PDA

Zobacz pełną wersję : ściana bez glazury w łazience - połączenie z podłogą



role
17-08-2009, 06:53
Witam,


Prawdopodobnie zostawię jedną ścianę bez kafelek w łazience.
Na projekcie wygląda to ładnie.

Chociaż mam pewne dylematy bo w projekcie płytki podłogowe dochodzą do ściany i tyle. Ładnie to wygląda.. w projekcie..

Ma może ktoś podobne rozwiązanie?? Może fotkę wstawi??

Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??

pierwek
17-08-2009, 07:02
daj cokolik - co do ładności się nie wypowiadam ale w łazience raczej niepraktyczne. Na projekcie to różne rozwiązania ładnie wyglądają, one wyglądają też ładnie nawet od razu po wykonaniu, niestety po paru miesiącach już niekoniecznie...

To tak jak z drewnem na elewacji. Rewelacyjnie to wygląda ale co zobaczę takie rozwiązanie gdzieś po kilku latach od położenia to mi przechodzi... :-?

nillu0
17-08-2009, 07:30
a właśnie że takie rozwiązanie jest jak najbardziej praktyczne - należy tylko użyć specjalnej farby do łazienek i masz ściany przygotowane pod zawilgocenia. Niektóre farby potrafią nawet zastąpić kafle przy wannie (np: Flugger, Beckers).

Jeśli chodzi o wykończenie na połączeniu z podłogą - najładniej dać listwy podłogowe w kolorze ściany (albo białe i je pomalować na kolor ściany). Listwy wedle uznania - ale ja dałbym kształt płaski, niezbyt odstający

q-bis
17-08-2009, 10:55
Witam,


Prawdopodobnie zostawię jedną ścianę bez kafelek w łazience.
Na projekcie wygląda to ładnie.

Chociaż mam pewne dylematy bo w projekcie płytki podłogowe dochodzą do ściany i tyle. Ładnie to wygląda.. w projekcie..

Ma może ktoś podobne rozwiązanie?? Może fotkę wstawi??

Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??

Też tak mam, bo w 20m2 łazience wszystko w płytkach byłoby zbyt przytłaczające...jak dla mnie...
Mam listwę z terakoty czyli cokolik.
Udaj się do działu forum "Wnętrza" tam jest sporo o łazienkach.

role
17-08-2009, 13:24
Ok, dzięki.

Poszperam tam, może znajdę interesujące zdjęcie.

mario1976
17-08-2009, 13:35
Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??

Mamy dośc dużą łazienkę na górze i niewielką na dole. W każdej znajduje się jakaś ściane bez płytek lub z bardzo małą ich ilością. Wszędzie mamy jednak cokoły. My robiliśmy zwykłe czyli płytka naklejana na ścianę. U kumpla widziałem cokoły wkute w ścianę. Czyli cokół z płytki licuje ze ścianą. Bardzo fajnie to wygląda.

W łazience bez cokołu każde przejechanie mopem, ścierą wiąże się z możliwoscią polizania ściany. Po jakimś czasie wygląda to pewnie nędznie.

cyma2704
18-08-2009, 16:34
Mam cokół zlicowany ze ścianą. I estetyczne i wygodne w użytkowaniu. Wykonanie nie nastręczało glazurnikowi problemów.

Monika $ Seba
18-08-2009, 16:47
w dolnej łazience mam ścianę bez płytek. Nie chciałam cokołu z płytek bo takie rozwiązanie mi się zwyczajnie nie podoba. W zasadzie nie martwiłam się też o ścianę bo pomalowana tikurillą i świetnie się ją ściera, ale jak mi stolarz dociął (żeby pokazać efekt) drewnianą listwę (blat i półki mam właśnie drewniane) to od razu wołałam że tak ma zostać. Oczywiście z cokolika trzeba ścierać kurz, ale gimnastyka raz w tygodniu tylko wychodzi mi na zdrowie:)