PDA

Zobacz pełną wersję : Wrocław naklejanie fototapet



dizzeeRascal
25-08-2009, 16:55
Szukam firmy ktora profesjonalnie nakleja fototapety we Wroclawiu.Mozecie kogos polecic??

cieszynianka
26-08-2009, 01:05
Zadaj to pytanie tu:

http://forum.muratordom.pl/grupa-wroclawska,t798.htm?highlight=grupa%20wrocławska

:wink:

chiromancja
26-08-2009, 15:33
Nie wiem o jaki rodzaj fototapety Ci chodzi. jeśli jest to fototapeta papierowa wieloczęściowa czy nawet w 1 brycie to naklejenie jej jest stosunkowo prostą sprawą przy zachowaniu kilku zasad.
Zarówno gotowe jak i na zamówienie fototapety składają się z kilku brytów o powierzchni około 1m2 każdy. klei się ją jak zwykła tapetę.Należy posmarować ją klejem złożyć mokrą częścią do środka na max. 4 minuty- jeśli tego nie zrobisz powstaną bąble "na amen".Po tym czasie przyklejamy bryt.Wcześniej wyrysuj sobie na ścianie planowany diagram. Najlepiej smaruj pojedynczo bryty bo łatwo o pomyłkę np. przekroczenie czasu-będzie się rwała. Za krótko będą bąble.Pozdrawiam.

dizzeeRascal
26-08-2009, 19:26
Chodzi mi o nalepienie fototapety 2.5m x2.5m skladajacej sie z dwoch byrtow.Nigdy nie nalepialem takiej fototapety sam.

chiromancja
26-08-2009, 21:10
Zastosuj się do wskazówek z mojego poprzedniego posta. Ściana musi być przygotowana tzn. wyrównana/ tak by nie były wyczuwalne grudki tynku pod palcami/. Jeśli ściana nie będzie gładka to patrząc "pod kątem" na połyskliwą fototapetę będzie widać każde ziarenko piasku.To po pierwsze. Następnie jeśli będzie gładź to koniecznie ją zagruntuj jakimkolwiek gruntem akrylowym potem rozrzedzonym klejem. Jeśli bez gładzi to wystarczy zagruntować rozrzedzonym o połowę klejem do tapet/dzień wcześniej/. Bryty są duże zatem należy szybko nałożyć klej dużym pędzlem, koniecznie typu ławkowiec. Złóż bryt klejem do środka, nie załamuj brzegów. Odczekaj około 4 minut. Rozchyl bryt, jeśli trzeba popraw klejem miejsce gdzie brakuje kleju i przyłóż bryt do ściany. Użyj wałka do tapet .Pierwszy ruch wałkiem wykonaj od góry do dołu wzdłuż pionowej linii środka brytu. Już bryt się trzyma ściany.Teraz rozwałkuj od środka brytu na boki. Staraj się nie naciągać brytu. To samo zrób z drugim brytem. Pamiętaj jeśli będziesz namaczał bryty przez różny czas to może Ci się nie zgadzać wzór fototapety/obu brytów na styku/.Powodzenia! :lol:

dizzeeRascal
26-08-2009, 22:43
To jest fototapeta ktora juz ma klej,wystarczy ja nakleic.Takahttp://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=886&lang=pl

chiromancja
26-08-2009, 23:06
Skoro jest to fototapeta samoprzylepna to przygotuj ścianę.Musi być gładka tak jak pisałem. Po zagruntowaniu obszar pod fototapetę pomaluj dwukrotnie wodnym lakierem akrylowym bezbarwnym np. Eko supermal firmy Śnieżka /około 22 zł puszka/.lakier jest potrzebny po to by tynk nie pylił i stał się śliski. W przeciwnym razie klej z fototapety zostanie zneutralizowany pyłem i fototapeta może się odklejać. reszta to niczym naklejanie znaczka pocztowego,klejąc nie oderwij całego papieru lecz sukcesywnie odrywaj w miarę przyklejania fotki.Aby sobie ułatwić zroluj fotkę wzdłuż krótszego boku .

myosotis
06-08-2010, 15:27
Szukam firmy ktora profesjonalnie nakleja fototapety we Wroclawiu.Mozecie kogos polecic??

Jest taka firma, nazywa się Dekoszop, to namiary na nią: 728899897 i mail [email protected]
Naklejają fototapety i naklejki ścienne.
.