PDA

Zobacz pełną wersję : CZy tynkowaliście ścianę kolankową ?



ewadora
25-08-2009, 18:27
Jak w temacie.
Chciałam ściane kolankową wytynkować - bo karton-gips to dla mnie troche taki szajs :lol: .
Niestety moi tynkarze upieraja sie aby tego nie robić. Twierdza,że potem będzie problem z połączeniem z karton -gipsem spod skosów - ,że to będzie pękac.
Problem tylko taki ,ze ja najchętniej pod skosami tez nie dawałąbym karton -gipsu tylko boazerię.
Poddasze ma wyglądac cos jak na zdjeciu:
http://images43.fotosik.pl/187/19f4756d0f96db36m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=19f4756d0f96db36).
Może ktoś cos podradzi?
Jak montuje sie taką boazerię - i czy faktycznie lepiej nie tynkować ścianki kolankowej?
pozdrawiam

sacha
25-08-2009, 19:58
U mnie też to samo powiedział fachowiec od wykończeń - ścianki kolankowej nie tynkować . Z tego co zrozumiałem to problemem jest odcinek pionowy od ścianki kolankowej do skosu sufitu. Natomiast w Twoim przypadku jeśli dasz boazerię na ściankę kolankową i na skos to nie powinno być problemu. Jeśli natomiast boazeria będzie na skosie, a tynk na ściance kolankowej to może rzeczywiście pokryć to jednolitą płytą gk.

ewadora
25-08-2009, 20:47
Ma byc tak jak na zdjęciu :D .
Niestety trudno z niego wywnioskowac co połozone jest na ściance kolankowej - jest to niewatpliwie białe :lol: .
Tak jak pisałam - nie lubie karton- gipsu.Jesli byłaby mozliwosc położenia tynku - to jak najchętniej .

EZS
25-08-2009, 20:53
mam normalnie otynkowaną ścianę kolankową a wyżej panele. Na połączeniu jest listwa. Jak by była płyta, to też by trzeba było ją jakoś połączyć z boazerią

daggulka
25-08-2009, 20:57
mam otynkowaną ściankę kolankową .... połączoną z kartongipsem na skosach , przejechałam w miejscu połączenia akrylem i powiem jedno : w wielu miejscach popękało a w tym akurat nie :roll:
natomiast jesli chcesz tam dać boazerię ...to bez dwóch zdań - tynkuj :)

edde
25-08-2009, 20:58
mam świeżo otynkowane wszystkie ścianki kolankowe (włącznie z murłatą), na skosach ma być std zabudowa GK, styk zrobię "elastyczny" (akryl, taśma poślizgowa itp itd) i powinno być ok :wink:

dorianna
25-08-2009, 20:59
Ścianka kolankowa u mnie też jest otynkowana.

ewadora
25-08-2009, 21:13
mam normalnie otynkowaną ścianę kolankową a wyżej panele. Na połączeniu jest listwa. Jak by była płyta, to też by trzeba było ją jakoś połączyć z boazerią
Mam prośbę o zdjęcia tych paneli i ścianki na priva choćby - o ile można -plizzzz :D .
I jeszcze pytanie - ta listwa od paneli - to do czego jest przymocowana?- do murłaty czy do wieńca? I na czym opieraja się te panele?- czy jakis specjalny stelaż?
- bo pewnie nie do krokwi ? Tak byłoby najprościej - tylko wtedy co z 2-gą warstwą wełny położonej pod krokwiami?

Pocieszacie mnie niezmiernie z tym tynkowaniem :D .
Musze postawić na swoim.
Nie po raz pierwszy przekonuję się ,że najczęściej pierwszy pomysł jest najlepszy- a jak majstry go "modyfikują" to z reguły jestem niezadowolona-że mogło być lepiej.
Jeśli ktoś zna niezawodny i prosty sposób na położenie tych paneli to proszę - podzielcie się

ewadora
25-08-2009, 21:41
Mam jeszcze prośbę do Ewy o namiary na farbę na elewacji - to co masz u siebie to jest własnie to czego szukam :D

BigPiotr
26-08-2009, 07:19
Jak w temacie.
Chciałam ściane kolankową wytynkować - bo karton-gips to dla mnie troche taki szajs :lol: .
Niestety moi tynkarze upieraja sie aby tego nie robić. Twierdza,że potem będzie problem z połączeniem z karton -gipsem spod skosów - ,że to będzie pękac.
Problem tylko taki ,ze ja najchętniej pod skosami tez nie dawałąbym karton -gipsu tylko boazerię.
Poddasze ma wyglądac cos jak na zdjeciu:
http://images43.fotosik.pl/187/19f4756d0f96db36m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=19f4756d0f96db36).
Może ktoś cos podradzi?
Jak montuje sie taką boazerię - i czy faktycznie lepiej nie tynkować ścianki kolankowej?
pozdrawiam

Jak dla mnie problem tynkowania ściany kolankowej to problem murłaty w linii ściany kolankowej, a nie styku ściany ze skosem. Murłata np.:u mnie jest 5 cm za linią sciany. Ściana Porotherm, wieniec żelbetowy i drewno 5 cm dalej i to jest problem by nie pękało w liniii ściany tylko na łączu (bo tam pęknie na pewno).
Dlatego daję tam karton gips. Jeśli materiał byłby jednorodny kazałbym wytynkować.

pierwek
26-08-2009, 07:25
I na czym opieraja się te panele?- czy jakis specjalny stelaż?


ja bym zrobił stelaż drewniany żeby było do czego przymocować panele (domyślam się, że pcv) zszywkami.

RadziejS
26-08-2009, 07:50
Mam otynkowaną ściankę kolankową, do murłaty przybity gwoździami styropian (nie pamiętam czy też przyklejony), zaciągnięty klejem i siatką i na to tynk tak samo jak na ściance kolankowej. Nic nie pęka.

edde
26-08-2009, 19:02
ja na murłatę przykleiłem na pianke montażową styropian eps 038(4-6cm w zalezności od miejscowej potrzeby), na to również na piankę i do tego długie czarne wkręty pasy zielonej płyty KG w taki sposób aby zlicować to ze ścianą kolankową, potem grunt, siatka tynkarska (chyba niejakiego leduchowskiego) i tynk na całej powierzchni scianki kolankowej wraz z ta zabudową, na jakość czy sztywność nie narzekam, a aprzy okazji docieplenie murłaty wyszło ( w porównaniu np. z obmurowywaniem murłaty wąskim suporkiem czy cegłą)