PDA

Zobacz pełną wersję : Plamy na tynkach gipsowych



Koltuning
15-08-2009, 20:45
Popełniłem ogromny błąd i zrobiłem tynki gipsowe jesienią, do zimy nie wyschły, teraz są już suche, ale zostały na nich plamy w spoinach i na mostkach termicznych nad oknami.

W zimie dogrzewałem piecem i temperatura nie spadala nigdy poniżej 5 st. Kilka dni temu mierzyłem wilgotność tynków miernikiem i są one suche, nawet tam gdzie są plamy i "zacieki".

Czy są farby, które zakryją te plamy na 100%? Tak żeby one nie wychodziły?

Jakie rozwiązania możecie polecić?

Browar
15-08-2009, 23:50
1. Jeżeli masz mostki termiczne to należałoby je zlikwidować
2. Tynki gipsowe mają to do siebie że po wyschnięciu są plamy- można to malować, albo lepiej zaciągnąć gładzią i pomalować
3. Pytanie czy to tylko plama czy coś podcieka z zewnątrz.. Jeżeli podcieka - jak często się zdarza gdy nad wykuszami są źle zaizolowane balkony - zaizolowac balkon np. "folią basenowa"
4. Czasmi po dłuższym "zaciekaniu" nie pomoże ani gładź ani farba (mimo że ściana jest sucha to po pomalowaniu będą ciemniejsze plamy... - trzeba skuć kawałek tynku i zrobić na nowo ale wcześniej zlikwidować przyczyny podciekania...

to tak w skrócie

pozdrawiam

Browar

FlashBack
16-08-2009, 05:29
Popełniłem ogromny błąd i zrobiłem tynki gipsowe jesienią, do zimy nie wyschły, teraz są już suche, ale zostały na nich plamy w spoinach i na mostkach termicznych nad oknami.

W zimie dogrzewałem piecem i temperatura nie spadala nigdy poniżej 5 st. Kilka dni temu mierzyłem wilgotność tynków miernikiem i są one suche, nawet tam gdzie są plamy i "zacieki".

Czy są farby, które zakryją te plamy na 100%? Tak żeby one nie wychodziły?

Jakie rozwiązania możecie polecić?
hmm :D a wystarczylo je suszyc a nie wietrzyc :D
Zima dogrzewalem :D co w nocy?!

Koltuning
18-08-2009, 23:18
No to mnie nie pocieszyliscie.

Chyba wytapetuje chalupe.

michalmayday
20-08-2009, 16:19
Wstrzymaj się z tapetą, pierwsze co zrób to zacznij osuszać tynki, żadne plamy nie wychodzą z tynków,nie rozumiem ludzi którzy tak twierdza... przyczyną może być np wilgotna cegła która po prostu nie wyschła,lub gdy była ona stara mógł przez nią wyjść grzyb. Sposobów na to jest parę pierwszy już napisałem, natomiast przed malowaniem możesz również "zagruntować" te plamy farbą olejną o podobnym kolorze,możesz to zrobić nawet dwa razy,przed farbą olejną możesz również dać jakiś środek grzybobójczy, miałem kiedyś taki sam problem ale to pomogło :) pozdrawiam !

Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie niestety po skuwać w tym miejscu tynk, dobrze zagruntować cegły czy co tam masz, tylko musi to być porządny grunt polecam Grunt knaufa pod tynki gipsowe GRUNTIERMITTEL (do powierzchni chłonnych, ma żółtą barwę),lub grunt kreisla Gruntolit-K,również do powierzchni chłonnych, barwa niebieska lub zielonkawa, Natomiast w żadnym wypadku nie gruntować tego zwykłym unigruntem bo po prostu nic nie da

speek
20-08-2009, 20:18
Aby pokryc rozlewiska plam pomaluj doga farba disney.przed pomalowaniem sporzadz roztwor sok wycisniety z dwoch cytrn plus kawowa lyzeczka sody oczyszcanej na 5 litrow wody przegotowanej.Tym roztworem pchlap sciany.Poczekaj ok.3 dni az wyschna i maluj.
Sposob sprawdzony.Polecam

FlashBack
20-08-2009, 20:26
nie wyciagniete "mleko" to, woda zostala w tynku :)
zgradujesz powietrzysz bedzie git.

pawelo_pl
21-08-2009, 13:52
Przeszukaj gdzieś na forum już o tym było . Zrób tak jak ja zrobiłem - miejsca które wydają się wilgotne zeszlifuj papierem ściernym 80 lub nawet grubszym - na drugi dzień nie będzie śladu po plamach. Zaciągniesz gładzią i pomalujesz i po kłopocie. Tak naprawdę to nie wilgoć tylko zeszklony tynk ...