PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga opuszcza się wzdłuż ścian zewnętrznych



zetde1
22-08-2009, 13:52
Mam wielki problem.W nowym domu mieszkam 6-ty rok.Po ok. dwóch latach zauważyłem, że podłoga w niektórych miejscachwzdłuż ścian zewnetrznych zaczęła się opuszczać.Teraz są to już szpary ok. 1 cm. Boję się,że w koncu popękają rurki co ,podłogówka i zacznie wyciekac woda.Czy jest jakaś metoda żeby to uratowac bez zrywania podłóg i dewastacji wszystkich przyłączy.Proszę o radę.

agent-poznan
22-08-2009, 20:59
Witam....


Tego sie tez obawialem budujac swoj dom.

Problem polega w zageszczeniu piasku pod podbetonem.
Albo muraze wcale nie zagescili albo za slabo.


Ja mialem zageszczane czego dopilnowalem, nastepnie piasek lezal sobie spokojnie 2 miesiace (w okresie deszczowym) takze mam nadzieje, ze u mnie podobna sytacja sie nie pojawi.

A czy rurki beda pekac ? Hmmm.... jesli posadzka osiada wmiare rowno nie powinno byc problemu pod warunkiem, ze masz jakies elastyczne przejscie w miejscu gdzie ida rurki z kotlowni do salonu - ja osobiscie otwor caly zasikalem pianka.

Pozdraiwam i rowniez czekam na ino od fachowca co i jak - w razie W

FlashBack
22-08-2009, 21:10
jaki izolator zastosowano pod wylewkami?

odaro
22-08-2009, 21:12
Mam wielki problem.W nowym domu mieszkam 6-ty rok.Po ok. dwóch latach zauważyłem, że podłoga w niektórych miejscachwzdłuż ścian zewnetrznych zaczęła się opuszczać.Teraz są to już szpary ok. 1 cm. Boję się,że w koncu popękają rurki co ,podłogówka i zacznie wyciekac woda.Czy jest jakaś metoda żeby to uratowac bez zrywania podłóg i dewastacji wszystkich przyłączy.Proszę o radę.

1cm podłoga jest niżej bo jakoś nie bardzo rozumiem.

revalidon
22-08-2009, 22:34
jaki izolator zastosowano pod wylewkami?

zapewne zgodny z "najnowszymi trendami" tj. 20 cm styropianu...

zetde1
06-09-2009, 12:56
Teoretycznie wszystko powinno by w porządku :izolacja ,zagęszczanie,(piach leżał 1,5 roku) polewany wodą itp,fakty są takie jak napisałem. Pytanie co wtej sytuacji zrobić?

odaro
06-09-2009, 19:36
Teoretycznie wszystko powinno by w porządku :izolacja ,zagęszczanie,(piach leżał 1,5 roku) polewany wodą itp,fakty są takie jak napisałem. Pytanie co wtej sytuacji zrobić?


Masz jakieś zdjęcia

Nefer
06-09-2009, 19:38
chyba bym nie wytrzymała i zrobiła gdzieś "odkrywkę". Był tu już na forum post, gdzie człowiekowi stała woda pod chudziakiem - nawet wypłukała piasek... Wolałabym skuć kawałek i zajrzeć niż czekać na cud.
Dopiero po zdiagnozowaniu problemu można sie zastanawiać co z tym robić.