PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TRZY KORONY pracownia DOMOWE KLIMATY



jaspio
02-01-2004, 10:36
Cześć,

Czy ktoś zdecydował się na "Trzy Korony" z prac. architektonicznej p. Charkiewicza ? Jestem poważnie zainteredowany tym projektem ale szukam jakiegoś wykonania (najlepiej w okolicach W-wy) ....

Pozdrawiam,

Piotr

zbyszekm
13-02-2004, 14:04
Czołem!
Ja buduję Trzy korony. Jest to projekt, który powstał na podstawie Korona II i był przeprojektowany pod nasze potrzeby. Tak powstała kolejna mutacja Trzy Korony. Planuję dom skończyć w tym roku. W marcu rusza II etap budowy zaczynając od instalacji. Dom jest w okolicach Warszawy - kontakt do mnie znajdziesz na Priv.

doman1
28-03-2006, 18:14
Szukam kontaktu z osobami którzy rozpoczeli lub mają rozpocząć budowę domu TRZY KORONY Charkiewicza z Białegostoku.

Ela_i_Maciek
28-03-2006, 19:36
Witaj,

ja przymierzam się do budowy "Korony" tej samej pracowni (projekt, na podstawie którego powstały "Trzy Korony"). Jestem na etapie zbierania papierów. Projekt już kupiłem i aktualnie wprowadzam do niego pewne zmiany.

Pozdrawiam,
Maciek

doman1
29-03-2006, 22:50
Witam
nie wiem czy dostałeś wczoraj widomość odemnie.jeżeli nie to daj znać.
Pozdrawiam
Jacek

Korona
29-03-2006, 23:25
Cześć
też zastanawiam się nad tym projektem. osobiście widziałem tylko koronę pierszą i to jeszcze w budowie. Jak byś się dowiedział gdzie stoi dom Trzy Korony to daj jakiś znak.
Pozdrawiam Kuba

doman1
30-03-2006, 07:03
Cześć
jeszcze nikt nie zgłosił się do mnie, podobno są dwa domy(trzy koromy) w okolicach Warszawy
Pozdrawiam
Jacek

Korona
31-03-2006, 21:59
Cześć
Z biura projektowego dowiedziałem się, że projety domu Trzy Korony Zostały kupione kilka sztuk w okolicach Warszawy i Lublina .ale gdzie Stoją nie wiedzą i nie chcą dać kontaku do tych ludzi.

Kasia18
03-06-2006, 09:21
witam wszystkich

zdecydowałam si,ę na Trzy korony, szukam osób które budują bądz już wybudowały ten dom. proszę podzielcie się wrażeniami :D

Kasia18
03-06-2006, 09:31
Witam wszystkich
czy ktoś buduje Trzy korony apa-domy?

Kasia18
07-06-2006, 12:44
Czy naprawde nikt nie buduje tego domu :(

Kasia18
20-06-2006, 12:40
Czy naprawdę nikt nie buduje tego domu :cry: :cry:

motyczka
20-06-2006, 12:51
Kasiu a może pokaż nam projekt, podpowiedz coś więcej, może ktos sie znajdzie...lub buduje podobny... :) pozdrawiam

Kasia18
20-06-2006, 13:25
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=789 oto mój domek.

Podobny buduje molus Korona II, własciewie Trzy korony są troszkę wiekszą wersją.

pozdrawiam Motyczko :)

Kasia18
23-06-2006, 13:43
Witam!

czekam czekam i nic... :cry:
czy nikt nie buduje tego domku?

Kasia18
28-06-2006, 17:34
cześć wszystkim

chciałam sie tylko przypomnieć :D
czekam cierpliwie :wink: , ale chyba nikt kto posiada trzy korony tutaj nie zagląda :(
pozdrawiam wszystkich

Kasia18
13-07-2006, 21:35
witam

skoro nikt sie nieodezwał posiadajacy ten domek :( , to może wybrałam nieciekawy projekt :-? ???

Kasia18
11-10-2006, 21:06
Witam

jestem w posiadaniu tego projektu :http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=78
czy może ktoś jeszcze buduje ten dom? a może juz wybudował?

pozdrawiam :wink:

Kasia18
11-10-2006, 21:09
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=789 :oops:

Kasia18
09-11-2006, 20:50
witam

długo tu nikt nie zaglądał :-?

ja też buduje trzy korony tz zaczęłam :D , chętnie wymienię sie z Wami jakimiś uwagami.
na jakim etapie jesteście ????

pozdrawiam
odezwij cie sie :D

Kasia18
22-02-2007, 21:20
f

normalna
05-03-2007, 19:53
my zastanaiwamy się nad zakupem tego projektu ale boimy się że ten dom jest za duży. ale mamy wjazd na działkę od południa i ten dom nam się spodobał.

Zastanawiamy się nad likwidacją wszystkich lukarn i zastąpienie ich oknami dachowymi typu VELUX. Mamy wątpliowści co do łazienki na parterze ponieważ prysznic na środku łazienki nam nie odpowiada. Jak rozwiązałaś ten problem?

Czy robiłaś jakieś zmiany?

normalna
06-03-2007, 16:00
Witam Kasiu (lat 18 ;-)

my zamierzamy jeszcze w tym roku (jak się wszystko uda) postawić Trzy Korony. Dom powstanie w okolicach Warszawy. Jesteśmy ze Śląska. A w górach bywamy w Beskidach dość często. Może się spotkamy i wymienimy poglądy i uwagi.

Kasiu a czy orientujesz się jakie będą koszty budowy?
na Forum słyszałem, że jest to bardzo drogi projekt dlatego ludzie zmieniają projekt na Sagę.
Jest to faktycznie kosmiczna cena?


A co do wolego oka to przed naszym domem stoi (niestety czy też stety) las i nie będzie widoczne. Ponieważ nasza działka nadal jest działką leśną ;-) Mamy sporo rzeczy do załatwienia przed budową.

Pozdrawiam

Fan i fanka polskich gór

Kasia18
06-03-2007, 21:26
:oops:

agaigrześ
28-06-2007, 18:55
Kasiu18,
czy możesz podzielić się swoimi doświadczeniami z budowy domu TRZY KORONY. My planujemy budowę tego domu, ponieważ mamy działkę z wjazdem od południa i ten projekt wydawał nam sie najładniejszy. Nie wiemy jednak czy są jakieś mankamenty tego projektu, które wychodzą dopiero przy realizacji.

agaigrześ
28-06-2007, 19:45
Dziękuję za szybką odpowiedź.

W przyszłym tygodniu idziemy do projektanta z listą ewntualnych zmian i zobaczymy co nam powie. Chcemy np. przenieść łazienkę na parterze w miejsce kotłowni lub pomieszczenia gospodarczego i w ten sposób powiększyć pokój na parterze dodając okno od strony wschodniej tak jak Wy. Chcemy też obnizyć strop w garażu. Wyśrodkujemy też okno w kuchni (by by była symetryczność cłej północnej ściany domu) i wydłużymy zewnętrzną ścianę zachodnią oraz zmienimy wejście do ogrodu tak jak w Koronie II. Myślimy o powiększeniu balkonu o ok. pół metra z każdej strony.
Największą zmianą, nad którą się zastanawiamy jest zrobienie na piętrze pokoju z oknem na południe (tam gdzie jest duża łazienka)-zmiejszy się wtedy niestety garderoba i duża łazienka, ale szkoda nam tego południowego widoku-trzeba będzie powiększyć bawole oko.
Ale na razie jeszcze nie zdecydowaliśmy sie na ten krok.
Czy mozesz powiedziec jak wyglądają schody? Nie są za wąskie?
A masz może jakies zdjęcia Trzech Koron, albo wiesz gdzie można zobaczyć jakąś wizualizację.
pozdrawiam

bibik
03-02-2008, 22:21
witam jak budowa?,ja juz swoje trzy korony wykanczzam, jak dobrze pojdzie moze sie do czerca wprowwadze

JudytaS
24-07-2008, 13:12
Witam,

Czy ktoś z Państwa pozostawił może wole oko i dysponuje zdjęciami jego wykonania? Naszym wykonawcom to się niestety nie udało i winą próbują obarczyć projektanta.

Pozdrawiam,
Judyta

keramus
16-05-2009, 14:54
witam,

rozpoczeliśmy budowę trzech koron. Czy możecie podzielić się uwagami ? Checmy go zrobić zgodnie z oryginalnym projektem z przeróbką garażu na pokój . Czy mamy się spodziewać jakiś niemiłych niespodzianek w konstrukcji ( wole oko , schody) ?

Pozdrawiam

Marek

bibik
21-06-2009, 21:07
ja scześliwie mieszkam juz od stycznia-trudny projekt bawole oko dla eksperta widzialem zdjecia jednej od z forumowiczek -u niej ladnie to oko spieprzyli-na szczęście jeszcze im nie zapłaciła

bibik
21-06-2009, 21:08
o chyba właśnie od judyty

bettka
04-11-2009, 19:22
Witam,
chciałabym obejrzeć sobie tytułowe Trzy Korony na zywo, czy ktoś z szanownych forumowiczów zgodziłby się wpuścić mnie na chwilę na swoją budowę? Najchętniej w okolicach Warszawy lub Łodzi :-) Przyjmę też chętnie wszystkie pomysły zmian, te wprowadzone i te których brak dostrzega się potem :wink:
Po rozmowie z architektem ja zastanawiam się nad:
- obniżeniem stropu nad garażem, aby strych (wyposażony wtedy 2 schodki) mógł być ewentualnie pokojem
- wygospodarowaniem gdzies na dole garderoby, bo szafa w przedsionku to moim zdaniem trochę za mało (przecież nie będę trzymała kaloszy w garderobie na górze :wink: )
- wygospodarowaniem gdzieś miejsca na pralnię - albo na dole zamiast pom. gosp. albo na górze kosztem dużej łazienki

Jak duże macie działki pod Trzy Korony? Bo moja ma tylko 1000 m2 z hakiem, nie wiem, czy nie za mało pod tak duży dom...

Gdyby ktoś miał zdjęcia to chętnie zerknę :-)

Modelownia
05-11-2009, 10:30
Dień dobry.

My też kupiliśmy ten projekt bo jest po prostu super. Na wiosnę zamierzamy wylac fundamenty a potem chcielibyśmy dalej.
Proszę budujących i wybudowanych o zdjęcia z budowy ( jeśli jest to moliwe) i o szacunkowy koszt bydowy w satnie surowym otwartym.
Na razie trwa dyskusja o zmniany w projekcie ale chyba nie zmienimy dużo.
pozdrawiamy.

bettka
30-12-2009, 10:02
Hej, czy ktoś jeszcze jest zaintersowany projektem Trzy Korony?
Jesli mozna wiedziec, to jakie okno wstawiacie zamiast tego bawolego oka, które jest drogie i trudne w wykonaniu?
Pozdrawiam,
Beata

bettka
30-12-2009, 10:10
Cześć, jeśli możesz podesłac zdjęcia to poproszę na adres [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam noworocznie!
Beata

bibik
08-01-2010, 21:23
wstawianie innego okna zamiast bawolego to profanacja te okno daje cały smak temu projektowi-dzieki niemu jest piekny-bez tego oka lepiej zmienic projekt