PDA

Zobacz pełną wersję : plusy i minusy przydomowej studni wierconej.



df950
26-08-2009, 21:06
Proszę o podawanie plusów i minusów przydomowej studni wierconej.
Bardzo proszę o podzielenie się spostrzeżeniami osoby ,które użytkują takie studnie.
Ktoś zdecydował się na studnie dla potrzeb gospodarstwa domowego mając dostęp do wodociągu?

Tomkii
26-08-2009, 21:25
Proszę o podawanie plusów i minusów przydomowej studni wierconej.
Bardzo proszę o podzielenie się spostrzeżeniami osoby ,które użytkują takie studnie.
Ktoś zdecydował się na studnie dla potrzeb gospodarstwa domowego mając dostęp do wodociągu?
Minusy są generalnie dwa. Jakość wody (trzeba kontrolować) no i jak coś nawali (pompa) to nie masz wody. Jeśli nie masz agregatu prądotwórczego to wody nie ma również jak nie ma prądu.

revalidon
26-08-2009, 21:38
Plusy i minusy wg mnie...

Plusy:

* dostęp do nieograniczonej ilości bezpłatnej wody - ważne przy dużym ogrodzie, który trzeba podlewać...
* dobre ciśnienie wody w instalacji.

Minusy:

* wysoki koszt wykonania strudni i osprzętu;
* konieczność uzdatniania (odżelaziania) wody - koszty + upierdliwość.

Sam mając dostęp do wodociągu (100m) zdecydowałem się na wykonanie studni. Wodociągi za dociągnięcie wodociągu (150m) chciały 16 tys. zł, a żaden z przyszłych sąsiadów nie chciał się dołożyć, gdyż twierdzili, że nie będą się budować... Za te kwotę mam studnię z hydroforem, z pompa głebinową, hydroforem z kwasówki, odżelaziaczem i hydrofornią i olewam sąsiadów, którzy teraz zaczynają się budować i płączą, że nie mają wody...

Deamos
26-08-2009, 22:55
Tez mam wlasna studnie


* wysoki koszt wykonania strudni i osprzętu;
U nas koszt wywiercenia studni to chyba ok 1200zl + hydrofor narazie tymczasowy za okolo 100zl od znajomego + wymiana regulatora cisnienia + montaz wlasny ;)

* konieczność uzdatniania (odżelaziania) wody - koszty + upierdliwość.
To juz zalezy od tego jaka ma sie wode, wody nie badalismy jeszcze ale jest super klarowna i zero osadu w butelce poztawionej na pare dni ;)

Z woda wodociagowa roznie bywa, nie wiadomo co do niej dodaja. Dom buduje niedaleko wodociagow, ktore zasilaja Warszawe, mialem okazje poznac osoby tam pracujace i mowili, ze nie chcialy by tej wody miec w swoim domu :D A miejscowosc w ktorej mieszkam ma wlasne wodociagi z lepsza woda mimo bliskiej odleglosci tamtych :)