PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na poddaszu



MCB
25-08-2009, 10:14
Witam!

Proszę o poradę.
Na poddaszu mam położony styropian 43/40 acustic.
Na tym ma być 60mm wylewki z miksokreta.

Niestety gdzieniegdzie przebiega instalacja centralnego odkurzacza. Rury mają ok. 50-60mm i w związku z tym wystają z warstwy styropianu.
Dodatkowo w pobliżu słupów na stropie leżą deski grubości 40mm. Styropian dochodzi do tych desek. Od góry nie są niczym zakryte.

Czy po wylaniu wylewka nie popęka w tych miejscach?
A może popękają rury centralnego odkurzacza?

Zazbroić?
Czy też może dołożyć 2cm styropianu nad rurami i deskami?


MCB

Zbigniew100
25-08-2009, 10:24
W jakim celu te deski, jaki rodzaj stropu ?
Jeżeli nie będzie można nic zrobić z tymi deskami dać styropian 2 cm na deskach i rurach.
Siatka do wylewek obowiązkowo .

MCB
25-08-2009, 10:30
W jakim celu te deski, jaki rodzaj stropu ?

Deski znajdują się pod słupami. Nie pamiętam jak to się fachowo nazywa.
Ich zadaniem jest rozłożenie nacisku konstrukcji dachowej na strop.

Strop monolityczny.



Jeżeli nie będzie można nic zrobić z tymi deskami dać styropian 2 cm na deskach i rurach.

- czy wobec tego 4cm wylewki w tym miejscu wystarczy.
- czy nie będzie zbyt dużej różnicy ugięcia styropianu tam gdzie jest go 40mm i tam gdzie będzie tylko 20mm?



Siatka do wylewek obowiązkowo .

Planowałem wyłącznie włókna.
W wylewce nie będzie ogrzewania.

MCB

Zbigniew100
25-08-2009, 10:50
Deski to podwaliny, przy stropie żelbetowym monolitycznym można by zlikwidować. Teraz wystarczy zaimpregnować i dać izolacji mniej , może byc pianka gr 5mm , nad rurami też.
Jeżeli są włukna to zbrojenia z siatki nie musi być

MCB
25-08-2009, 12:12
Jak będzie osiadać wylewka 6cm na styropianie 43/40mm?

Czy od razu po wylaniu czy też znacznie później?

Boję się o nierównomierność osiadania i możliwość przełamania wylewki na deskach i rurach.


MCB

darekw127
25-08-2009, 12:33
Deski to podwaliny, przy stropie żelbetowym monolitycznym można by zlikwidować.

Ja tam ekspertem nie jestem, ale w moim projekcie mam strop teriva, ale pod podwaliną - belkę żelbetową...

MCB
25-08-2009, 16:32
Belek nie ruszam. Tak było w projekcie i tak zostanie :)

facet27
25-08-2009, 23:52
Witam!

Proszę o poradę.
Na poddaszu mam położony styropian 43/40 acustic.
Na tym ma być 60mm wylewki z miksokreta.

Niestety gdzieniegdzie przebiega instalacja centralnego odkurzacza. Rury mają ok. 50-60mm i w związku z tym wystają z warstwy styropianu.
Dodatkowo w pobliżu słupów na stropie leżą deski grubości 40mm. Styropian dochodzi do tych desek. Od góry nie są niczym zakryte.

Czy po wylaniu wylewka nie popęka w tych miejscach?
A może popękają rury centralnego odkurzacza?

Zazbroić?
Czy też może dołożyć 2cm styropianu nad rurami i deskami?


MCB

przy deskach może popękać z rurami nic się nie stanie

hydrogenium
26-08-2009, 06:22
Drewna nie zalewamy betonem. Izolujemy od betonu (papa izolacyjna 2x; nie folia). (woda + drewno=ambaras)

MCB
26-08-2009, 06:35
Drewna nie zalewamy betonem. Izolujemy od betonu (papa izolacyjna 2x; nie folia). (woda + drewno=ambaras)

??? Czyli jak - w miejscu podwalin nie dajemy wylewki???

Wg mnie na całym stropie trzeba dać styropian. Tak się składa, że jest on grubości podwalin. Wobec tego na koniec przykrywam podwaliny oraz pozostałe wystające ze styropianu elementy (instalacja centralnego odkurzacza, rury c.w.u. itp) styropianem grubości np. 2cm (izolacja akustyczna). Na całość folia budowlana a potem wylewka 6cm. zbrojona włóknami.

Po wykonaniu wylewkę zakrywam folią. Nie podlewam.

A może jednak na te 43/40mm styropianu dać jeszcze dodatkowe 4-5 "zwykłego" podłogowego a na to suchy jastrych? Ostatnia chwila na zmianę.

MCB

Zbigniew100
26-08-2009, 06:48
Drewna nie zalewamy betonem. Izolujemy od betonu (papa izolacyjna 2x; nie folia). (woda + drewno=ambaras)

??? Czyli jak - w miejscu podwalin nie dajemy wylewki???

Wg mnie na całym stropie trzeba dać styropian. Tak się składa, że jest on grubości podwalin. Wobec tego na koniec przykrywam podwaliny oraz pozostałe wystające ze styropianu elementy (instalacja centralnego odkurzacza, rury c.w.u. itp) styropianem grubości np. 2cm (izolacja akustyczna). Na całość folia budowlana a potem wylewka 6cm. zbrojona włóknami.

Po wykonaniu wylewkę zakrywam folią. Nie podlewam.

A może jednak na te 43/40mm styropianu dać jeszcze dodatkowe 4-5 "zwykłego" podłogowego a na to suchy jastrych? Ostatnia chwila na zmianę.

MCB

Wszędzie dylatacja od ścian.
Dodatkowe 4 - 5 cm styropianu wydaje się zbędne . tak myślę :wink:

MCB
26-08-2009, 06:52
Dylatacja już jest.

Dodatkowa warstwa potrzebna, ponieważ muszę osiągnąć docelową łączną grubość podłogi 11cm.
Bez tego ostatni stopień schodów może stać się naprawdę ostatnim :)

Zbigniew100
26-08-2009, 06:56
Dylatacja już jest.

Dodatkowa warstwa potrzebna, ponieważ muszę osiągnąć docelową łączną grubość podłogi 11cm.
Bez tego ostatni stopień schodów może stać się naprawdę ostatnim :)
Dobrze ,że ktoś pamięta . :o

MCB
27-08-2009, 07:24
Po sprawdzeniu cen zorientowałem się, że wersja z suchym jastrychem będzie znacznie droższa od wersji z wylewką.
Wobec tego będzie wylewka.

MCB

Zbigniew100
27-08-2009, 07:34
Po sprawdzeniu cen zorientowałem się, że wersja z suchym jastrychem będzie znacznie droższa od wersji z wylewką.
Wobec tego będzie wylewka.

MCB

Przepraszam jaka wersja ?

MCB
27-08-2009, 07:51
Wersja pierwotna:

- 43/40 styropian "acustic"
- folia
- wylewka zbrojona włóknami 60mm

Wersja alternatywna:

- 43/40 styropian "acustic"
- 40mm styropian "podłoga"
- suchy jastrych (np. http://www.polskigips.pl/?id=58 )

MCB