PDA

Zobacz pełną wersję : Kratki wentylacyjne w pokojach



lubel
21-08-2009, 12:33
Mam takie pytanko. W bloku z lat 50-tych, w pokojach na scianie jest kratka wentylacyjna. Mam pytanie, czy teraz, gdy robie remont, moge je zlikwidowac, czy musze je zachować (wymienić). Raczej w chwili obecnej nie spełniają swojego zadania.

Monika.Sz-a
21-08-2009, 12:38
witaj.

wydaje mi sie ze nie mozesz bo spoldzielnia moze zwrocic uwage ze "zmienia sie tym sposobem went w calym pionie.." w meza mieszkaniu byla kontrola kominow i nie moglismy miec elektrycznego wywietrznika w lazience, tylko zwykly- jak w calym bloku..bo podobno bysmy zmienili warunki w pionie went.. nie wiem na ile jest to prawda..ale kazano nam wymienic.. proponuje sie upewnic w spoldzielni- czy jakims innym zarzadzie:)

klimatxx
21-08-2009, 22:08
Witam!

Niestety nie możesz usunąć ani też zabudować kratek wentylacyjnych w swoim pokoju. Spółdzielnia mieszkaniowa na pewno nie wyrazi na to zgody. Poza tym miałbyś kłopoty podczas okresowej kontroli przez kominiarza. Na pewno zwróciłby Tobie na to uwagę. Podczas wymiany kratek pamiętaj, aby nie były one mniejsze od tych, które są obecnie.
Piszesz, że te kratki wywiewne nie spełniają zbytnio swojej funkcji. W budynku masz wentylację grawitacyjną, a teraz jest lato. Zimą zauważysz, że powietrze z Twojego mieszkania będzie jednak usuwane przewodami wentylacjnymi na zewnątrz.

Monika.Sz-a, spółdzielnia nie zgodziła się, abyś w łazience zainstalowala elektryczny wentylator wyciągowy z prostego powodu. W bloku jest instalacja wentylacji grawitacyjnej. Stosując wentylatorek wyciągowy, masz już do czynienia z wentylacją mechaniczną. Podstawowa zasada z dziedziny wentylacji mówi, że nie można w jednym systemie mieszać wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

Barbossa
22-08-2009, 07:01
podstawowe pyt. gdzie są te kratki na tej ścianie i na której?

Monika.Sz-a
26-08-2009, 00:11
jak mąż kupil mieszkanie to juz w komplecie z kratką;) pierwsza kontrola wykazała, że musimy dokonac zmian- wtedy sie zdziwiliśmy- bo poza wyglądem kratki- nie spełniała ona żandych funkcji "mechanicznych"- poprzendi właściciel NIE podłączył jej do prądu :P ale wymienilismy tj trzeba.. mimo że w zasadzie byłą grawitacyjna- moim zdaniem.. bo silniczek żaden nie działał.. istniało pewno ryzyko że kominiarz za drzwi- a my z kablem do kratki:D

w każdymrazie wspomniałąm o tym tylko w kontekście konieczności ustalania takich zmian w spółdzielni..

pyt do klimatxx::: .. w domu u Rodziców mamy wentylacje grawitacyjną, a;e w 1 pionie sa ustawione- na 3 piętrach- 3 łazienki- i każda ma wentylację mechaniczna- silniczek włącza się razem ze światłęm.. to chyba taki sposób nie zaburza wentylacji w domu..skoro do łazienek sa inne kanały graw. niż do pokoi..??

lubel
26-08-2009, 07:46
Ok, dzieki za wszystkie podpowiedzi. Kratki w pokojach moze nie wyglądają estetycznie, ale skoro muszą być niech będą. Dzięki.

q-bis
26-08-2009, 11:11
Ok, dzieki za wszystkie podpowiedzi. Kratki w pokojach moze nie wyglądają estetycznie, ale skoro muszą być niech będą. Dzięki.

Wymień na estetyczne...