PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie budynku porothon + styropian



darek20001
17-08-2009, 15:36
Mam pytanie wykonawca zaproponowal budowe scian z porothon 170 mm i do tego styropian 100mm . Stwierdzil ze to w zupelnosci wystarczy. Mieszkam kolo Zielonej Gory i ze na ten region to jest wystarczajace. Czy moze ktos doradzic czy rzeczywiscie jest wlasciwa decyzja . Pytalem czy nie mozna dac styropianu 120 mm , powiedzial ze nie bo to bedzie za duzo,

Patisiak
17-08-2009, 17:32
My mamy protherm 25 + 20 cm steropian i też wszyscy wykonawcy nam mówili, że to za dużo.
Mój Mąż jednak chciał domek wyjątkowo energooszczędny a biorąc pod uwagę paszporty energetyczne, które wchodzą/mają wejść, mysle ze warto.
Nie znam szczegółów, ale on przeliczył wszystko po "inżyniersku" wraz ze współczynnikami etc.

mattdl
17-08-2009, 18:21
Stanowczo zmieniłbym wykonawcę który twierdzi, że 12cm ocieplenia to za dużo

Rezi
17-08-2009, 19:05
Mam pytanie wykonawca zaproponowal budowe scian z porothon 170 mm i do tego styropian 100mm . Stwierdzil ze to w zupelnosci wystarczy. Mieszkam kolo Zielonej Gory i ze na ten region to jest wystarczajace. Czy moze ktos doradzic czy rzeczywiscie jest wlasciwa decyzja . Pytalem czy nie mozna dac styropianu 120 mm , powiedzial ze nie bo to bedzie za duzo,
zmień wykonawcę i daj 15 cm

ja mam porotherm 24+20 cm styropianu

beton44
17-08-2009, 20:47
a jak tam jest - w - projekcie :o

może tak zrobić - bardzo nietypowe rozwiązanie :-?


co do ocieplenia - to najwyżej więcej wydasz na ogrzewanie
gorzej jak te ściany nośne /wg pomysłu wykonafcy/ się zawalą...

seba_x
18-08-2009, 07:54
u mnie to samo , "20cm !!! po co taki gruby styropian !?" - pytają budowlańcy , "przecież 8cm to wystarczy" :evil: a ja sobie szepcę pod nosem " tak kur...wa może 3cm dać !"

franzkru
18-08-2009, 08:07
u mnie to samo , "20cm !!! po co taki gruby styropian !?" - pytają budowlańcy , "przecież 8cm to wystarczy" :evil: a ja sobie szepcę pod nosem " tak kur...wa może 3cm dać !"

Ja będę dawał 15cm styropianu (Pth 25).
Zastanawiałem się nad 20cm ale po przeliczeniu kosztów dodatkowego styropianu i zysku energetycznego który bym tym uzyskał wychodziło tak niewiele że zwróciło by to się za 25lat.
Natomiast ważne jest żeby dopilnować czy nie ma mostków cieplnych. Bo co z tego że masz 20cm styropianu jeżeli przez mostki lub okna tracisz 5 razy więcej ciepła ?

j-j
18-08-2009, 08:18
Jesli chcecie zwykły domek- normowy to min. 12-15 cm i niech to dokladnie zrobią.

pzdr

r-32
18-08-2009, 10:16
Pytalem czy nie mozna dac styropianu 120 mm , powiedzial ze nie bo to bedzie za duzo,
Twój wykonawca bredzi krótko mówiąc :cry:
U mnie 30 poromur + 10 styro.(tak jest w projekcie /z 2004roku/)
- dziś bez zastanowienia dałbym najmniej 15 styr.
Jeśli chodzi o "porothon 170" ...
Nie żebym był wścibski ale ... :roll: co na to projektant ?
wykonawca zaproponowal budowe scian z porothon 170 mm i do tego styropian 100mm .
projektant - projektuje
wykonawca -wykonuje , proponować to on se może...
ps ...masz tam jakiegoś "kierbuda" ?
Pozdrawiam

Zbigniew100
18-08-2009, 10:23
j. w.

Ściany konstrukcyjne mogą mieć nawet 10 cm ale czy projektant dopuszcza w tym przypadku 17 cm ?

seba_x
18-08-2009, 10:27
u mnie to samo , "20cm !!! po co taki gruby styropian !?" - pytają budowlańcy , "przecież 8cm to wystarczy" :evil: a ja sobie szepcę pod nosem " tak kur...wa może 3cm dać !"

Ja będę dawał 15cm styropianu (Pth 25).
Zastanawiałem się nad 20cm ale po przeliczeniu kosztów dodatkowego styropianu i zysku energetycznego który bym tym uzyskał wychodziło tak niewiele że zwróciło by to się za 25lat.
Natomiast ważne jest żeby dopilnować czy nie ma mostków cieplnych. Bo co z tego że masz 20cm styropianu jeżeli przez mostki lub okna tracisz 5 razy więcej ciepła ?

dałem 20cm styro ponieważ sam mur mam z max-a a on raczej do ciepłych nie należy , okna sześciokomorowe z potrójną szybą , wszystkie szczelinki zaklejone pianką

darek20001
18-08-2009, 13:20
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze dokladnie to bedzie 175 mm porothon do tego 100mm styropian i do tego wata szklana wlg 035 .To ponoc spelnia normy.

Rezi
18-08-2009, 13:34
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze dokladnie to bedzie 175 mm porothon do tego 100mm styropian i do tego wata szklana wlg 035 .To ponoc spelnia normy.
jakiej normy ?

T i A
18-08-2009, 13:46
Daj 40cm styropianu :D
Tak powaznie nie znam sie na budownictwie,ale ludnosc ma teraz tendencje do przesady w imie mody.Firmom w to graj,kasa leci.Za nowosci trzeba placic,mozesz dac 20cm ale czy cena bedzie proporcjonalna do zysku enenrgetycznego.Jak on ma 20cm to ja 25cm-slowianskie podejcie.Musisz policzyc to pod wgledem oplacalnosci.Nie sluchac pustych rad takich jak "ja ma 20cm".Jak ktos ma 20cm niech to potwierdzi obliczeniani(cena,zysk energ,oplacalnosc) dlaczego taka decyzja.Wykonawczy nie sluchaj.Obliczenia,obliczenia :wink: To tylko moje zdanie.

Rezi
18-08-2009, 13:58
Daj 40cm styropianu :D
Tak powaznie nie znam sie na budownictwie,ale ludnosc ma teraz tendencje do przesady w imie mody.Firmom w to graj,kasa leci.Za nowosci trzeba placic,mozesz dac 20cm ale czy cena bedzie proporcjonalna do zysku enenrgetycznego.Jak on ma 20cm to ja 25cm-slowianskie podejcie.Musisz policzyc to pod wgledem oplacalnosci.Nie sluchac pustych rad takich jak "ja ma 20cm".Jak ktos ma 20cm niech to potwierdzi obliczeniani(cena,zysk energ,oplacalnosc) dlaczego taka decyzja.Wykonawczy nie sluchaj.Obliczenia,obliczenia :wink: To tylko moje zdanie.

w projekcie swojego domu masz dużo szkła, zmienisz zdanie po roku płacenia za grzanie
granica opłacalności przy porothermie 24 wyszło mi na 16 cm ( jest 20 aby można było schować kasety od rolet)
10 lat temu jak znajomy dawał 15cm też się zniego naśmiewali bo 10 wystarczy - teraz to norma

j-j
18-08-2009, 14:09
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze dokladnie to bedzie 175 mm porothon do tego 100mm styropian i do tego wata szklana wlg 035 .To ponoc spelnia normy.

Od kogo odpowiedz Po cholerę styro mieszać z wełną??!! Co to za twór?? :o

mattdl
18-08-2009, 14:14
Syro i wełna na ścianę? A to jakaś nowa technologia?
Bardzo proszę o łopatologiczne wytłumaczenie tematu bo chyba czegoś nie łapię.

T i A
18-08-2009, 16:22
w projekcie swojego domu masz dużo szkła, zmienisz zdanie po roku płacenia za grzanie

Tak mam,ale to tylko koncepcja.Jezeli mam placic za extra grubosc ocieplenia ktora mi sie nie zwroci, to nie widze tu oplacalnosci inwestowania w cos co sie nie zwroci w odpowiednim czasie max 15lat.


granica opłacalności przy porothermie 24 wyszło mi na 16 cm ( jest 20 aby można było schować kasety od rolet)
10 lat temu jak znajomy dawał 15cm też się zniego naśmiewali bo 10 wystarczy - teraz to norma

Wiec jezeli wyszlo Ci 16cm a dales 20cm i roznica ceny nie ksztaltowała sie 50%extra za te dodatkowe 4 cm to ok.Piszesz o koledze ktory budował 10lat temu.Nie sledze techologii budawlanej az tak dlugo,ale dla mnie to wielka bzdura porownywanie budownictwa i technologii sprzed 10lat to tego co jest teraz.Patrzac na postep w innych dziedzinach to jestem przekonany ze 15cm styropianu twojego kolegi to 7-8 dzisiejszego ma te same wlasciwosci.Nie znam sie,ale niech mi ktos sensownie wytlumaczy po co przeplacac(oplacalnosc/parametry).Nie lepiej kupic cos dobrego,ale nie z najwyzszej polki,a po paru latach wymienic/odswiezyc ocielenie+elewacje i nadac swierzego wygladu.Chodzi mi o to,ze jezeli ktos mowi daj 20cm niech potrafi to zargumentowac dlaczego te 20cm a nie 30 lub 40.Moze macie racje,przekonajcie mnie prosze.

Regut1
18-08-2009, 18:03
Czy nie robi u Ciebie wykonawca o nazwisku Pieńkowski z miejscowości Puznówka? Jak czytam Twoje opisy pomysłów gościa to brzmi strasznie znajomo? Koledzy dobrze radzą.
A tak na marginesie to proponuje bardzo uważać

Rad.Lin
18-08-2009, 21:43
Koszty eksploatacji budynku nie są zależne tylko i wyłącznie od grubości warstwy styropianu położonego ( całkiem bez sensu).Wymogi podane w polskiej normy określają najniższy poziom wartości współczynnika przenikania ciepła a nie mówią przy jakich parametrach przegrody , koszty utrzymania budynku będą najniższa. Wypada wreszcie zrozumieć, że tzw. władzy nie zależy na optymalizacji budownictwa( władza o tym nie ma pojęcia).

r-32
18-08-2009, 21:58
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze dokladnie to bedzie 175 mm porothon do tego 100mm styropian i do tego wata szklana wlg 035 .To ponoc spelnia normy.
No wysiadam... Ten twój "wykonafca" to półtorej gościa /gość to mało/
To co ? chce kleić styro.+"wata" na styro na kleju :o
sorki , po kolei - klej,styro., kołki ,klej,siatka :_
No i zgłupiałem :o tą "watę" to znowu klej,"wata",kołki,klej,siatka...
Ja pierd.dacze ...może całkiem be kołków :roll: i bez siatki na styro...
Plan chory u podstaw.
Szukaj innego "wykonafcy"!

Pozdrawiam

Rezi
18-08-2009, 22:55
Wiec jezeli wyszlo Ci 16cm a dales 20cm i roznica ceny nie ksztaltowała sie 50%extra za te dodatkowe 4 cm to ok.Piszesz o koledze ktory budował 10lat temu.Nie sledze techologii budawlanej az tak dlugo,ale dla mnie to wielka bzdura porownywanie budownictwa i technologii sprzed 10lat to tego co jest teraz.Patrzac na postep w innych dziedzinach to jestem przekonany ze 15cm styropianu twojego kolegi to 7-8 dzisiejszego ma te same wlasciwosci.Nie znam sie,ale niech mi ktos sensownie wytlumaczy po co przeplacac(oplacalnosc/parametry).Nie lepiej kupic cos dobrego,ale nie z najwyzszej polki,a po paru latach wymienic/odswiezyc ocielenie+elewacje i nadac swierzego wygladu.Chodzi mi o to,ze jezeli ktos
10 lat temu dom był budowany również z porothermu
styo ma i miał takie same parametry teraz i 10 lat temu
wg projektu indywidualnego dla porothermu 24 biuro wyliczyło 15 cm
Oszczędność jest sumą poszczególnych przegród, jeżeli ma w salonie 38 m2 szkła to chciałem mieć najlepszą izolację ścian i sufitu tak aby wypadkowa dla całego wyszła na przyzwoitym poziomie.

jak chcesz po paru latach wymienić elewację to naprawdę wierzę w Twoje słowa że nie znasz się na budowaniu a elewację odświeża się poprzez malowanie