PDA

Zobacz pełną wersję : kto ma program - musze wyliczyc zbrojenie "stropu"



Daga&Adam
25-08-2009, 11:41
Hej!

Jezeli ktos dysponuje odpowiednim programem i moze poswiecic 2 minuty - to bardzo go prosze o obliczenie zbrojenia i grubosci "stropu" zelbetowego o rozpietosci 1,6m x 2,2m. To ma byc "strop" szamba betonowego (a konkretnie jednej komory, scianki komory sa jednoczenie podporami tego stropu :). Ma on wytrzymac najazd ciezkiego samochodu osobowego (przyjmijmy te 600kg / m2), a na samym stropie bedzie "lezec" na srodku krag 60cm (jakies 100kg) i bedzie przysypany ok 30cm warstwa lekkiego piasku zuzlowego (czyli bedzie to w sumie ok 0,6m3 * 1,1t = 600kg :)

Najlepiej dla zbrojenia z pretow fi12 bo takiego mi zostalo po stropach od groma :-)

PS. Darujcie sobie prosze odrazu teksty typu "zobacz w projekcie" - nie mam projektu, szambo robie sam, a moj kierbud ktory mi by to obliczyl od reki jest na wakacjach, a ja chce to juz lac :)

Dzieki z gory,

labas1
25-08-2009, 12:25
Daj krzyżowo co 10cm i płyta 12cm.

Daga&Adam
25-08-2009, 12:31
Daj krzyżowo co 10cm i płyta 12cm.

Tyle wychodzi z programu czy "na oko" ? :)

To juz pewnie wytrzyma przejazd czolgu ;-) Myslalem o grubszej plycie - 15-16cm, jak wtedy wychodzi zbrojenie ?? Jest sens ? :)

Dzieki za odpowiedz :)
pozdr.

labas1
25-08-2009, 12:59
Daj krzyżowo co 10cm i płyta 12cm.

Tyle wychodzi z programu czy "na oko" ? :)

To juz pewnie wytrzyma przejazd czolgu ;-) Myslalem o grubszej plycie - 15-16cm, jak wtedy wychodzi zbrojenie ?? Jest sens ? :)

Dzieki za odpowiedz :)
pozdr.

Na oko. :D
Płyta 12-tka wystarczy.

Martinezio
25-08-2009, 13:00
12 cm powinno wystarczyć, ale jak masz chęć i cementu, to zrób grubszy. A nóż TIRoka Ci się zachce na podwórku :lol: Albo szambonurek zalawiruje na płytę swoim szambowozem...
Pręty oczywiście puszczaj dołem płyty tak, aby były całkowicie otulone betonem (tak z 2-3cm otuliny powinny mieć minimum). No i wibruj, wibruj, Acan :)
Powodzenia!

Daga&Adam
25-08-2009, 14:02
Na oko. :D
Płyta 12-tka wystarczy.

;-)

Troche duzawo tych pretow wyjdzie, tyle to mi chyba nie zostalo ;-) W sumie mam 3 komory - lacznie 4,2m x 2,2m - liczac krzyzowo co 10cm wyjdzie te ~16 pretow. Fajnie jakby jednak ktos to policzyl programem, szkoda mi materialu - musze jeszcze z tych pozostalosci zazbroic duza plyte tarasowa :-)

Martinezio - no wlasnie im grubiej tym mozna troche rzadziej zbrojenia, w koncu plyta sie mniej ugina :) A czy mam chec.. W piatek wylalismy z ojcem sciany boczne - po zewnatrz to ma wymiary 4,6m x 2,6m x 1,5m wys., "scianki" grubosci 20cm (zbrojone co 20cm wewnatrz) - czyli 4m3 betonu.. Poszlo 47 workow cementu czyli z proporcji wyszlo miedzy b15, a b20 (ok 300kg cementu / m3 betonu :)

Tak wiec wylanie takiej plyteczki 15cm grubej = ok 1,5m3 = pikus. Pan pikus ;)
pozdr.