PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuparator renovent Opinie i porady



stoklos
24-08-2009, 10:40
Witam, wszystkich używam od ponad pół roku rekuperator Renovent HR 300, i w czasie upałów, lub nawet gdy nie ma gorąca wydaje mi się że w domu jest zbyt duszno. Ustawione jest na max na danym biegu (używam głównie II). Na przepustnicach przestawiłem na full (nawiew, wyciąg). Rano (w nocy używam Iego biegu), lub po dłuższej nieobecności w domu jest najgorzej, tj. czuć niemiłe zapachy. Instalator i wszystkie informacje zapewniały świeże powietrze, żadnych zapachów (nawet z kuchni). Czy coś jest nie tak? Zimą (wszystko było ok ), z kolei nawiewało zbyt chłodne powietrze ale to jest wina nie ukończonego i mało ogrzewanego poddasza.

kabelek12
24-08-2009, 12:43
mam podobny problem, czekam na instalatora z ASK,
Jaką masz grubość izolacji na rurach ?

Adamol
24-08-2009, 16:02
Witam, wszystkich używam od ponad pół roku rekuperator Renovent HR 300, i w czasie upałów, lub nawet gdy nie ma gorąca wydaje mi się że w domu jest zbyt duszno. Ustawione jest na max na danym biegu (używam głównie II). Na przepustnicach przestawiłem na full (nawiew, wyciąg). Rano (w nocy używam Iego biegu), lub po dłuższej nieobecności w domu jest najgorzej, tj. czuć niemiłe zapachy. Instalator i wszystkie informacje zapewniały świeże powietrze, żadnych zapachów (nawet z kuchni). Czy coś jest nie tak? Zimą (wszystko było ok ), z kolei nawiewało zbyt chłodne powietrze ale to jest wina nie ukończonego i mało ogrzewanego poddasza.
Prawdopodobnie sam już podałeś przyczynę...
Jeżeli rury leżące na poddaszu nie są odpowiednio zaizolowane, to przy takich upałach będzie w domu z pewnością duszno.
Poza tym, jeżeli nie ma gwc, to nie ma możliwości, żeby było chłodno.
Trzeba otworzyć okno...

stoklos
24-08-2009, 23:26
Dzięki za odpowiedzi. Rury zaizolowane przez instalatora (fachowo) dodatkowo rurę doprowadzającą powietrze zaizolowałem wełną min 15cm, ze względu za zimę j.w. Zimą "wiało" chłodem i instalator doradził mi docieplenie. Poddasze na razie 15cm wełny dojdzie jeszcze raz 15 (bo mi zostało), czy poddasze nieużytkowe (sam szczyt) tam gdzie zainstalowany jest reku powinienem też dodatkowo zaizolować (jest 15)

kabelek12: daj znać co ci powiedział instalator

kabelek12
25-08-2009, 06:37
Czy doizolowanie rury głównej 15cm coś pomogło ?
A ile masz na pozostałych ?

U mnie na wszystkich 3cm jest wełny, strych 25

stoklos
09-12-2009, 07:41
Witam, co myślicie o "podpięciu" do rekuperatora DGP, gdzie to wpiąć, ja myślałem żeby ominąć rekuperator i zrobić to zaraz za nim na rurach dmuchających na pokoje, ale po głębszym przemyśleniu nie wiem czy to zda egzamin. Chodzi mi o to żeby "użyć" tej instalacji do rozdmuchania ciepłego powietrza po pokojach. Co myślicie?

piwopijca
09-12-2009, 08:10
Wszystko mozna zrobic, ale pytanko czy to bedzie prawidlowe rozwiazanie?
Wg mnie nie powinienes mieszac instalacji wentylacyjnej z ogrzewaniem.
Musialbyc dac dosyc spore przeplywy bo wentylacja zazwyczaj ma anemostaty w sufitach a ogrzewanie nadmuchowe powinno byc od dolu, zeby rownomiernie bylo rozprowadzone cieple powietrze po pomieszczeniu.

Pzdr.