PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o sugestie-podmurówka pod ogrodzenie z klinkieru



Arturo333
19-08-2009, 08:45
Szanowni Forumowicze,
jako zupełny laik w temacie,poproszę o opinie,która dla znających się na rzeczy pewnie sprawą banalną jest.Otóż próbuję oszacować ilość worków cementu do wykonania podmurówki:
- 100 mb
- głębokość- 70 cm
- nad ziemią - 30 cm
- szerokość 30 cm
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
PS.Czy zbrojenie do słupków zatapia się już w poodmurówce aby?
I aby było w kontekście listy płac wykonawców-ile w przybliżeniu może kosztować wykonanie tego ?
(warmińsko-mazurskie)

Zbigniew100
19-08-2009, 13:50
Szanowni Forumowicze,
jako zupełny laik w temacie,poproszę o opinie,która dla znających się na rzeczy pewnie sprawą banalną jest.Otóż próbuję oszacować ilość worków cementu do wykonania podmurówki:
- 100 mb
- głębokość- 70 cm
- nad ziemią - 30 cm
- szerokość 30 cm
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Beton B 15 - 1 m3
cement 32,5 - 300 kg
kruszywo o ziarnach powyżej 2 mm 1100 kg
kruszywo o ziarnach poniżej 2 mm 800 kg
Czyli 30 m3 x 300 kg = 9000 kg


PS.Czy zbrojenie do słupków zatapia się już w poodmurówce aby?

Tak.
Pamiętać o dylatacji. Proponuję co 20 mb.

Arturo333
19-08-2009, 18:11
serdeczne dzięki za odpowiedż-czy dobrze rozumiem,że cementu w tradycyjnych workach-9 ton?

Arturo333
20-08-2009, 12:19
Kontynuując nieszczęsny wątek podmurówki,za radami Forumowiczów zapytałem:
- czemu nie robią dylatacji?
odp:
- potrzebna,gdybyśmy całe 100 mb lali jednorazowo.Jako,że leją 10m,noc przerwy,i tak dalej-kazdy z tych odcinków pracuje osobno,ponieważ beton świeży z zastygłym nie skleja się na tyle
- czemu odrazu nie zatapiają zbrojenia do słupków w podmurówkę
odp:będą wiercić przy stawianiu słupków i wbijać pręty....

Co o tym myślicie?

mikolayi
20-08-2009, 12:39
zbrojenie nie bedzie miało ciągłości. A jak chcą je zamocować ?

Zbigniew100
20-08-2009, 13:03
Kontynuując nieszczęsny wątek podmurówki,za radami Forumowiczów zapytałem:
- czemu nie robią dylatacji?
odp:
- potrzebna,gdybyśmy całe 100 mb lali jednorazowo.Jako,że leją 10m,noc przerwy,i tak dalej-kazdy z tych odcinków pracuje osobno,ponieważ beton świeży z zastygłym nie skleja się na tyle
- czemu odrazu nie zatapiają zbrojenia do słupków w podmurówkę
odp:będą wiercić przy stawianiu słupków i wbijać pręty....

Co o tym myślicie?

-dylatacja - zgadza się, tylko pamiętać że w tym miejscu mur musi mieć dylatację i dobrze by było w betonie dać np styropian 2 cm w miejscu dylatacji

- zbrojenie - pręty można osadzic przez wiercenie ale na żywicy montażowej albo cemencie montażowym. Głębokość około 20 cm. :wink:

Arturo333
20-08-2009, 17:04
Mikolayi-właśnie,nie będzie miała ciągłości.Twierdzą,że powiercą,wbiją druty i zaleją betonem,ale nie przekonuje mnie to.Irytujące jest to,że za rada Zbigniewa każdego dnia proszę o nieskomplikowaną w końcu czynność z tą dylatacją,a oni z uporem lepszej sprawy godnym brną w tezę,że dylatacja sama się tworzy poprzez przerwy w zalewaniu kilkugodzinne"-bo przecież daliśmy gwarancję na piśmie.Ale ja nie chcę ich kłopotów,które będą i moimi.Dziwny ten świat i ludzie....
pozdrawiam i dzięki za radę
Andrzej

mikolayi
21-08-2009, 06:50
wywiercene dziur, wsadzenie prętów i ich zalanie betonem to średnie rozwiazanie mówiąc eufemistycznie. Albo tak jak pisał Zbigniew, albo "normalnie" czyli pręty odgięte, przewiazanie itp.

Arturo333
21-08-2009, 10:13
kontynuując wątek podmurówki- czy koncepcja,że wylewamy bez przerwy na bramę wjazdową jest słuszna?Zawsze to 5 mb o głębokości 90 cm mniej betonu....Ale może pożądanym jednak jest nie robić tej przerwy i zasypać w miejscu wjazdu?