PDA

Zobacz pełną wersję : montaż palisad



duduś
24-08-2009, 20:30
W jaki sposób mocujecie w ziemi palisady drewniane ? Potrzebuję wzmocnić niedużą skarpę i nie wiem jak głęboko w ziemię wkopać te paliczki? i czy na cement?

el-ka
24-08-2009, 21:50
Myśmy po prostu wbijali je w ziemię, ale mamy dość twarde podłoże.

duduś
25-08-2009, 20:38
ja mam piasek :o ?????????

el-ka
25-08-2009, 22:28
To może nalej w dołek cementu i osadź jak słupek siatki lub prościej i też powinno chwycić - podsyp w dołek mieszanki suchej cementu i pasku - po polaniu wodą stwardnieje i złapie.
Wpierw spróbuj jednak wbić normalnie, a nuż będzie się trzymać, wyciągnąć i kombinować inaczej zawsze można.

G.N.
26-08-2009, 07:03
Chodzi o rolbordery? Ja bym w beton nie dawał. Te palisadki zazwyczaj są z drewna gatunkiem zbliżonego do opałowego. Nawet jak dobrze zaimpregnujesz to bardzo długo nie pożyją. 3-4 optymistycznie 5 lat i co potem. Wyrywać z betonu, wykopywać i rozbijać beton, wywozić gruz. Masa nie potrzebnej roboty. Wbij w ziemię i wystarczy. A że piasek i nie będą siedzieć jak wmurowane to co. W końcu one jakiś wielkich obciążeń nie przenoszą. To nie mur oporowy.

Zbigniew100
26-08-2009, 08:39
W piasku trzeba głębiej zakopać i może dać w poziomie listwy, od strony zasypu górą, w ziemi po drugiej stronie. Kołki będą równomiernie "pracować" :wink: