PDA

Zobacz pełną wersję : Folia pod chudy beton ?



A_dam
24-08-2009, 21:58
Witam!
Jestem przed wylaniem posadzek chudym betonem. Znajomy dziś mi doradzał abym na zagęszczony piasek rozłożył folię budowlaną. Potem wylał posadzki (10 cm), znowu folia, styropian (10 cm), folia i właściwa wylewka (5 cm).
W związku z powyższym mam pytanie.
Czy jest sens rozkładać folię pod chudy beton wewnątrz budynku? Co o tym sądzicie? Czy to zbędny wydatek?
Pozdrawiam.

Barbossa
24-08-2009, 22:04
nie ma sensu, zbędny wydatek

daro31ie
25-08-2009, 02:54
Ja dawalem i mysle ze powinna byc. Folie mozna kupic na alllegro bardzo tanio.

pozdrawiam daro31ie

himlaje
25-08-2009, 05:21
pomijając temat folii ja się zapytam czy jest sens tak dzielić grubośc chudziaka na dwie warstwy a między nie wkłądać styropian? Czy to nie osłabia tegoż chudziaka? Czy nie lepiej dać jednorazowo 15cm betonu a te 10 cm styropianu dołożyć potem pod wylewkami?

A_dam
25-08-2009, 06:46
Dzięki za odzew.
Chudy beton ma mieć 10 cm. Ocieplenie 10 cm i na tym właściwa wylewka 5 cm. Ocieplenie i wylewka ma być zrobione później. Teraz chudy beton i budowa ścian nośnych, potem strop no i ścianki działowe.
Mam jednak obawy, czy w przyszłości nie siądzie piasek nasypany do wnętrza fundamentów.
Pozdrawiam.

Zbigniew100
25-08-2009, 06:49
Jeżeli piasek nie był zagęszczany to nie ma co robić chudziaka. :wink:
Folia pod chudziaka zbędna . :-?

himlaje
25-08-2009, 06:51
Jak dobrze zagęściłeś to nie siądzie. Jak źle to może siąść.
Chyba źle zrozumiałem opisaną "technologie" robienia tej posadzki :-? ale już zakumałem

A_dam
25-08-2009, 07:08
Zagęszczałem warstwami zagęszczarką. Wcześniej obsypałem piaskiem ściany od zewnątrz. W kąty lałem wodę i ubijałem "dylem". Powinno być raczej dobrze, jednak obawy pozostają.
Pozdrawiam

Darek G
25-08-2009, 07:08
Ja folie pod chudziaka dawałem - wydatek raczej symboliczny. Czy słusznie ją dawałem to nie wiem. Argumenty za dawaniem folii które zasłyszałem to: folia oddziela beton od piasku (podsypki) i piasek nie wyciąga tak wody z betonu. Drugi (moim zdaniem bezsensowny) - jest to chociaż jakaś minimalna izolacja przeciwwilgociowa.

Przy wydatku 60gr/m2 (cena z allegro) niema się co zastanawiać - będą większe i "droższe" dylematy.