PDA

Zobacz pełną wersję : lampy solarne- ki pieron??



ngel
17-08-2009, 11:49
Witam,
mam zapytanie dotyczące lampek solarnych do oświetlania ogrodu. Chodzi mi konkretnie o taki cuś co wbija się w ziemię, na górze ma niby bateryję sloneczną i przez dzień się "ładuje" a nocą "świeci". Potrzebuję takie cudo tylko do tego, żeby się nie zabić w nocy w ogródku i mniej więcej wiedzieć gdzie jest ścieżka. Wiem, że nie oświetlę tym ogrodu ale zastanawiam się czy chociaż do wskazania ścieżki ( i w miarę bezpiecznego przejścia po niej) wystarczy. Pomijam aspekt estetyczny tych wynalazków. Proszę o opinie uzytkowników.
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/lampkasolarna.jpg

ta wygląda też interesująco- może nawet jakies światło dawać- ale to raczej do oświetlenia jakiegoś obiektu służy niż do ścieżki
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/lampka.jpg

ngel
17-08-2009, 11:53
aha zdjęcia zaczerpnięte z allegro0- żeby nie było :)

Darek Rz
17-08-2009, 14:22
Witaj

Mam kilka -dzialają bardzo dobrze . Kupione w OBI po 6.99 cale metalowe -nawet nie pordzewialy :lol: . Na alejkach wyglądają całkiem ładnie i oswietlaja teren wokół siebie na tyle zeby sie ,jak to okreslileś nie zabic . Mam bardzo dibre zdanie o nich ,na tyle dobre ze chyba zrobię sobie z nich oświetlenie calego podjazdu niczym pas startowy . Tam i tak nie potrzeba duzo swiatła -ot tyle żeby w nocy bez problemu mozna było przejsc i sie nie przewrócić . Kupuj tylko takie ktore maja akumulatorki tzw"paluszki" gdyz od razu należało by je zmienić na porządne bo to co jest w srodku to chiński szmelc nic nie warty . Ja od razu zmienilem na lepsze i dzialają już 2 lata bezawaryjnie .

Ulka
17-08-2009, 19:08
Nie mam takich lamp, ale widuję je w cudzych ogrodach. Sama lampa nie wygląda żle, ale kolor światła jest bardzo nieprzyjemy.

Darek Rz
17-08-2009, 21:26
Nie mam takich lamp, ale widuję je w cudzych ogrodach. Sama lampa nie wygląda żle, ale kolor światła jest bardzo nieprzyjemy.

Witam

Najczęściej jest to kolor "prosektorium" to fakt ,jednak zależy to od rodzaju zastosowanych superjasnych diod LED ...........są w zyciu wieksze problemy niz kolor lamp solarnych 8)

pozdrawiam

__Aneczka_
18-08-2009, 15:28
moim zdaniem dają bardzo mało światła, trzeba by było poustawiać je obok siebie, tak chyba na 2 cm odległości aby spełniały swoją rolę.....miałam i wywaliłam, pieniądze wywalone w błoto. Co do koloru to faktycznie prosektoryjny i to dodatkowy minus-jak dla mnie ważny 8) bo ogród i otoczenie mają mi się w końcu podobać 8)

el-ka
18-08-2009, 18:50
Na prowizorkę nadają się, dopóki nie ma oświetlenia docelowego "z kabla". Właśnie po to by się nie zabić.
Jak jest to po co bawić się w solarki, wcale to oszczędniej nie wychodzi biorąc pod uwagę ich kiepską trwałość, góra jeden dwa sezony, a wymiana akumulatorków jest nieopłacalna.
Ja mam jedne nawet fajne, bo w "obudowie" z bambusa z białym kloszem - takie lampioniki i te toleruję, szczególnie, że jest to na razie jedyne oświetlenie ogrodu.
Za blisko nie można ich stawiać, bo przestają świecić ze względu na czujnik.
Sztuczne kamienie kupiłam w promocji dwa "dla jaj" - sztuczny krokodyl i żółw już mnie przerosły:lol: , ale jeden już się zepsuł.

Ulka
18-08-2009, 20:26
Nie mam takich lamp, ale widuję je w cudzych ogrodach. Sama lampa nie wygląda żle, ale kolor światła jest bardzo nieprzyjemy.

Witam

Najczęściej jest to kolor "prosektorium" to fakt ,jednak zależy to od rodzaju zastosowanych superjasnych diod LED ...........są w zyciu wieksze problemy niz kolor lamp solarnych 8)

pozdrawiam

No właśnie, dokładnie takie mam skojarzenie i dlatego działają na mnie przygnębiająco.

EZS
19-08-2009, 21:07
Nie mam takich lamp, ale widuję je w cudzych ogrodach. Sama lampa nie wygląda żle, ale kolor światła jest bardzo nieprzyjemy.

Witam

Najczęściej jest to kolor "prosektorium" to fakt ,jednak zależy to od rodzaju zastosowanych superjasnych diod LED ...........są w zyciu wieksze problemy niz kolor lamp solarnych 8)

pozdrawiam

No właśnie, dokładnie takie mam skojarzenie i dlatego działają na mnie przygnębiająco.
a ja mam różowe...
mąż zakłada na żaróweczki kolorowe gumki (jakie - nie dociekam :wink: ) ale efekt jest super

marius37
19-08-2009, 21:26
EWA - no wiesz! Aczkolwiek cel uświęca środki :D

AMFI
19-08-2009, 21:50
....
mąż zakłada na żaróweczki kolorowe gumki (jakie - nie dociekam :wink: ) ale efekt jest super

pewnie o smAKU TRUSKAWKOWYM... :-) AZ MI SIE CAPS LOCK WŁACZYŁ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

el-ka
19-08-2009, 22:07
BANANOWA da takie ciepłe światło ... :oops:

AMFI
19-08-2009, 22:13
sum jeszcze czekoladowe..............

sylwia i rafał
23-08-2009, 21:31
tyż se kupiłam takie cuś w zeszłym roku coby się nie pozabijać -zdało rolę ale licz się z tym że co roku będziesz dokupywać bo lubią się psuć(na szczęście są taniutkie;-)