PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja - styrodur na podłogę na parterze



pati28
25-08-2009, 23:08
takie dwa małe dylematy, może ktoś pomorze rozwiać:
1) w związku z faktem, że dostaliśmy od teścia pozostałości po ociepleniu hali - jakieś 100m2 wełny z folią (na ściany) chcielibyśmy ją wykorzystać na docieplenie nieużytkowej części poddasza. wełna ma grubość 10cm. i pytania: wsadzić jedną warstwę folią do wewnątrz czy zastosować dwie warstwy - tylko jak wykorzystać ewentualne zalety folii??

2) czy warto dać styrodur na podłogę rezygnując z papy termozgrzewalnej??
kosztowo chyba wyjdzie podobnie (wykonawca policzy za wyłożenie papy 7pln/m2 koszt styroduru 3cm - 11pln/m2). Czy jeśli styrodur to należy go sklejać czy wystarczy ułożyć szczelnie - ma zakładki. pod styrodur jeszcze ewentualnie folia. Na styrodur jeszcze warstwa styropianu 4cm. Na to podłogówka i wylewka.
z całością muszę się zmieścić w 16cm bo tyle mam miejsca pod drzwiami balkonowymi :(

będę wdzięczna za pomoc

Zbigniew100
26-08-2009, 08:25
Ad 1 - folią aluminiową od strony pomieszczenia
Ad 2 - rozumiem ,że to parter . Izolacja 2 x gruba folia budowlana lub papa, styropin TS 20 czyli po nowemu EPS 100

pati28
26-08-2009, 09:10
Ad 1 - folią aluminiową od strony pomieszczenia
Ad 2 - rozumiem ,że to parter . Izolacja 2 x gruba folia budowlana lub papa, styropin TS 20 czyli po nowemu EPS 100

no tak ale:
1) czy mogę dać dwie warstwy tego a jeśli tak to jak??
2) czy zamiast papy dać styrodur?? a jeśli tak to czy kleić??

Zbigniew100
26-08-2009, 09:17
Ad 1 - folią aluminiową od strony pomieszczenia
Ad 2 - rozumiem ,że to parter . Izolacja 2 x gruba folia budowlana lub papa, styropin TS 20 czyli po nowemu EPS 100

no tak ale:
1) czy mogę dać dwie warstwy tego a jeśli tak to jak??
2) czy zamiast papy dać styrodur?? a jeśli tak to czy kleić??

1 - dwa raze folia w kierunku pomieszczernia
2 - styrodur nie zapewni iciągłości izolacji poziomej. Styrodur jest drogi :(
styropian na posadzce nie musi być przyklejany.

pati28
26-08-2009, 09:28
ad 1 ) ok, dziękuję
ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(
pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.

Zbigniew100
26-08-2009, 09:59
ad 1 ) ok, dziękuję
ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(
pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.
2 x folia wystarczy. Na zakładzie folię skleić bitumem.

Teraz sprawdzałem na składzie, styropin FS 20- 155 zł/m3
czyli za 3 cm około 4,7 zł/m2

Daj łącznie 9 cm styropianu + 7 wylewki

pati28
26-08-2009, 11:14
ad 1 ) ok, dziękuję
ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(
pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.
2 x folia wystarczy. Na zakładzie folię skleić bitumem.

Teraz sprawdzałem na składzie, styropin FS 20- 155 zł/m3
czyli za 3 cm około 4,7 zł/m2

Daj łącznie 9 cm styropianu + 7 wylewki

dzięki,
przed chwilą rozmawiałam z wylewkarzem.
poradził tak:
styrodur 3cm, folia, styropian 3 cm, podłogówka 3cm (tam chyba też jest styropian) wylewka 6-7cm.
ma to sens. - styrodur ma lepsze własciwości izolacyjne chyba wiec mniejsza warstwa zapewni również odpowiednie właściowści ale kurcze czy zaizoluje od wilgoci.
głupieję.

pati28
27-08-2009, 13:08
to może inaczej - dawał ktoś sytodur jako izolację zarówno cipalną jak i przeciwwilgociową??