PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewka, które szybko wyrosną



OlaK
22-08-2009, 08:42
Doradźcie jakieś gatunki, które w miarę szybko wyrosną ale nie będą gigantami, są ładne i nie trzeba za dużo wokól nich chodzić. Do zacienienia placu zabaw i częsci wypoczynkowej działki.

dzięki wielki :)

Elfir
25-08-2009, 23:29
Klon jesionolistny - odmiany Flamingo, Odessanum, Variegatum - niewymagające co do gleby, lubią słońce, szybko rosną

LovelyFairy
27-08-2009, 13:11
Przy placu zabaw może jeszcze jarząb pospolity

W części wypoczynkowej jabłonie (Malus 'Golden Hornet', 'Ola', 'Dolgo'), brzoza, śliwa wiśniowa

Wojciech Majda
20-02-2010, 19:02
Dereń jadalny - do 5-6 m
oliwnik baldaszkowaty - krzewo-drzewo do około 4m

Dają jadalne owoce, które niezjedzone stanowią źródło jedzenia dla ptaków.

sacha
20-02-2010, 22:04
Brzoza

Jasminum
23-02-2010, 15:30
Witam!
Karagana w gatunku, Wiąz 'Pendula', 'Geisha', klony palmowe, oliwnik, jabłonie ozdobne, wiśnie ozdobne, i wiele, wiele innych. wybór jest ogromny trzeba tylko zwracać uwagę na właściwości odmiany. Brzoza w gatunku będzie olbrzymem, 'youngi' będzie tak duża jak pozwala podkładka lub ogrodnik.
Pozdrawiam ;0

Mymyk_KSK
23-02-2010, 16:21
klony palmowe,

nie zaliczyłabym ich do łatwych w uprawie - bezobsługowych...

Jasminum
23-02-2010, 17:33
klony palmowe,

nie zaliczyłabym ich do łatwych w uprawie - bezobsługowych...


Witam!
W swoim ogrodzie i wielu innych mi znanych klony palmowe (czysty gatunek i np. atropopurpureum) rosną bezobsługowo, pod warunkiem dobrania im odpowiedniego siedliska.
No chyba, że masz na myśli rośliny szczepione, które są wyższą szkołą jazdy absolutnie nie polecane początkującym.

Damro
25-02-2010, 14:31
klony palmowe,

nie zaliczyłabym ich do łatwych w uprawie - bezobsługowych...
To prawda,ja już 3 z kolei który mi padł albo słońce go załatwiło albo za dużo wody deszczowej,zresztą wiele osób tu na forum ma problemy z uprawą tego ślicznego drzewka,tyle pocieszam się bo już myślałam że ze mnie żaden ogrodnik :lol:

Elfir
25-02-2010, 17:30
faktem jest też, ze ludzie nie kupują czystego gatunku klonu tylko odmiany strzępolistne.

OlaK
25-02-2010, 19:02
klony palmowe,

nie zaliczyłabym ich do łatwych w uprawie - bezobsługowych...
To prawda,ja już 3 z kolei który mi padł albo słońce go załatwiło albo za dużo wody deszczowej,zresztą wiele osób tu na forum ma problemy z uprawą tego ślicznego drzewka,tyle pocieszam się bo już myślałam że ze mnie żaden ogrodnik :lol:

Nie wiem czy to te klony ale w pewnym programie ogrodniczym usłyszałam, że ludzie sadzą klony w pełnym słońcu i się dziwią, że im padaja :) Klony ponoć nie lubią pełnego słońca i najlepiej im w klonowym lasku.
W związku z czym klony sobie odpuściłam chociaz miałam ochotę, miałam.. :(

Damro
25-02-2010, 22:31
to akurat wiedziałam że silnego słońca nie znoszą,posadzone były od strony północnej i też szlak je trafił :evil: