PDA

Zobacz pełną wersję : Ubijanie mechaniczne w pomieszczeniu otynkowanym.



Ja18
21-08-2009, 18:00
Witam, mam pytanie czy jest sens wymieniać grunt (ił + ziemia dobrze ubity) pod chudziak w garażu (i kotłowni) na piasek. Garaż jest już otynkowany, są też okna i brama garażowa (czy ewentualne ubijanie mechaniczne jeżeli bym się zdecydował na wymianę na piasek nie zaszkodzi).

labas1
21-08-2009, 18:04
Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale po co.

TomekC73
21-08-2009, 23:57
Witam, mam pytanie czy jest sens wymieniać grunt (ił + ziemia dobrze ubity) pod chudziak w garażu (i kotłowni) na piasek. Garaż jest już otynkowany, są też okna i brama garażowa (czy ewentualne ubijanie mechaniczne jeżeli bym się zdecydował na wymianę na piasek nie zaszkodzi).

Trochę nie za bardzo rozumiem tzn chudziak chcesz wylać na ił z ziemią ?
Przecież musi być jakaś warstwa doobrze zagęszczonego piachu. W Twoim przyp zagęszczarka płytowa i do dzieła.

Ja18
25-08-2009, 18:36
Trochę nie za bardzo rozumiem tzn chudziak chcesz wylać na ił z ziemią ?
Przecież musi być jakaś warstwa doobrze zagęszczonego piachu. W Twoim przyp zagęszczarka płytowa i do dzieła.
Tak chudziak chcę wylać na ziemię pomieszaną z iłem, leży w garażu już 8 lat jest więc dobrze ubita.

A dlatego nie chcę ubijać bo garaż jest już otynkowany, są też okna i brama garażowa, obawiam się ewentualnych skutków mechanicznego ubijania, a czy słusznie ?

mikolayi
26-08-2009, 09:59
ił nie jest gruntem budowlanym i nie powinien znaleźć się w ogóle w fundamentach