PDA

Zobacz pełną wersję : Minimalna grubość styropianu dzisiaj



Malobert
25-08-2009, 15:26
Jaka jest obecnie potrzebna minimalna grubość styropianu do oklejenia gazobetonu 24cm aby spełnić MINIMALNE aktualnie nakazane normy (współczynniki i co tam jeszcze) ocieplenia dla ścian budynków mieszkalnych w Polsce ?

Proszę nie pisać, że "fajnie by było co najmniej dać... cm" mi chodzi o minimum, które odebrałby jakiś ważny Pan Inspektor.

Styropian jakiś normalny, nie w kropki, nie w paski, nie żółty jeno biały ze sklepu.

seba_x
25-08-2009, 15:37
Jaka jest obecnie potrzebna minimalna grubość styropianu do oklejenia gazobetonu 24cm aby spełnić MINIMALNE aktualnie nakazane normy (współczynniki i co tam jeszcze) ocieplenia dla ścian budynków mieszkalnych w Polsce ?

Proszę nie pisać, że "fajnie by było co najmniej dać... cm" mi chodzi o minimum, które odebrałby jakiś ważny Pan Inspektor.

Styropian jakiś normalny, nie w kropki, nie w paski, nie żółty jeno biały ze sklepu.

10cm styropianu z lambda 0.04

Robak
25-08-2009, 16:21
skoro ma być oszczędnie to nie dawaj żadnego styropianu
kazdy przyjmie otynkowany budynek
skoro koszty późniejszej eksploatacji nei mają znaczenia...

inna sprawa - certyfikat enegetyczny wykaże co i jak

ale rozumiem, że chodzi o dom do dalszej odsprzedaży

sSiwy12
25-08-2009, 16:34
Jeśli budynek jest w całości realizowany (PnB wydane) po 01.01.2009r, to wystarczy „zapodać” kocioł na biomasę, a budynek będzie spełniał wymogi w zakresie izolacji ścian – bez dodatkowego ocieplenia styropianem. :lol:

Natomiast, jeśli przed tą datą, to minimum 10cm styropianu.

Malobert
25-08-2009, 21:40
Jaka jest obecnie potrzebna minimalna grubość styropianu do oklejenia gazobetonu 24cm aby spełnić MINIMALNE aktualnie nakazane normy (współczynniki i co tam jeszcze) ocieplenia dla ścian budynków mieszkalnych w Polsce ?

Proszę nie pisać, że "fajnie by było co najmniej dać... cm" mi chodzi o minimum, które odebrałby jakiś ważny Pan Inspektor.

Styropian jakiś normalny, nie w kropki, nie w paski, nie żółty jeno biały ze sklepu.

10cm styropianu z lambda 0.04

i taką odpowiedź chciałem uzyskać
dziekuję :)