PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do specjalistów od okien.



mariusz-net
26-08-2009, 17:49
Witam,

Zamówiliśmy okna Avante (profil idea, okucia Roto Compact) do nowo wybudowanego domu. W drzwiach balkonowych mieliśmy mieć zamontowany hamulec w klamce ale okazało się, że w okuciach Roto Compact takiej opcji nie ma (okna przyjechały bez hamulca). Zgłosiliśmy reklamacje i zaproponowano nam montaż hamulca ciernego, na co zgodziliśmy się. Serwisant który montował nam hamulec cierny zdemontował na stałe całą dolna część okucia twierdząc: "nic nie powinno się dziać bez niego". Mam jednak wątpliwości. Czy okno balkonowe może nie mieć części dolnej okucia? Czym takie coś grozi? Reklamować to?

Pozdr,
Mariusz

IVO333
26-08-2009, 21:00
Generalnie nie bez przyczyny tam było, gdyby było zbędne nie powinno się tam znależć. W praktyce trudno powiedzieć, podaj szerokość drzwi i najlepiej fotkę tego co zostało na dole, choć podejrzewam że zdemontowano zamknięcie narożne została tylko zakończenie zasuwnicy. Specyfikacje większości profili przewidują punkty ryglowania co max. 80 cm, w twoim przypadku szerokość skrzydła we wrębie okuciowym nie powinna być większa.
W praktyce może to być więcej niż 80 i nie być problemów a może być i 60 i mogą one być.

Pozdrawiam

mariusz-net
09-09-2009, 09:05
Sorry za długie milczenie ale sami wiecie jak to jest. Szerokość drzwi to 880mm. Zadzwoniłem do Roto i powiedzieli mi, że nie powinno być problemu bo listwa hamulca będzie ten dół usztywniać. Pożyjemy, zobaczymy. Dzięki za pomoc.

Pozdr,
Mariusz