PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C03 MIODOWY MIESIĄC



Troll
15-10-2003, 21:56
Szanowni forumowicze!
Chcialbym wysondowac wsrod doswiadczonych inwestorow ile mogla by kosztowac robocizna za stan surowy mego planowanego domu ok 30 km od Warszawy. Dom parterowy wg proj. Muratora C03, niepodpiwniczony, powierzchnia netto ok 81m2, dach czterospadowy, jeden komin. Projekt zaadaptowano tez o mozliwosc wykorzystania poddasza poprzez podwyzszenie scian zewn. o scianke kolankowa + strop gestozebrowy Teriva ale na razie bez schodow oraz bez samego pokrycia blachodachowka. Do tego mala wiata
15-20 m2 przylegajaca do bryly domu. Sciany zewn. z jednowarstwowych zmienilismy na trojwarstwowe z Maxa + welna mineralna i elewacyjna cegla klinkierowa.
Wstepna oferta ekipy wynosi ok 32.000 zl w tym licza 1,50 zl za murowanie
1 szt cegly elewacyjnej – nie wiem czy jest taki zwyczaj osobnej kalkulacji murowania elewacji i czy cena 1,50 zl jest w miare OK?
Sledzac na forum wczesniejsze porownania kosztow robocizny mam wrazenie, ze za taka cene buduja sie domy o 50-100% wieksze. Jak myslicie szukac dalej czy ostro sie targowac? Moze ktos z was ma do polecenia solidna ekipe, ktora by byla konkurencyjna i zainteresowana budowa na wiosne 2004r? Z gory dziekuje za porady!!

Troll

trol
18-10-2003, 06:51
To jest jakiś inny Trol na naszym Forum.

oriland
05-01-2004, 07:56
Witam wszystkich użytkowników w Nowym Roku 2004 i życzę wszelkiej pomyślności w prowadzonych inwestycjach, oraz zamierzonych planach na ten rok. Zwracam się z wielką prośbą o wszelkie porady związane z wybranym przez naszą rodzinę (ze skromnym budżetem) prtojektem C03 (miodowy miesiąc). Tzn. projekt wydaje się nam interesujący, ale pragniemy umocnić się w przekonaniu, że wybraliśmy projekt wart uwagi, ewentualnie na co powinniśmy zwrócić uwagę w momencie rozpoczęcia przygotowań do rozpoczęcia długotrwałej inwestycji. Pozdrawiamy Gabriela i Jacek.

rubin23
23-03-2004, 19:44
WITAM właśnie przeczytałem Wasz post ponieważ kupiłem ten sam projekt i niebawem ruszam z jego realizacją (zrobiłem kilka zmian) dlatego szukam kogoś kto juz taki budował. będę wdzięczny jeśli zechcecie się ze mną podzielic doswiadczeniem. POZDRAWIAM i życzę powodzenia w budowie

oriland
23-03-2004, 20:49
WITAM właśnie przeczytałem Wasz post ponieważ kupiłem ten sam projekt i niebawem ruszam z jego realizacją (zrobiłem kilka zmian) dlatego szukam kogoś kto juz taki budował. będę wdzięczny jeśli zechcecie się ze mną podzielic doswiadczeniem. POZDRAWIAM i życzę powodzenia w budowie

Witamy. Dzięki za odpowiedź. Niestety z powodu małego odzewu na nasz post wstrzymaliśmy się z finalizacją zakupu projektu. Trochę obawialiśmy się kształtek styropianowych. Jeżeli możesz to podaj jakie zmiany wprowadziłeś (również ściany?). Będziemy bardzo wdzięczni, ponieważ C03 jest tym który jest dla nas "naj" i każda porada jest na wagę złota.
Pozdrawiamy
Gabi&Jac :D

stóweczka
23-03-2004, 21:32
Bardzo miły domek na pierwszy rzut oka
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=86

fiona1
15-08-2004, 21:53
:Dcześć my też wybraliśmy c-03.Jesteśmy na etapie fundamentów.co dościan będą one murowane z pustaka i 12 steropianu,co dalej zobaczymy

fiona1
15-08-2004, 22:05
CO MYŚLICIE O TYM PROJEKCIE.CZY KTOŚ GO BUDOWAŁ

kroyena
16-08-2004, 13:56
No i nie mam siędo czego przyczepić, no chyba że te zachodzące na siebie drzwi w 1, ale to nie powinien być problem. Drzwi można odwrócić, a korytarzu 2 narożnik za drzwiami zabudować.

rubin23
17-08-2004, 06:08
:Dcześć my też wybraliśmy c-03.Jesteśmy na etapie fundamentów.co dościan będą one murowane z pustaka i 12 steropianu,co dalej zobaczymy
A ja jestem na etapie więżby dachowej. :lol: :D

banan70
29-09-2004, 09:51
ja się dopiero przymierzam do zakupu projektu.

fiona1
29-09-2004, 20:01
:P my jesteśmy na etapie fundamentów .mury i dach na następny rok.pozdrawiam

banan70
29-09-2004, 21:50
Witam,
czy w tym projekcie tego domku można zlikwidować ten wrąb od jadalni do salonu, tak aby powiekszyć salon ?
Jakim kosztem i czy warto ? Bo aż sie prosi by powiekszyć salon.

http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=86

rubin23
30-09-2004, 18:51
Można stosować dowolne przeróbki. Właśnie jutro mój C-03 będzie kryty blachodachówką. Ja zastosowałem sporo przeróbek. :lol:

rubin23
30-09-2004, 19:00
Ja właśnie kończę stan surowy.POZDRAWIAM :lol:

fiona1
30-09-2004, 19:27
:o witam RUBIN23 CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OBEJRZENIA TWOJEGO DOMU w internecie.bardzo bym chciała go zobaczyć.na rysunkach wygląda ciekawie a jak jest w rzeczywistości???
pozdrawiam

banan70
30-09-2004, 20:48
Rubin23, opowiedz coś więcej, puść parę z ust :-)
Z chęcią, tak jak Fiona i ja bym zobaczył jakies fotki z budowy.
Czy zlikwidowałeś te wciecie w salonie, żeby go powiększyć ? a jak tak, czy to spowodowało duże zmiany w projekcie dachu ?

Hana&Tomek
16-01-2005, 14:36
Witam
Mam pytanko czy ktoś już wybudował C03? Chciałabym poznać przybliżony koszt budowy, jaką technologię wykorzystaliście przy budowie. Trochę z mężem poczytaliśmy forum i wiem, że rubin23 oraz fiona1 byli w trakcie budowy C03. Prosiłabym również Was o odpowiedź jeśli to możliwe.

20-02-2005, 22:09
według muratora to 128 tys. wraz z robocizna dodam budowane przez developera;D

kroyena
26-02-2005, 09:00
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/c03r1.jpg

kroyena
26-02-2005, 09:17
A' la kroyena pod damiana.
W waszym przypdaku to może przeróbka następująca:
1) szafa w 8 na miejsce kominka, a kominek na miejsce szafy,
2) ściana między 6 i 7 bardziej dźwiękochłonna :roll: :lol: ,
3) z piątki pomieszczenie do pracy, jak mniemam jest to pokuj od pólnocy skoro taras jest od południa,
4) nie wiem co zrobić z 10, jest mocno naciągana, wiem jest tam piec co, ale jeżeli przyjąć że sie wybuduje komin tylko do kominka to oszczędności z tego w pełni pokryją zmkniętą komorę spalania i powieszenie kotła w kuchni z wyjściem rur za ścianę albo na dach (ale czy warto nad dach), a wtedy miożna by walnąć totalną herezję tza:
a) zamknąć drzwi między 1, a 10 za pomocą ściany (i tak nie znam gościa, który by się chciał wracać za potrzebę na przedsionek , jak ma łazienkę w 4.
b) kominek jak w 1), a wtedy wyburzyć ścinki między 8, 9 i 10, i mamy 36,7 m2 otwartej przestrzeni, jejku jak otwartej. Każda balang i wszyscy goście się pomieszczą, tych którzy się nie pomieszczą to na taras.
5) po co ten korytarzy 3, wyłazić na niegospodarcze poddasze można klapą z 1, wydłużamy ściankę działową między 6 i 7 i mamy dodatkowe m2 w 6 i 7.
6) w 6 obowiązkowo robimy drzwi balkonowe na taras, a co to w negliżu nie można wyleźć na własne włościa.
7) wydłuzamy 1 robiąc z korytarza 3 kichę, ale za to wstawiamy do powiększonego 1 ubraniówkę na płaszcze oraz szafkę posadżdupę przy zakładaniu obuwia.
No to już by było na tyle, gdyby nie taras, koniecznie drewniany, koniecznie z pergolą i huśtawką dla dwojga.

kroyena
26-02-2005, 09:37
I tak w miejsce łazienki mamy kuchnię ze zlewozmywakiem pod okmen, a przy drugim oknie stół, jak człowiek usiądzie plecami do ściany wiatogarażowej to widzi żonkę jak się krząta przy garach i jednocześnie wejście na posesje, a jeszcze jak latka pozwolą to i do kominka wzrokiem sięgnie, czy po drwa iśc nie trza. :lol:
a przy tym małym okienku w miejscu dawnego stołu to normalnie zielone można postawić, a na Wiliję choina musowa stoi. Co by Gość w dom, Bóg wie po co od razu nastrojony był. :wink:

PS. I tak zostały ugotowane na miodow damiangajdy. 8) :lol:

Żółtodziób
04-03-2005, 08:30
Witam
Mam pytanko czy ktoś już wybudował C03? Chciałabym poznać przybliżony koszt budowy, jaką technologię wykorzystaliście przy budowie. Trochę z mężem poczytaliśmy forum i wiem, że rubin23 oraz fiona1 byli w trakcie budowy C03. Prosiłabym również Was o odpowiedź jeśli to możliwe.

:D
cześć, planujemy z żoną rozpocząć budowę w kwietniu. Aktualnie czekamy na pozwolenie.
Projekt zmieniliśmy w średnim zakresie:
- zamiast wiaty garaż
- zamiast pomieszczenia gospodarczego mała kotłownia - CO na paliwo stałe
- zrezygnowaliśmy z dużego tarasu - delikatne schodki
- z części salonu (jadalnia) wydzieliliśmy mały pokoik do pracy
- zrezygnowaliśmy z kominka
- polikwidowaliśmy wnęki

Długo analiaowaliśmy jaką technologię wybrać, ale w końcu padło na:
- fundamenty z bloczków betonowych
- ściany konstrukcyjne BK "600" 25 cm + styropian 10cm
- ściany wewn - BK "500" 12cm
- dach - blachodachówka Prószyński
- tynki gipsowe
- podłogi - salon panele drewno, sypialnie i przedpokój - wykładziny elestyczne

Przydomowa oczyszczalnia ścieków na działce :)

Po rozmowach z kilkoma potencjalnymi wykonawcami maksymalny koszt jaki wykalkulowałem to 130.000 zł brutto wliczająć okna i drzwi drewniane, drzwi wejściowe GERDA, brama garażowa, przydomowa oczyszczalnia.

Mieszkamy w "biednieszym" regionie zachodniopomorskiego, więc robocizna nie jest za duża - za całość pod klucz firma weżmie 43.000

Stan surowy zamknięty - koszt 75.000 zł
Wykończenie - koszt 55.000 zł


Pozdrawiam serdecznie

Żółtodziób :P

piotrekchelm
17-03-2005, 14:42
Witam
Budowa została rozpoczeta w czerwcu. Na dzien dzisiekszy( heeh zima) dom jest pokryty dachem, bez okien( okna okolo 5 tys) i wylewek.
Dom zostałe zbudowany z ytonga. W projekcie wiata jest zastąpiona garażem(ktory zostanie dobudowany pożbniej)
Dom budowało dwie osoby.(nie licząc dachu to zrobila wynajęta ekipa robocizna 5 tys. posatwieni wieżby dachowej i pokrycie blachodachóka)
Budowalem ja i Pan Mietek:)
Zajęlo nam to 3 miesiące. Całe wakacje.
A budowa z ytonga..\heee fajan i prosta. Ja nie mialem doswiadczenia w budowlance, Pan Mietek to fachowiec:)
A terz cos o kosztach...
HMMM
NIE LICZE CENY DZIALKI, I PRZYŁACZY
NA FUNDAMENTY POSZLO OKOLO 2,5 TYSIACA
MAJA SZEORKOSC 30 CENTYMETRÓW LANE BEZPOREDNIO DO ZIEMI( nie ocieplilem ich jescze)
WIEŻBA DACHAOWA TO 3000 TYS PLUS 1,5 ZŁ NA BELKI( MAJ ISC PRZEZ CALA DLUGOSC DOMU ABY LADNIE WYGLADAŁO)
BLACHA NA DACH PRUSZYŃSKI OKOLO 12 TYS( KOPERTA TO DUZO ODPADÓW NO I TEN DACH W rZECZYWISTOSCI JEST WIELKI)
NIE LICZE ORYNNOWANIA BO GO JESCZE NIE KUPILEM (OKOLO 1, 5 ZL)
BLOCZKI YTONG 36,5 Z UCHWYTEM...I SCIANY WEWNĘTRZNE TEZ YTONG HMM CHYBA 36 TYS PRZED ZMIANA VATU.
DO TEGO POSZLO TROCHE STALI BEDZIE OKOLO 2,5 TYS
HMM JAK NARAZIE DACH TO NAJDROZSZA INWESTYCJA..NO I WYJSC Z FUNDAMENTÓW ..OJ TROCHE SIE ŁOPATA NAMACHALEM DO Tej BETONIARKI.
JAK NARAZIE SZACUJE KOSZTA NA OKOLO 5O TYS. Pan Mietek wzioł (4 tys) i dlaje bede liczyl na jego pomoc:)
HMM DUZO KOSZTOWALY FORMlanosci zwiazane z wytyczeniem dzialki, ta claa biurokracja. przeropbienie porjektu. wrrrr. krwiopijcy(okolo 5 tys)
Teraz czekam na Słonce i dalej do dziela....zoabzcymy moze sie uda w tym troku zamieszkać.
Zapytacie dlaczego ytong....a wiec
dom budowalo 2 osoby..do dachu
odpada docieplenie
wykonczenie łatwe( moge robic to sam)
ekipa przywozi wszytko na miejsce i stawia pierwszą warstwe( newralgiczne narozniki)
potem tylk sznurek, poziomica i do dziela a i pilka do ciecia bloczków:)
i co wazne dla mnie sciany oddychaja. mam zdjecia tobu dla zainteresowanych. pozdrawiam
Acha podiesiony został troche dach.. aby mial ladniejsze proporcje...
jedna łazienka na kotlownie
zmniejszone jedno okno do wymiarów 1,2x1,2
okna w łazience i kotlowni beda umiejscowione pionowo i maj troch einne wymiary
acha no i dobudowany została ganek!!!
Teraz myśle nad wyborem pieca i i pąpy wodnej.. Tylko od czego teraz zaczać...

Bobek
26-03-2005, 12:05
Witam
Mam kosztorys tego domu z 1999 roku wykonany przez firme PROKOM dostałem go od autora projektu - mało aktualny ale są wyszczególnione wszystkie materiały łącznie z robocizną ,jeśli jest ktoś zainteresowany mogę wysłać na e-mail(26str-A4).Tez bedziemy budować ten dom tylko są na razie problemy papierkowe (materiał stoi na placu ,który jeszcze nie jest nasz) są problemy z podziałem działki.

piotrdeska
03-04-2005, 00:38
:P Witam wszystkich!
Z żoną mamy plany postawić taki domek i mamy pytanko do Was moi mili:
Czy jest ktoś ze śląska buduje "Murator C03 - Miodowy miesiąc" i podałby namiary telefoniczne do siebie na [email protected] lub sms 0505536051 ?

Będziemy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiam serdecznie, Piotr!

abial
24-04-2005, 11:06
Projekt zmieniliśmy w średnim zakresie:
- zamiast wiaty garaż


Cześć, rozważamy właśnie ten projekt - co zrobiliście z tym małym okienkiem przy wiacie, po zamianie na garaż? My próbowaliśmy "na oko" przedłużyć tę ściankę przy-garażową, ale ponieważ nigdzie nie znalazłem widoku od tyłu, więc nawet nie wiem, czy dach by na to pozwalał...

Aha, a jeśli chodzi o blachodachówkę: naczytałem się, że owszem jest lekka i stosunkowo niedroga, ale jest trudna w kładzeniu i wrażliwa na uszkodzenia. Czy to prawda? Nie wiesz, czy możliwe jest zastosowanie dachówki ceramicznej?

Z góry dziękuję!

robu
08-09-2005, 08:23
Interesuje mnie projekt C03-Miodowy miesiąc. Wygląda na ciekawi i niedrogi. Po ewentualnych przeróbkach, możliwość etapowego budowania zmniejsza koszty. Czy ktoś buduje lub wybudował już dom w/g tego projektu? Proszę o uwagi? Wydaje mi się, że powiększenie go o 1 pokój, zrobienie garderoby i spiżarki nie powinno stanowić problemu. Czy ktoś już to zrobił?

FredzioPL
15-10-2005, 11:13
Witam

wlasnie przymierzam sie do zakupu i w przyszlosci niedalekiej postawieina domku iesiac miodowy c03, czy bylaby mozliwosc uzyczenia na maila nie tyle samego kosztorysu (choc jesli mozna to prosilbym) ale rozpiski zapotrzebowania na materialy, chcialem wycenic koszty samym materialow a pozniej robocizny zeby wiedziec na co sie porywam.

Z gory dziekuja za wszelka pomoc
mail [email protected]

Bobek
15-04-2006, 17:58
Witam
Wreszcie u mnie nabrało mocy urzędowej , 1,5 roku zeszło z podziałem działki , prawie rok z adaptacją projektami i pozwoleniem i właśnie dziś domek został wytyczony - pełnia szczęścia . Zaczynamy za tydzień kopanie fundamentów . Czy ktoś teraz buduje ten dom ?
Pozdrawiam Robert

justynap13
16-04-2006, 09:25
Witam!
Bardzo mi sie podoba projekt Muratora miodowy miesiac w wersji z garazem. Jednak chcialabym sie dowiedziec czy istnieje taka mozliwosc aby ten domek powiekszyc do ok. 90-95 m2 (obecnie ma niecale 84m2) i czy to kosztuje duzo, czy moze wchodzi to w zakres dozwolonych zmian? Czy ktos z Panstwa moze posiada wiedze na ten temat?
Jezeli tak to bardzo prosze o pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam
I Wesolych Swiat zycze

Dariusz Miller
14-07-2006, 16:14
czy ktoś budował dom miodowy miesiąc z muratora :roll:

qdlaty
17-07-2006, 11:18
Zadaj to pytanie z dziale projekty,
i napisz nazwę w temacie.

Dariusz Miller
20-07-2006, 18:32
czy ktoś budował miodowy miesiąc z muratora :roll:

Staszek budowniczy
20-11-2006, 18:13
Kto z Was budował, buduje Miodowy Miesiąc z kolekcji Muratora?

Staszek budowniczy
23-11-2006, 12:43
Ech, chyba nikt go nie wybudował jeszce :oops:

słej
26-11-2006, 14:09
Chyba nie jest to zbyt popularny projekt, zreszą podobnie jak upatrzony przeze mnie :)

Dariusz Miller
08-12-2006, 11:15
cz ktoś zbudował dom z muratora " miodowy miesiąc CO3A" PROSZĘ O OPINIĘ :roll:

Bobek
14-12-2006, 17:24
Witam
No zbudowałem c-03 ( bez a ) czego ma dotyczyć opinia ?

AdrianO
29-05-2008, 14:56
Witam!

Chciałbym zapytać osób które go wybudowały albo są w trakcie, ile to może kosztować od uzbrojenia działki z wykończeniem, nie licząc ceny działki ?

Pozdrawiam!

ARTUR79
19-02-2009, 17:41
slyszalem,ze ktos wybudowal w lubinie,moze ktos wie w ktorym miejscu?

amlisa
20-03-2014, 09:47
wiem ze to stary temat ale ja zbudowalam miodowy miesiac z garazem i jestem bardzo zadowolona :):):)kilka malych poprawek i jest przytulnie