PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o bateriach z Ikea



Monika_Gdynia
26-08-2009, 14:49
oczywiście chodzi mi o baterie łazienkowe i kuchenne, a nie takie z prądem :-)

Dają na nie 10 lat gwarancji.... może wrato wziąć je pod uwagę?

AGA NR 1
26-08-2009, 15:47
Ja też podpinam się pod ten temat.
:wink:

Czy warto brać sprzęt AGD z IKEI ?

Większość ich sprzętu to Whirlpool i Electrolux ( ten drugi pod skandynawsko brzmiącymi nazwami własnymi IKEI ).
:wink:
Wyglądają bardzo solidnie.

Co sądzicie ?

irreality
26-08-2009, 15:55
Ja się zastanawiałem nad sprzętem AGD z Ikei ale po porównaniu parametrów (zużycie energii, funkcje itp.) stwierdziłem, że łatwiej będzie wybrać sobie coś od innych producentów. Płytę indukcyjną i piekarnik - Electrolux, zmywarkę - Bosch, lodówkę - Liebherr a okap Amica. Kupione w Euro RTV AGD - mają bardzo fajną stronę internetową i łatwo się wybiera i porównuje.

Natomiast meble kuchenne wziąłem z Ikei i jestem zadowolony z wyboru.

Zarówno z ceny jak i z jakości wykonania. Oczywiście zobaczymy jak posłużą dalej.

Baterii z Ikei nie rozpatrywałem w ogóle. Wybór determinowała marka i dostępne wzornictwo. Do tego na bateriach można utargować rabaty nawet pow. 25% czego w Ikei się nie zrobi.

Suma sumarum wyszło, że wszystkie baterie to Tres.

AGA NR 1
26-08-2009, 17:10
Ja się zastanawiałem nad sprzętem AGD z Ikei ale po porównaniu parametrów (zużycie energii, funkcje itp.) stwierdziłem, że łatwiej będzie wybrać sobie coś od innych producentów. Płytę indukcyjną i piekarnik - Electrolux, zmywarkę - Bosch, lodówkę - Liebherr a okap Amica. Kupione w Euro RTV AGD - mają bardzo fajną stronę internetową i łatwo się wybiera i porównuje.

Natomiast meble kuchenne wziąłem z Ikei i jestem zadowolony z wyboru.

Zarówno z ceny jak i z jakości wykonania. Oczywiście zobaczymy jak posłużą dalej.

Baterii z Ikei nie rozpatrywałem w ogóle. Wybór determinowała marka i dostępne wzornictwo. Do tego na bateriach można utargować rabaty nawet pow. 25% czego w Ikei się nie zrobi.

Suma sumarum wyszło, że wszystkie baterie to Tres.


Dziękuję za odpowiedź.
:D

Też zastanawiam się nad kuchnią z IKEI - są naprawdę piękne i solidne.
No i cena nie zabija... !
:P

Moje Przyjaciółki mają te kuchnie od lat i są BARDZO zadwolone.
Poza tym był kiedyś na Forum wątek o kuchniach z IKEI i też wynikało z niego, że ich użykownicy są usatysfakcjonowani swoim wyborem.
Więc Ty z pewnością też będziesz.
:wink:

Chyba też wolałabym skompletować inne AGD, ale martwię się........ lodówką do zabudowy w szafce IKEI.
Podobno może być problem.
To w zasadzie jedyny "niewymiarowy" sprzęt, który może nie pasować do ich szafki.
Wiem to bezpośrednio od Pana z IKEI.
A tak chciałam mieć zabudowaną lodówko / zamrażarkę...
:-?

piwosz1
27-08-2009, 07:17
Znajomi maja kuchnie z IKEA wraz z baterią i sprzętem i są zadowoleni. Ja tez mam wielerzeczy ale nie polecam kanap-bo się 'wysiedzaja' łózek z wysuwanym stelaze-p roku juz się zepsuło oraz dodatków do łazienki typu wieszki, uchwyty na ręczniki itp ze stali malowanej proszkowo -ja takowe mam i po kilku latach ta farba odłazi pod wpływem wilgoci.

morfeusz1
27-08-2009, 08:40
ja akurat o Elektroluxie i Whirpool nie mam dobrego zdania - w poprzednim mieszkaniu mieliśmy sprzet własnie tych firm (lodówka, pralka, okap, mikrofalówka) i kazdy z nich sprawiał problemy, psul się. Ale może teraz robią ten sprzet lepszy.

Natomiast jeśli chodzi o baterie - to myslę, że takie rzeczy lepiej kupowac w sklepach/miejscach specjalistycznych. Poza tym przy wiekszym zamówieniu sa spore rabaty.

Ja polecam internetowy sklep łazienkaplus - w porownaniu z innymi (stacjonarnymi i internetowymi) nam wyszło najtaniej. A różnica pomiędzy łazienką plus a najdrozszym to 2500 zł przy zamowieniu na kwotę 6500 zł. To sporo.

Co do lodówki - jestes pewna, że nei ma na rynku takiej, ktora zmieściłaby się do ich szafki? Może sprawdź np. na megamedia albo ceneo - tam sa fajne wyszukiwarki sprzetów. W jednej z kolumn podana jest szerokość sprzetu.

Gogdi
27-08-2009, 09:03
Ja mam baterię z IKEA
Taką jak ta, ale z wyciąganą wylewką http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30085031
Zależało mi, zeby byla z matowego metalu, wyciągana w dól i chowana ( nie z popularną sprężyną). Ta bataria nie miala konkurentów, a zwiedziłam kilkanaście sklepów.
Jak na razie sprawuje się idealnie.

AGA NR 1
27-08-2009, 10:03
ja akurat o Elektroluxie i Whirpool nie mam dobrego zdania - w poprzednim mieszkaniu mieliśmy sprzet własnie tych firm (lodówka, pralka, okap, mikrofalówka) i kazdy z nich sprawiał problemy, psul się. Ale może teraz robią ten sprzet lepszy.

Natomiast jeśli chodzi o baterie - to myslę, że takie rzeczy lepiej kupowac w sklepach/miejscach specjalistycznych. Poza tym przy wiekszym zamówieniu sa spore rabaty.

Ja polecam internetowy sklep łazienkaplus - w porownaniu z innymi (stacjonarnymi i internetowymi) nam wyszło najtaniej. A różnica pomiędzy łazienką plus a najdrozszym to 2500 zł przy zamowieniu na kwotę 6500 zł. To sporo.

Co do lodówki - jestes pewna, że nei ma na rynku takiej, ktora zmieściłaby się do ich szafki? Może sprawdź np. na megamedia albo ceneo - tam sa fajne wyszukiwarki sprzetów. W jednej z kolumn podana jest szerokość sprzetu.


Masz rację - tak zrobię.
:wink:
Podrążę temat i może się coś znajdzie co wejdzie do ich szafki.

Dzięki !

irreality
27-08-2009, 12:01
Jeśli chodzi o wchodzenie sprzętu do szafek z Ikei to po zmontowaniu połowy kuchni (zostały jeszcze szafki wiszące ;-)) to wygląda to tak:

- piekarnik i płyta weszły bez problemu w taką oto szafkę: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79852520 trzeba było tylko wykręcić taką metalową poprzeczkę z przodu szafki - okazała się być niepotrzebna,

- front do zmywarki mógłby być pół centymetra szerszy - Ikeowy ma 59,5 cm a zmywarka 60 cm z czego po bokach ma jasne uszczelki. Fronty są ciemnobrązowe więc można te uszczelki dostrzec. Całość nie wyszła źle ale mogłoby być lepiej.

Co do lodówki to się nie wypowiem bo mam wolnostojącą.

Myślę, że wystarczy na ekspozycji w Ikei pomierzyć wnętrze szafek i potem wybierając sprzęt patrzeć czy wejdzie. I zwrócić uwagi na drzwi bo to takie dość newralgiczne miejsce.

Natomiast z mikrofalówką do zabudowy w szafce wiszącej (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69852554) jest niestety tak, że szafka pod nią przewidziana pasuje jedynie do Ikeowych mikrofalówek, wszystkie inne jakie do tej pory oglądałem mają za krótkie fronty.

Trzeba też uważać jeżeli się nie bierze blatu z Ikei tylko z innej firmy. Najlepiej żeby sobie sami pomierzyli bo szafki Ikeowe są ponoć nietypowe na wymiar głębokości i jak się da "normalny" blat to nie zakrywa frontu. U mnie blat 60 odsuwali nieco od ściany aby zachodził na front i wystawał nieco.

AGA NR 1
27-08-2009, 12:18
Irreality,

bardzo Ci dziękuję za cenne rady odnośnie AGD do kuchni Faktum

Pozdrawiam serdecznie !
:D

odlo78
27-08-2009, 12:32
irreality sam montujesz szafki czy robi Ci to ekipa z ikei ?
czy płaci się dodatkowo za montaż jak sprzęt nie jest u nich kupowany czy jest im to obojętne ?

Gosia ze Złotego Rogu
27-08-2009, 19:26
Też przymierzam się do zakupu kuchni IKEA Faktum/Liljestad. Gdzieś na FM znalazłam informację, że do kuchni ikeowskich pasuje wymiarowo ta lodówka do zabudowy:
http://aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ics30130.php

Damon
27-08-2009, 19:40
Kuchnię mam aktualnie i następną juz niedługo będę mieć z ikea. Po 2 latach użytkowania (faktum nexus brzoza) nie mam jej nic do zarzucenia i nowa będzie taka sama. Kupiłam do tego baterię Tarnan w opcji z wyciąganą wylewką. Jeżeli chodzi o piekarnik pasuje każdy o szerokości do 59,5 cm, mam siemensa, a teraz kupiłam boscha. Lodówkę mam wolnostojącą więc nie wiem. Płytę natomiast mam pięciopalinikową z serii whirpool for ikea. Działa bez zarzutu. Mikrofali nie wmontowuję.
Co do blatów to prawda, ze szafki ikea mają 60 cm szerokości, a blaty 62,5 cm. Ja blat kupowałam w innym miejscu bo w ikea mają za krótkie, są odsunięte troszkę od ściany i licują sie z frontem.

pikos
28-08-2009, 19:29
Ja mam meble z Ikei (jeszcze nie złożone), ale sprzęt AGD kupię Boscha lub Siemensa. Np. okapy z Ikei są bardzo głośne, co ma duże znaczenie, jeśli ma się kuchnię otwartą na salon. Najcichszy okap z Ikei ma 57 dB, a Bosch 44 dB. Zmywarki z Ikei niezbyt oszczędzają wodę i też są głośne.
Jedyną zaletą sprzętu AGD z Ikei jest jego cena. :)
Co do baterii z Ikei to nie wiem, bo nie mam. :D

AGA NR 1
28-08-2009, 20:05
Też przymierzam się do zakupu kuchni IKEA Faktum/Liljestad. Gdzieś na FM znalazłam informację, że do kuchni ikeowskich pasuje wymiarowo ta lodówka do zabudowy:
http://aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ics30130.php

A ile taka lodóweczka kosztuje ?

Bo to zdaje się "górna półka" jest ?

pikos
28-08-2009, 20:14
W sklepie internetowym ok. 2500 zł, na Allegro 2800 zł, a w RTV Euro AGD 2900 zł. :)

irreality
29-08-2009, 21:37
irreality sam montujesz szafki czy robi Ci to ekipa z ikei ?
czy płaci się dodatkowo za montaż jak sprzęt nie jest u nich kupowany czy jest im to obojętne ?

Montuję sam. W sklepie powiedzieli wstępnie 60 zł od szafki - po usłyszeniu tej ceny i przemnożeniu przez 15 szafek o dalsze szczegóły nie pytałem.

Blat zamawiałem na wymiar poza Ikeą. Otwór pod zlewozmywak i płytę wyciął stolarz montujący blat.

Montaż szafek nie jest trudny ani skomplikowany - jedynie czasochłonny - zwłaszcza poskładanie szuflad, cargo no i regulacja frontów. Wszystko fajnie do siebie pasuje i jest przemyślane.

Największym wyzwaniem do tej pory okazał się dla mnie montaż uchwytów - takie na dwie śrubki (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00138776). Trzeba dokładnie rozmierzyć otwory i idealnie prostopadle wywiercić. Po zepsuciu dwóch frontów :evil: postanowiłem zaopatrzyć się w specjalny stojak do wiertarki ułatwiający prostopadłe wiercenie.

AGA NR 1
30-08-2009, 05:46
W sklepie internetowym ok. 2500 zł, na Allegro 2800 zł, a w RTV Euro AGD 2900 zł. :)

Pikos,
dzięki za info.


Irreality,
też słyszałam, że koszt skręcenia takiej kuchni przez fachowców z IKEI to ok. 1 tys. zł.
Nasz kolega składał sam, ale w ostateczności tak się naklął i męczył się 3 pełne dni, że był wykończony psychicznie, hahaha !
A że chłopak jest dość "niecierpliwy" to zjadło mu to trochę nerwów.
:lol:
Teraz mówi, że jak ktoś lubi taką robotę to niech dobie sam skręca, ale niektórzy się chyba do tego nie nadają i dla nich lepiej zapłacić te 1 tys. zł.
:-?

Ja jeszcze nie zamówiłam kuchni... ale jak znam mojego małża... :evil:
On nie będzie miał do tego cierpliwości.
Boję się, że zacznie kląć przy tym jak nasz kolega, hahaha !
I efekt będzie taki, że obrazi się na te szafki i staną "sobie odłogiem" na kilka tygodni !
:evil:

magpie101
30-08-2009, 09:41
Agd dla ikei robi whirpool.
Ikea ma np. antracytowa plyte gazowa 70 w ofercie i taka sama mikrofale do zabudowy, a normalnie whirpool takich sprzetow w ofercie nie ma, wiec jesli komus zalezy na takim sprzecie to jest zmuszony zakupic w ikei.

AGA NR 1
30-08-2009, 11:13
Dla IKEI sprzęt robi Whirpool i Electrolux.

:wink:

MonkaD
07-09-2010, 21:53
Podobno Ringskar strasznie rozbryzguje wodę, a Tarnan strumień leci pod kątem i dlatego zgłupiałam i nie wiem którą wybrać, a uparłam się na Ikea. Może użytkownicy się wypowiedzą ?

Nina81
07-09-2010, 23:22
ja bym wybrała inną firmę - Hansgrohe albo Kludi, solidna firma, a dla IKEI nie wiadomo kto robi baterie

Nina81
07-09-2010, 23:24
tu jest sporo ciekawych info: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?143251-co-s%C4%85dzicie-o-bateriach-z-Ikea

Aleksandryta
08-09-2010, 04:52
Ja mialam Ringskara - koszmar z tym rozbryzgiwaniem...

sondragon
08-09-2010, 06:58
Ja mam Lovikenta i jestem zadowolona.

MonkaD
08-09-2010, 07:35
Nina81, mało na podanym przez ciebie temacie jest informacji o bateriach. Ja uparłam się na baterie z Ikei, ponieważ mały jest wybór w innych sklepach (przynajmniej u mnie), a z netu boję się zamawiać bo nie wiem jak w rzeczywistości będzie wyglądała.
Ta bateria Tarnan ma siteczko w rurce tak ustawione, że woda nie leci prosto w dół tylko pod kątem, jak myślicie, czy to będzie sprawiało problem ? Może macie tak też u siebie ?

Tommaszz
08-09-2010, 08:30
Ja bym wybrał Geberit. Mają bardzo duży wybór wszelakich baterii a poza tym to znana i lubiana firma na naszym rynku z tego co się orientuję. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Nina81
08-09-2010, 14:39
Monka - ja zamawiałam swoje baterie łazienkowe i w ogóle całą armaturę w sklepie stacjonarnym, ale widząc sprzęt tylko w katalogu ;)

są marki, którym można zaufać

Nina81
08-09-2010, 14:55
ostatnio widziałam Hansgrohe w Castoramie za 300 zł - kuchenną własnie

ten sam model w LR ok. 500 zł

ellaj
08-09-2010, 15:11
A moze widzieliscie gdzies z dluga wylewka, ponad 30cm?
Mialam juz upatrzona kludi, ale wycofana.
Nigdzie nie moge znalezc.
Nie dodalam, ze scienne.

Damon
08-09-2010, 18:39
użytkuję baterię tarnan od roku, wersja z wyciąganą wylewką, jest ok, raz po raz trzeba dokręcić wężyki od spodu, bo częste wyciąganie wylewki je nieco obluźnia, to była jedyna bateria z wyciąganą wylewką i normalnym (nie prysznicowym) sitkiem, jestem b.zadowolona, kupiłabym ją drugi raz

Tommaszz
09-09-2010, 08:38
Tak, wstaw jakieś zdjęcie bo nie wiemy o czym dokładnie mówisz. Jak widać jeśli chodzi o baterie umywalkowe wybór jest spory bo każdy poleca co innego. Ja bym się nie sugerował ceną lecz marką i funkcjami jakimi się charakteryzują. Ja mam geberit i go polecam, wybór należy do każdego z nas z osobna. Pozdrawiam

ellaj
09-09-2010, 19:48
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=286466
Od sciany do srodka zlewu mam 32 cm.
Wiekszosc baterii ma cala dlugosc okolo 26cm. Woda bedzie mi leciala na blat.

Tommaszz
10-09-2010, 08:06
A oglądałaś stronę Geberita? Weź sobie wejdź i zobacz jakie maja baterie łazienkowe. Ja kilka dni temu jak potrzebowałem baterii to przejrzałem pół internetu żeby jakąś konkretną znaleźć. W końcu poszedłem do sklepu i kupiłem polecanego geberita. Jest ok.

MonkaD
10-09-2010, 08:32
Kupiłam TARNAN, zobaczymy co to będzie. Ma 10 lat gwarancji, co jest pocieszające. Byłam wcześniej w Leroy, ale dostałam oczopląsu od ilości baterii i poszłam sobie.

ellaj
10-09-2010, 20:07
Sprawdzilam, ale geberit nic takiego nie ma.
Tylko umywalkowe.