PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie poddasza dokonczyc czy zostawic



mzim
17-08-2009, 21:37
Witam. Mam zamiar ocieplac poddasze wełna Toprock 15cm pózniej jeszcze 5cm wełny, stelaz, folia i tak dalej, z braku wystarczajacej ilości pieniedzy kupiłem tylko wełne 15cm i zamierzam jak narazie ocieplic całe poddasze tylka nia.Pytanie: Czy przez najbliższą zime moge mieć tylko wełne czy musi być wełna zabezpieczona folia??

Kris2222
17-08-2009, 22:17
zależy co będziesz robił przez tą zimę ,jeśli będziesz wykonywał duże prace mokre (tynki, wylewki)to lepiej jakbyś tą wełne zabezpieczył folią ,bo wszystka wilgoć będzie wędrować do wełny
jeśli nie zamierzasz nić robić , to po co tam ta wełna , poczekaj aż będziesz miał szmalec na całą i zrobisz na raz a nie na raty

Wirecki
17-08-2009, 22:18
Witaj, zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi...
http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340.htm
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza,t166424.htm
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza-uzytkowego,t18238.htm

mzim
17-08-2009, 22:34
ja mam wylewki i tynki juz zrobione nawet ogrzewanie jest wiec zadnych mokrych prac juz nie bedzie to chyba spokojnie moge sobie to robic na raty co wy na to?

Nefer
17-08-2009, 22:35
Ogrzewanie masz czy masz wygrzany dom? Jesli nie startowałeś z ogrzewaniem to ja bym nie ryzykowała bez folii...

FlashBack
18-08-2009, 06:45
Witam. Mam zamiar ocieplac poddasze wełna Toprock 15cm pózniej jeszcze 5cm wełny, stelaz, folia i tak dalej, z braku wystarczajacej ilości pieniedzy kupiłem tylko wełne 15cm i zamierzam jak narazie ocieplic całe poddasze tylka nia.Pytanie: Czy przez najbliższą zime moge mieć tylko wełne czy musi być wełna zabezpieczona folia??
zawsze posuniesz sie do przodu tylko ile sie cofniesz przy rozpoczeciu kolejnego etapu. przemysl grubosc dodatkowa zaczynajac od min 10cm nie 5cm.
Jezeli zaczniesz ocieplac skosy wstepnie, polacz je dokladnie z ociepleniem elewacji (a jezeli jej nie masz nie ocieplaj gory). po ociepleniu nie ogrzewaj gory odetnij ja od dolu domu i zapewnij poddaszu ciagla wentylacje nie zapychajac wszekich kanalow. mowisz, ze wylewki masz wiec strop jest w minimalny sposob izolowany.

mzim
18-08-2009, 08:23
Zastanowie sie jeszcze moze i dam 10 cm tej drugiej warstwy. Tynki były robione w marcu wylewki miesiac temu dom jest juz ocieplony styropianem w piecu nie było jeszcze palone bo ogrzewanie dopiero skonczyli, przez zime w wieksze mrozy bede palił, na dzień dzisiejszy to w planach przeprowadzka dopiero za 2 nie spieszy mi sie mam gdzie mieszkac. Planuje teraz połozyć tylko te 15 cm wełny bo ja mam juz kupiona a do wiosny dac druga werstwe, stelaz i folie, z płytami sie powstrzymie pozniej połoze jak dom bedzie juz ogrzewany regularnie. Co wy drodzy forumowicze powiecie o takim rozwiazaniu??

gorgonit
18-08-2009, 13:37
ja tak zrobiłem u siebie - 15 cm wełny miedzy krokwie . Nic sie nie działo złego wełną . W zimie była temperatra dodatnia na poddasz . Obecnie powolutku wykańczam pokoje (druga warstaw wełny i regipsy)
Zrobisz pierwszą warstwe ocieplenia teraz pozniej bedzie juz mniej do robory