PDA

Zobacz pełną wersję : Ile podnieść posadzkę???



role
23-08-2009, 10:02
Witam,

O ile muszę podnieść posadzkę jeśli chcę wyrównać poziomy między płytkami a parkietem??

Płytki będą miały 0,85mm grubości (Organza, albo Kendo), a parkiet 22mm.

Jaką masę polecacie??
Czym wcześniej zagruntować?

marek.Bud
23-08-2009, 10:31
oj kosztowna sprawa taki samopoziom na duzej powierzchni domu. taki woreczek 2-20mm atlasu czy ceresitu to wydatek rzedu 30-45zl, a wydajnosc tego 1,5kg/mm/m2, takze szkubnie po kabzie :D
chyba ze plytek rzeczywiscie bardzo malo to mozna zwykla wylewka wyruwnujaca lub masa do plytek ( powiedzmy tylko lazienka czy wiatrolap a reszta to parkiet).
Inne wyjscie jesli miedzy poziomami wychodzi max 5mm uskoku to traci sie go poprzez podniesienie ostatniego rzedu plytek ,praktycznie nie widoczne.

Kris2222
23-08-2009, 14:53
marek co ty piszesz , podniesienie ostatniego rzędu płytek do wysokości parkietu niewidoczne ,to chyba jakiś żart , przecież taką różnice wyczujesz pod stopą idąc

jedyne wyjście to kleju pod płytki dać więcej oprucz wylewki wyrównującej oczywiście
jeszcze jest wyjście zeszlifować wylewkę tam gdzie ma być parkiet , parkieciarze zrobią coś takiego na pewno za opłatą , przecież jak wylewki krzywe to też szlifują ,

mariankossy
23-08-2009, 15:01
Witam,

O ile muszę podnieść posadzkę jeśli chcę wyrównać poziomy między płytkami a parkietem??

Płytki będą miały 0,85mm grubości (Organza, albo Kendo), a parkiet 22mm.

Jaką masę polecacie??
Czym wcześniej zagruntować?
Podniesc trza o 21,05 mm 8)

Unigrunt, a potem MAPEI t9

vadiol
23-08-2009, 15:09
Witam,

O ile muszę podnieść posadzkę jeśli chcę wyrównać poziomy między płytkami a parkietem??

Płytki będą miały 0,85mm grubości (Organza, albo Kendo), a parkiet 22mm.

Jaką masę polecacie??
Czym wcześniej zagruntować?

Zastosuj klej grubowarstwowy Mapei Keraflex Maxi . Grubosc warstwy kleju od 3 do 15mm , co w przypadku twoich plytek , da wymagany gorny poziom 22mm .

marek.Bud
23-08-2009, 15:20
kriss pisalem o roznicach rzedu 5mm, taki ewentualny przypadek :wink:
Nie zalecam tego ale czasami przy wiekszych inwestycjach gdy np. wykonujemy laczenie wykladziny pcv typu targett a ceramiki takie cos czesto gesto wykonawcy wykonuja i serio klamstewko nie do wykrycia :D

role
23-08-2009, 16:37
hmm...

Byka walnąłem...
Grubość płytki to 8,5mm....

vadiol
23-08-2009, 16:59
Witam,

O ile muszę podnieść posadzkę jeśli chcę wyrównać poziomy między płytkami a parkietem??

Płytki będą miały 0,85mm grubości (Organza, albo Kendo), a parkiet 22mm.

Jaką masę polecacie??
Czym wcześniej zagruntować?
Podniesc trza o 21,05 mm 8)

Unigrunt, a potem MAPEI t9

Jezeli juz , to Primer G Mapei . Kolega zapewne mial na mysli Adesilex P-9 . Musze kolege rozczarowac , bo w/w stosuje sie do 5mm grubosci warstwy .

Lenart
23-08-2009, 17:09
a ile może miec najciensza wylewka betonowa zeby nie odpryskiwała ?

pierwek
24-08-2009, 07:16
Jezeli juz , to Primer G Mapei . Kolega zapewne mial na mysli Adesilex P-9 . Musze kolege rozczarowac , bo w/w stosuje sie do 5mm grubosci warstwy .

A co może się stać jeżeli warstwa będzie grubsza? np 1cm? Kleiłem A P9 na podłodze na podwójny grzebień o wysokości 1cm. Jakoś nie doczytałem że max to 5mm ... :cry: Miałem trochę krzywe wylewki w okolicach rogów ścian a że pomieszczenia niewielkie 4m2 i 6m2 to postanowiłem zgubić te nierówności na warstwie kleju...

role
24-08-2009, 18:57
A co powiecie o jastrychu cementowym?? Znajomy majster powiedział ze do 12 mm to mogę śmiało z tego robić. Zdecydowanym plusem jest tutaj cena...