PDA

Zobacz pełną wersję : czyszczenie dywanów na sucho



kaemka1
20-08-2009, 20:36
czy ktoś czyścił dywan na sucho?
Są ponoć jakieś wiórki czy granulki, które rozsypuje się na dywanie na jakis czas, a potem się odkurza odkurzaczem, rzekomo po wchłonięciu przez te granulki.
Czy to działa?

alala
21-08-2009, 09:05
Nie działa, do tego w domu czuć taka chemią że trudno oddychać a efek żaden.

Ewunia
21-08-2009, 15:53
czyściłam wielokrotnie Sapurem
żadną chemią nie czuć
ma przyjemny świeży zapach
skuteczność taka se
to raczej do odświeżenia dywany niż do wywabiania porządnych plam

damimax
21-08-2009, 20:48
Raz spróbowałam jakiegoś Vanisha do prania na sucho - jeden z większych koszmarów jakie przezyłam - odkurzacz prawie duchawyzionął, pył z regałów przez następne pół roku zbierałam - nigdy więcej!!

kaszak
21-08-2009, 20:59
Znajomi też przeklinali vanisha przez kilka miesięcy.

Ewunia
22-08-2009, 22:42
Sapur nie pyli wcale
to takie wilgotnawe kłaczki są

gringol
22-08-2009, 23:17
A nie lepiej pożyczyć odkurzacz piorący z komfortu za złotówkę? Jakoś nie przekonuje mnie czyszczenie na sucho. Koszmar jakiś.

Ewunia
23-08-2009, 09:26
zwykły odkurzacz piorący to też nie za bardzo wypierze naprawdę brudny dywan
i wody skutecznie nie odciągnie
na teraz to najbardziej się sprawdzają profesjonalne urządzenia piorące

stefa1
26-08-2009, 12:45
Profesjonalne sprzęty sa bardzo dobre, ale drogie i przeznaczone do ogromnych domów i biurowców, które mają wielkie powierzchnię. Dlatego te odkurzacze mają duże silniki, są ciężkie i mogą pracować cały dzień. W domu wystarczy zwykły odkurzacz piorący, np. odkurzacz LG. Cena jest przystępna i porządna firma tak ja Dyson czy Karcher. :D

Ewunia
26-08-2009, 16:46
profesjonalny sprzęt jest również do powierzchni małych i średnich
zwykły odkurzacz piorący ma za małe ciśnienie, by przebić się przez całe runo
no i zostawia bardzo mokro po praniu

gringol
27-08-2009, 09:59
Statystyczny zjadacz chleba nie ma niestety dostępu do specjalistycznych urządzeń, pozostaje jedynie ręczna mordęga z dywanem albo odkurzacz piorący. A że nie zawsze stać nas na jego zakup, to wydaje mi się, że to wypożyczenie odkurzacza z komfortu jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Ewunia
29-08-2009, 18:26
nawet na mojej wsi można zawezwać takich z profesjonalnym praczem
za małe pieniądze piorą dywany i tapicerkę

magusha
30-08-2009, 13:50
korzystałam kilka razy z odkurzacza z komfortu (w starym mieszkaniu :):) moim zdaniem to on bardziej nadawał się do odświezania wykładziny niż jej prania. czasem nie dość dokladnie zbierał wodę - tak, że trzeba było kilka godzin przeczekać aż dywan wyschnie zanim cokolwiek się na nim postawiło. no i jednak pozostawały smugi od pociagnięcia odkurzacza... może u mnie to było bardzo widoczne bo ja miałam jasne wykładziny, niezbyt dobrej jakości więc brud w nie wnikał baaardzo głęboko :roll:

stilla
31-08-2009, 13:26
To musiałaś chyba dawno wypożyczać, teraz te odkurzacze z Komfortu mają filtry antyalergiczne i czyszczą parą poza tym profesjonalne środki czyszczące usuną każdą plamę.

Lorelay
28-12-2010, 20:19
A dlaczego miałoby nie działać? Ja prałam na sucho wiórkami Sele 120. Mój znajomy, który ma profesjonalną firmę sprzątającą mi je polecił i jestem bardzo zadowolona. Nie ma co kombinować i oszczędzać, lepiej zainwestować w dobry, skuteczny środek, żeby tylko był wydajny. Jednak co profesjonalna chemia, to profesjonalna, nie ma się co oszukiwać.

baratoma
11-08-2015, 08:43
:spam: w debiucie

Ingakrolikowska
19-12-2018, 10:30
A powiedzcie mi robicie to sami czy zlecacie komuś?