PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty GK czy trzeba gipsować czy wystarczy zagrotować?



Lataren
21-08-2009, 15:28
Chodzi mi o to czy można zagruntowaną płytę gk pomalować czy trzeba najpierw gipsować?

FlashBack
21-08-2009, 15:31
Chodzi mi o to czy można zagruntowaną płytę gk pomalować czy trzeba najpierw gipsować?
gipsowac?

Puszka
21-08-2009, 18:48
Chodzi mi o to czy można zagruntowaną płytę gk pomalować czy trzeba najpierw gipsować?

Mi fachowcy od gładzi doradzili pociągnąć lekka gładź na całej płycie (sufity). Podobno wiele ludzi tego nie robi tylko szpachluje łączenia. Mi fachowiec powiedział że za szpachlowanie łączen wezmie tyle samo co za gładź na całym suficie (10 zł z malowaniem dwukrotnym i wczesniejszym gruntowaniem) wiec sie nie oglądałem i jestem zadowolony jak narazie. Robota była robiona jakies 6miesiecy temu.

TypeR
21-08-2009, 19:37
Cześć,
a u nas chłopaki na całej powierzchni położyli lekki tynk gipsowy Goldband (po wcześniejszym szapachlowaniu połączeń i gruntowaniu płyt. Wyszło naprawdę super.
Z tego co mówili, to z szpachlowaniem tylko łączeń może być problem.
Pozdrawiam - Daniel

Rom-Kon
21-08-2009, 19:46
Nawet firmy (producenci) od systemów suchej zabudowy mają gradację jakości wykończenia... i przy najwyższych wymaganiach jakościowych zalecają szpachlowanie całości płyt...

Lataren
26-08-2009, 19:48
Powróćmy do tematu myślę aby zagipsować finiszem nakładanym na mokro chodzi mi glownie o to aby nie było kurzu.