PDA

Zobacz pełną wersję : Jak oddzielic blizniaki?



Moonek
17-08-2009, 18:03
Witam,

w najblizszym czasie zamieszkamy w naszym nowym domu. Jest to domek KLASYKA w zabudowie blizniaczej. I o ile strona frontowa domu i jej symboliczne "rozdzielenie" nie stanowi dla nas wielkiego kłopotu to jednak juz na stronie tarasowej chcielibysmy zachowac jakas wieksza intymnośc. Niestety nie mamy z sasiadka jakiegoś intratnego pomysłu. Może ktos z Was jest bardziej kreatywny i miałby jakis gustowny pomysł?
Chętnie skorzystamy z pomocy.
Pozdrawiam

el-ka
17-08-2009, 21:31
Może jednak murek z ładnej cegły klinkierowej lub pięknie otynkowany. Przynajmniej w tej części, gdzie będzie taras. Jest bardzo dużo możliwości wykończenia, nie musi być wcale efekt jak w więzieniu.
Może być też obsadzony jakimś pięknym kwitnącym pnączem.
Mur bardziej izoluje od dźwięków, ażurowe czy drewniane przepierzenie jest na pewno mniej klaustrofobiczne, ale będzie słychać każde słowo.

Kris2222
17-08-2009, 21:41
może jakiś mur z kamienia górskiego ,albo z granitu , z kostki granitowej np.

widziałem też za granicą , w zabudowie bliźniaczej takie przepierzenia z takie zespolonej pleksy , nawet fajne to było , bo ramka była z nierdzewki , wyglądało to
jak taki olbrzymi wachlarz ,

grizzli
18-08-2009, 09:18
u moich znajomych zastosowano wielką płytę (czy może dwie-trzy?) z mlecznego, takiego piaskowanego, szkła oprawionego w torpikalne drewno, takie samo, z jakiego zrobiono taras. Obok tego stoją donice z roślinami i jest super.

Kuna
18-08-2009, 17:53
Ja posadziłem żywopłot z tój . Ma 2,5 m wysokości raz w sezonie go przystrzygam , żeby za szybko nie rósł w górę . Głosy od sąsiada nie tak przeszkadzają jak widok rozbawionego towarzystwa . W moim przypadku jeszcze dochodziły niewybredne i głupie komentarze . W efekcie nie mogłem się sfobodnie czuć we własnym ogrodzie . Mur także może być po którym na przykład pnie się dzikie wino trzyklapowe . Ale odgłosów z sasiedniej działki raczej nie wytłumi .