PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza



Drainik
21-08-2009, 15:09
Witam,

z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu. Tzn. aktualnie jesteśmy na etapie dachu a dokładniej poddasza. Przed budowa dachu nie mogliśmy zdecydować się czy robić deskowanie i papę czy bez deskowania z folią. W koncu padlo na deskowanie i pape. Jako pokrycie lezy dachowka. Jako ocieplenie dajemy welne mineralna isover i calosc chcielismy uszczelnic folia paroizolacyjna. Teraz mam pytanie co do folii. Wykonawca znalazl w castoramie folie zlota ponizej 2 pln za m2. Jest napisane, ze to folia paroizolacyjna, i sprzedawca ja polecal, bo sama bylam sprawdzic. Maz twierdzi, ze takiej foli nie mozemy zastosowac i chce kupic folie za ponad 8pln/m2, bo taka mu poleca architekt, aby bylo ciekawiej architektem jest brat mojej matki. Czy moze byc taka roznica w cenie i jakosci? Przeciez folia to folia.

jarkotowa
21-08-2009, 15:22
Tu jest o wszystkim na poddaszu:

http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340.htm

FlashBack
21-08-2009, 16:11
jak welna isover to zastosujcie stopaira isovera. jezeli cale poddasze bedzie zima ogrzewane (wszystkie pomieszczenia) zastosujcie paroizolacje Vario rowniez isovera.

Drainik
25-08-2009, 16:05
No właśnie chodzi o to, ze poddasze będzie ogrzewane, będziemy tam mieszkać cały rok. Nasz wykonawca właśnie wspominał o folii stopair, jednak mąż po konsultacji z Wójkiem się nie zgodził. W grę właśnie wchodzi isover vario lub pro clima intello bo podobno tylko te sie nadaja.
Flasback i inni czy możecie coś powiedzieć więcej o tych dwóch foliach. Z tego co wiem to ceny są porównywalne a jak z jakością? Kto używał? Z pro clima otrzymaliśmy już próbki materiałów i jeszcze czekamy na isovera.
Przeczytalam watek z zalaczonego linka i duzo sie nauczylam ale chyba nie dokladnie wszystko przeczytalam. Jak to jest, jedni mowia ze paroizolacje sie okleja inni, ze tylko zszywkami mocujemy? Oczywiscie pytam odnosnie poddasza uzytkowego.

FlashBack
25-08-2009, 17:42
No właśnie chodzi o to, ze poddasze będzie ogrzewane, będziemy tam mieszkać cały rok. Nasz wykonawca właśnie wspominał o folii stopair, jednak mąż po konsultacji z Wójkiem się nie zgodził. W grę właśnie wchodzi isover vario lub pro clima intello bo podobno tylko te sie nadaja.
Flasback i inni czy możecie coś powiedzieć więcej o tych dwóch foliach. Z tego co wiem to ceny są porównywalne a jak z jakością? Kto używał? Z pro clima otrzymaliśmy już próbki materiałów i jeszcze czekamy na isovera.
Przeczytalam watek z zalaczonego linka i duzo sie nauczylam ale chyba nie dokladnie wszystko przeczytalam. Jak to jest, jedni mowia ze paroizolacje sie okleja inni, ze tylko zszywkami mocujemy? Oczywiscie pytam odnosnie poddasza uzytkowego.bedac bezczelny powiem Wojek bedzie wiedzial jak wykonuje sie paroizolacje ;)
jaki dom budujecie standardowy kloc z dachem czy dom energooszczedny - pasywny?

facet27
26-08-2009, 00:50
Witam,

z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu. Tzn. aktualnie jesteśmy na etapie dachu a dokładniej poddasza. Przed budowa dachu nie mogliśmy zdecydować się czy robić deskowanie i papę czy bez deskowania z folią. W koncu padlo na deskowanie i pape. Jako pokrycie lezy dachowka. Jako ocieplenie dajemy welne mineralna isover i calosc chcielismy uszczelnic folia paroizolacyjna. Teraz mam pytanie co do folii. Wykonawca znalazl w castoramie folie zlota ponizej 2 pln za m2. Jest napisane, ze to folia paroizolacyjna, i sprzedawca ja polecal, bo sama bylam sprawdzic. Maz twierdzi, ze takiej foli nie mozemy zastosowac i chce kupic folie za ponad 8pln/m2, bo taka mu poleca architekt, aby bylo ciekawiej architektem jest brat mojej matki. Czy moze byc taka roznica w cenie i jakosci? Przeciez folia to folia.
oczywiście ze może być ta za 2pln to uważam ze można przy malowaniu zastosować na zabezpieczenie podłogi a na ociepleniu dachu nie ma co oszczędzać po co ta wełna ma zgnić.

Drainik
28-08-2009, 07:58
No dobrze ale czy koniecznie ta folia musi być taka droga? Czy nie wystarczy taka za 4-5 pln za m2?
Albo czy nie może być np. taka?
http://allegro.pl/item717993906_aktywna_folia_paroizolacja_corotop_a ctive_control.html
Czytałam, ze dużo ludzi ja stosuje.

K.Apostoluk
29-08-2009, 10:28
Powtorze co powiedzial ktos wczesniej. Na foliach sie nie oszczedza - od tego trzeba zaczac.

Folia, ktora w linku pokazujesz z doswiadczenia moge powiedziec ze jest wlasnie idealnie skierowana dla tych co chca zaoszczedzic. Ale czy zaoszczedza w dluzej perspektywie czasu - raczej nie.

Powiem Ci, ze architekt, ktorego twoj malzonek tak uparcie slucha wydaje sie bardzo wyedukowany.
Na swiecie sa tylko 2 inteligentne paroizolacje, ktore znacznie przyspieszaja procesy wysychania przegrody a przy tym samym ograniczaja przeplyw wilgoci do przegrody- u Ciebie welny isovera. To wlasnie produkty, na ktore nastawia sie Twoj maz. I powiem Ci dziewczyno nie odwlekaj go od tego bo razem na tym wygracie.
Pro Clima to fima, ktora moim zdaniem ma najlepsze folie na swiecie, ale za najwyzsza jakosc zaplacisz najwyzsza cene. Jak ze wszystkim.
Powiem z doswiadczenia cos jeszcz. Jezeli nie stosuje sie paroizolacji pro clima to wtedy ja rowniez zalecam vario. Ma gorsze parametry od pro climy ale jeszcze wystarczajace.
Jezeli myslisz o najlepiej zabezpieczonym poddaszu to nie bierz do glowy nawet takich produktow jak ten z linku. Jego cena jest adekwatna do jakosci.

Drainik
31-08-2009, 22:55
Dobrze, to juz wiemy ze bedziemy stosowac wlasnie najlepsze folie w naszym domu, jednak to wszystko to zbyt duze uogulnienie.
Jezeli tyle Pan wie, to prosze powiedziec, ktore z tych dwoch inteligentnych paroizolacji lepiej zastosowac i dlaczego?
http://pl.proclima.com/co/PL/pl/intello_sys_pl_1199785319.html czy http://pl.proclima.com/co/PL/pl/db_plus_sys_pl.html

Wiemy ze za inteligentna paroizolacje DB+ musimy zaplacic okolo 8pln/m2 a za inteligentna paroizolacje Intello musimy zaplacic okolo 11pln/m2, wiec jakas roznica jest.

FlashBack
01-09-2009, 07:20
Drainik najpierw przypilnujcie wykonanie szczelin wentylacyjnych a na koncu bedziecie robic paroizolacje.
I powtorze uparcie skoro Wujek zaleca wykonac aktywna paroizolacje to, On wszystko wie o wykonawstwie tych paroizolacji. tyle, ze to tylko poczatek gory lodowej technicznej adaptacji pomieszczen by okladziny sprostaly istnieniu aktywnej paroizolacji.

K.Apostoluk
01-09-2009, 16:47
Tak jak powiedzial FlashBack zapytaj Wojka. Powinnien wszystko wiedziec skoro poleca te materialy. Sprawdz jego wiedze :wink: albo porozmawiaj bezposrednio z producentem.

facet27
15-09-2009, 22:44
ja niewiele pamiętam z tego mojego handlu dachami wiem natomiast jedno na 100% przepłacanie i kupowanie tego co najdroższe jest bez sensu, ale szukanie najtaniej też nie jest dobrym wyjściem i to w wielu dziedzinach, trzeba to wypośrodkować i zadbać o dobre wykonawstwo bo jak będzie to robił partacz to nawet najlepsza folia nic nie pomoże.

piotrm74
16-09-2009, 08:26
OK. Folia musi być szczelna, bez żadnych skaz i pęknięć. A na nią płyta GK. ALe kto powie jak wykonać oświetlenie halogenowe które trzeba wpuścić w GK?, przecież wkładając w otwór taki halogenik który ma 10 cm wysokości, niszczymy folię...

facet27
05-10-2009, 21:39
w sumie dla mnie najważniejsze by było aby te halogeny trzymać jak najdalej od wełny i folii żeby nic sie przypadkiem nie sfajczyło. Widziałem kolesia który poprostu zrobił dziury oi zamontował sprzęt ale nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem.

FlashBack
05-10-2009, 22:17
OK. Folia musi być szczelna, bez żadnych skaz i pęknięć. A na nią płyta GK. ALe kto powie jak wykonać oświetlenie halogenowe które trzeba wpuścić w GK?, przecież wkładając w otwór taki halogenik który ma 10 cm wysokości, niszczymy folię...
potrzebne bedą projekty poddasza z przekrojami i ukladu oswietlenia które chcemy "wrzucić" w płyty.