PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplanie scian - walka z grzybem



22-10-2001, 13:44
witam !!!
Oto problem - na zewnetrznej scianie mieszkania (3 pietro) pojawil sie grzyb (na scianie jest tapeta, przy scianie szafa na cala sciane - fakt nie najlepiej...) zrywam tapey, sciane psikam PUFASem, pomiedzy rusztowanie do RYGIPSow, 5 cm styropian - czy wystarczy , czy styropian do scian na klej czy ? czy taki klej ewentulanie pozwoli scianie "oddychac", planuje rowniez zakupic wentylator z czujnikiem wilgotnosci do kuchni (pomieszczenie obok)
Prosze o pomoc gdyz zabieram sie za remoncik
pozdrawiam whyduck

02-11-2001, 10:18
Proponuję poszukać jakiegoś innego rozwiązania problemu grzyba. Mieszkam w "starym budownictwie" i w moim bloku większość sąsiadów ma problem z grzybem. PUFAS jest środkiem tymczasowym. Psikałem nim już około 5-6 razy, po dwóch tygodniach grzyb znów odrasta a do tego preparat ten fatalnie śmierdzi. Inni próbowali sposobu ze styropianem na ruszcie i płytą G-k. Przez rok było dobrze a teraz grzyb wyłazi już na płytę (przez styropian). Najlepiej byłoby poprawić wentylację i ocieplić od zewnątrz. Ale jak to zrobić w bloku?

Wojciech Nitka
02-11-2001, 11:44
Po pierwsze - czyżbyś wymienił okna na plastikowe?
Po drugie - NIGDY styropian od wewnątrz.
Po trzecie - słuchaj Mario - "Najlepiej byłoby poprawić wentylację i ocieplić od zewnątrz."

21-07-2002, 11:00
W nowym budynku w moim mieszkaniu na ścianie szczytowej pojawił się grzyb. Ścianę pomalowałem amerykańską farbą Thermo Shield Interieur i od trzech lat ściana jest czysta. Myślę, że Thermo Shield ze względu na przepuszczalność pary wodnej (ściana oddycha) jest dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach.

GabrysiaBP
01-08-2010, 20:50
My sprzedaliśmy mieszkanie 57m2 i teraz od stycznia mieszkamy w piątkę na 48m2,jest ciasno jak cho....,ale wiemy,że to maxymalnie jeszcze rok.Mieszkanie fajnie sprzedaliśmy,ale spłaciliśmy działkę(80 tysięcy) i zostało na stan surowy zamknięty,drugie tyle bierzemy kredytu na 30 lat,więc płacić będziemy całe zycie,ale przynajmniej wiemy za co będziemy płacić.Teraz na tych śmiesznych paru metrach mamy ponad 500 złotych czynszu.Najważniejsze dla nas,to że dzieci każde będzie miało swój pokój,jak się pokłócą to pozamykam każde w swoim i będę miała spokój.Syn będzie miał pokój z carsami pod każdą postacią,a dziewczyny ,marzą o księżniczkach.Pozdrawiam wszystkich marzących.

wolo63
01-08-2010, 21:27
Docieplenia ścian od wewnątrz wykonuje się w budynkach np.zabytkowych aby nie zmieniać wyglądu elewacji . Trzeba tylko bardzo starannie wykonać paroizolację .Kolega Goest wyliczając warstwy nic o tym nie wspomina . Do rad mogę dorzucić wywietrzniki higrosterowalne . Powodzenia.