PDA

Zobacz pełną wersję : schody na skarpie - jakie?



bimbelt
20-08-2009, 09:57
Szukam inspiracji. Musze zrobic schody na skarpie - zejscie z tarasu do ogrodu. Szukam czegos prostego w realizacji, co moglbym wykonac sam. W skarpie leci rura z gazem, wiec raczej sklaniam sie ku nawierzchni rozbieralnej (polbruk, inne kostki).

Bede wdzieczny z podpowiedzi i wszelkie szczegoly techniczne odnosnie wykonania.

Senser
20-08-2009, 13:49
Płyty chodnikowe (są różne), kamienne??

bimbelt
20-08-2009, 13:53
A jak je ulozyc, zeby sie nie rozjechaly? Jak wzmocnic pionowe plaszczyzny?

Senser
20-08-2009, 13:55
Pionowe??
Myślałem, że masz na myśli tylko poziome...
"Nie widzę tego" trudno mi się odnieść...

malgoss
20-08-2009, 16:38
(...) Szukam czegos prostego w realizacji, co moglbym wykonac sam. (...)

drewniane podkłady kolejowe :wink:
Mamy z tego podjazd, murki, otoczenie ogrodu, schodki itepe. Pomysłów na wykorzystanie jest mnóstwo :P

bimbelt
20-08-2009, 21:50
Podklady to odpady niebezpieczne. Opary tej brazowej mazi sa silnie rakotworcze. Nie chce nic takiego w swoim ogrodzie.

Mozna by inne drewno impregnowane, ale obawiam sie, ze to sie nie kalkuluje zbytnio :/

malgoss
21-08-2009, 06:47
Podklady to odpady niebezpieczne. Opary tej brazowej mazi sa silnie rakotworcze. Nie chce nic takiego w swoim ogrodzie.
(...)

:o :o

Co za bajka. Mieszkanie w dużym mieście jest bardziej niebezpieczne i rakotwórcze niż podkłady :lol: :lol:
Muszę tę nowinkę przekazać Mai Popielarskiej :lol: :lol: bo co też ona takiego strasznego proponuje i jeszcze ośmiela się to pokazywać w książce :-? :lol:

aka-jonek
21-08-2009, 08:03
U nas takie tradycyjne schody z kostki na skarpie. W dzienniku na czwartej stronie mam zdjęcie zrobione w czasie wykonania. Nowe mogę wrzucić po weekendzie.
aka

bimbelt
21-08-2009, 08:21
Podklady to odpady niebezpieczne. Opary tej brazowej mazi sa silnie rakotworcze. Nie chce nic takiego w swoim ogrodzie.
(...)

:o :o

Co za bajka. Mieszkanie w dużym mieście jest bardziej niebezpieczne i rakotwórcze niż podkłady :lol: :lol:
Muszę tę nowinkę przekazać Mai Popielarskiej :lol: :lol: bo co też ona takiego strasznego proponuje i jeszcze ośmiela się to pokazywać w książce :-? :lol:

Bajka, nie bajka, ja ich stosowac nie bede.
A tobie polecam lekture:
http://www.wymarzonyogrod.pl/1273_1882.htm

bimbelt
21-08-2009, 08:24
U nas takie tradycyjne schody z kostki na skarpie. W dzienniku na czwartej stronie mam zdjęcie zrobione w czasie wykonania. Nowe mogę wrzucić po weekendzie.
aka

Bede wdzieczny za bardziej szczegolowe zdjecia. To jest chyba to czego szukalem.

aka-jonek
21-08-2009, 10:57
Bede wdzieczny za bardziej szczegolowe zdjecia. To jest chyba to czego szukalem.
Ok, ale dopiero w niedzielę lub poniedziałek, bo jestem poza dostępem do "moich zbiorów fotograficznych".
aka

malgoss
21-08-2009, 12:22
Bajka, nie bajka, ja ich stosowac nie bede.
A tobie polecam lekture:
http://www.wymarzonyogrod.pl/1273_1882.htm

lektura lekturą ale życie pokazuje swoje :lol:
Świeżo konserwowane nie są dobrym rozwiązaniem ale stare to już nie problem 8)
Zresztą... wolę stare podklady i zapach (cudowny zresztą) starego muzeum niż styropian w domu w jakiejkolwiek postaci :lol:

bimbelt
21-08-2009, 13:59
Bajka, nie bajka, ja ich stosowac nie bede.
A tobie polecam lekture:
http://www.wymarzonyogrod.pl/1273_1882.htm

lektura lekturą ale życie pokazuje swoje :lol:
Świeżo konserwowane nie są dobrym rozwiązaniem ale stare to już nie problem 8)
Zresztą... wolę stare podklady i zapach (cudowny zresztą) starego muzeum niż styropian w domu w jakiejkolwiek postaci :lol:

Zycze ci, zeby ten zapach cie nie zabil.

malgoss
21-08-2009, 14:51
Zycze ci, zeby ten zapach cie nie zabil.

niestety już nie pachnie :cry: :cry: :lol: :lol: