PDA

Zobacz pełną wersję : CZy dobrze zrobie ocieplajac dom przed polozeniem tynkow????



kuki1984
16-08-2009, 20:59
Czy to nie mija sie z celem ocieplenie domu przed polozeniem tynkow w srodku prosze o odp. doswiadczonych ludzi !!!!!!!!!!!1

gonzo93
16-08-2009, 21:20
Ja tak zrobiłem, przez co mogłem prowadzić prace w zimie. Tynki schną do wewnątrz, a nie przez mur. Wystarczy wietrzyć ile się da, a jak przyjdą przymrozki to wstawić do środka osuszacz (nie mylić z nagrzewnicą) i dodatkowo utrzymywać temperaturę dodatnią (całkiem dobrze sprawdza się koza z jak najdłuższą rurą kominową (u mnie było 5mb)).

kuki1984
18-08-2009, 22:20
ja i tak narazie nie chce, nic robic w srodku dopiero w nastepnym roku zaczne tynki i wykonczeniowke tearaz przez cala zime dom by stal i wietrzal tak wiec to nic nie szkodzi jak zrobie ocieplenie!!!!

monika.KIELCE
19-08-2009, 08:16
Tak jak poprzednicy, również jestem zdania,że ocieplenie przed tynkami niczemu nie szkodzi. Mój majster wręcz poleca ocieplić, a klej zagruntować.

Zależy jeszcze co planujesz robić zimą. Jeżeli przestój w SSO to nie ma potrzeby ocieplać. Ale jak chcesz zamknąć dom (okna i drzwi) a do tego potem w zimie "dłubać" coś w środku, to ocieplenie jak najbardziej wskazane.

niktspecjalny
19-08-2009, 09:06
Czy to nie mija sie z celem ocieplenie domu przed polozeniem tynkow w srodku prosze o odp. doswiadczonych ludzi !!!!!!!!!!!1

Aż tak bardzo doświadczony nie jestem ale ocieplenie domu przed tynkami nie jest chyba błędem.Sam jeszcze nie mam ocieplenia zew. ale już mieszkam w wykończonym domu wewnątrz.Jeżdżąc do pracy mijam budynki ,które tak na prawdę mają bardzo zróżnicowaną bryłę pod względem ocieplenia zew.Jest to swego rodzaju już moda.Ludziska najpierw robią oprawę zew a potem wykańczają zewn.Czy to jest zgodne ze szt.bud. co pytasz?Na pewno nie.Tak zwane sezonowanie domu powinno odbywać się powoli by dać możliwość budynkowi na wyschnięcie itp.tak zew. jak i wew.

pzdr

kuki1984
19-08-2009, 20:00
dzieki za opinie !!!!!

damianexus
19-08-2009, 21:51
a jak myslicie ile trzeba poczekac przed ociepleniem poddasza po tynkach i wylewkach?

AskaK
27-08-2009, 08:55
a jak myslicie ile trzeba poczekac przed ociepleniem poddasza po tynkach i wylewkach?
Minimum miesiąc przy ciepłej, suchej pogodzie, jeśli tynki i wylewki zdążą dostatecznie przeschnąć. Tak nam radził kierbud i tak radzą wykonawcy. Jeśli wewnątrz jest zbyt dużo wilgoci odparowującej z wylewek i tynków, wełna wchłania tą wilgoć i robi się z niej bagno.