PDA

Zobacz pełną wersję : Salon i kuchnia usytuowanie



staś100
24-08-2009, 21:40
W tym tygodniu będę miał murowane ścianki działowe na poddaszu i muszę zdecydować, które usytuowanie salonu i kuchni będzie najwygodniejsze. W projekcie mam wersję pierwszą a znajomi namawiają nas na wersję drugą, w której kuchnia byłaby mniejsza a salon większy. Która wersja wydaje się być bardziej praktyczną?
http://img19.imageshack.us/img19/7773/pod1.png
http://img207.imageshack.us/img207/1128/pod2.png

queene
24-08-2009, 21:47
wersja nr 2 - przy ścianie kuchennej jest miejsce na jadalnie
w wersji nr 1 traci sie praktycznie miejsce miedzy sciana kuchni a drzwiami balkonowymi

st_ella
25-08-2009, 06:40
dla mnie też wersja dwa..
te schody ładnie wkomponowałyby się w całość...
a napisz jeszcze ile ta 'kuchnia w wersji 1 i 2 miałaby metrów? a ile salon?

joliska
25-08-2009, 06:41
Zdecydowanie 2. wersja :)
Jeśli uważasz, że kuchnia jest zbyt mała, możesz ją odrobinę poszerzyć - zastanów się, ile miejsca na zabudowę potrzebujesz.
Gdyby to był mój dom, poszerzyłabym też wejście do kuchni

jaksie
25-08-2009, 06:43
Zdecydowanie 2. wersja :)
Jeśli uważasz, że kuchnia jest zbyt mała, możesz ją odrobinę poszerzyć - zastanów się, ile miejsca na zabudowę potrzebujesz.
Gdyby to był mój dom, poszerzyłabym też wejście do kuchni

popieram

Anulek2005
25-08-2009, 06:56
A ja ci "zapodam" trudne pytanie - co i w jakim układzie chcesz mieć w salonie? O meble konkretnie pytam. Bo tak naprawdę chodzi o to jak ustawny będzie pokój a nie jak duży. Ja u siebie zrezygnowałam z gabinetu na rzecz powiększenia salonu i z małego, ale ustawnego zrobił mi się wielki acz bardzo trudny do sensownego umeblowania pokój. Gdybym teraz stała przed takim wyborem jak Ty, zaczęłabym od rozrysowania mebli - nawet na zasadzie ołówkiem na kawałku kartki - to nie musi być jakiś "wypasiony" projekt.

Co do kuchni - też dobrze byłoby rozważyć co chcesz w nią wsadzić i wtedy dobrać jej wielkość.

Mam też pytanie, czy to obok schodów to ściana? Czy schody będą za nią schowane czy cały róg za schodami będzie widoczny z salonu? No i jakie masz schody? Pełne czy ażurowe? Wymiary, o które pytała st_ella też by się przydały.

morfeusz1
25-08-2009, 07:48
A jak rozpoznajecie wersję I i II? Bo tutaj jest tylko jeden rysunek :o

Ale generalnie, to pomysł z szerszymi drzwiami do kuchni mi się podoba i to zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Poza tym, chyba zalezałoby mi, by salon, był jak największy, zwłaszcza, że są w nim schody, co zmniejsza powierzchnię uzytkową.


edit
Juz widze, ze jest drugi rysunek, tylko u mnie się on nie otwiera.

asizo
25-08-2009, 08:04
W pierwszej wersji trudno znaleźć miejsce na jadalnię. No chyba, ze chcecie jeść w kuchni i tam mieć stoł.

Mnie zdecydowanie bardziej odpowiada druga wersja. Ściankę między salonem a kuchnią można trochę przesunąć powiększając kuchnię. No i tak, jak mówili poprzednicy - szersze wejscie do kuchni - ładniej to wygląda.

Jeszcze coś na plus dla wersji nr 2 - może schodow nie odgradzać ścianką? Mogą stac sie mocnym punktem wnętrza. Jeśli zrobicie fajne schody z ciekawą barierką, to nadadzą one wnętrzu charakteru. Ale to zależy od całej koncepcji domu, b może ta scianka musi tam być. Taki pomysł tylko.

morfeusz1
25-08-2009, 08:34
Teraz otworzyły mi się oba rysunki i zdecydowanie wersja II jest lepsza.
Po pierwsze bardziej przejrzysty jest ten układ - lepsza komunikacja
Po drugie: w I wersji faktycznie nie ma miejsce na stół/jadalnię.
Po trzecie: w I wersji salon jest kompletnie nieustawny i zbyt przekombinowany w ukladzie - brak przestrzeni.

staś100
25-08-2009, 08:55
W wersji pierwszej kuchnia miałaby 3.8 na 4.1 , schody,których jeszcze nie ma a będą dreniane zajmują 2 na 2, a salon 4,1na 7,4.Ścianka musi być przy schodach ponieważ potrzymuje długą płatew.
W wersji drugiej kuchnia byłaby wąska ok 2.1 na 4.1(ogranicza ją okno przy drzwiach balkonowych gdyby nie ono mogłaby mieć tyle co łazienka czyli ok 2.9), salon wtedy zajmowałby powierzchnię od kuchni odliczając schody aż do pokoju. Od strony balkonu 5,3 na 4,1 i za schodami(tu gdzie w wersji pierwszej jest kuchnia) 3,8 na 4,2.

Elfir
26-08-2009, 08:34
wersja pierwsza, ale ograniczyłabym długośc scianki - w drugiej wersji salon przedzielony jest na dwa małe pokoiki, przy czym w pokoiku o szerokości 2,5 m nawet nie widze moziwosci ustawienia TV

gunarb
26-08-2009, 09:02
Zdecydowanie wersja pierwsza w kuchni spokojnie zmieścisz w stół Salon jest jako jedno pomieszczenie i jest bardziej ustawny

. Wdaje mi się że druga opcja ma sens jeżeli kuchnia była by razem z salonem bez ścianki działowej.

Besta77
26-08-2009, 11:09
Zgadzam się z Elfirem - w drugiej wersji robią się dwie części salonu, przy czym jeśli miałby tam być stół to raczej bliżej kuchni czyli w tej większej części salonu, wtedy na część wypoczynkową zostanie mniejszy "pokój" czyli praktycznie powierzchnia kuchni z pierwszego projektu.

staś100
28-08-2009, 11:40
Wybrałem wersję pierwszą ,fachowcy właśnie działają, gdy skończą postaram się wstawić zdjęcia.

Elfir
28-08-2009, 16:01
nie rób scianki tak daleko zachodzącej - otworz nieco kuchnie - to ja powiekszy wizualnie.

galka
28-08-2009, 19:44
Jesli nie gadam głupot,to wydaje mi się,ze przy wersji drugiej,kuchnia nie ma dostępu do komina :D

Ewunia
28-08-2009, 21:46
raczej nie gadasz
mnie się też tak wydawało

staś100
29-08-2009, 12:06
Zgadza się w wersji 2 nie byłoby bezpośredniego dostępu do komina, do łazienki niestety też nie ma. Fachowiec mówi że podłączy górą poprzez rurę i ma być ok ale czy tak będzie to się okaże. Ścianki na górze powstają, jeśli dobrze pójdzie to dzisiaj zostaną skończone. :D