PDA

Zobacz pełną wersję : ciekawy sterownik podlewania poszukiwany



WojtekSz
24-08-2009, 16:50
poszukuję sterownika do sterowania inteligentną instalacją podlewania:
- stosunkowo duży zbiornik buforowy na wodę ok 3m3
- trzy studnie z pompami napełniającymi zbiornik buforowy wtedy kiedy nie jest pełny i kiedy w studni jest woda
- dwa ogrody do polewania, każdy po 12 sekcji podlewających, załączanych tak aby podlewanie odbywało się naprzemiennie w róznych cyklach czasowych (zasadniczy jest cykl tygodniowy, w poszcególne dni podlewamy wybrane sekcje w wybranym ogrodzie), sekcje podlewania kropelkowego i podlewania rozpryskiwaczami do trawnika
- po deszczu nie podlewamy, po wyschnięciu cykl jest kontynuowany (aby uniknąć sytuacji kiedy przy deszczach co 3 dni zawsze podlewane sa tylko pierwsze sekcje)

ta dziwna konstrukcja wynika z potrzeby podlewania znacznej połaci trawników podczas gdy dysponujemy ograniczona wydajnością źródeł wody (studni)

do takiego sterowania nie nadają sie typowe sterowniki podlewania bo nie maja logiki sterowania źródłem (zazwyczaj mogą tylko sterować ew 1 zaworem). Nie maja tez możliwości realizacji cykli tygodniowych dla dwóch ogrodów (a mamy jeden wspólny zbiornik buforowy)

szukam stosunkowo prostego sterownika, modułowego, obsługującego do 24 wejść i do 48 wyjść przekaźnikowych, z licznikami czasowymi, łatwo programowanego z komputera

jak na razie wydaje się, że mozna w tym celu zastosowac sterownik PLC np logo siemensa ale jakie jeszce sterowniki warto wziąść pod uwagę? Mam spore doświadczenie w logice sterowania ale kompletnie nie znam praktycznych możliwości aktualnej oferty rynkowej a chciałbym uniknąc wpadki oparcia się o materiały marketingowe;)

co możecie polecić z waszego doświadczenia?[/list]

Talbot
24-08-2009, 17:33
Wejdź sobie na stronkę: telematik.pl

WojtekSz
25-08-2009, 08:17
Talbot:
bardzo ciekawe ;)
czy wiadomo, kto jest producentem a właściwie czy to uznany producent i nie zniknie w przyszłym miesiącu? jak ich wsparcie techniczne?[/img]

Talbot
25-08-2009, 08:45
Nie potrafię powiedzić jak jest z producentem, istnieją już kilka lat - to wiem.
Jeśłi chodzi o wsparcie, to byłem mile zaskoczony - zawsze odpowaidali rzeczowo na meile i podpowiadali rozwiązania techniczne. Kontaktowałem sie z nimi intensywniej jakiś rok temu.
Najlepiej zadzwoń i pogadaj z nimi - zobaczysz czy Ci pasują.