PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny wewnętrzne, podgrzewane



tutli_putli
26-08-2009, 21:58
Szukam i szukam i za wiele nie znalazłam. Jedynie tu troszkę: http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,2/Itemid,36/
Może ktoś ma namiary na producenta takich rynien?
Każda informacja o takim sposobie odwadniania dachu też będzie mile widziana :)
Może by tak Murator się pokusił o artykuł na ten temat?

tutli_putli
27-08-2009, 20:02
podnosze temat

Mawram
28-08-2009, 20:50
witam,
ja mam podobny problem z dachem płaskim jaki planuję.
nie mam ostatecznej koncepcji czy dach zrobic płaski czy 3-5%, jaki system odwodnienia, jak wykonać orynnowanie?
raczej jestem przeciwnikiem rynien wewnętrznych - przy jakiejkolwiek awarii może być duży problem.nawet jeżeli wykonam odpływy dachowe a nie rynny to będę chciał wyprowadzić rury spustowe na zewnątrz. chce popytać o wykonawców na Śląsku takich dachów w firmach produkujących\sprzedających folie dachowe.myślę,że będą mogli doradzić coś sensownego.
pzdr

tutli_putli
28-08-2009, 22:03
Powklejałam w dzienniku wszystko co znalazłam na temat tego typu rynien. W moim przypadku za bardzo nie ma możliwości zmiany dachu - taki mam projekt. Trzeba by wszystko przeliczać i projektować dach od nowa. Zresztą paskudnie by wyglądał mój dach w orynnowaniu standardowym i nie bardzo widzę miejsca do zamontowania zwykłych rynien :-? Spadek u mnie jest od 4% do zdaje się 7% zależy w jakim miejscu. Ale wszystko maskuje taki specjalny cokół i dach robi wrażenie całkowicie płaskiego Mam wprojektowanych 5 takich rynien wewnętrznych, podgrzewanych z odprowadzeniem wody do stawu. Jak by się znalazła firma robiąca takie dachy to poproszę Cię o namiar.
Z pozdrowieniami dzięki za odpowiedź :D

Swoją drogą to chyba mało znana i nie popularna technologia :roll:

Mawram
28-08-2009, 23:18
polting.com.pl z Gliwce, jak znajde inne to podeślę na priv

dlaczego zrezygnowaliście z dachu wykończonego żwirem? jest trwalszy jednak musi być płaski.ja stoję przed takim dylematem, czy płaski i pokryty żwirem (odwrócony), czy spadek i wykończenie papa lub folia ( mniej trwałe ale tańsze).
pzdr

tutli_putli
29-08-2009, 09:59
Przy tym żwirze jakie wtedy dać odowdnienie, skoro jest płaski? Cały czas jeszcze mi chodzi ten żwir po głowie :-?
W obecnym projekcie spadki odwrotne są - do środka w kierunku odpływów rynien.

Mawram
29-08-2009, 10:51
dach powinien być zupełnie płaski, woda jest odprowadzana spustami dachowymi (ilośc odpowiednia do pow.+bezpieczeństwo przy zatkaniu jakiegoś odprowadzenia) potem rurami do rynien spustowych. woda wbrew pozorom jest odprowadzana na bieżąco.
oczywiście boję sie takiego roziązania ponieważ wydaje się ,że woda będzie stala i przy jakiejś niedokładności jest powazana usterka . przy dachu z nachyleniem wydaje mi się,ze nawet przy nieszczelnosci zalanie nie bedzie az takie powazna.tylko jak ładnie wykończyć dachwykonując klasyczne zewnetrzne oryynnowanie-nie chce wykonywać murków ogniochronnych
natomiast mnie przekonuje system zabezpieczenia pow. dachu żwirem jako warstwy zapewnaiajcej w miarę stałą temp. i przez to trwałośc dachu się znacznie wydluza.
jeżeli miałąbyś jakiekolwiek rysunki, zdjecia dachow płąskich w takich 2 systemach to bardzo bym prosil o podeslanie infa