PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku



Radiowiec
19-08-2009, 09:38
Witajcie! Od rana wczesnego wertuje forum w temacie tynków zewnętrznych i kilka minut temu wstrzymałem zamówienie na tynk akrylowy. Ekipa właśnie ociepla nam chałupę wełną Fasrock 10cm. Zamówiliśmy z żoną na to tynk akrylowy Kabe, ale forumowicze jednoznacznie odradzają takie połączenie. Dzwoniłem do hurtowni i pan zaprosił nas na wybranie nowego tynku - mówił, że Kabe ma w ofercie również tynki paroprzepuszczalne. Pewnie zdecydujemy się na silikatowy - zaboli troche, ale skoro juz ładujemy kasę w wełnę, to chyba trzeba się trzymać najlepszych rozwiązań do końca. Dzięki forumowicze!

coulignon
19-08-2009, 13:17
Witajcie! Od rana wczesnego wertuje forum w temacie tynków zewnętrznych i kilka minut temu wstrzymałem zamówienie na tynk akrylowy. Ekipa właśnie ociepla nam chałupę wełną Fasrock 10cm. Zamówiliśmy z żoną na to tynk akrylowy Kabe, ale forumowicze jednoznacznie odradzają takie połączenie. Dzwoniłem do hurtowni i pan zaprosił nas na wybranie nowego tynku - mówił, że Kabe ma w ofercie również tynki paroprzepuszczalne. Pewnie zdecydujemy się na silikatowy - zaboli troche, ale skoro juz ładujemy kasę w wełnę, to chyba trzeba się trzymać najlepszych rozwiązań do końca. Dzięki forumowicze!

Jeśli moge doradzic to nie silikat....
Mineralny pomalowany farbą silikonową
Tynk silikonowy...

r-32
19-08-2009, 13:36
...Mineralny pomalowany farbą silikonową...

:o mój faworyt :D


Pozdrawiam

j-j
19-08-2009, 13:50
Jeśli moge doradzic to nie silikat....
Mineralny pomalowany farbą silikonową


Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

pzdr

coulignon
19-08-2009, 14:17
Jeśli moge doradzic to nie silikat....
Mineralny pomalowany farbą silikonową


Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

pzdr

To już masz znajomych. Ja tak mam i się znamy :wink:

Mefi-Z
19-08-2009, 14:19
Czy macie jakieś zdanie na temat tynku silikatowo-silikonowego Webera? Czy warto w taki inwestować czy nie? Pozdrawiam

mikolayi
19-08-2009, 14:34
weber na scianie sąsiada trzyma się dobrze i wyglada dobrze. Ale przetrwal dopiero nieco ponad rok
A co do mineralnego malowanego farbą silikonową to w urlop chlastałem ściany farbą. Zatem dołączam do klubu ;)

Mefi-Z
19-08-2009, 14:37
Ale czy warto inwestować w silikatowo-silikonowy, czy wystarczy np. akrylowo-silikonowy? Mineralny raczej u mnie odpada bo mam dom na stoku i z jednej strony wysoka elewacja - bez rusztowań późniejsze malowanie raczej nierealne.

fighter1983
19-08-2009, 15:29
coulignon udalo sie 2x zgodzic.... mineralny malowany to świetne rozwiazanie, farba silikatowa lub silikonowa.
nie dosc ze najtanszy material to jeszcze nie ma opcji na przebarwienia (lub sa zminimalizowane prawie do 0) tyle ze wiecej roboty...
Co do mieszanek silikatowo-jakies i akrylowo-jakies plus nanotechnologie itp cudaki, bylbym raczej ostrozny, za swieze na rynku i niesprawdzone w naszych warunkach zarowno klimatycznych jak i wykonawczych :P a powstanie tego typu "odmian" chyba bardziej ma na celu zwabienie klientow

coulignon
19-08-2009, 16:25
U Panie Fighter.... No to znowu na ubitą ziemię: :wink:
Tynk silikatowy w rzeczywistości powinien się nazywać silikatowo - akrylowo - silikonowy. Bo te wszystkie rzeczy tam są.
Tynk silikonowy powinien nazywać się akrylowo - silikonowy z powodu jak powyżej.

Tak więc nie nazywałbym tych wyrobów cudakami. Są to zwykłe "silikaty" i "silikony" którym ktoś dał pełniejszą nazwę... Bo jest legalistą... Bo zwykły "silikat" już mu się nie sprzedawał... itd. Markieting Panie... Markieting. :wink:

coulignon
19-08-2009, 16:28
przy czym, moim zdaniem, farba/tynk silikonowy jest lepszym rozwiązaniem niz silikat który jest dziurawy jak sito i ciągnie wodę jak gąbka. A jeśli na elewacji styropian to raczej zwykły akryl.

fighter1983
19-08-2009, 16:42
A no marketing, zgadza sie, to ze w farbach "lateksowych" jest 0,00iles procenta latexu tak i w tynkach mamy zmieszanie chemii wszelakiej plus tego co akurat sie nawinelo pod reke, ale ... PH producentow tych nazwanych jako silikatowo-silikonowe twierdza ze to jest 50% na 50% i stad nazwa...(przy czym w tynku nie ma 100% tynku, wiec juz to jest mylne twierdzenie) w kazdym badz razie podobno poprawiono to co bylo dobre - jaki tego bedzie rezultat: czas pokaze (moze nic na tym nie wyrosnie, jak post wyzej), nie mniej jednak zmieniono podobno coś w składzie.
A co Pan Panie coulignon sadzi o nanotechnologiach w tego typu produktach?

j-j
19-08-2009, 19:41
Jeśli moge doradzic to nie silikat....
Mineralny pomalowany farbą silikonową


Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

pzdr




To już masz znajomych. Ja tak mam i się znamy :wink:


:) dzięki czyli jaki tynk już wiem

pzdr

coulignon
19-08-2009, 20:55
A co Pan Panie coulignon sadzi o nanotechnologiach w tego typu produktach?

Raczej marketing.
Nanotechnologia to generalnie technologia małych cząstek. Tak poniżej 0,1 mikrometra. Jedyna zaleta tak małych cząstek to zdolnośc penetracji i wiązania. Ma to sens przy specjalnych preparatach (gruntach) do wzmacniania podłoza. W tynkach - w praktyce sie nie spotkałem i nie za bardzo widzę sens stosowania.

Natomiast, z punktu widzenia marketingowego, słowo nanotechnologia brzmi świetnie i pisałbym je na każdym pudełku. Czegokolwiek. :wink:

tutli_putli
19-08-2009, 21:19
Jeśli moge doradzic to nie silikat....
Mineralny pomalowany farbą silikonową
Tynk silikonowy...

Panie coulignon pozwoli Pan, że sobię poradę wkleję do dziennika ku pamięci. Idealnie mi to rozwiązanie pasuje do mojego hausa :P