PDA

Zobacz pełną wersję : Zepsute schody???



nowy1234
23-08-2009, 16:37
Dzis sciagnalem szalunki ze schodow, moim oczom ukazal sie taki widok jak ponizej.Powiedzcie, czy ja sie czepiam czy te schody sa zepsute i do poprawienia .

zygmunt1611
23-08-2009, 19:25
:oops: witam oglądałem to z wypiekami na twarzy,moim zdaniem straszny niechluj pręty zbrojeniowe na wierzchu , beton zalany bardzo niestarannie-albo ktoś się spieszył albo uczył(lub za wcześnie podwieziony obiad z wkładką) :-?

joaz
23-08-2009, 19:56
Widok"przepiękny",ale kazałabym zrobic od nowa. :lol:

Zbigniew100
23-08-2009, 20:38
Według mojej oceny ostatni stopień jest zawysoki. Jeżeli dodamy styropian i wylewkę to wyjdzie dobrze ponad 20 cm. :(

labas1
23-08-2009, 20:45
Według mojej oceny ostatni stopień jest zawysoki. Jeżeli dodamy styropian i wylewkę to wyjdzie dobrze ponad 20 cm. :(

Ostatniego stopnia jeszcze nie ma, będzie dopiero po wylewce i na moje oko będzie za niski.

Zbigniew100
23-08-2009, 20:49
Według mojej oceny ostatni stopień jest zawysoki. Jeżeli dodamy styropian i wylewkę to wyjdzie dobrze ponad 20 cm. :(

Ostatniego stopnia jeszcze nie ma, będzie dopiero po wylewce i na moje oko będzie za niski.
Zgoda, raczej to tak wygląda.

Kris2222
23-08-2009, 21:07
a tak na marginesie w niedziele sie chyba odpoczywa a nie szalunki rozbiera
znasz to powiedzenie " niedzielna praca w gówno sie obraca"

Zbigniew100
24-08-2009, 06:18
a tak na marginesie w niedziele sie chyba odpoczywa a nie szalunki rozbiera
znasz to powiedzenie " niedzielna praca w gówno sie obraca"

j.w.

pierwek
24-08-2009, 06:31
Ja bym tak nie dramatyzował co do tego niezwibrowanego betonu. Nie jest idealnie ale nie ma dramatu. Spokojnie można zostawić tak jak jest. Natomiast co do ostatniego stopnia się nie wypowiadam bo nie wiem jak wysoka będzie warstwa styropianu na stropie i co będzie tam położone (może deski na legarach i wtedy wszystko byłoby ok).

daggulka
24-08-2009, 09:01
ostatni stopień - za wysoki zdecydowanie ....
przymijmy : 5cm styropianu + 5cm wylewki + 2cm pianka i panele ...
to takie minimum ... to już daje 12cm ... tu widze problem dość spory :roll:

schody wykonane faktycznie "na odpier...." -
ale się nie martw- na głowe się nie zawali ....
kazałabym tylko wykonawcy wypełnić te miejsca z prętami na wierzchu
i większe ubytki - jak spier.... to niech naprawia

co do niedzielnej pracy ....
ja na swojej budowie zapierniczałam z mężem codzennie po pracy
i każdą sobotę, niedzielę , niejednokrotnie święto ....
robota sama się nie zrobi :roll:
jak się chce szybko zamieszkać
a nie ma się kasy na wykonawców
coby im paluszkiem tylko pokazywać - to trzeba niestety zapier.... :roll:

daggulka
24-08-2009, 09:13
tak patrze na ten ostatni stopień.... może faktycznie zrobiony zostanie dopiero później ... no ale musiałby dać kurde wtedy z 15cm styro + 5 cm wylewki :o

mario1976
24-08-2009, 10:02
Ja bym nie dramatyzował. No jakoś przepieknie to im nie wyszło ale chyba coś kiedyś na to połozysz a zawalić się nie zawali na 100% (czy ktoś kiedyś słyszał o tym aby schody się zawaliły w kurniku ?). A opinie tych co by wszystko kazali burzyć i rozwalać i poprawiać podziel przed dwa. Ciekawe czy taki ideał był także na ich budowach.

jedyne "ale" to rzeczywiście do tego ostatniego schodka.

arecki1338
24-08-2009, 12:12
Dzieki za odpowiedzi, poki co poddasze bedzie niezagospodarowane, ale faktycznie dobrze ze zwrociliscie na to uwage, zapytam mojego speca o ten stopien.

Ulka
24-08-2009, 12:38
Dzieki za odpowiedzi, poki co poddasze bedzie niezagospodarowane, ale faktycznie dobrze ze zwrociliscie na to uwage, zapytam mojego speca o ten stopien.

A co z niego za spec :evil:

daggulka
24-08-2009, 12:45
mnie majstem przed rozrysowaniem schodów pytał (mimo tego ze miał projekt w ręku - wolał się upewnić) co planuję na poddaszu ....
ile styro, ile wylewki, jakiej grubości panele :roll:
schody też nie były zwibrowane ....tez nie były idealne gdzieniegdzie ...ale to co na zdjęciach widac to już przegięcie :roll:
pewnie, że na głowe sie nie zawali , pewnie że przykryje przy obrabianiu schodów .... ale kuźwa mogli sie bardziej postarać :roll:

pipi67
24-08-2009, 13:11
Schody rzeczywiście nie za piękne, ale do poprawienia. Podejrzewam iz schody znajdują sie wewnątrz budynku. Jeżeli tak to pamiętaj o wybraniu humusu przed zrobieniem wylewek.

mario1976
24-08-2009, 13:20
Jeżeli tak to pamiętaj o wybraniu humusu przed zrobieniem wylewek.

:o :o :o

Eeeeeee ? Czyli teraz należy do budynku wjachać koparką i wybrać humus ? Ciakawe :wink: Najpierw oczywiście zwalając młotem chudziak, który jak mniemam już jest :wink: Następnie trzeba jeszcze dokopać się do humusu wywalając z pomiędzy fundamentów kilka wywrotek piachu.

A co ma zasadniczo humus do budowy schodów.

Pokręciło się wszystko co ?

robdk
24-08-2009, 13:36
he he no na zdjęciach jakąś trawkę widać ;)

pipi67
24-08-2009, 13:38
Mario jeżeli uważnie przyjrzysz się zdjęciom to może zobaczysz pod schodami takie coś zielone, które należałoby usunąć. Ja u sebie zrobiłem to lopatą i taczką ale są takie małe kopareczki i jeżeli się tam zmieści to można nią. Pomijam fakt zrobienia chudziaka na warstwie humusu. Ponadto powinno się to zrobić na etapie kopania pod fundamenty.


"A co ma zasadniczo humus do budowy schodów. "

Zasadniczo nic i jeżeli jeszcze raz przeczytasz mój poprzedni post to zobaczysz że nie powiązałem budowy schodów z ze zdjęciem humusu.