PDA

Zobacz pełną wersję : trwałość drewna - elewacje, tarasy itp.



bartekgr
24-08-2009, 15:53
Do wszystkich szczęśliwych (?) posiadaczy drewna na zewnątrz domu: jak oceniacie jego trwałość? Chodzi zarówno o elewacje, jak i tarasy. Czy nie jest tak, że mimo stosowania nowoczesnych środków zabezpieczających po 3-4 należy zacząć myśleć o odnowieniu takich drewnianych konstrukcji?

labas1
24-08-2009, 16:01
Przez 12 lat nie zaprzątałem sobie tym głowy i mam nadzieję na następne 12.
Mam taras drewniany, ogrodzenie, balustrady.

Startos
25-08-2009, 09:02
Dołączam się do wątku z pytaniem.

Mam w projekcie drewno na elewacji od strony południowo-zach. a takze od północno-wschodniej.
Część narażona będzie zatem na zacienienie a część na stałe nasłonecznienie.

Jaki gatunek drewna lub jaką dla niego ochronę najlepiej zastosować tak by przynajmniej 10 lat nie zaprzątać sobie głowy tą kwestią?

Whitemag
25-08-2009, 09:12
Z tego, co się orientowałem, wskaźnik cena/jakość wypada najlepiej dla modrzewia europejskiego. Oczywiście najlepiej go jeszcze zaimpregnować, lecz unikałbym lakierów, a koncentrował bardziej na olejach/woskach..

labas1
25-08-2009, 09:19
Jaki gatunek drewna lub jaką dla niego ochronę najlepiej zastosować tak by przynajmniej 10 lat nie zaprzątać sobie głowy tą kwestią?

Ja mam wszystko ze świerka i zapaćkane drewnochronem.

dode
25-08-2009, 12:17
Do wszystkich szczęśliwych (?) posiadaczy drewna na zewnątrz domu: jak oceniacie jego trwałość? Chodzi zarówno o elewacje, jak i tarasy. Czy nie jest tak, że mimo stosowania nowoczesnych środków zabezpieczających po 3-4 należy zacząć myśleć o odnowieniu takich drewnianych konstrukcji?

Ja mam wszystko z drewna :) .
Zaimpregonowane kolorowym impregnatem do drewna.
Po trzech latach trzeba było ściany południową i zachodnią pomalować, więc pomalowaliśmy całość. Z tym, że wykonawca nas ostzregał, ze pierwsze malowanie jest właśnie po 3-5 lat, a potem to już podobno rzadziej. Zobaczymy. Schody wejściowe trzeba niestety co 2 lata, bo bardzo się wycierają.