PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w pomieszczeniu, w ktorym jest pralka, powinna byc umywa



bombel79
18-08-2009, 12:47
witam, wlasnie stoje przed dylematem lokalizacji pralki... ze wzgledu ze mamy sporo przestzeni na poddaszu, wygospodarowalem 1 pomieszczeniu w ktorym chce uzadzic pralnio-suszarnie... i tak sie zastanaiwam czy w takim lokum powinna znalesc sie umywalka lub cos na ksztalt zlewu...

co sadzicie?

cienki66
18-08-2009, 13:33
Tak - u mnie w pralni też będzie duża głęboka umywalka.

Startos
18-08-2009, 14:17
witam, wlasnie stoje przed dylematem lokalizacji pralki... ze wzgledu ze mamy sporo przestzeni na poddaszu, wygospodarowalem 1 pomieszczeniu w ktorym chce uzadzic pralnio-suszarnie... i tak sie zastanaiwam czy w takim lokum powinna znalesc sie umywalka lub cos na ksztalt zlewu...

co sadzicie?
Bardzo fajny pomysł... na który z żoną również wpadliśmy ;)
Umywalka przydaja sie na 100%. Wszelkiego rodzaju "zamoczenia" poplamionych ubrań, czy płukanie, mycie rąk...
Katalog czynności jest wielki, a na miejscu jest i woda i kanaliza, więc te dodatkowe kilka stów można przewidzieć w planach (i to niekoniecznie na etapie przeprowadzki - my umywalkę wstawimy sobie jak ochłoniemy po kosztach budowy, ale podejścia już będą gotowe)

mikolayi
18-08-2009, 14:58
a może lepiej mała wanna ?

ziaba
19-08-2009, 07:13
Sprawdza sie doskonale mała wanna na podwyższeniu aby rant był w okolicy bioder- bo to i koc można namoczyć i kalosze czy psa większych gabarytów przeprać ręcznie( jamnik z umywalki wystaje :wink: ) i wycieraczki czy dywaniki z samochodu i szafkę ..

Zygul
19-08-2009, 10:20
tez polecam małą wannę na wysokości szafek kuchennych 8)
nie chlapie sie jak ze zlewu i wygoda...

Ralfi11
19-08-2009, 11:23
U nas jest głęboki zlew. Taki tani z marketu .

mariankossy
22-08-2009, 19:31
W/g mnie powinna być: pralka, umywalka, kibel ( bo jak się zachce ), bidet ( do mycia gumowców), sznur na pranie i żelasko z deską do prasowamia.

Ps. o radiu zapomniałem , przyda się przy prasowaniu. 8)

cieszynianka
23-08-2009, 23:33
Umywalka jak najbardziej :wink:

Żona Adwalka
31-08-2009, 17:52
Oczywiście, że powinna. Gdzie opłuczesz ręce gdy pobrudzą Ci się proszkiem ?
A może brodzik na wysokości umywalki ? (mam takie "cóś" i jest świetnie- nie boli krzyż, można opłukać duże rzeczy- półki od lodówki i różne takie, albo namoczyć jakieś pranie)

piotrulex
01-09-2009, 10:05
pralnie mamy w piwnicy. nie ma umywalki. kiedys bedzie pewnie prysznic gdyz w tym pomieszczeniu kiedys ma powstac sauna sucha. jest woda, kanaliza wiec jak sie zachce umywalki to tez bedzie choc bardziej bym byl za niewielka wanna umocowana nieco wyzej - tak maja tescie i bardzos ie sprawdza

Gosia ze Złotego Rogu
01-09-2009, 14:22
U mnie w pralni (jeszcze nieskończonej) zamontowaliśmy małą wannę 100x70 z brzegiem na wysokości bioder. Wanna już teraz sprawdza się świetnie (bo to i ciuchy robocze można namoczyć, albo psa wykąpać), ale gdybym miała ją montować dziś, to rzeczywiście byłaby na wysokości mniej więcej szafek kuchennych. Chyba byłoby wygodniej.

delfina7
03-09-2009, 21:37
Bedzie umywalak , a raczej zlewozmywak głęboki . Zawsze można coś namoczyć , zaprać czy buciorki wymyć.

anzys
04-09-2009, 14:38
u mnie mała umywalka (żona tak chciała), jakby chciała wannę to bym się zastrzelił :lol: - i tak mam już 4 łazienki w domku 280m2

Veronique
10-09-2009, 22:44
Nie zastanawiałam się nad tym, bo jeszcze jesteśmy na etapie przygotowywania się, więc do takich rzeczy mi daleko, ale również uważam, że większa umywalka lub wanienka by się przydała :)