PDA

Zobacz pełną wersję : Usychanie cyprysa a podlewanie trawy



Wełna
18-08-2009, 13:52
Witam,

Mam w odgrodzie ok 6 m cyprys Lawsona. Wiosną musiałem go przesadzić. Po przesadzeniu podparłem go slidnie podelwałem i przyjął sie w nowym miejscu. Rosnie teraz w miejscu średnio nasłoniecznionym i dość wilgotnym. Wsztsrko było ok do momentu kiedy po ok 2 miesiącach od przesadzenie posiałem trawę. Cyprus zaczął usychać. Nie mam pojęcia dlaczego. Jedyna zmianą jaka zaszła w jego otoczeniu to to że swieżą trawe podlewałem codziennie. Czy to może byc powodem usychania ? Moze powinienem zastoswac jakieś nawozy ? Prosze o rade bo szkoda mi cyprysa.

Pinus
18-08-2009, 14:15
Myśle, że cyprysik (6 m wysolości!) faktycznie nie przyjął się. Jak poznałeś po tak krótkim czasie, że się przyjął ?
Nie widzę związku przyczynowego pomiędzy podlewaniem trawy a usychaniem cyprysika. Chyba tylko taki, że podlewając trawę zabrakło Ci wody do podlania cyprysika :wink:
..

Wełna
18-08-2009, 14:35
Po kilku tygodniach zauwazyłe ze puszcza zielone listki na końcach gałązek. Może faktycznie źle oceniłem sytuację ? Może świeże listki zaczynając rosnąć wisną urosły " siła rozpędu" po przesadzeniu ? Czy jest jednak jakaś szansa na uratowanie cyprysa ? Czy nawozić go czymś ?

Mirek_Lewandowski
18-08-2009, 14:38
Nawożenie i owszem, znakomicie przyśpieszy proces usychania.
A duży iglak po przesadzeniu potrafi i sezon wegetować pobierając coś tam wody uszkodzonymi korzeniami, zanim ostatecznie padnie.

Wełna
18-08-2009, 14:46
Hmm, rozumiem zatem ze pozostaje siekiera i .... iskry trzaskające w kominku :-(

Kuna
18-08-2009, 17:43
Hmm, rozumiem zatem ze pozostaje siekiera i .... iskry trzaskające w kominku :-(
Sam powiedziałeś . A poza tym to chyba znasz powiedzenie ,, Starych (durzych) drzew się nie przesadza '' .

oxa
18-08-2009, 18:36
U mnie też posadzone w tym roku cyprysy zaczęły teraz żółknąć od środka :-? zeszłoroczne są ok. Nie wiem co się dzieje. Sadzone w marcu, nabrały się ładnie, ale środki sucho-żółte :-?

madwo
18-08-2009, 20:49
Też myślę że usycha. Wiosną było wilgotniejsze powietrze, i ogólnie bardziej mokro, a teraz jest sucho, mimo podlewania. Btw u nas nima cyprysów, tylko cyprysiki, mimo rozmiarów.