruje że przy tak małej powierzchni parteru jak w z71, jeśli użytkownik ma nawyk ciągłego palenia, wymiennik kominkowy jest w stanie zastąpić agregaty elektryczne podgrzewające cały system grzewczy. DGP wolałem uniknąć ze względu na małe dzieci. Również ze względu na konwekcję przypalonego kurzu ze standardowych obudów będziemy inwestować w obudowę szamotową wkładu kominkowego.

pozdrawiam

Betina29
10-05-2010, 19:03
Witam Was Wszystkich!! Co to za cisza,proszę się dzielić postępami-codziennie wchodze na forum,a tu buuuu....!! U nas praktycznie wod-kan już zakończony i lada dzień ruszamy z C.O. Okna juz zamontowane-no prawie,bo jeszcze kilka poprawek muszą zrobić,ale puki co maleństwo wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3686a5e87e6f504.html ;)

mkmk
13-05-2010, 20:29
Witam. Jestem na etapie robienia dachu (jutro wstawie fotki). Musze przyznać, że znalazłam kilka minusów w tym naszym projekcie. Pierwszy minus to za wąska klatka schodowa na schody(nie ma możliwiości, żeby zmieściły się tam schody zabiegowe). Rozwiązaliśmy ten problem poszerzając klatke na szerokość 1,80m. Kolejny minus to problem z oknem balkonowym znajdującym się na klatce schodowej, ponieważ jest ono za wysoko i nie można dostać do niego. Dlatego zamierzamy zamiast okna wstawić tam luksfery. Minusy są jak w każdym projekcie, ale na szczęście plusów widzę dużo więcej :-)

QBELEK
14-05-2010, 08:46
Pierwszy minus to za wąska klatka schodowa na schody(nie ma możliwiości, żeby zmieściły się tam schody zabiegowe). Rozwiązaliśmy ten problem poszerzając klatke na szerokość 1,80m.

W projekcie na stronie Z500.pl szerokość klatki schodowej wynosi 1,80 m? Nam z kolei wykonawca proponował standardowo schody zabiegowe ale my wolimy ze spocznikiem co będzie się wiązać z ze zmniejszeniem długości korytarzyka na poddaszu.
To okno balkonowe to rzeczywiście jakiś bajer dodający chyba tylko uroku elewacji, my zmniejszamy go do rozmiaru okien na poddaszu. Luksfery mimo swoich uroków to dla nas za duża ucieczka ciepła.

pozdrawiam

Przemas_2012
18-05-2010, 16:25
Witam czy buduje ktos Z71 w Grudziadzu lub okolicach - woj. kujawsko-pom

Pietja77
18-05-2010, 19:44
Co tak cicho !
Ja jestem już po tynkach.
Dziś byłem w sprawie bramy garażowej i drzwi wejściowych i zaczęły się schody. Okazało się że otwór na drzwi jest za duży tz. są za wysokie i mam dylemat. Brama garażowa także nie jest typowa i koszty będą znacznie większe... Wydawałoby się że wykończenia to będą miłe chwile...

BrunoBanani
24-05-2010, 10:51
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Tak jak wy mam w planach budowę tego jakże zacnego domku.
Od roku się mu przyglądam i wiem w sumie czego chce ,np. zmieniłem strop na drewniany tak by był on zarazem widoczny, a ogrzewanie będzie opierało się jedynie na kominku.
Pania Betine prosił bym w miarę możliwości o foto miejsca na schody i poddasza: ).....będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Betina29
25-05-2010, 21:58
Witamy na forum!!;) Zdjęcia napewno dodam. Pozdrawiam!!

arti78
26-05-2010, 09:51
Witam wszystkich forumowiczów!
Dołączyliśmy do grona budujących Z71, wersja bez garażu. Decyzja o budowaniu domu - końcówka marca, zakup działki 14.04, wczoraj zakończyliśmy zbieranie dokumentów i czekamy na mapkę od geodety (strasznie się wlecze) - ogólnie mówiąc zaaasuwamy :). Mam ogromną prośbę do już budujących, zwłaszcza do Betiny, ponieważ buduje tę samą wersję. Chodzi mi o ilości zużytych materiałów głównie: stali (podam, że zmieniłem strop na lany), drewna na więźbę dachową (zostawiam, blacho-dachówkę), betonu (ławy, strop, wieńce) oraz pustaków ceramicznych na ściany zewnętrze i nośne. Wczoraj zakupiłem część materiałów i mam obawy, że właśnie na te ściany trochę za mało. Będziemy budowali z silikatów 25x22x24. Próbowałem policzyć powierzchnię ścian zewnętrznych i nośnych, bo w kosztorysie chyba troszkę pierdoły są napisane ;). Gdybyś podała mi ile zużyłas ceramiki to przeliczę sobie powierzchnię, bo z tego co czytałem to na 1m2 przy ceramice potrzeba 16 pustaków (Wieneberger) i w ten sposób sprawdzę sobie swoją ilość. Będę wdzięczny za wszelkie info i porady.

Pozdrawiam!

BrunoBanani
26-05-2010, 18:56
Czołem.
Sama radość przebrnąć przez formalności-ja mam to szczęście że nimi zajmuje się żona:)
Sobie zostawiłem kwestie związane z wykonaniem (planuje mury,strop,więźbę i pokrycie zrobić sam-Z zawodu jestem cieślą więc chyba mi się uda )

Panie arti78 zachęcam do przemyślenia tematu pokrycia- dziś na rynku w cenach dobrej blachy dostanie pan dobrą dachówkę, a tą zdecydowanie bym bardziej polecił:)

Betina29
26-05-2010, 19:40
Witam ponownie Wszystkich!! Obiecuję,że dadam zdjęcia i napisze,ale po weekendzie. Dzisiaj pierwszy raz paliliśmy w piecu-mmm,jakie to cudowne uczucie!! ;) Co do pustaków to budowaliśmy z Leiera25 (według nas bardzo dobry materiał!!) i mieliśmy ich 1440 sztuk-kilka zostało. Stropy mamy z Terivy, wiec napewno zakupilismy mniej stali co przy tradycyjnym lanym stropie,ale jeżeli chcesz porównać,to podam Ci ilości. Musze sprawdzić i dam znać. Pozdrowionka!!

Betina29
27-05-2010, 17:06
Witam! Wrzuciłam kilka zdjęć klatki schodowej i poddasza-wtedy jeszcze w budowie-najlepiej widać podział ścian,które teraz niestety juz tak dokładnie widoczne nie są-nie da sie ich w całości sfotografować.Na zdjęciech,pomieszczenia-szczególnie na poddaszu wydają się bardzo małe,ale w rzeczywistości nie jest tak źle-wierzcie mi. Kto decyduje się na mały domek-wiadomo,że salonów spodziewać się nie może,jednak jak na swoje wymiary-ten domek nie jest znowu taki maleńki. Odwiedzają nas znajomi,a czasami nawet ludzie obcy-ciekawi jego wyglądu wewnętrznego i są pod pozytywnym wrażeniem tego domku. Pozdrawiam!! ;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69f2734221667b2e.html

arti78
27-05-2010, 19:33
Witam,
dla budujących i zastanawiających się nad pokryciem polecam artykuł
http://www.muratordom.pl/budowa/dachy-i-stropy/dachowka-czy-blachodachowka,17_74.html - przedstawione są plusy i minusy obu rodzajów pokryć, bez nakłaniania do wyboru któregokolwiek. Nam zależy na lekkim pokryciu i dość trwałym, dlatego zdecydowaliśmy na Plannję i to wcale z nie najwyższej półki (nie wybraliśmy najpopularniejszego = najdroższego wzoru), za to z lepszą jakościowo powłoką. Betina zdjęcia bardzo fajne, zazdrościmy etapu :) Jeżeli macie Terivę, to faktycznie nie ma sensu porównywania ilości stali. Bardzo zależałoby mi na ilości drewna, jaką zamówiliście na konstrukcję dachu. Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam,
Artek

BrunoBanani
28-05-2010, 19:39
Dziękuję pani za wstawienie zdjęć-dobrze mieć podgląd w to co widzi się tylko na papierze :)
Kolego Artek w projekcie chyba powinna być specyfikacja materiałowa(chociaż ręki sobie uciąć nie dam bo projekt mam w adaptacji i nie mogę do niego zaglądnąć-z zasady ogólna ilość w m3 jest podawana)

Betina29
28-05-2010, 22:16
Witam!! Zestawienie więźby dachowej mieliśmy ze stronki Z71 - z pozycji "kosztorys",tylko przedłużylismy krokwie o pół metra z każdej strony,bo mamy piwnice i podwyższone o jeden pustak piętro. Za więźbe płaciliśmy 2800zł,a za materiał,na pokrycie dachówką betonową BRASS(3-warstwową) ok.8000zł. Dorzucam kolejne foty-może niezbyt urocze ;), ale mam nadzieję,że pomogą Wam dokonać pewnych wyborów. W dwóch pokojach na górze mamy drzwi,ponieważ przez klatkę schodową nie wszystko w przyszłości wniesiemy-jest wąziutka!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/34c541a09db995f5.html

Pozdrawiam!!

BrunoBanani
29-05-2010, 11:42
Ale zazdroszczę-dziękuje za te nowe zdjęcia.Jednak pokoiki na górze nie są aż takie malutkie :)Chociaż myślę że zamiast trzech będą tam dwa: ),przynajmniej u nas:)

Betina29
29-05-2010, 21:43
Bardzo dobry pomysł-my też nad tym się zastanawialiśmy,jednak potrzebujemy jeden dodatkowy pokój!! Jeżeli moge coś doradzić,to na dole kto nie musi,niech nie robi dodatkowego pokoju,bo salon będzie zbyt mały i jeżeli tylko możecie zrezygnujcie z "wnęki tarasowej"-my tego nie zrobiliśmy i teraz troszeczkę żałujemy,ale - ma to tez swoje plusy!! Pozdrowionka!! ;)

BrunoBanani
30-05-2010, 00:09
Dokładnie ,wnęki tarasowej nie będzie u nas, zawsze to jakaś powierzchnia dodatkowa -zastąpimy ja małym zadaszeniem nad oknem tarasowym .
A co do pokoi na górze-pewne jest już że z tych dwóch koło siebie będzie jedna sypialna: )
Ciekawi mnie jeszcze tylko jak duża będzie łazienka na górze:)

Betina29
31-05-2010, 08:37
Witam!! Z tą sypialnią to super pomysł,bo w naszej będzie trochę ciasno ;/ (3m). Co do łazienki,to wyszła nam mniej więcej 1,7 x 3,7 - jak dla nas wystarczająca. Na dole mamy tylko ubikcaję + umywalkę,dlatego też zmniejszyliśmy troszeczkę to pomieszczenie,aby powiekszyć wiatrołap.

datos
31-05-2010, 12:08
Witam,
załączam link do fotek naszego domku, jesteśmy na etapie lania stropu, dom budujemy w systemie winenbergera z porotermu 44 si na ciepłej zaprawie,
hasło do fotek to : z500
http://www.z71.jpg.pl/

http://www.z71.jpg.pl/

Betina29
31-05-2010, 21:24
Ale cudowna okolica-mmm!!;) Pięknie rośnie ten Wasz domek!! Gratuluję!!

Pietja77
09-06-2010, 20:01
Witam,
Jestem już po wylaniu wylewek i pomału szykuje ie do zamknięcia domu bramą i drzwiami. Kolejny etap to zabudowa poddasza i zakończenie prac przy ogrodzeniu. A co u Was słychać?

Klara
10-06-2010, 19:02
Czy ktoś buduje projekt Z71 w okolicach Gorzowa Wlkp. i mogłabym go obejrzeć proszę o kontakt na email [email protected]

BrunoBanani
12-06-2010, 14:54
Czy ktoś buduje projekt Z71 w okolicach Gorzowa Wlkp. i mogłabym go obejrzeć proszę o kontakt na email [email protected]

W sumie my niedaleko, bo koło Szczecina ale do oglądania narazie jest tylko działka:)

gocha77
15-06-2010, 17:06
Witam! Czy ktoś buduje z 71 w wlkp? Proszę o odzew! [email protected]

Mimorak
17-06-2010, 14:57
Witam
Zostało mi z 80 szt.pustaków stropowych teriva,jeśli ktoś ma chęć - zapraszam,oddam gratis.Tylko,że to dzikie strony (okolice Leżajska) i wszędzie daleko.

Mimorak
20-06-2010, 05:29
Betina,objaśnij mi tylko dwie rzeczy - co zrobiłaś z tym słupem w pokoju na dole i jak załatwiłaś murowane ścianki działowe na poddaszu,bo mój kierownik budowy stwierdził,że skoro w projekcie są z płyt g-k to tak musi zostać.

Betina29
21-06-2010, 14:17
Witam Was!! Co do słupa,to nasz zniknął,bo w jego miejscu stoi ściana nośna-przesunięta ze względu na poszerzona klatkę schodową(prowadzącą do piwnicy).Jeżeli chodzi o ściany działowe na piętrze-hmm-nasz kierownik budowy-stary,doświadczony fachowiec,przystał na taki materiał jak mamy-lekkie pustaki"11"...!! Z kolei,gdy na poczatku pytalismy o zlikwidowanie wneki tarasowej w salonie nie chciał sie na to zgodzic,wiec naprawde nie wiem jak to jest z tymi zmianami i kierownikami budowy...!! ;)) Ja też pytałam czy to bezpieczne - stawianie murowanych ścianek działowych na piętrze,wszyscy zapewniali mnie,ze tak-w suficie sa odpowiednie zbrojenia-mam nadzieję,że to wystarczy!! Pozdrawiam!!

Mimorak
22-06-2010, 06:52
Dzięki za informacje.Ja natomiast zlikwidowałem tą wnękę tarasową,ale musiałem robić aneks do projektu.Teraz mam poważniejszy problem - instalacja TV.Nie ma kablówki,a nie jest możliwe oglądanie dwóch innych kanałów na dwóch niezależnych telewizorach (np.polsat cyfrowy lub livebox).Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić,to proszę o radę.Z tego co widzę,to Pietja ma kosmiczną instalację,może on coś wie.

Borys69
22-06-2010, 15:09
Witam Mimorak! Z jednej anteny możesz oglądać tylko Cyfre +. Z liveboxa nie rozdzielisz sygnału.Niestety przerobiłem to na własnej skórze i obecnie mam telewizje przez internet oraz czasze i dekoder z tv na karte w drugim pokoju. Z tą Cyfrą też jest jakiś myk, bo jak pójdzie sygnał na drugi tv to odbiera sie nie wszystkie programy, ale to musiałbyś sprawdzić u przedstawiciela Cyfry. Pozdrawiam.

Betina29
03-07-2010, 12:17
Witam Wszystkich!! Co tak zamilkliście?? Jak tam Wasze "maleństwa"?? ;) My juz po tynkach,teraz sufity na górze(dorzucę fotkę,bo mamy trochę inne rozwiązanie niż większość) i czekamy na pana od C.O.,który skończy podłogówkę na parterze,potem wylewki i "wykończeniówka" ;). Schody sie opóźniają,znajomy zacznie je tworzyć dopiero w przyszłym tygodniu,ale one nas w niczym nie blokują. Chwalcie się Waszymi cudami!! Czekamy z niecierpliwością,może podpatrzymy jakieś fajne rozwiązanie. Pozdrowionka!! ;)

Betina29
03-07-2010, 12:52
Oto nasz sufit na poddaszu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b0346611f6a7afbd.html
...będzie jeszcze pomalowany białą lakiero-bejcą.

Przemek-
05-07-2010, 21:47
Witam,
Jestem nowy na forum i zamierzam budować domek wg projektu Z71. Czy jest ktoś, kto w niedalekiej odległości od Oświęcimia (okolice Krakowa, Katowic, Bielska-B) buduje ten domek i byłby skłonny umożliwić zobaczenie go "na żywo",aby przekonać się, że nie należy bać się jego "filigranowości". Z góry dziękuję za życzliwość.
Pozdrawiam, Przemek

Borys69
06-07-2010, 15:01
Hej Przemek, można obejrzeć domek w Wieliczce, budowany na "gotowo" z elementów . Jeśli chcesz wiecej info to masz kontakt: Krzysztof Szmid
tel: 0048 727 66 25 65
e-mail: [email protected]
www: www.multicomfort.pl
Pozdrawiam.

Przemek-
06-07-2010, 22:48
Hej Przemek, można obejrzeć domek w Wieliczce, budowany na "gotowo" z elementów . Jeśli chcesz wiecej info to masz kontakt: Krzysztof Szmid
tel: 0048 727 66 25 65
e-mail: [email protected]
www: www.multicomfort.pl
Pozdrawiam.

Dzięki Borys za informację. Przy okazji przejazdu przez Kraków, z pewnością skorzystam z Twojego namiaru. Natomiast chętnie zobaczyłbym domek "w budowie", budowany w technologii murowanej. Jak dobrze kojarzę, to założycielka tematu, koleżanka Betina jest ze Śląska - może byłaby możliwość "rzucenia" okiem na domek... plus oczywiście wiele ochów i achów, jako wyraz pozytywnej zazdrości:-)

Betina29
07-07-2010, 11:52
:)

Mimorak
14-07-2010, 06:58
Zapraszam do Leżajska.Już prawie gotowy.

michaeltg
15-07-2010, 07:04
Prosimy o zdjęcia.

Pozdrawiam

arti78
19-07-2010, 17:31
Witam,
czy ktoś z forumowiczów buduje dom z71 bez garażu w świętokrzyskim lub okolicach? Jeśli nie, to mam pytanie do kolegi Mimoraka, czy i ewentualnie kiedy byłaby mozliwośc obejżenia jego domku?
Pozdrawiam,
Artek

Mimorak
20-07-2010, 16:08
Arti78,możesz oglądać do woli kiedy tylko chcesz.Jestem cały czas na miejscu.Jak masz chęć,daj znać na forum albo dzwoń 172418293 (nr stacjonarny,bo tu nawet zasięgu nie ma).

gabrysia1987
24-07-2010, 11:52
Wita bardzo proszę bo kolejne fotki z budowy ;) bo bardzo chciałabym zobaczyć jak to wszystko wygląda.
pozdrawiam

arti78
27-07-2010, 07:25
Jeszcze raz serdecznie chciałem koledze Mimorakowi podziękować za możliwość zobaczenia waszego domu. Baliśmy się trochę, że będzie za mały ale jest w sam raz :) Co do ekipy to damy ostatnia szansę naszej. Jak dalej będzie tak sobie, to im podziękujemy. Nie możemy się doczekać, żeby u nas już były ściany :) Mam jeszcze pytanie, czy wymiary budynku zwiększaliście, czy zostawiliście takie jak w projekcie?

Pozdrawiam,
Artur

gabrysia1987
27-07-2010, 10:36
Prosimy dodajcie znów jakieś fotki :) pozdrawiam

Betina29
29-07-2010, 20:40
Witam!! Widzę,że forum praktycznie zamarło...!!:( Czy naprawde wszyscy aż tak intensywnie pracuja?? Nasze fotki możena oglądać na stronce fotosika,ale co z resztą?? Też jestem baaardzo ciekawa jak inne domki wygladają!! No nic,czekamy dalej,może w końcu ktoś znajdzie chwilę,żeby cos wrzucić. Pozdrawiam!!

Mimorak
30-07-2010, 15:05
Forum zamarło,bo wszyscy w pracy. Arti78 - co do wymiarów - faktycznie,dom jest przedłużony o 40 cm.Ale nikt o tym nie wie i niech tak zostanie.Ekipa własnie kończy piętro - wszystko w płytach g/k.

gabrysia1987
05-08-2010, 10:15
Witam czy mogłbyś przesłać mi fotki góry w tych płytach k/g, poniewaz zamierzamy również z meżem górę wykończyc płytami.pozdrawiam serdecznie oto mój e-mail : [email protected]
Pozdrawiam i dziekuje ;)

mkmk
09-08-2010, 12:30
Witam, dasz domek jest już w stanie surowym, a dach pokryty papą. Zamierzamy w tym roku wstawić okna, zrobić instalacje, wylewki. Zastanawiam się jednak w jakiej kolejności powinniśmy to zrobić i licze na Waszą radę. Zastanawiam się też:
- czy przed zrobieniem wylewki trzeba zalać syope pod schody na filar je podtrzymujący (w przypadku schodów drewnianych)
- jak rozwiązaliście sprawe z wentylacją (U Betiny podejrzałam jakieś rury na dachu i jakieś "otwory" w dachówce)
- jak myślicie czy ściany na parterze zrobić lepiej z płyty g/k czy wytynkować (niektórzy twierdzą, że podobno lepsze są tynki, bo scalają ściany)
- i jeszcze ocieplenie dachu mnie ciekawi, jakie koszty i co dajecie na sufit.
- i Już ostatnie pytanie , czy macie dostęp do tego okna na klatce schodowej? Bo u mnie jest ona strasznie wysoko nie nie ma sposobu, żeby się do niego dostać dlatego zrobiliśmy mniejsze okno, a teraz zastanawiamy się nad zamontowaniem tam luksfer, bo i tak nie ma możliwości otworzenia tego okna, ani umyć MAM NADZIEJE, ŻE NIE PRZERAŹI WAS TA LICZBA PYTAŃ I PODZIELICIE SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ I SPOSTRZEŻENIAMI. POZRAWIAM ZETOWCÓW

Pietja77
09-08-2010, 20:55
Witam,
Mam kosmiczną instalację FAKT , i mam możliwość oglądania różnych kanałów w każdym z pokoi ale jak to zrobił mój elektryk musiałbym sie dokładnie dowiedzieć. Z tego co pamiętam to muszę mieć dekoder polsatu czy innej stacji i do tego w każdym pokoju dodatkowy dekoder z kartami. Karta matka ma być w salonie a inne karty z dekoderami mają pozwolić oglądać tv wszędzie inne. Jak cośto spytam się mojego elektryka.

Pietja77
09-08-2010, 21:13
Witaj,
Długo mnie tu nie było ale musicie zrozumieć moją sytuację. Od rana do późnego wieczora nie ma mnie w domu bo praca i budowa...wieczorem to jestem tak padnięty że nawet komputera nie chce mi sie odpalać.

Ja zrobiłem tak:
Instalacja hydrauliczna ( I etap ) rozprowadzenie głównych rur kanalizacyjnych i instalacja geberit-ów
Instalacja elektryczna ( kompletna )
Instalacja gazowa ( nie robiłem )
Tynki ścienne
Instalacja hydrauliczna (II etap) rozprowadzenie podłogówki i kaloryferów ( same rury ) oraz rura pod kominek
wylewki podłogowe
Zabudowa poddasza

Obecnie jestem na etapie ocieplania domu. Przed rozpoczęciem wszystkich w/w prac miałem już pokryty dach blachą.

Pietja77
09-08-2010, 21:57
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0215.jpg
http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0191.jpg

Betina29
10-08-2010, 18:00
Witam!! Co do ocieplenia sufitu to my daliśmy wełnę mineralną i całość kosztowała nas około 2tysięcy(robocizna-własna),ociepliliśmy dach i później jeszcze "stryszek"-tak nam ktoś tam doradził ;]. Co do wylewki pod filar-nie mam pojęcia,bo mamy stelaż metalowy bezpośrednio na wylanej posadzce w piwnicy. Okno na klatce schodowej mamy tylko jedno-to małe i chyba i tak ledwo je otworzymy do umycia,bo schody prawdopodobnie je przyblokują-jeszcze zobaczymy. Mycie górnego okna mkmk to będzie niezły wyczyn:(,chyba,że ktoś ma juz jakis sposób..., może puki czas rzeczywiście dajcie sobie tam luksfery(niestety przepuszczają ciepło) lub zamurujcie otwór-teraz można jeszcze kombinować. Co do ścian,to my tynkowaliśmy wszystkie-klatkę schodową,WC i łazienkę tradycyjnie,a resztę maszynowo(Knauf),piwnice zostawiliśmy sobie na później. Obecnie jesteśmy na etapie kafelkowania,czekamy na drugą część stelaża schodów i na prąd(niestety),który za chwilę zablokuje naszą przeprowadzkę(ma nastąpić mniej więcej za 1,5 miesiąca-bardzo nam sie spieszy)!! Pozdrawiam Wszystkich i dorzucam nowe fotki(sufit na poddaszu będzie jeszcze pomalowany białą lakierobejcą i lekko skorygowany;) )!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/218bcdfb0abb63f9.html

mkmk
11-08-2010, 12:39
To będziemy czekać Betina na relacje z mieszkania w tym domku.
Powiedzcie jeszcze jakim sposobem zalewaliście wylewki, czy mixokretem czy tradycyjnie, i z jakimi kosztami to się wiąże.

Pietja77
11-08-2010, 20:52
W moim domu wylewki są z miksokreta i kosztowały mnie około 2,5 tyś z materiałami i robocizną...Zrobienie podług zajeło około 8 godzin.


http://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0173.jpghttp://i131.photobucket.com/albums/p306/pietja2006/Zdjcie0220.jpg

gogowie
13-08-2010, 16:45
Witam Wszystkich!
Tak jak Wy ja z mężem też przymierzamy się do Z71.
Betina - oglądaliśmy fotki Twojego domku na fotosiku - super!
Pisałaś, że jesteś ze Śląska. My mieszkamy w Zawierciu, napisz czy byłaby możliwość zobaczenia Twojego domku "na żywo"?
Najbardziej się martwimy, że pokoje okażą się małe jak na naszą 4 osobową rodzinkę.
Bardzo proszę o info :)

Aneti (gogowie)

Betina29
14-08-2010, 14:01
Witamy na forum!!;) Dziękuję za miłes słowa!! Zgadamy sie na "privie"!! Domek jest mały-tu nie ma co ukrywać,jednak nawet dla 4-roosobowej rodziny miejsca wystarczy. Podobny i równie sympatyczny jest projekt Z101-ostatnio znajoma mi o nim powiedziała. W naszym będzie problem ze swobodnym wstawieniem łóżka do sypialni,ale jakoś musimy sobie z tym poradzić ;). Pozdrowionka!!

gogowie
16-08-2010, 20:44
Dziękuję za kontakt :) Też oglądaliśmy Z101 i Z102 faktycznie bardzo sympatyczne ;)

A łóżko najlepiej rozkręcić przed wstawieniem - jeśli jest taka opcja :)
Pozdrawiam ciepło wszystkich!
Aneti

michal_k
22-08-2010, 20:22
Witam Wszystkich Forumowiczow.

Juz od pewnego czasu zagladalem na to forum, poniewaz spodobal mi sie projekt Z71 (taki maly, a wszystko ma co potrzeba ;) )
Od zawsze z Zona marzylismy o posiadaniu wlasnego domku .... i wreszcie w tym roku nadszedl czas decyzji. W kwietniu kupilismy dzialke w Tychach i zaczelismy (a wlasciwie to ja zaczalem) zalatwiac wszystkie potrzebne dokumenty. Zdecydowalismy sie na projekt Z71 GL z garazem.
Aktualnie czekam na adaptacje projektu przez architekta i skladam (mam nadzieje ze jeszcze w tym miesiacu) dokumenty o wydanie pozwolenia na budowe.

pozdrawiam
Michal

Betina29
01-09-2010, 07:50
Witam Cię Michale!! Miło nam jest,że dołączyłeś do naszego forum. Długa droga przed Wami,ale moim zdaniem warto. My z mężem juz powolutku kończymy,ale jeszcze troszkę roboty nam zostało...!! Pozdrowionka!! ;)

arti78
21-09-2010, 15:04
Witam,
mam pytanie do Kolegi Mimoraka jak postępy w budowie, a może już we wprowadzaniu się do własnego Z71 :) U nas był spory przestój ze względu na papierologię. Wiadomo... Przyjazne państwo... jesteśmy strasznie ciekawi jak postępy od czasu naszej wizyty.

Pozdrawiam,
Artur

filipkudowa
23-09-2010, 17:41
:welcome:Witam
Mam pytanie do Betiny 29.Jakie koszty ponisłaś na obecnym etapie Z71. Zastanawiam się bardzo nad piwnicą i jestem ciekawy czy założenia poczatkowe 220 tyś zł były realne. Czy rzeczywistość okazała się brutalna ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz która zapewnie ułatwi właściwą decyzję :confused:co do piwnicy. :bye:

Betina29
23-09-2010, 20:56
Witam!! Napisze tak-rzeczywistość nie okazała się brutalna!!;) ...ani trochę!!;) ...no jeszcze trzeba ogrodzenie doliczyć,malowanie domu i urządzenie ogródka,ale to już w przyszłym roku. Zależy tez jak chcesz budować,czy coś zrobisz sobie sam,czy wszystko pod klucz,nam sporo firmy i fachowcy robili,ale nie wszystko!! Pozdrawiam!! ;)

Betina29
24-09-2010, 08:30
Wszystko zależy od tego z czego ten dom budujesz i jak wykończysz. My wybudowalismy i wykończyliśmy z materiałów średniej jakości i rzeczywiście koszt jest taki,jak założyliśmy na początku. Trzeba szukać tanich,ale sprawdzonych firm,niedrogich fachowców, jeżeli sam potrafisz dużo zrobić i masz na to czas to juz rewelacyjnie, wtedy naprawdę można zaoszczędzić. Piwnice są jeszcze niewykończone-brak tynku i pradu,ale materiały elektryczne juz mamy,a mąż sam będzie robił instalację. Powodzenia!! Pozdrawiam!!;) Beata

filipkudowa
24-09-2010, 10:38
Witam.
Beata bardzo dziękuję za informację. Przyjmuję, iż przy wykorzystaniu średniej jakości materiałów i przy wykorzystaniu swoich sił przy niektórych rzeczy wybudowanie Z 71 można osiągnąć przy kwocie 220 tyś zł.
Mam do Ciebie Beata pytanie a wy na obecnym ile wydaliście oczywiście nie zakładając ile jeszcze zostało.
Czy była by możliwośc abyś załączyła jakieś rzuty swojego Z71. Z tego co przeczytałem to oprócz piwnicy macie kilka poprawek na paterze.
Z góry bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam:bye:

Betina29
24-09-2010, 19:35
Filip...;),odpisałam na "priva",mam nadzieję,że doszło!!
Pani Gabrysiu,hmm,terminy mamy dość napięte :P,ale może w przyszłym tygodniu....!!

gosia86
25-09-2010, 14:04
zapraszam do nowej grupy budujących wg projektów Z500 http://forum.muratordom.pl/group.php?groupid=2788

Maria 85
29-09-2010, 16:07
Witam wszystkich na forum:)

Czy ktoś buduje Z 71 w okolicach Warszawy? Poszukuję dobrej i taniej ekipy budowlanej.

Betina29
06-10-2010, 21:51
Ale cisza!! Zetowcy 71,czy naprawdę nikt z Was nie ma czasu,żeby napisać choć krótki wpis lub dodać fotkę?? Hmm...!! Szkoda...!! "Milczące" forum nie ma sensu istnieć. Ja też niebawem odpadnę,bo nie będę juz "budującą"...!! Pozdrawiam!! :(

gabrysia1987
07-10-2010, 12:25
Pani Beatko prosze wrzucic znów jakieś fotki bo narazie nie mam czasu oglądać domów ;)
Pozdrawiam serdecznie

Paula84
09-10-2010, 17:09
Dzień dobry ja z mężem też planujemy budowę tego domu w systemie kanadyjskim. Jeśli mógł by mi pan przesłać na maila zdjęcia z budowy pańskiego domu była bym wdzięczna. [email protected]

arkadio1011
10-10-2010, 20:10
Witam...i odrazu proszę Betinę29 zeby nie opuszczałą forum jak zapowiada. Wnosisz tu sporo cennych info. Od tygodnia studiuję stosy projektów ale Z71 mnie porwał odrazu.... ma w sobie to coś.....Ci co budują z pewnością to potwiedzają. Podaję maila [email protected] dla kontaktu. Ciekawy jestem ile Was kosztuje budowa tego domku ( z piwnicą, bez piwnicy, z garażem czy bez...) ? Pozdrowionka dla wszystkich budujących. Arek

QBELEK
10-10-2010, 22:09
U nas szkielet Z71D już powstaje http://qbel.fotosik.pl/albumy/791238.html

Paula84
11-10-2010, 15:39
U nas szkielet Z71D już powstaje http://qbel.fotosik.pl/albumy/791238.html

Dzięki że ktoś się odezwał w sprawie budowy tego domku w szkielecie. Jednak mam jeszcze kilka pytań do pana QBELKA 4338354
_ ile drewna jest potrzebne w m3
- ile kosztowało pana zakup tego drewna
-i gdzie było ono zakupione
Jeśli mogła bym uzyskać takie informacje to bardzo dziękuję i chętnie zobaczę następne zdjęcia z budowy z71.

Betina29
11-10-2010, 21:21
Witam!! Qbelek,super fotki,zupełnie coś innego niż tradycyjne budowanie. Co do pytania Arkadio o koszty budowy,to my liczymy sobie na gotowo około 230-240 tysięcy i założenie prawdopodobnie się sprawdzi. Domek rzeczywiście jest bardzo przytulny,zakochaliśmy sie w nim od pierwszego wejrzenia ;),gdy oglądaliśmy katalog z setką projektów ;)...i tak pozostało do teraz,choć nie jest jeszcze całkowicie wykończony i urządzony. My jak najbardziej możemy ten projekt polecić,jednak najlepiej z piwnicami lub z garażem,ale zawsze można postawić w ogródku "domek ogrodowy" na jakieś łopaty,rowery i.t.p. Nasze piwnice mają około 70 metrów kwadratowych i życia bez nich sobie nie wyobrażamy!!;) Największa z nich-środkowa będzie "mieszkalna",mąż planuje tam zrobienie dodatkowego saloniku telewizyjnego-jest otwarta połączona z resztą domu,ale zobaczymy jak sprawdzi się ogrzewanie tak dużej powierzchni w zimie. A jak tam Wasze pomysły?? Podzielcie się proszę. Pozdrowionka!!

QBELEK
11-10-2010, 21:56
Obliczeniowo z projektu wykonawczego dla Z71 uwzględniając taras ( podłoga tarasu ma być z desek kompozytowych ) i wyższą o 30cm ściankę kolankową wychodzi 16,91 m3 drewna + 8% na odpad t.j. 18,26 m3
Ściany konstrukcyjne mają grubość 18 cm a nie jak w oryginalnym projekcie 14 cm.
Z71 na potrzeby bytowe nam wystarczy, na potrzeby gospodarcze planujemy osobny garaż z dodatkowymi pomieszczeniami.
Pogoda nam sprzyja, co prawda jest zimno ale najważniejsze że sucho. Planujemy jak najszybsze osiągnięcie etapu surowego zamkniętego przed nastaniem niesprzyjających warunków zimowych. Zdjęcia, które do tej pory zamiesciłem w fotosiku to efekt 3dniowej pracy cieśli ( nie dotyczy fundamentu).
Ostatnia dokonaną zmianą w stosunku do projektu oryginalnego jest wybór pojedyńczego (zamiast podwójnego) okna dachowego z roletą zewnętrzną aby ograniczyć ucieczkę ciepła z i tak małego pomieszczenia na poddaszu, które pierwotnie miało być łazienką a będzie garderobą.

arkadio1011
12-10-2010, 09:17
Beti dziekuję bardzo za podanie kosztów. Zamawiam projket....i zaczynam podobnie jak Ty przygodę życia. Ten domek jest super. Pozdrowionka. I prosze się tu odzywać :-)))

Paula84
12-10-2010, 17:24
Dziękuję za odpowiedz pana Qebelka . Na pewno skorzystam z którejś z pana opcji. Na dzień dzisiejszy jeśli postawi pan w stanie surowym zamkniętym to w jakich granicach pieniężnych można się zamknąć? Dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

Betina29
12-10-2010, 21:28
Hmm...ciekawa sprawa z tą garderobą Qbelek,a gdzie w takim razie będzie łazienka?? Lubię nowe pomysły. Pozdrawiam!

QBELEK
13-10-2010, 10:14
Beti łazienka będzie na przeciw, w pierwotnie najmniejszym pokoiku. Przeniesliśmy łazienkę z tej racji gdyż mam 193 cm wzrostu i trudno mnie byłoby dokonywać czynności sanitarnych w pobliżu skosów dachu. Dla mojej małej żoneczki i córeczki nie byłoby to problemem dla mnie niestety tak. Na zdjęciach widać brak małego okienka od strony frontowej bo nie będzie pomieszczenia gospodarczego. Z podcienia też zrezygnowaliśmy, będzie za to zadaszony taras na tyłach domu.

Nie wiem czy nie przesadziliśmy z wielkością i ilością okien na parterze? Mamy takie wrażenie patrząc się na otwory okienne, wprawdzie jeszcze nie są one wykończone...

QBELEK
15-10-2010, 22:26
- ile kosztowało pana zakup tego drewna
-i gdzie było ono zakupione

- około 24tys. PLN
- tartak w Czarna Białostocka

Tarcica konstrukcyjna:
- iglasta, suszona, czterostronnie strugana
- fazowane krawędzie

pozdrawiam

Betina29
16-10-2010, 20:20
Aha,teraz juz rozumiem Qbelek!!:) Co do okien-cóż nie wiem czy coś zmieniliście w projekcie,my jedynie z dwóch małych w salonie zrobiliśmy jedno duże i teraz troszkę żałuję-dwa lepiej wyglądałymy z zewnątrz(gorzej wewnątrz i mniej praktycznie!!). Uwielbiam doświetlone mieszkania-tego troszkę brakuje mi na piętrze w dwóch pokojach,choć zamontowaliśmy tam drzwi balkonowe,za to na parterze słoneczko rozświetla nam pomieszczenia z wszystkich stron-cudnie!! Ciągle walczymy z wykończeniówka,pracy jest jeszcze bardzo dużo,ale postanowiliśmy,że ok.25.10.br zaczynamy przeprowadzkę!! Na miejscu będziemy sobie wszystko kończyć!! Juz nie mogę sie doczekać!!;) Mmm....!! ;) Od dzisiaj ogrzewanie działa w 100%, łącznie z podłogówką na parterze-cieplutko,milutko-od razu lepiej!! Pozdrawiam Wszystkich!! ;)

arkadio1011
16-10-2010, 21:04
Witam
Gratulujacje dla Beti...no no przeprowadzka to brzmi poważnie. Myślę, ze bedac na miejscu wykonczeniówka pójdzie Wam duzo szybciej. Poztym ten zapał....w Twoich opisach. Jestem pod ważeniem...dodajesz sił innym. My dzis byliśmy u szefa firmy budowalnej, ma oczacowac ile kosztuje postawienie domu w stanie surowym....zobaczymy... Pozdrowionka :-)

Betina29
17-10-2010, 09:40
Wiesz Arkadio,oboje z mężem zakochalismy sie w tym projekcie!! I jest tak do dzisiaj. Ta przeprowadzka mnie przeraża,ale musimy dać radę. Co do kosztów stanu surowego,to ja mogę dodać,że nas z piwnicami,z opłaceniem firmy budowlanej kosztował około 115 tysięcy-z oknami i roletami. Drugie tyle - conajmniej(z przeciętnych materiałów),musisz liczyć na wykończenie,chyba że potrafisz sobie wszystko zrobić sam lub masz "wujka złotą rączkę" ;). No cóż,powodzenia życzę i fajnie,że jesteście...!!;)

Liquee
18-10-2010, 10:46
Witam wszystkich forumowiczów!
Na wstępie wielkie podziękowania dla Beatina29 za zdjęcia i założenie tego forum:)
Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu tego przepięknego domku, gdy go pierwszy zobaczyliśmy z żoną zakochaliśmy się w nim. Jedyny domek z dwuspadowym dachem jaki mi się podobał;) Malutki, co za tym idzie tani, tani też w eksploatacji i przede wszystkim pasuje na moją wąską działeczkę:) Jestem już po wszelkich formalnościach, tzn. czekam jeszcze na warunki energetyczne i coś się doczekać nie mogę, a składałem wniosek 3 tyg temu.. W każdym razie jak tylko to dostanę moja projektantka w moim imieniu składa wniosek o pozwolenie na budowę.
Oglądając jednak projekt mam kilka pytań do Was:
- W kuchni i w łazience są rury spiralne od wentylacji. Jak mam to rozumieć? Czy te rury będę mi do dachu przebiegały przez sypialnię u góry? i przez górną łazienkę?
- Drugiej rzeczy jaką się obawiam to, czy górne pokoje nie będą za małe:( Największy z nich będzie sypialnią, ale jak wsadzę łóżko 160x200 to miejsca niewiele zostanie..
Pytanie do osób które wybudowały już ten domek, a w szczególności do Betina29 jakie są Twoje odczucia co do wielkości pokoi górnych, czy teraz po wybudowaniu jest coś co jednak chciałabyś zrobić np. 2 pokoje zamiast 3?
Prosiłbym Ciebie Beatina29, jakbyś mogła przesłać więcej zdjęć z wewnątrz na maila ([email protected]), żeby widoczny był rozmiar pokoi u góry, tego zakątka na kuchnie, kotłowni. Zastanawiam się też czy nie zlikwidować pokoju na dole, a przynajmniej nie przesunąć ścianki do tego nieszczęsnego filara żeby powiększyć salon. No i trochę drzaźni mnie, że kibelek na dole jest w sieni.. Dopiero jak dostałem projekt, a kupowałem przez pośredniczące firmy, to trafiłem na projekty z500 i po przeglądnięciu tak sobie patrzę na z101 i trochę mam doła.. Proszę o pozytywy i negatywy z71, tylko proszę mnie zbytnio nie dołować;)
W każdym razie zazdroszczę Wam, bo już bym chciał widzieć jak mój domeczek rośnie:D
Pozdrawiam i jeśli macie więcej fotek pokazujących rozmiary pokoi będę bardzo wdzięczny

Betina29
18-10-2010, 13:30
Witamy Cię Liquee!! Napiszę tak,no cóż-nie będę ukrywała,ze mnie wielkość sypialni tez martwi,ale musimy z tym żyć. Nasze łóżko ma 200x200 i musimy je jakość zmieścić ;),wiec nie stresuj się ;), nie jest tak źle,zawsze mozna zrobic w przyszłości szafę na wymiar-jakaś mniejszą. Nasza sypialnia-t.z. pokój patrząc od schodów drugi po lewej stronie ma wymiary 4,50 x 3,00(jest powiększony ok.1metra),ale problem tkwi w tym 3,00,wiec wymieniony przez Ciebie projekt Z101 rozwiązuje ten problem-też mnie zdołował(to chyba nowość)-hehe,ale bez przesady..!! Domek jest mały,ale ma wszystko co potrzebne,jest przytulny-co jest bardzo ważne. Co do wentylacji,to wiem,że stryszek ma takową-rozbudowana chyba w 4 miejscach,jednak do pokoi my nic nie doprowadzalismy,jednak gdy będzie taka potrzeba,to oczywiście to zrobimy-nie ma problemu. Łazienka ma wywietrznik,ubikacja nie ma,ale jest okno-powinno wystarczyc,no i w kuchni jest okap podłaczony do komina. Nie wiem jak inni mają ten problem rozwiązany,ale my póki co tak to zrobilismy. Pokój na parterze,jeżeli masz taką mozliwość poświęć na rzecz większego salonu i jeżeli możesz zrezygnuj z wnęki tarasowej-to taka rada od serca!!;) Fotki wyślę. Pozdrowionka!!

Liquee
19-10-2010, 09:56
Wnęka tarasowa myślę, że mi się przyda, jest pod daszkiem, na jakieś klapki tarasowe, bo jak w tym samych butach będę wędrował z salonu na dwór to mi się czarno w domu zrobi;) Żona jednak upiera się na ten dolny pokój, bo chce tam mieć miejsce na suszenie prania, ale myślimy nad opcją, aby przesunąć ściankę w salonie do filara a drzwi wąskie zrobić między schodami a filarem i by wchodziło się pod schodami do tego pokoju. Tylko pytanie jak mocno one są nachylone schodząc z góry.. Ty Beti masz piwnicę, a to dodatkowe miejsce, co rozładowuje mały metraż domku i załatwia wiele spraw.. Ostatnio nawet myślałem, że poświęce pieniądze wydane na projekt i projektanta i zakupie raz jeszcze z101 i adaptacja od nowa.. to byłaby moja pierwsza nieudana inwestycja, a pewnie wielu się rzeczy żałuje jeszcze podczas budowania domu. Ale OSTATECZNIE ZOSTAJE PRZY Z71:) Jest tani i śliczny :D I myślałem o wiacie na auto, ale w takiej sytuacji bez garażu się nie obejdzie, zrobię troszkę większy, albo z dodatkowym pomieszczeniem, tam będą narzędzia, rowery, jakieś ogrodowe węże. A garaż zrobiony w stylu domku z71 będzie się fajnie z domkiem komponował:)
Kurcze jak ja bym chciał już działać:D Przed zimą chciałbym choć fundamenty wylać, ale raczej nie zdążę:(
W każdym razie czekam fotki i pozdrawiam Wszystkich Budujących Z71 :D

QBELEK
21-10-2010, 09:54
Ja myślałem o takim garażu z pomieszczeniem gospodarczym i wnęką na bicykle http://www.z500.pl/zamow-garaz/17.html
Suszenie bielizny u nas jedynie w łazience albo przy kominku :D

arti78
29-10-2010, 14:38
Wnęka tarasowa myślę, że mi się przyda, jest pod daszkiem, na jakieś klapki tarasowe, bo jak w tym samych butach będę wędrował z salonu na dwór to mi się czarno w domu zrobi;) Żona jednak upiera się na ten dolny pokój, bo chce tam mieć miejsce na suszenie prania, ale myślimy nad opcją, aby przesunąć ściankę w salonie do filara a drzwi wąskie zrobić między schodami a filarem i by wchodziło się pod schodami do tego pokoju. Tylko pytanie jak mocno one są nachylone schodząc z góry.. Ty Beti masz piwnicę, a to dodatkowe miejsce, co rozładowuje mały metraż domku i załatwia wiele spraw.. Ostatnio nawet myślałem, że poświęce pieniądze wydane na projekt i projektanta i zakupie raz jeszcze z101 i adaptacja od nowa.. to byłaby moja pierwsza nieudana inwestycja, a pewnie wielu się rzeczy żałuje jeszcze podczas budowania domu. Ale OSTATECZNIE ZOSTAJE PRZY Z71:) Jest tani i śliczny :D I myślałem o wiacie na auto, ale w takiej sytuacji bez garażu się nie obejdzie, zrobię troszkę większy, albo z dodatkowym pomieszczeniem, tam będą narzędzia, rowery, jakieś ogrodowe węże. A garaż zrobiony w stylu domku z71 będzie się fajnie z domkiem komponował:)
Kurcze jak ja bym chciał już działać:D Przed zimą chciałbym choć fundamenty wylać, ale raczej nie zdążę:(
W każdym razie czekam fotki i pozdrawiam Wszystkich Budujących Z71 :D

Liquee,
Betina dobrze Ci radzi ze zlikwidowaniem wnęki, to dodatkowe prawie 3 m2, a uwierz nam, że w przypadku tak małego domku jest o co walczyć. Przed domem i tak dobrze zaplanować taras wyłożony np. kostką brukową lub drewniany. W naszym projekcie planujemu od strony tarasu wybudować drewniany balkon, który jednocześnie bedzie częściowo zadaszał taras. Jeżeli dopiero planujecie budowę i możecie dokonać zmian zastanówcie się nad:
1. Dorzućcie dwa kanały wentylacyjne do tych zawartych w projekcie (łącznie będzie 6). Unikajcie rur spiro prowadzonych do dachu. Raz, że mają iść przez pomieszczenia na poddaszu (najdelikatniej mówiąc dziwny pomysł), dwa - niepotrzebne otwory w połaci dachowej - to miejsca potencjalnych nieszczelności. Podpowiem, jak my rozwiązaliśmy problem wentylacji pomieszczeń. Z okapu w kuchni rurą spiro wzdłuż podciągu do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. - wyciąg spokojnie poradzi sobie. Osobna kratka w kuchni z elektrycznym wentylatorem + rura spiro do kanału. Łazienka na parterze - wyciąg elektryczny w kratce podłączony rurą spiro do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. Przechodzi przez sień, ale my robimy sufit podwieszany z oświetleniem, więc i tak jest miejsce na przeprowadzenie rury. Wentylację salonu zostawiamy ze względu na kominek. Nie polecam przeznaczenia małego pokoju jako suszarni - bez wentylacji wilgoć murowana - głównie zimą, gdy otworzenie okna nie będzie dobrym pomysłem. Łazienka na poddaszu - wykorzsytany kolejny kanał. Zostaje jeden wolny, który my wykorzystamy na wentylację dużej sypialni na poddaszu (z dwóch małych pokoi)
2. Porozmawiaj z projektantem - u nas zlikwidował słup - zdecydowaliśmy się na strop wylewany i w miejscu słupa zostało dołożone zbrojenie.
3. Porozmawiaj z kimś, kto zajmuje się schodami. My zmniejszyliśmy otwór klatki schodowej do 160x200, ale wiemy, że będziemy mieli wykonawcę, który nam zrobi schody dopasowane do otworu. Po tych schodach, nawet oryginanych z projektu i tak nic większego na poddasze nie da się wnieść - jak to rozwiązaliśmy, to za chwilę.
4. Co do poddasza połączyliśmy dwa małe pokoje w jeden większy i zaopatrzyliśmy w okno o wymiarach takich jak tarasowe na parterze, będzie wyjście na balkon i umożliwi dostarczenie większych elementów wyposażenia poddasza.
Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania - postaram się pomóc.

Pozdrawiam,
Artur

Liquee
02-11-2010, 19:05
Arti78,
Dzięki za odpowiedź, szczególnie jeśli chodzi o wentylację. Dziwnym dla mnie rozwiązaniem było brak tuneli wentylacyjnych, tylko jakieś rury przebiegające przez pokoje. Zlikwiduję wnękę, bo to powtarza wiele osób. Tylko ile taka zmiana w projekcie kosztuje jeśli chodzi o koszty u projektanta? To był projekt w którym mieliśmy nic nie zmieniać, bo wszystko pasowało. Ale jak tak się zaczęliśmy przyglądać metrażowi pokoi i porównywać je do istniejących pokoi u siebie, znajomych zdaliśmy sobie sprawę, że są malusieńkie. Powiedz mi Artur ile Ciebie wyniosły zmiany w projekcie polegające na dozbrojeniu miejsca filarowego i innych przeróbek?
No i jeszcze jedno, nadal jestem zainteresowany zdjęciami, ale takimi z wewnątrz, które pokazują rozmiary pokoi, zrobione na krańcach pokoi, pokazujących wnękę kuchenną pomieszczenie gospodarcze, klatkę schodową itd. (mój adres [email protected]) Pozdrawiam i Dziękuję

arti78
03-11-2010, 22:02
Liquee odpowiedź wysłałem na priva.

Pozdrawiam,
Artur

Liquee
04-11-2010, 11:28
Arti78 dzięki za wiadomość - odpisałem na priva.

Pozdrawiam - Liquee (Tomek)

Betina29
08-11-2010, 09:09
Witam Wszystkich!! No ja już mogę napisać,że w Z71 mieszka się cudownie!!;) Pomieszczenia zupełnie wystarczające,domek tak cieplutki,że niespodziewaliśmy się tego!! Na parterze mamy "podłogówkę",palimy w tradycyjnym piecu C.O. "na wszystko" obecnie tylko drewnem i w domu jest 25-27 stopni przy przeciętnym paleniu!! Z tym,że te 27 stopni to skrajna temperatura,w ktorej nie da się funkcjonowac-jak wiecie,wiec mąż już teraz do tego nie dopuszcza. Na piecu mamy 50 stopni i w domku jest do 25 stopni np. w weekend,gdy odpoczywamy-nie pracujemy;)!! Okna są uchylone tak,żeby dom się wietrzył - nawet w nocy mamy "nastawioną" mikrowentylację. Pierwsze dwa dni,kiedy podłoga się zagrzewała,byla tragedia - 14-17 stopni(dwa tygodnie temu!!)-zimno strasznie,byłam podłamana,teraz wystarczy zapalić w piecu około godziny 14-15(choć w domu i tak jest wtedy około 21-22 stopni)-woda nagrzewa się prawie natychmiast i w domu temp. wzrasta do 24-25 stopni. Jedną dużą piwnicę mamy otwartą na resztę domu i czuć w niej chłód,chociaż jest ogrzewana,to też jednak jak narazie nie przeszkadza na utrzymanie w reszcie domu tak wysokiej temperatury-zobaczymy jak będzie zimą!! My jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z domku,wykańczamy sobie pomieszczenia jedno po drugim-zostały nam jeszcze dwa i później piwnice!!;) Pozdrawiam Wszystkich!!

arkadio1011
08-11-2010, 21:03
Jak to pieknie mieszkac w swoim domku...czytając Twój opis to cieszysz sie na całego. My szukamy działki...a raczej mamy juz upatrzoną....pozostają formalności. Pierwsza ekipa z "castingu" chce od Nas za budowę domu bez dachu, schodów i scianek dzialowych okolo 28 tys netto. Nie wiem czy duzo czy mało jednak zobaczymy co Nam powiedzą inni. Dodam, że chcemy dom z garażem. A nad garażem pokój. Pozdrowienia dla wszystkich budujących Z71 i szacuneczek dla Beti :-)

Betina29
09-11-2010, 19:33
A dziękuję bardzo!!;) Rzeczywiście bardzo się cieszę,że jesteśmy już na swoim i powolutku wszystko się układa,domek jest taki jaki sobie wymarzyliśmy!! Pozdrawiam Wszystkich!!;)

Liquee
09-11-2010, 20:40
Gratuluje Beti!

Ja mam już komplet papierów, do pozwolenia na budowę, warunki przyłączeniowe energetyczne właśnie przyszły, na nie czekałem najdłużek - ponad miesiąc. Warunki przyłączy wodno-kanalizacyjnych, gazowych i pozwolenie na wyjazd na drogę gminną miałem już dawno. Na jutro umówiłem się z projektantką na spotkanie.
Ale chcę jeszcze dokonać zmian w projekcie, więc trochę się przedłuży złożenie papierów na pozwolenie. I tak nie zdążę wylać fundamentów przed zimą, więc mi się nie spieszy;) Oto lista zmian, której chcę dokonać:
- Zlikwidować wnękę w salonie, co da salon większy o 3 m2.
- Wyjście na taras przenieś na drugą ścianę, aby wyjście było na ogród, bo dom będzie stał przodem do drogi.
- Na tej ścianie, na której nie będzie już wnęki nie dodajemy okien i likwidujemy okno również w kuchni to wąskie, jedno przednie w kuchni starczy:) Ściana cała bez okien będzie. Przez likwidację wnęki więcej będzie miejsca na stół jadalny.
- Ściankę nośną od tego małego pokoju przesuwamy do słupa, więc powiększy to salon, A wejście do niego pod schodami. Tam będzie tylko suszarnia na pranie i pralka:) Zobaczymy, czy tak się da w ogóle..
- No i u góry jeden pokój kosztem drugiego powiększymy, trochę większa sypialnie kosztem dziecięcego pokoju.
Zobaczymy co na to projektantka i ile zawoła za te zmiany. Mam nadzieję, że nie dużo, bo wtedy nie będę nic zmieniał! ;)

Pozdrawiam wszystkich Zetowców nr 71;)

Liquee
11-11-2010, 16:17
Wszystko załatwione, zmiany będą tak jak pisałem, a dodatkowo nad tylnym wyjściem na taras przedłużamy dach tak jak z przodu, i też daję kolumny jak z przodu.
Koszt zmian projektowych to 100zł, ponieważ w samej konstrukcji nie ma wiele zmian i takie zmiany nie są zbyt pracochłonne. Teraz czekam na adaptacje i zmiany projektowe. Poczekam około 2-3 tygodni bo projektantka troszkę zajęta. Zobaczymy:)

Pozdrawiam

arkadio1011
13-11-2010, 20:01
Witam...mam pytanko do Liquee ...czy koszt zmian projektowych to tylko 100 zł? Ile Was kosztowały przyłącza - energetyka, kanaliza, woda ?Pozdrawiam

Liquee
15-11-2010, 14:49
arkadio1011 koszt 100zł to koszt zmian w konstrukcji domku względem pierwowzoru. Czyli same zmiany w projekcie.
Adaptacja domku, którą robi projektant, czyli wrysowanie domku na działkę, wjazdu na działkę, i wszystkich przyłączy to koszt w moim przypadku 1500zł.
Czyli cała adaptacja wraz ze zmianami w konstrukcji, które wcześniej opisałem to łącznie 1600zł. Bo rozumiem, że oto pytasz.
Bo oprócz tego, że projektantka adoptuje wszystkie przyłącza, to fizyczny koszt ich wykonania to odrębne koszty, materiał, robocizna itd.. ale one jeszcze przede mną.
Pozdrawiam

kasiaszu1
16-11-2010, 13:47
Witam Wszystkich Forumowiczow.

Juz od pewnego czasu zagladalem na to forum, poniewaz spodobal mi sie projekt Z71 (taki maly, a wszystko ma co potrzeba ;) )
Od zawsze z Zona marzylismy o posiadaniu wlasnego domku .... i wreszcie w tym roku nadszedl czas decyzji. W kwietniu kupilismy dzialke w Tychach i zaczelismy (a wlasciwie to ja zaczalem) zalatwiac wszystkie potrzebne dokumenty. Zdecydowalismy sie na projekt Z71 GL z garazem.
Aktualnie czekam na adaptacje projektu przez architekta i skladam (mam nadzieje ze jeszcze w tym miesiacu) dokumenty o wydanie pozwolenia na budowe.

pozdrawiam
Michal

Witam wszystkich zetowców.
Jestem zauroczona projektem z71 ale tylko ja, niestety mój mąż już nie. Chciałabym go przekonać, że warto wybrać ten projekt i zobaczyć na żywo taki wybudowany. Stąd moje pytanie do michal_k czy byłaby mozliwość umówić się i zobaczyć Wasz domek w rzeczywistości??
Pozdrawiam Kasia

kasiaszu1
16-11-2010, 13:54
Witam Betina29
wiem że Pani jest ze śląska, jakbym mogła dokładnie wiedzieć z jakiej miejscowości i czy byłoby możliwe obejrzenie domku na żywo??
Pozdrawiam Kasia

arkadio1011
16-11-2010, 15:34
Ok Dzieki Liquee za info. Pozdr

Betina29
17-11-2010, 13:20
Witam!!
Niestety sezon wycieczkowy już się skończył!!;) ..a zaznaczam,że "wycieczek" było sporo..!!;) Do tej pory mąż jakoś to znosił,ale od kiedy tam mieszkamy juz na dobre,moje Kochanie ;) stwierdziło,że "w muzeum mieszkać nie będzie..." ...bo w pewnym momencie właśnie tak sie czulismy!!!! Przykro mi,mam nadzieję,że jest ktoś inny na forum,kto buduje na Śląsku ten domek i jest na takim etapie budowy,ze bez problemu będzie mógł go Pani zaprezentować. Pozdrawiam: Beata

kasiaszu1
17-11-2010, 15:04
Witam!!
Niestety sezon wycieczkowy już się skończył!!;) ..a zaznaczam,że "wycieczek" było sporo..!!;) Do tej pory mąż jakoś to znosił,ale od kiedy tam mieszkamy juz na dobre,moje Kochanie ;) stwierdziło,że "w muzeum mieszkać nie będzie..." ...bo w pewnym momencie właśnie tak sie czulismy!!!! Przykro mi,mam nadzieję,że jest ktoś inny na forum,kto buduje na Śląsku ten domek i jest na takim etapie budowy,ze bez problemu będzie mógł go Pani zaprezentować. Pozdrawiam: Beata

Witam:)
Rozumiem, oczywiście jak już tam mieszkacie to racja chce się mieszkać w spokoju:)
Dziękuję za odpowiedz no może się ktoś znajdzie:)
Pozdrawiam Kasia

michal_k
05-12-2010, 17:44
Witam wszystkich zetowców.
Jestem zauroczona projektem z71 ale tylko ja, niestety mój mąż już nie. Chciałabym go przekonać, że warto wybrać ten projekt i zobaczyć na żywo taki wybudowany. Stąd moje pytanie do michal_k czy byłaby mozliwość umówić się i zobaczyć Wasz domek w rzeczywistości??
Pozdrawiam Kasia

Witam Cie Kasiu
Jeszcze w tym roku nie ruszylismy z budowa (pozwolenie na budowe odebralem dopiero w listopadzie). Zapraszam w przyszlym roku jak juz cos bedzie stalo.
W tej chwili wybieram ekipe budowlana - podzwonilem po kilku wykonawcach i wyslalem im projekt do wyceny.

Jesli chcesz to mam wizualizacje projektu 3D (wykonany w programie SketchUp - darmowy program) Mozna sobie poogladac z kazdej strony, zajrzec do pokoi czy sprawdzic ile szafek sie zmiesci w kuchni. (nie wszystko sie dokladnie zgadza z projektem, ale rysowalem jak jeszcze projektu nie mialem - tylko z rysunkow ogolnie dostepnych)
Dzieki temu latwiej bylo podjac kilka decyzji odnosnie zmian w projekcie,
a zmiany sa:
- podniesienie scianki kolankowej o ok 30 cm
- u gory tylko 3 pokoje (nasz projekt to wersja z garazem - czyli 1 pokoj nad garazem i dwa troche powiekszone pokoje zamiast 3 ktore byly oryginalnie)
- na dole powiekszylismy salon kosztem pokoju (tam bedzie tylko male biuro)
- w kuchni zlikwidowalismy jedno okno (aby latwiej bylo umeblowac kuchnie)
- musielismy zlikwidowac okna na bocznej scianie od strony garazu - po prostu wolimy miec wiekszy ogrod na naszej niewielkiej dzialce

pozdrawiam
Michal

arkadio1011
06-12-2010, 17:11
Cześć Michał
Chętnie zobaczyłbym wizualizację z 71 w wersji 3D. Jeśli mógłbyś
przesłać na maila: [email protected] będę wdzięczny. Z tego co
piszesz wybrałeś wersję z garażem czyli z71 GL. My również planujemy
budować zetkę z garażem. Obecnie szukam ekipy budowlanej. Stan suroowy
otawrty bez dachu 28 tys , kolejna za stan pod klucz chciała w sumie 268
tys. Czekam na kolejne wyceny. Zobaczymy..... Na jaki rodzaj ogrzewania
zdecydowałeś się? Ja na eko groszek. Pozdrawiam. Arek

michal_k
06-12-2010, 22:06
Cześć Michał
Chętnie zobaczyłbym wizualizację z 71 w wersji 3D. Jeśli mógłbyś
przesłać na maila: [email protected] będę wdzięczny. Z tego co
piszesz wybrałeś wersję z garażem czyli z71 GL. My również planujemy
budować zetkę z garażem. Obecnie szukam ekipy budowlanej. Stan suroowy
otawrty bez dachu 28 tys , kolejna za stan pod klucz chciała w sumie 268
tys. Czekam na kolejne wyceny. Zobaczymy..... Na jaki rodzaj ogrzewania
zdecydowałeś się? Ja na eko groszek. Pozdrawiam. Arek

Witam
Przeslalem na maila wersje 3D
teraz tez jestem na etapie zbierania wycen ekip budolanych
natomiast jesli chodzi o ogrzewanie to mamy tak jak oryginalnie zakladal projekt ogrzewania gazowe - z tym, ze na dole planuje wszedzie podlogowke, a u gory poza lazienka normalnie grzejniki
Jesli planujesz eko groszek to z tego co wiem musisz miec wieksza kotlownie (nie pamietam jaka jest wymagana wielkosc przepisami, ale cos kojarze, ze 6 lub 9 m2 - czyli pomieszczenie przy kuchni bez przerobek sie nie nadaje)

pozdrawiam
Michal

arkadio1011
07-12-2010, 15:00
Witam
Mam pytanko do zetowców: Jaki rodzaj ogrzewania domu i cwu wybraliście? Napiszcie. Pozdrawiam. Arek

gabrysia1987
07-12-2010, 15:56
Witam bardzo chętnie zobaczyłabym tą wizualizacje :) Jeśli mogę prosić o przesłanie jej na adres [email protected]
Serdecznie dziękuje i pozdrawiam
Ps. My będziemy ogrzewać gazem i kominkiem ;)

Paula84
07-12-2010, 17:21
Dzień dobry ja także jestem zainteresowana tą wizualizacją z71 jeśli nie był by to problem panie Michale to też proszę o przesłanie mi ją na maila [email protected]. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

Justytna :)
08-12-2010, 17:47
Witam wszystkich budujących Z71!
Na wiosnę i ja do was dołączę. Chciałabym wiedzieć czy jest ktoś z okolic Radomia kto jest w trakcie budowy tego projektu. :D
Interesują mnie wszystkie zdjęcia domu również wnętrz. Bardzo proszę przesłać je na e-maila [email protected].
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam:
Justyna :)

michal_k
11-12-2010, 15:35
Dzień dobry ja także jestem zainteresowana tą wizualizacją z71 jeśli nie był by to problem panie Michale to też proszę o przesłanie mi ją na maila [email protected]. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

Witam
Pliki z wizualizacja przeslalem (do gabrysia1987 tez)

arkadio1011
My planujemy ogrzewanie gazowe - na dole podlogowka, u gory w lazience podlogowka, a w pokojach grzejniki
No i kominek z DGP w okresie wiosennym i jesiennym

pozdrawiam
Michal

michal_k
12-12-2010, 12:58
Witam wszystkich ponownie

W zwiazku z duzym zainteresowaniem mojej wizualizacji postanowilem zrobic animacje i wrzucic do YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=K4Cf81PL4Tk

a dodatkowo umiscilem pliki projektu 3D do pobrania, ktore zrobilem w programie SketchUp 6 (dostepny za darmo)
- domek (wg tego jest animacja na YouTube)
https://docs.google.com/leaf?id=0B6UHsJPfRcXiMjAwNjA0MDItZmE4NS00NGM5LTg5Z jYtODE2MTNmZTc3NmQ3&hl=pl&authkey=CP_MpIcI

- czesc parteru domu (kuchnia, pom gosp, przedsionek, lazienka)
https://docs.google.com/leaf?id=0B6UHsJPfRcXiYzEwZDdhZjctNTI1Mi00NGNjLWExM jYtMGM0YTgyNGQ0ZjM5&hl=pl&authkey=CMe32YEI

zycze milego ogladania i nie tylko (mozna edytowac, mierzyc, zmieniac .... )

PS to nie jest dokladnie projekt Z71GL, lecz wersja ze zmianami, ktorych dokonalismy lub sprawdzalismy jak to bedzie wygladac...

pozdrawiam

Michal

Justytna :)
13-12-2010, 19:09
Witam!
Bardzo dziękuję panie Michale za animacje.
U mnie ma być piec na paliwo stałe i mam wrażenie że kotłownia jest za mała. Czy jest może ktoś kto ogrzewa w ten sposób swój dom? Proszę o odpowiedź.
Może lepiej poświęcić mały pokój na dole po przeróbce i wybudowaniu drugiego komina na kotłownie.
Będę w nim mieszkać tylko ja i moja córka więc miejsca i tak nam wystarczy.:)
Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Pozdrawiam:
Justyna :)

arkadio1011
14-12-2010, 09:50
Witam
Rozmawiałem z ekipą, która zajmuje się montażem instalacji CO. Według nich niekt nie sprawadza przy odbiorze domu wielkości pomieszczenia na piec eko groszek. U producentów dowiedziałem się, że są piece, które można zmieścić w tak małym pomieszczeniu jak ma projekt spiżarni w z71. Jeśli chcesz zrobić kotłownie kosztem pokoju to musi być dodatkowy komin a co za tym idzie kolejny koszt. Pozdrawiam

Justytna :)
14-12-2010, 17:39
Witam!
Wielkie dzięki za informacje w sprawie CO.
Właśnie dziś oddałam projekt do adaptacji.
Mam nie wiele zmian, więc całość ze zezwoleniem na budowę będzie mnie kosztowała 1600zł.
Bardzo chciałabym zobaczyć taki dom w realu. Może ktoś się odezwie z okolic Radomia.
Pozdrawiam wszystkich budujących z71
Justyna :)

mkmk
27-12-2010, 11:06
Witam wszystkich budujących Z71!
Na wiosnę i ja do was dołączę. Chciałabym wiedzieć czy jest ktoś z okolic Radomia kto jest w trakcie budowy tego projektu. :D
Interesują mnie wszystkie zdjęcia domu również wnętrz. Bardzo proszę przesłać je na e-maila [email protected].
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam:
Justyna :)

Witam, jesteśmy w trakcie budowy tego domu, zapraszam do obejrzenia go w realu. Domek znajduje się w miejscowości Wojciechów k. Radomia.

mkmk
27-12-2010, 11:45
Tak się prezentuje nasz domek zimową porą ;-)

arkadio1011
28-12-2010, 10:25
Witam
Na fotkach widać, że stan surowy zamknięty został osiagnięty....teraz wykończeniówka i można się wprowadzać do wymarzonego domku.
Mam do Państwa pytanie: W jakim koszcie zamknęliście się na tym etapie budowy? Będę wdzięczny za info na forum lub na maila: [email protected]
Z góry dziekuję i zyczę Szczęśliwego Nowego Roku a następnego Sylwka juz w nowym dopmu. Arek

Justytna :)
28-12-2010, 10:37
Witam!
Dziękuję za odpowiedź. Na pewno skorzystam z zaproszenia obejrzenia domu.
Ja będę budować na Kolonii Lesiów. Jak mogę się z Tobą skontaktować i umówić na obejrzenie domu?
Pozdrawiam:
Justyna:)

mkmk
28-12-2010, 20:59
Witam
Na fotkach widać, że stan surowy zamknięty został osiagnięty....teraz wykończeniówka i można się wprowadzać do wymarzonego domku.
Mam do Państwa pytanie: W jakim koszcie zamknęliście się na tym etapie budowy? Będę wdzięczny za info na forum lub na maila: [email protected]
Z góry dziekuję i zyczę Szczęśliwego Nowego Roku a następnego Sylwka juz w nowym dopmu. Arek




Koszt aktualnego stanu to ok 60 000zł , uzależnione jest to jednak napewno od regionu w którym się buduje. Zima nie pozwoliła na wykonanie tynków i wylewek, schody zamierzamy zrobić drewniane dlatego narazie się wstrzymaliśmy z nimi. Dziękuję, za życzenia, mam nadzieję, że się spełnią :-) ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU WSZYSTKIM SYMPATYKOM "NASZEGO" DOMKU :-)

mkmk
28-12-2010, 21:02
Witam!
Dziękuję za odpowiedź. Na pewno skorzystam z zaproszenia obejrzenia domu.
Ja będę budować na Kolonii Lesiów. Jak mogę się z Tobą skontaktować i umówić na obejrzenie domu?
Pozdrawiam:
Justyna:)

Podaje maila, proszę podać termin kiedy pani pasuje. [email protected] Pozdrawiam

arkadio1011
29-12-2010, 12:18
Ok dziekuję za informację o kosztach...ale te 60 tys to z robocizna czy bez? Pozdrawiam

mkmk
29-12-2010, 17:59
Ok dziekuję za informację o kosztach...ale te 60 tys to z robocizna czy bez? Pozdrawiam

To cena z robocizną.

Betina29
01-01-2011, 21:41
Witam!!
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku dla Wszystkich!!;) Co do ceny-60 tysięcy,za stan surowy zamknięty-rozumiem,to jestem nią zaskoczona-niesamowicie tanio!!!! Nas,taki stan,tylko,że z piwnicami(które wbrew pozorom nie były aż tak drogie),kosztował około 115tysięcy(z oknami) i z tego co wiem,koszt ten był zbliżonych do innych budujących. Muszę jednak przyznać,że nas pożarła robocizna-ok.43 tysiące,gdybysmy mieli taniego murarza i swoich ludzi do pomocy,to wybudowalibysmy za dużo mniejszą kwotę,no ale co zrobić-było jak było i nie ma co teraz żałować,nas gonił czas. Życzę Wszystkim dużo spokoju,siły i szybkiego dotarcia do wymarzonego celu!!;) Pozdrawiam!!

Zaklopotany
04-01-2011, 22:46
witam,
ma ktoś może pojęcie w jakich granicach wyszłaby budowa z71? czy jestem w stanie zamknąć wszystko w 150.000-160.000?
używając tańszych materiałów, średniej jakości,
wiem, że nie jest to łatwe do określenia, ale startuje od 0, i nie wiem jaki kredyt zaciągnąć

arkadio1011
05-01-2011, 09:48
Witam
Kwota całkowita 150 tys wydaje mi się nierealna....Jesteśmy na takim samym etapie z tym, że my wybraliśmy projekt dom z71GL czyli z garażem. I wstepny kosztorys - stan surowy zamknięty bez CO to koszt ok. 148 tys. Jestesmy na etapie kosztorysów. Pozdrawiam

Zaklopotany
05-01-2011, 10:37
chodzi mi o koszty Z71 z używaniem średniej jakości materiałów:
"stanu pod klucz" i "ssz",
bo nie mam pojęcia jak duży będzie potrzebny kredyt,

mkmk
05-01-2011, 19:05
Może jestem nadmierną optymistką ale kwota 150 tys. wydaje mi się dość realna (choć czytając forum są duże rozbieżności w cenach). Obym się nie myliła. My budując nasz dom nie kierowaliśmy się tym aby wybrać najtańsze materiały, lecz sprawdzone i polecane przez innych. Mieliśmy jednego murarza i pomocnika, który także jest murarzem więc praktycznie pracowali po równo. Za robocizne płaciliśmy 35zł/m2 w tym był już opłacany pomocnik. Teraz czeka nas wykończenie, z tego co słyszałam to większy koszt niż wybudowanie domu, jednak mój optymizm mnie nie opuszcza, mam nadzieję, że wszystko będzie po naszej myśli. Pozdrawiam

gabrysia1987
05-01-2011, 19:52
Witam my właśnie wróciliśmy z banku z kredytem ;) Nasz kosztorys obliczony przez ekipę która będzie budować dom to 180 tys w stanie deweloperskim także jestem zadowolona bo jak na nasze okolice to cena jest spoko a materiały z tej dobrej półki. Także zobaczymy jak to pójdzie już marcu ;)
Pozdrawiam serdecznie.

QBELEK
06-01-2011, 11:01
A my powoli do przodu z naszym kioskiem.
http://qbel.fotosik.pl/albumy/791238-59.html

pozdrowienia

Zaklopotany
06-01-2011, 12:43
mkmk, to 150 tys. to Twoim zdaniem na jaki stan mogłoby wystarczyc?
mi zalezy o tym, żeby wziąć kredyt i wystarczyło na stan "pod klucz", nawet wziąć większy kredyt, ale żeby być pewnym że się wyrobie... :)

Justytna :)
07-01-2011, 15:51
Witam!
Czy mógłby ktoś podać mi liczbę pustaków potrzebną na wybudowanie Z71. Będę budować z pustaka wymiary:24x59 (H+H na zamki).
Z tego co się orientuję taki wymiar ma też zwykły szary pustak. Ile potrzebne jest stali jeśli strop będzie Teriva?
Pozdrawiam:
Justyna:)

langen
07-01-2011, 17:01
prosz ptroche fotek wnetrza domku [email protected]

Zaklopotany
10-01-2011, 22:17
dostałem propozycję budowy Z71 na stan pod klucz za 166 tys. brutto, co o tej cenie sądzicie?

arkadio1011
11-01-2011, 08:42
Kwotę 166 tys brutto uwazam za dobrą...jednak podejrzanie niską. Jednak będąc realnym optymistą na Twoim miejscu poszukałbym innych firm dla porównania. Pozdrawiam

gabrysia1987
11-01-2011, 18:44
Mam pytanko czy ta kwota jest z robocizną ? W jakich okolicach pan buduje ?
Serdecznie pozdrawiam

Zaklopotany
11-01-2011, 23:20
póki co nie buduje, ale planuje w okolicach środy wlkp, ta kwota jest z robocizną,