PDA

Zobacz pełną wersję : Doczyszczenie klinkieru po fugowaniu



Malobert
19-08-2009, 09:13
Mam jasną - żółtą cegłę klinkierową Terca Karpatia, fugowana firmową zaprawą ciemną - antracyt, na klinkierze pozostały ciemne smugi i czarne kropki po zaprawie (nie są to wykwity, tylko resztki zaprawy). Karpatia ma strukturę lekko porowatą. Czy kroś miał podobny problem, jaki środek jest skuteczny ?

Jeden majster podpowiada mi tu jakiś "klinksir" środek do impregnacji, że po nim będzie czysto, ale ja na swój chłopski rozum rozumuje ze potym "klinksiirze" komin zostanie zaimpregnowany a ten syf utrwalony i już niczym tego nie ruszę :(

reniaS
19-08-2009, 13:11
Obkładaliśmy płytką klinkierową cokół budynku. W kolorze ceglastym, matową. Pobrudziła się fugą grafitową. Majster czyścil ją zwykłym octem i zmywał wodą. Śladów po fudze nie ma. Spróbuj.

Zbigniew100
19-08-2009, 13:23
Jeden majster podpowiada mi tu jakiś "klinksir" środek do impregnacji, że po nim będzie czysto, ale ja na swój chłopski rozum rozumuje ze potym "klinksiirze" komin zostanie zaimpregnowany a ten syf utrwalony i już niczym tego nie ruszę :(

Dokładnie tak.
Dobry środek do czyszczenia - KERANET firmy Mapei

Przydatne ;
http://www.gres.pl/porady_techniczne/gres/srodki_czyszczace_gres.html

speek
20-08-2009, 20:33
U mnie niewielkie slady na klinkieze w ogodzeniu.Zasyosowano mycie octem czyli wyjalawianie a nastepnie naniesiono szmatka maczana w oliwie z oliek.Sladu nie ma ale poradzono aby wypolerowac caly klinkier.Na wiertarke filcowa nakladka.To juz druga polerka i zeo problemow.

speek
20-08-2009, 20:35
U mnie niewielkie slady na klinkieze w ogodzeniu.Zasyosowano mycie octem czyli wyjalawianie a nastepnie naniesiono szmatka maczana w oliwie z oliek.Sladu nie ma ale poradzono aby wypolerowac caly klinkier.Na wiertarke filcowa nakladka.To juz druga polerka i zero poblemow.Swiecacy klinkier.

Malobert
20-08-2009, 21:01
U mnie niewielkie slady na klinkieze w ogodzeniu.Zasyosowano mycie octem czyli wyjalawianie a nastepnie naniesiono szmatka maczana w oliwie z oliek.Sladu nie ma ale poradzono aby wypolerowac caly klinkier.Na wiertarke filcowa nakladka.To juz druga polerka i zero poblemow.Swiecacy klinkier.

a jaka cegła jesli wolno spytać i jaki kolor cegły i fugi ?
poza tym powłoka strukturalna, porowata czy gładka ?

zatom
21-08-2009, 13:15
U mnie ekipa używała roztworu kwasu solnego i wody (1:10). Jest to jeden ze sposób opisany również w fachowych poradnikach. Są też inne gotowe - droższe środki.
Klinkier szary. Doczyściło się dobrze

Pzdr

Malobert
21-08-2009, 15:44
a stosowaliście impregnaty ? jak się sprawdziły w dłuższym okresie ? Gdzieś na necie wyczytałem, że prawdziwy fachowiec od klinkieru nie używa impregnatu, ale nie było tam wyjaśnione dlaczego

labas1
21-08-2009, 16:54
U mnie ekipa używała roztworu kwasu solnego i wody (1:10). Jest to jeden ze sposób opisany również w fachowych poradnikach. Są też inne gotowe - droższe środki.
Klinkier szary. Doczyściło się dobrze

Pzdr

O tak, widziałem klinkier po kwasie, zżółknął i zaczął się sypać po pięciu latach.

zatom
25-08-2009, 15:04
Widocznie komuś się pomyliły proporcje 10:1 zamiast 1:10

Do bardzo jasnych faktycznie tego sposobu nie polecają.

batko lenin
26-08-2009, 14:16
...a można było zaimpregnować PRZED ułożeniem...