PDA

Zobacz pełną wersję : okleinowane podstopnice ??



root
19-08-2009, 20:28
Witam.

Okładam właśnie schody betonowe w domku.
Stopnie to merbau, natomiast podstopnice wykonane z pociętych blatów bukowych.
Podstopnice mają być białe, więc wziąłem się za malowanie... :-?
Jednak troszkę wolno mi to idzie, i nie tak dokładnie jakbym chciał, zawsze jakiś paproszek się zawieruszy i w związku z tym pytanie...
a gdyby tak kupić okleinę, taką jak np okleja się stare meble w kuchni albo drzwi... jaka jest wytrzymałość takiej okleiny ?? Czy da rade gdy okleję podstopnice ? :-?

ROOT

joaz
23-08-2009, 20:44
Chyba pomysł nie ciekawy :lol:

zdrowaWoda
24-08-2009, 11:52
Oryginalny, ale faktycznie nie ciekawy. Po pierwsze - okleina wygląda mniej atrakcyjnie niż farba (w tym przypadku). Po drugie, aby okleiny wytrzymały, trzeba je naklejać w odpowiednich warunkach. Są one czułe na zmiany temp i tak dalej. Zobacz jak wygląda produkcja drzwi z okleinami. Jakie warunki muszą spełniać drzwi i otoczenie w jakich znajdują się, aby okleina nie schodziła. Nie jest to łatwa sprawa. Lepiej kup dobry podkład, dobrą farbę, zabezpiecz przed paprochami i maluj!

Zbigniew100
24-08-2009, 12:00
Witam.

Okładam właśnie schody betonowe w domku.
Stopnie to merbau, natomiast podstopnice wykonane z pociętych blatów bukowych.
Podstopnice mają być białe, więc wziąłem się za malowanie... :-?
Jednak troszkę wolno mi to idzie, i nie tak dokładnie jakbym chciał, zawsze jakiś paproszek się zawieruszy i w związku z tym pytanie...
a gdyby tak kupić okleinę, taką jak np okleja się stare meble w kuchni albo drzwi... jaka jest wytrzymałość takiej okleiny ?? Czy da rade gdy okleję podstopnice ? :-?

ROOT

Może kupić białe blaty, głatkie lub z zachowaniem słojów . :o

root
24-08-2009, 15:35
ehhhhh....

dzięki za pomoc, maluję więc i się męczę.
co do innych materiałów to odpada, ponieważ mam już pocięte blaty bukowe na wymiar.
jak powalczę trochę lepiej z tymi schodami to wrzucę foto...
obecnie szlifuję stopnice z merbau pod lakaier.

Pozdrawiam
:D