PDA

Zobacz pełną wersję : balkonowe dylematy



Stanlay
19-08-2009, 20:18
Zamierzam położyć płytki gresowe na balkonie, na początku myślałem o wersji praktyczno-oszczędnościowej ,na płytę balkonową wylewaną wraz ze stropem miała iść folia w płynie ( Atlas Woder ) i na to bezposrednio klej+ gres.Jednak w czasie przygotowań do układania płytek okazało się .że płyta balkonowa nie ma w ogóle spadku , mimo że zalewający strop mieli go wykonać. Co robić ? Próbować uzyskać minimalny spadek za pomocą większej ilości kleju czy może za pomocą jakiejś zaprawy wyrównującej. Na klasyczną wylewkę 7 cm ze spadkiem nie mam miejsca . Co radzicie? 8)

beton44
19-08-2009, 20:27
zaprawa wyrównująca /np Atlas/ :o

jak użyć zazwyczaj pisze na worze /podkład, grubość warstw, zastosowanie
na wewnątrz czy zewnątrz itp.../

Zbigniew100
19-08-2009, 20:31
Wyrobić spadek zaprawą wyrównującą.

Może warto jeszcze przemyśleć i jednak dać docieplenie balkonu ? :wink:

Stanlay
19-08-2009, 20:43
Mam ocieplony od dołu , przez dwa lata mieszkania nie stwierdziłem zauwazalnego wychłodzenia podłogi przy oknie balkonowym przy minusowych temperaturach , więc nie wiem czy warto , tym bardziej ,że jak pisałem nie mam miejsca , przy 5 cm styro + 7 cm wylewki woda wpłynie mi do pokoju :o

edde
19-08-2009, 22:43
to może oprócz warstwy spadkowej pomyśl o lepszej (niż folia w płynie, które w większości przeznaczone są do wewnątrz) hydroizolacji, jakąś masą trwale elastyczną (mapei mapelastic, kreisel aquaszczel 820, sika bodajże t9 itp) razem z uszczelnieniem narożnika taśmą?

Stanlay
20-08-2009, 18:39
to może oprócz warstwy spadkowej pomyśl o lepszej (niż folia w płynie, które w większości przeznaczone są do wewnątrz) hydroizolacji, jakąś masą trwale elastyczną (mapei mapelastic, kreisel aquaszczel 820, sika bodajże t9 itp) razem z uszczelnieniem narożnika taśmą?
Pomysł wart rozwazenia,chociaż pewnie bardzo drogi... :( a jesli tak to gdzie umieścić obróbkę blacharską - pod czy nad tą hydroizolacyjną warstwą spadkową ?

Zbigniew100
20-08-2009, 20:10
Pasowałoby pod hydroizolacją. Może żeby nie było dużych odkształceń termicznych, dać blacha powinna być wąska i w metrowych odcinkach . :)
Ja jestem zwolennikiem fugi epoksydowej.

Stanlay
25-08-2009, 18:03
Wyrobić spadek zaprawą wyrównującą.

Może warto jeszcze przemyśleć i jednak dać docieplenie balkonu ? :wink:

Jakiego producenta zaprawa była by najlepsza ( przy zachowaniu dobrej ceny), mam prawie 15 m2 powierzchi na dwóch balkonach ... :)

Zbigniew100
25-08-2009, 19:43
zaprawa wyrównująca /np Atlas/ :o

jak użyć zazwyczaj pisze na worze /podkład, grubość warstw, zastosowanie
na wewnątrz czy zewnątrz itp.../

Może być j. w.