PDA

Zobacz pełną wersję : podłogówka na piętrze - lista argumentów



bartekgr
23-08-2009, 00:38
Męczone w wielu wątkach - stąd propozycja zebrania w jednym miejscu argumentów w temacie:

ogrzewanie podłogowe na piętrze / poddaszu użytkowym - za i przeciw.

Zapraszam do wymiany rzeczowych argumentów. Osoby z doświadczeniem własnym szczególnie mile widziane.

Pozdrawiam,
Bartek

mariankossy
23-08-2009, 19:51
Nosiłem się z zamiarem ogrzewania podłogowego na parterze i grzejnikowego na piętrze ( bo podpbno :lol: podłogowe w sypialniach szkodzi i do paneli na podłodze się nie nadaje).

Ale problem przemyslałem i zrobiłem wszędzie podłogowe.

Zalety:
-prostota układu , łatwe sterowanie ( 2 rozdzielacze bez mieszaczy )
- u mnie przy dobrym ociepleniu dachu temperatura wyższa niz na parterze
( +23 st.C) i przytulnie z panelami na podłodze .
-Kaloryfery ograniczają aranzację pomieszczeń i powodują że w sypialniach potrzebne są nawilżacze powietrza, czego przy podłogowym nie ma.

phans
26-08-2009, 18:38
-Kaloryfery ograniczają aranzację pomieszczeń i powodują że w sypialniach potrzebne są nawilżacze powietrza, czego przy podłogowym nie ma.
Przesadzasz z tym nawilżaczem powietrza. W domku jednorodzinnym przy grzejnikach i kotle kondensacyjnym +regulacje pokojowa i przy reg. na grzejnikach prawie niemożliwe.
Chyba, że zakładasz 1 wymianę powietrza kubatury pomieszczenia na godzinę - jak to zakładają w went. grawitacyjnej sprzedawcy rekuperatorów :-)

bartekgr
21-09-2009, 15:01
Dziękuję za wasze opinie. Ostatnio usłyszałem, że podłogówki nie opłaca się kłaść na piętrze ponieważ są tam mniejsze pomieszczenia, których duża część i tak jest zastawiona meblami (np. łóżko w sypialni). Prawda czy fałsz?

kamionkal
21-09-2009, 16:19
Dziękuję za wasze opinie. Ostatnio usłyszałem, że podłogówki nie opłaca się kłaść na piętrze ponieważ są tam mniejsze pomieszczenia, których duża część i tak jest zastawiona meblami (np. łóżko w sypialni). Prawda czy fałsz?

prawda. najlepiej juz na etapie rozporowadzania instalacji ominac miejsca w ktorych planuje sie postawic meble. podobnie jest z dywanami.

cyt z postu mariankossy

- u mnie przy dobrym ociepleniu dachu temperatura wyższa niz na parterze
( +23 st.C) i przytulnie z panelami na podłodze .

nie wiem czy to akurat dobrze - zdrowiej sie spi przy nieco nizszej temperaturze.
generalnie rozklad temperatury jaki zapewnia podlogowka nie jest optymalny do snu, aczkolwiek nie ma co robic z tego dramatu - nie slyszalem zeby ktokolwiek mial powazne komplikacje zdrowotne wynikajace ze spania w pomieszczeniu z ogrzew.podlogowym.

plusem jest na pewno komfort poruszania sie po oghrzanej podlodze i brak grzejnikow.
z tego co wiem mitem jest ze panele sie nie nadaja na ogrzewanie - zreszta sa dostępne panele "certyfikowane" do podłogówek

Mymyk_KSK
21-09-2009, 20:30
gdybym miała możliwość z pewnością zdecydowałabym się na podłogówkę na poddaszu ze względu na komfort użytkowania ciepłej podłogi.Ten jeden argument przemawia do mnie z dostateczna siłą ;-) Dzieciaki bawiące się na podłodze, nocne wycieczki do łazienki, praca (pracownie mam koło sypialni) w dowolnym obuwiu - lub bez - a nie w ciepłych bamboszach ;-) - te plusy przysłaniaja mi wszystkie ewentualne minusy.

Ramot
22-09-2009, 11:30
podłogówka jest super, ciepełko pod stopami jest bardzo super :) My mamy rurki na parterze i poddaszu. Dodatkowo w instalację wpięte grzejniki drabinkowe w łazienkach i kotłowni. Jeśli coś ma się szybciej wysuszyć, włączamy grzałkę elektryczną.

Johnadias
14-02-2010, 01:02
ja jestem za podłogówka NA PARTERZE na piętrze tylko w Łazienkach!

Na podłodze w pokojach na piętrze: łóżko (nie mówiąc o łożu małżeńskim), szafy, komody... więc ile miejsca zostaje na skuteczną pracę podłogówki w pokojach??
W małych pokoikach takich 9- 10 m2 nie widzę miejsca na taki sposób ogrzewania. Lepiej powiesić kaloryfer pod oknem (optymalna cyrkulacja powietrza okna dachowego, brak efektu skraplania, zamarzania, pleśni...), pod oknem biurko dla dziecka, dziecko ma ciepło gdy się uczy, a jak idzie spać to ma optymalną temp do spania. Na podłodze przyjemny dywanik (wiem siedlisko kurzu i inne taki ble,ble... ale bez przesady!) i jest gdzie nóżki po spaniu przyjemnie postawić i dzieciom też jest przyjemnie bawić się na podłodze (ja się wychowałem bez podłogówki i żyje i jestem zdrowy...)

Druga sprawa, przy ogrzewaniu gazowym, kiedy nastawię sobie temp. w nocy na 17-18 st, rano chcę mieć ciepło ok 21 st. Rano więc ok 6 włącza się piec gazowy... Zanim podłogówka się rozhuśta to już będę po rannej kąpieli jadł śniadanie... w kuchni na dole...

Maciej_Konin
17-02-2010, 18:05
A goracy grzejnik za glowa jest komfortowy?? Podlogowka daje to, ze temepratura powietrza jest jednakowa w kazdym miejscu pomieszczenia, a dla mnie to jest komfort
Z reguly jest tak ze, przy dobrze ocieplonym domu, na poddaszu temepratura jest wyzsza niz na parterze, chyba ze masz zamknieta klatke schodowa-jesli nie sila rzeczy cieple powietrze plynie do gory (dlatego roznica 1-2 stopni miedzy poziomami - u nas tez tak jest).
I tu cala zabawa zeby dobrze rozplanowac zapotrzebowanie cieplne pomieszczen, pisalam o tym wczesniej.
Skoro na pietrze jest ciut cieplej, trzeba zrobic mniejsze petle, itd.

Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona 8)
Pozdrawiam

Maciej_Konin
17-02-2010, 18:08
A goracy grzejnik za glowa jest komfortowy?? Podlogowka daje to, ze temepratura powietrza jest jednakowa w kazdym miejscu pomieszczenia, a dla mnie to jest komfort 8)
Z reguly jest tak ze, przy dobrze ocieplonym domu, na poddaszu temepratura jest wyzsza niz na parterze, chyba ze masz zamknieta klatke schodowa-jesli nie sila rzeczy cieple powietrze plynie do gory :wink: (dlatego roznica 1-2 stopni miedzy poziomami - u nas tez tak jest).
I tu cala zabawa zeby dobrze rozplanowac zapotrzebowanie cieplne pomieszczen, pisalam o tym wczesniej.
Skoro na pietrze jest ciut cieplej, trzeba zrobic mniejsze petle, itd...

Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

Johnadias
18-02-2010, 12:05
A goracy grzejnik za glowa jest komfortowy??

To nie jest problem jak grzejnik jest na przeciwległej ścianie w stosunku do łóżka, tak jest nawet lepiej, bo lepiej się śpi w strefie niższych temperatur. A pracuje w strefie cieplejszej, kiedy to biurko jest przy kaloryferze.

Johnadias
18-02-2010, 12:07
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

anikavonboger
18-02-2010, 19:05
przyznam się, że nie czytałam wszystkich odpowiedzi - ale poza oczywistymi zaletami (przyjemne ciepło pod stopami, zdrowy system ogrzewania, oszczędność na ogrzewaniu) jest też taka, że poziom wszystkich podłóg jest taki sam:) nie trzeba więc kombinować z wyrównaniem poziomu - myślę, że to też spora zaleta.

Maciej_Konin
18-02-2010, 21:10
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

Tu nie chodzi o powierzchnie pokoju, tylko o odległść między zwojami na podłodze, jak dasz większe odległości między nimi to wiadomo że będzie ona mniej wydajna, natomiast jeśli zrobisz tak jak się należy czyli odstępy okło 15-20cm między zwojami to będzi ok. Przyjęte jest że na 1m2 powierzchni, daje się 4m do 5m przewodu grzewczego

cieszynianka
18-02-2010, 22:02
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

Tu nie chodzi o powierzchnie pokoju, tylko o odległść między zwojami na podłodze, jak dasz większe odległości między nimi to wiadomo że będzie ona mniej wydajna, natomiast jeśli zrobisz tak jak się należy czyli odstępy okło 15-20cm między zwojami to będzi ok. Przyjęte jest że na 1m2 powierzchni, daje się 4m do 5m przewodu grzewczego

Uwzględnia się jeszcze inne, ważne czynniki :roll:

Maciej_Konin
19-02-2010, 16:04
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

Tu nie chodzi o powierzchnie pokoju, tylko o odległść między zwojami na podłodze, jak dasz większe odległości między nimi to wiadomo że będzie ona mniej wydajna, natomiast jeśli zrobisz tak jak się należy czyli odstępy okło 15-20cm między zwojami to będzi ok. Przyjęte jest że na 1m2 powierzchni, daje się 4m do 5m przewodu grzewczego

Uwzględnia się jeszcze inne, ważne czynniki :roll:

Podaj w takim razie, jakie to są czynniki ?

cieszynianka
19-02-2010, 18:06
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

Tu nie chodzi o powierzchnie pokoju, tylko o odległść między zwojami na podłodze, jak dasz większe odległości między nimi to wiadomo że będzie ona mniej wydajna, natomiast jeśli zrobisz tak jak się należy czyli odstępy okło 15-20cm między zwojami to będzi ok. Przyjęte jest że na 1m2 powierzchni, daje się 4m do 5m przewodu grzewczego

Uwzględnia się jeszcze inne, ważne czynniki :roll:

Podaj w takim razie, jakie to są czynniki ?

Zapotrzebowanie na ciepło, co wynika z przenikalności przegród, izolacji dachu, zagęszcza się w strefach zewnętrznych, szczególnie pod dużymi przeszkleniami, zależnie od pomieszczenia (łazienka a przedpokój) :wink:

Maciej_Konin
20-02-2010, 13:37
Mniejszych pętli nie trzeba robić ponieważ to może spowodować małą wydajność i wyższe spalanie, natomiast można przpływ ciepłej wody wyregulować na rozdzielaczu i sprawa załatwiona
Pozdrawiam

No wszystko pięknie jak się ma wystarczającą powierzchnię wolnej podłogi, a o taką raczej trudno w małych 8-10 metrowych pokoikach na poddaszu...

Tu nie chodzi o powierzchnie pokoju, tylko o odległść między zwojami na podłodze, jak dasz większe odległości między nimi to wiadomo że będzie ona mniej wydajna, natomiast jeśli zrobisz tak jak się należy czyli odstępy okło 15-20cm między zwojami to będzi ok. Przyjęte jest że na 1m2 powierzchni, daje się 4m do 5m przewodu grzewczego

Uwzględnia się jeszcze inne, ważne czynniki :roll:

Podaj w takim razie, jakie to są czynniki ?

Zapotrzebowanie na ciepło, co wynika z przenikalności przegród, izolacji dachu, zagęszcza się w strefach zewnętrznych, szczególnie pod dużymi przeszkleniami, zależnie od pomieszczenia (łazienka a przedpokój) :wink:

Cieszynianka, masz rację w kwestii izolacji dachu 8) natomiast zakładam że każdy raczej chce go solidnie ocieplić, planując zrobienie na nim dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych , ale kto na poddaszu stosuje duże przeszklenia :roll: , natomiast zapotrzebowanie na ciepło to jest ( zawyżone ponieważ w projektach podają zawsze mniejsze wartości ) około 100-120W/M2, i tak ułożona podłogówka jak pisałem powyżej jest w stanie zapewnić bez problemowo ogrzewanie pokoi czy też innych pomieszczeń.
Natomiast jeśli chodzi o rozłożenie ciepła w pomieszczeniach to można je regulować czujnikami temperatury ( nie polecam ), lub można wyregulować ją zmniejszając/zwiększając przepływ na rozdzielaczu :wink: .
Poniżej zamieszczam link strony, którą polecam - dużo ciekawych informacji :wink:
www.rehau.pl

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ TOBIE MIŁEGO WEEK-ENDU :D

cieszynianka
20-02-2010, 18:57
Cieszynianka, masz rację w kwestii izolacji dachu 8) natomiast zakładam że każdy raczej chce go solidnie ocieplić, planując zrobienie na nim dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych , ale kto na poddaszu stosuje duże przeszklenia :roll: , natomiast zapotrzebowanie na ciepło to jest ( zawyżone ponieważ w projektach podają zawsze mniejsze wartości ) około 100-120W/M2, i tak ułożona podłogówka jak pisałem powyżej jest w stanie zapewnić bez problemowo ogrzewanie pokoi czy też innych pomieszczeń.
Natomiast jeśli chodzi o rozłożenie ciepła w pomieszczeniach to można je regulować czujnikami temperatury ( nie polecam ), lub można wyregulować ją zmniejszając/zwiększając przepływ na rozdzielaczu :wink: .
Poniżej zamieszczam link strony, którą polecam - dużo ciekawych informacji :wink:
www.rehau.pl

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ TOBIE MIŁEGO WEEK-ENDU :D

Ad. 1. Widziałam już na poddaszu balkon na ścianie szcytowej, która prawie w całości była oknem - ludzie mają różne upodobania.
Ad. 2. Zależy od sposobu użytkowania - jeśli jakieś pomieszczenie/pomieszczenia są w większości wyłączone z codziennego użytkowania, a grzanie włączane jest tam czasowo - stosownie do okoliczności i potrzeb, to znacznie łatwiej/szybciej/wygodniej/precyzyjniej jest dokonać zmiany na termostacie niż na przepływie :wink:

Ale jak wiadomo każdy ma inne potrzeby, oczekiwania i upodobania. Dobrze, że jest wiele możliwości wyboru :D

Maciej_Konin
21-02-2010, 09:53
Cieszynianka, masz rację w kwestii izolacji dachu 8) natomiast zakładam że każdy raczej chce go solidnie ocieplić, planując zrobienie na nim dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych , ale kto na poddaszu stosuje duże przeszklenia :roll: , natomiast zapotrzebowanie na ciepło to jest ( zawyżone ponieważ w projektach podają zawsze mniejsze wartości ) około 100-120W/M2, i tak ułożona podłogówka jak pisałem powyżej jest w stanie zapewnić bez problemowo ogrzewanie pokoi czy też innych pomieszczeń.
Natomiast jeśli chodzi o rozłożenie ciepła w pomieszczeniach to można je regulować czujnikami temperatury ( nie polecam ), lub można wyregulować ją zmniejszając/zwiększając przepływ na rozdzielaczu :wink: .
Poniżej zamieszczam link strony, którą polecam - dużo ciekawych informacji :wink:
www.rehau.pl

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ TOBIE MIŁEGO WEEK-ENDU :D

Ad. 1. Widziałam już na poddaszu balkon na ścianie szcytowej, która prawie w całości była oknem - ludzie mają różne upodobania.
Ad. 2. Zależy od sposobu użytkowania - jeśli jakieś pomieszczenie/pomieszczenia są w większości wyłączone z codziennego użytkowania, a grzanie włączane jest tam czasowo - stosownie do okoliczności i potrzeb, to znacznie łatwiej/szybciej/wygodniej/precyzyjniej jest dokonać zmiany na termostacie niż na przepływie :wink:

Ale jak wiadomo każdy ma inne potrzeby, oczekiwania i upodobania. Dobrze, że jest wiele możliwości wyboru :D

Ad. Dla mnie strefa zewnętrzna z dużym przeszkleniem, to naprzykład ogród zimowy i tu cytuję Ciebie " w strefach zewnętrznych, szczególnie pod dużymi przeszkleniami" natomiast nie spotkałem się aby dawał ktoś podłogówkę na balkonie, a z twojego postu tak wynika, ale jak pisałaś/eś, ludzie mają różne upodobania.
Ad.2 Jak zapewne wiesz, to podłogówka ma dość długi czas nagrzewania i wychładzania się, więc uważam iż w tym przypadku termostaty są wysoce mało skuteczne, ale z gustem to jak z pewną częścią ciała d..., każdy ma swoją :D ,

Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i dziękuję za miłą wymianę poglądów, miejmy nadzieję że komuś się to przyda i wyciągnie z tego wnioski zakładając podłogówkę u siebie.
Pozdrawiam :wink: :P

Maciej_Konin
21-02-2010, 09:54
Cieszynianka, masz rację w kwestii izolacji dachu 8) natomiast zakładam że każdy raczej chce go solidnie ocieplić, planując zrobienie na nim dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych , ale kto na poddaszu stosuje duże przeszklenia :roll: , natomiast zapotrzebowanie na ciepło to jest ( zawyżone ponieważ w projektach podają zawsze mniejsze wartości ) około 100-120W/M2, i tak ułożona podłogówka jak pisałem powyżej jest w stanie zapewnić bez problemowo ogrzewanie pokoi czy też innych pomieszczeń.
Natomiast jeśli chodzi o rozłożenie ciepła w pomieszczeniach to można je regulować czujnikami temperatury ( nie polecam ), lub można wyregulować ją zmniejszając/zwiększając przepływ na rozdzielaczu :wink: .
Poniżej zamieszczam link strony, którą polecam - dużo ciekawych informacji :wink:
www.rehau.pl

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ TOBIE MIŁEGO WEEK-ENDU :D

Ad. 1. Widziałam już na poddaszu balkon na ścianie szcytowej, która prawie w całości była oknem - ludzie mają różne upodobania.
Ad. 2. Zależy od sposobu użytkowania - jeśli jakieś pomieszczenie/pomieszczenia są w większości wyłączone z codziennego użytkowania, a grzanie włączane jest tam czasowo - stosownie do okoliczności i potrzeb, to znacznie łatwiej/szybciej/wygodniej/precyzyjniej jest dokonać zmiany na termostacie niż na przepływie :wink:

Ale jak wiadomo każdy ma inne potrzeby, oczekiwania i upodobania. Dobrze, że jest wiele możliwości wyboru :D

Ad. Dla mnie strefa zewnętrzna z dużym przeszkleniem, to naprzykład ogród zimowy i tu cytuję Ciebie " w strefach zewnętrznych, szczególnie pod dużymi przeszkleniami" natomiast nie spotkałem się aby dawał ktoś podłogówkę na balkonie, a z twojego postu tak wynika, ale jak pisałaś/eś, ludzie mają różne upodobania.
Ad.2 Jak zapewne wiesz, to podłogówka ma dość długi czas nagrzewania i wychładzania się, więc uważam iż w tym przypadku termostaty są wysoce mało skuteczne, ale z gustem to jak z pewną częścią ciała d..., każdy ma swoją :D ,

Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i dziękuję za miłą wymianę poglądów, miejmy nadzieję że komuś się to przyda i wyciągnie z tego wnioski zakładając podłogówkę u siebie.
Pozdrawiam :wink: :P

cieszynianka
21-02-2010, 15:37
www.rehau.pl

Ad. Dla mnie strefa zewnętrzna z dużym przeszkleniem, to naprzykład ogród zimowy i tu cytuję Ciebie " w strefach zewnętrznych, szczególnie pod dużymi przeszkleniami" natomiast nie spotkałem się aby dawał ktoś podłogówkę na balkonie, a z twojego postu tak wynika, ale jak pisałaś/eś, ludzie mają różne upodobania.
Ad.2 Jak zapewne wiesz, to podłogówka ma dość długi czas nagrzewania i wychładzania się, więc uważam iż w tym przypadku termostaty są wysoce mało skuteczne, ale z gustem to jak z pewną częścią ciała d..., każdy ma swoją :D ,

Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie i dziękuję za miłą wymianę poglądów, miejmy nadzieję że komuś się to przyda i wyciągnie z tego wnioski zakładając podłogówkę u siebie.
Pozdrawiam :wink: :P

No cóż, trochę małao precyzyjnie wyłożyłam o czym myślę :lol:
Chodzi o to, że ktoś ma na piętrze balkon, a oprócz drzwi balkonowych (na ten balkon prowadzących) reszta tej ściany też jest oknem, reasumując - prawie cała ściana przeszklona, a strefa brzegowa, to jest podłoga wewnątrz pomieszczenia, wzdłuż tej ściany 8) (mam nadzieję, że teraz wiesz co mam na myśli) i tam powinno być większe zagęszczenie zgodnie ze sztuką prawidłowego wykonania podłogówki.

Ps. Jeśli możesz rozwiń temat o minusach niezależnej regulacji za pomocą termostatów i siłowników, chętnie się dowiem.
Pozdrawiam :wink:

Jrrzy
24-02-2010, 20:26
Mam wątpliwości co do podłogówki w sypialniach ze względu na jej dużą bezwładność. kaloryfery w nocy mogą wcale nie grzać. U mnie w nocy nigdy piec się nie włącza bo temperatura nie spada poniżej zadanej ( dwa regulatory:pogodowy i pokojowy).

cieszynianka
24-02-2010, 20:35
Mam wątpliwości co do podłogówki w sypialniach ze względu na jej dużą bezwładność. kaloryfery w nocy mogą wcale nie grzać. U mnie w nocy nigdy piec się nie włącza bo temperatura nie spada poniżej zadanej ( dwa regulatory:pogodowy i pokojowy).

Myślę, że sypialnia, jeśli jest wykorzystywana tylko do spania, na dzień nie musi mieć wyższej temperatury, bo i po co? Można w niej cały czas utrzymywać niższą, taką jak się lubi temperaturę :wink:

kamlotek
17-05-2010, 10:43
My mamy na parterze i na piętrze podłogówkę,oprócz tego w łazienkach będą drabinki,do szybkiego suszenia,choc teraz myślę,że od podłogi też szybko wyschnie. Ale już są,więc pozostaną dodatkowe drabinki. Jestem za podłogówką wszędzie, ciepła podłoga i ciepło,to jest to co mnie zadowoli,przy dziecku niecierpiącym kapci i bawiącym się na podłodze;)

A to podłogówka w salonie

RadziejS
17-05-2010, 11:31
Jestem zdecydowanie za podłogówką w całym domu. Podobnie jak mariankossy uważam, za duży plus mało skomplikowaną instalację, łatwość sterowania. Pomijając względy estetyczne jak brak grzejników, jest po prostu komfortowa. Absolutnie nie należy omijać miejsc pod meblami itp. tylko dać po całej powierzchni podłogi, pod szafkami itp. Rozkład ciepła jest wtedy równomierny, cały dom jest ciepły. Acha, argument chodzenia bez kapci słabo mnie przekonuje, bo bez kapci mógłbym po mojej podłodze chodzić w czasie siarczystych mrozów. W pozostałe dni zimy podłoga jest nie do końca przyjemna - tzn. jest na tyle "zimna", że wolę chodzić w kapciach. Dziwne acz prawdziwe. Jeden jedyny "minus" podłogówki to niemożliwość szybkiej zmiany temperatury. Trzeba sobie określić poziom komfortu i go utrzymywać. Z 18 do 21 st w ciągu wieczoru raczej się temperatura nie podnosi. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Polecam 100% podłogówki

bartekgr
18-05-2010, 11:55
A jak oceniacie wersję hard-corową, w której rezygnujemy też z klasyki, czyli drabinek w łazienkach?

bartekgr
26-07-2010, 08:03
Wszyscy macie grzejniki drabinkowe w łazienkach, czy był ktoś na tyle odważny i zostawił w łazience tylko podłogówkę?

rania
26-07-2010, 10:11
Wszyscy macie grzejniki drabinkowe w łazienkach, czy był ktoś na tyle odważny i zostawił w łazience tylko podłogówkę?

Ja jeszcze nie zbudowalam, ani nie mam nawet projektu ale sprawy techniczne mam juz w wiekszosci przemyslane. Nie planuje drabinek w lazienkach, bo nie bede miala podlogowki wodnej ani grzejnikow wodnych w domu. Jesli jednak zmienilabym zdanie i zamontowalabym podlogowke wodna to drabinki na pewno nie bylyby zwyklymi grzejnikami a z obiegu podlogowki

cieszynianka
28-07-2010, 00:03
Wszyscy macie grzejniki drabinkowe w łazienkach, czy był ktoś na tyle odważny i zostawił w łazience tylko podłogówkę?

U nas w dolnej miniłazience jest drabinka, bo Moja Większa Połowa się uparła. W górnej, większej jest tylko podłogówka i wystarcza :wiggle:

rume
26-10-2010, 19:02
U mnie są drabinki w łazienkach z dodatkową grzałką - są momenty że muszę dogrzać. Cały dom podłogówka i nie zgodzę się z opinią że małych pokoi nie da się dogrzać. Mam pokoje dzieci po 13 m2 i jest ok.

kabi74
13-12-2010, 07:37
Mamy podłogówkę w całym domu, jest cieplutko i przyjemnie, zarówno na parterze jak i w 4 pokojach na piętrze :) W łazienkach 2 małe drabinki :) Komfort i ciepełko, estetycznie, można sobie meble podostawiać wszędzie. Mamy jeszcze kominek ale korzystamy tylko jesienią i wiosną kiedy piec już nie pracuje.

RadziejS
16-12-2010, 10:57
A ja mam drabinkę w łazience z grzałką, ale nic nie jest podłączone i chyba prędko nie będzie - w łazience dałem nieco gęściej rurki i mam tam zawsze ok 1 st więcej niż w pozostałych pomieszczeniach. Przy 21,5-22 st. drabinka mi w ogóle nie potrzebna... Ale przynajmniej jest na czym ręcznik powiesić bo całkiem ładny z niej wieszak :)